Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
28. mar 2011

@stanka26, @filialka, @ciarka , @mia.k dakujem 😉
gratulujem buducim skolkarom (hadam aj Ben k nim patri 😉 )

papajka76
28. mar 2011

Ahojte ...môžete mi poradiť nejakého dobrého a ľudského detského lekára v HC?

filialka
29. mar 2011

Ahojte maminky kamoska mi povedala ze ovocne jogurty mozem dat az od jedneho roku, naozaj??ja ze iba pribinacik a tvarohove,,

pusinqa
29. mar 2011

@filialka voľakedy platilo, teraz už nie, kľudne daj, ja som sa pýtala primárky v PN chodíme tam s julkou na imuno a že už po 6m postupne mám dať aj jogurt nech si telo zvyká ale tvaroh áno až po 1 r je ťažký na ľadvinky tuším kvôli dákym bielkovinám alebo také čosi

filialka
29. mar 2011

@pusinqa no to som vedela ze smotanove a tvarohove az po roku.Ale ze ovocne jogurty az po roku to mi nesedi!!Dakujem a mam Holandiu bez lepku ma Bifi,probiotikum a velke rusky ovocia ze nieje to taky srot za 20cent,,TAk mozem!som rada

pusinqa
29. mar 2011

@filialka veď ty mu už inak aj lepok môžeš v pohode, ja som už chcela začať s príkrmami ale po tej chorobe ešte tento týždeň, možno radšej aj dva vydržím

filialka
29. mar 2011

nie nemozem ja som celiatik a maly kym nema testy tak nesmie lepok

pusinqa
29. mar 2011

ty si celiatik? no hodíme vo štvrtok reč, my u julky čakáme na výsledky ohľadne celiakie 😖

lumistri
29. mar 2011

ani nas nezobrali do skolky.. sme na tom ako mia, tiez cakame este na rozhodnutie mesta.. som zvedava ako to dopadne.. 😔
mia a kedy sa tam treba ist opytat? mne tusim povedala 30. aprila, ale to je sobota, tak neviem.. 😒

filialka
29. mar 2011

@pusinqa ale??? ano som uz 2roky,,, a preco idete na testy? a ku komu chodite?ja mam ist do Piestan na gastro a ta mi povedala ze mam prist do roku a mam mu vsetko davat,a moja na gastre mi povedal ze nech mu nedavam ze ho nemam nicit iba mesiac pred testami mam zaviest lepok....

pusinqa
30. mar 2011

no my sme boli v PN u Kabátovej a zas ona je dosť expert na celiakiu sa mi vidí aj na stránkach o celiakii radí ale to je len môj pocit, bol tam manžel s malou a potom sme boli na Kramároch, a laicky by som si typla zas že keď ho budeš dávať všetko tie testy môžu odhaliť intoleranciu lepku lebo keď ho nedáš telo nemá čo intolerovať a nemajú čo zistiť aspoň nám tak hovorili aj v PN aj v BA pred testami že žiadna diéta zatiaľ aby to práveže mohli vyšetriť či má telo s tým lepkom problém

pusinqa
30. mar 2011

@filialka až teraz čítam že mesiac pred testami ho zavedieš, no to podľa mňa aj stačí asi by som to aj ja na tvojom mieste urobila tak 😉

mia.k
30. mar 2011

@pusinqa a kedy budete mať tie výsledky z krvi?
@lumistri vidíš to,to som si ani nevšimla,že to je v sobotu. Tiež nám povedali že 30-teho máme prísť tak okolo desiatej. Neviem,či si neuvedomili,že je sobota,alebo naozaj máme prísť v tú sobotu. No neviem čo teraz spraviť...

kankam
30. mar 2011

@mia.k ešte sa držíš ? 😉 🙂 držím palce všetkým na škôlku ...
my sme zasa kreš celá rodina, malá sa varuje u svokry v sobotu a v nedeľu sme mali horúčky kašel sa zhoršil, bála som sa že priedušky, alebo plúca, ale nie, len nejaký hnusný vírus aj ušká jej to postihlo, tak dobre že sme v pondelok boli u doktorky a teraz ešte aj my s mužom ,asi to isté, akurát, že chodíme do roboty ☹ ☹ ☹ 😔 😔 😔 čo už, mám pocit, že to dnes nikoho nezaujíma, že je človek chorý ...(robota sa spraviť musí)...

pusinqa
30. mar 2011

@mia.k tak o 2 týždne máme volať, dúfam že ich už budú mať, som zvedavá
tebe sa to už parádne veru kráti, len som ťa zazrela na diskuske o costi, aj ja ich teraz beriem, lebo malá je hrozná hladoška ale dávam len večer a pomáha to ozaj
@kankam na vás sa to dobre lepí, nech ste čím skôr fit

janus32
31. mar 2011

Ahojte babulky 🙂 Som tu dlllho nebola,no my mame taky skvely interntet,ze viac ho nemame ako mame 😠
@mia.k jeeeej,uz budes v cieli o par dni,supeeer 🙂
@kankam vy ste chorucky?Hm,prajem skore uzdravenie 🙂
@pusinqa Este nemate vysledky?Boooze je to na nervy,mam pocit,ze uz celu vecnost vas trapia s tymi vysledkami 😠 to nemozu nejako urychlit?Ved to riadny stres je 😒
@papajka76 no moja,ja uz sice v HC nebyvam,ale babenky ti hadam poradia.My sme chodili k Halasovej,ale vobec netusim,ci este pracuje,ona bola supeeer dokina 😉

libka1
31. mar 2011

@papajka76 tiez som zvedava co ti poradia, kolko ludi tolko chuti 😅 nam tiez poradili a doteraz neviem ci to bola dobra ci zla rada 😀 ako vyslovene sa stazovat nemozem, ale nemam ani nejaky pocit blazenosti 😀
@janus32 aspon sa nestanes zavislou
@kankam no super, to ako keby si o nas pisala ked evka zacala chodit do skolky, akurat u nas bolo lepsie to ze my sme to s muzom prezili len s mini nadchami a spol, ale ona si teda odbavila svoje 😝

papajka76
1. apr 2011

@janus32 , vďaka 🙂 za radu...zatiaľ pracuje....kolegyňa sa u nej pýtala či nás nevezme...a že keď budeme chcieť tak hej....takže už len za ňou zbehnúť 😉

papajka76
1. apr 2011

@libka1 ...a komu chodíte?....aspoň naznač či je to doktorka alebo doktor 🙂

kankam
1. apr 2011

@libka1 dík za podporu, ani nevieš ako často si na teba spomínam 😔 (a že to teraz viem ešte viac pochopiť), idem ešte urobiť pokus s tým cibuľovým-medovým sirupom, lebo dneska sme boli u dokiny , že kašel neustupuje, ako by sme si priali, aj keď lepšie to torchu je, tak všetko má čisté, vraj je to taký trubicový kašel, tak uvidím čo zaberie a kedy ...lebo som sa dneska s ňou nervovala vonku, nemohla som ju udržať aby nebehala 🙄 😵 🙄
a to sme už obaja s mm na antibiotikách, lebo máme obaja chytené dutiny a musíme chodiť do roboty ... 🙄 🙄 🙄

kankam
1. apr 2011

@mia.k a vy ako ? ešte ste 2 v 1 ? 😉 😉 😉

janus32
2. apr 2011

@papajka76 Ahoj,to je super,ze este robi,hned by sme k nej isli.Mam len dobre skusenosti s nou.Je sice stara,ved este nas mala,ked sme boli deti,ale straasne fajn-odporucam 😉

mia.k
2. apr 2011

@kankam to ešte teraz vás takéto choroby trápia? Tento rok nemajú tie choroby konca kraja. 😝 Dúfam,že už bude za chvílu pokoj s tými chorobami,veď už by bolo aj načase. 😠
My sme ešte 2v1,ale už sa nám to kráti. Na piatok mám naplánovaný cisársky,takže ak dovtedy vydržím,tak vo štvrtok už nastupujem do pôrodnice. Dúfam,že to tentokrát dopadne lepšie,už teraz sa klepem.
@pusinqa tie Costi si si bola dať predpísať u obvodného? Ja mám doma takú suspenziu Donperidon,ktorú som si dala kúpiť v Taliansku ešte keď mal Benjamín reflux,ale nikdy som mu to nedala a rozmýšlam,či neskúsim najskôr to, veď ono by to malo byť v podstate to isté,len ja to mám v tekutom stave. Len neviem,že ako si to mám dávkovať. Ty kolko tabliet užívaš na jeden krát?

kankam
2. apr 2011

@mia.k tak budem na teba vo štvrtok-piatok myslieť, verím, že to všetko dobre dopadne a budeš sa rýchlo zotavovať a nebude to také ako po prvý krát 😉 😉 😉
naše choroby sa preto takto vlečú, lebo ja ešte nemám nárok na dovolenku a pn, pokiaľ stojím na nohách sa neodvážim si vziať, hlvane preto, že by nemal kto za mna robiť a nie je to také niečo čo týždeń počká, ako kedysi pred materskou 😔 😨 a tým, že som to prechodila a ešte aj s malou som sa prevlákala k svokre a do roboty (rána sú ešte studené-boli) tak mi to nepridalo. Dúfam, že atb zaberú, mne aj mužovi a malej prejde ten kašel, lebo ani do škôlky nemôže ísť (čo by nám dosť uľahčilo), lebo tam nemôžem zaručiť, že nebude behať a znovu sa jej to nezhorší ...
Inak sme mali noc jak vyšitú zaspala o 20 h - potom mala o 23:00 hrozný nočný des - nemohli sme ju zobudiť asi 15 min vrieskala a kopala, potom zasa plakala keď už sa zobudila a tak jej zaučinkoval liek proti kašlu, že sa potom rozkašlala a kašlala do 04 h ráno ... ☹ ☹ ☹ 😅 😅 😅 (a des má z jedného pozerania včielky maje kde sršni napadli úl a aj keď včielka maja zvíťazila a sršni ušli, stačilo 1 x to pozerať a máme problém - už sme to tak mali asi 4 x v noci. a to som si mylsle, že včielka maja je bezpečná rozprávka a ešte som to aj s ňou pozerala a všetko jej to vysvetlila) 😖 😖 😖

mia.k
3. apr 2011

@kankam no máte to teda perné... 😒 Tak vám želám nech sa z toho už poriadne vyliečite a nech už máte pokoj s chorobami. Nie je to veru jednoduché v dnešnej dobe chodiť do práce a mať malé deti. Hádam sa čoskoro vrátite do normálu.

kankam
3. apr 2011

@mia.k ďakujem , táto noc vďaka jednej magistre s ktorou som sa poradila už bola super, až na 1 plač zo sna a potom asi 1/2 h kašel a to sa už nedalo porovnať 😵 , poradila mi dať ten liek proti kašlu len 2 x a večer už nie a namiesto toho dať fanistilové kvapky a to sme urobili aj v noci a dalo sa ... Inak fakt s deťmi je to super, dokiaĹ je jedn z rodičov doma, potom ke´D dieťa zaradiš do kolektivu a maš byť v robote choré-nechoré je to katastrofa, lebo potom keď už musíš k lekárovi uprednostníš dieťa a na teba akosi nezostane ...

pusinqa
3. apr 2011

@kankam skoré vyzdravenie prajeme, inak ak ťa "poteší" aj u nás mm chorý, ja a deti zle spíme, ja nemôžem spávať, tinka sa občas zobudí a síce zlatíčko neplače ale aj hodinu si brbloce a julka máva často tie plače zo sna, takže tiež o hubu 😝
@mia.k no presne ako píšeš ty mala som jedno balenie čo detský predpísal julke, ja mám cez deň našťastie dosť takže dávam len k večeru dokonca len pol tabletky lebo zas ja by som najradšej všetko prirodzene ale skrátka večer je mliečka málo a už sa mi to nedarí zvýšiť celé týždne žiadnou prirodzenejšou cestou, ale teraz sme začali s kašou aj keď zje len zo 10 malých lyžičiek ale aj to trošku pomáha na ten jej hlad, detského pýtať je mi blbé a k obvodnej sa mi kvôli tomu nechce od detí, keď tam pôjdem tak vypýtam určite, dovtedy prinajhoršom kúpim to motilium
a koncom týždňa ti veľmi držím palce a prajem úžasné bábo z ktorého budete mať veľkú radosť a čo najlepšie zotavenie

mia.k
4. apr 2011

@kankam presne ako píšeš, keď má človek deti,tak na seba už tak nemyslí.Ale mala by si sa aj ty dať do poriadku,nech si niečo neprivodíš. A fajn,že už Ninka lepšie spí,ono je to veru tak,že na noc sa lieky od kašla nedávajú, my tiež dávame na noc fenistyl,ked má kašel,aby tolko nedráždil.
@pusinqa ďakujem ti pekne. 😉

kankam
4. apr 2011

@pusinqa ďakujem pekne, už mám pocit, že tie atb zaberajú pomaly, že už nie som na tom tak najhoršie, akurát dnes keby ma muž nezobudil, budík zvonil a ja vyčerpaná spala jak zabitá ... 😒 😒 😒 tak dneska snáď zalomíme a nebude žiadny nočný des, ani kašel ...
a vám tiež želám väčšiu pohodu, manželovi skoré uzdravenie a tinka nech sa rýchlo rozpapá, nech si tú svoju maminu nezpapá, hladoško malý 😵 😵 😵

@mia.k ja som taký poslušný pacient, aj čo sa týka ninky a keď dokina povedala, tak som to dávala 3 x denne, naposledy tak o 18 h, od piatku už dávam najneskôr okolo 15:00 a večer ten fenistil ...

lumistri
4. apr 2011

@mia.k drzim palce v piatok, aspon to budes mat za sebou 🙂
my mame este pred sebou par tyzdnov (dufam ze uz len zo tri 😝 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre