Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

drimajova
27. apr 2011

@kankam Ti verim, ze ta triafa slak. Nasa bola dnes v noci riadne ukaslana (a to zaspavanie: "maminka, potrebujem ta pri mne"). Najprv mala huste sople, tie prechadzaju uz len do takych vodovych a dnes v noci uz velky kasel. A to uz ani do skolky nechodi (som si povedala, ze ju necham doma, nech mi nenosi choroby k malemu, ked sa narodi.) A lala, ona si aj tak najde niekde nejaky virus...aj ked neviem, ci to nie je skor alergia. Vcera sme boli dost dlho u deda v mastali. Hrabala sa v sene a krmila nim vsetko zverstvo a hlavne zajace. Ku koncu kychala ako diva....moj muz ma alergicky zachvat po par minutach v dedovej mastali, tak ma mozno to iste ☹

kankam
27. apr 2011

@drimajova ahojko, ty sa ešte gúľaš ? kedy ideš ? máš dohodnuté, alebo čakáte kým sa mu bude chcieť ? 😉
ninke sa trošku polepšilo vďaka slepačej polievke, ťahaniu soplíkov a stodalu, kašel zmenil charakter z dusivého na chrchlavý, čo som sa potešila, aj keď večer a v noci sme sa asi 1,5 h uspávali čo sa zobudlila na plný nos a kašel a bola urevaná ...ale ani sa jej nečudujem ... dúfam, že jej to pomôže a prejde jej ten kašel čo mala, taký suchý hrtanový, lebo tiež nám alergologička povedala, že to je nábeh na alergiu a môže to mať celú sezónu ... 😒 😒 😒

@mia.k to je mi ľúto, to čo by mohlo byť, taký malinký chrobáčik a už sa takto trápi ☹ ☹ ☹ a ty s nimi, lebo nben to asi ťažko znáša, že už nemáš na neho toľko času, že ?!
Držte sa a dúfam, že sa to skoro polepší a budeš vedeiť ako mu pomôcť ... 😔

pusinqa
27. apr 2011

@mia.k no veru máš toho dosť, držím palce nech sa vám to čo najrýchlejšie porieši aaaa to varenie
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/co-dnes-varite-dajte-inspiraciu/ 😉

inak ak chcete kuk http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?... stránka toho nového centra, dnes sme boli s tinkou už aj cvičiť tam, celkom fajn bolo

mia.k
29. apr 2011

@drimajova tak ty si vydržala do konca takto pokope? Držím ti veľmi palce,nech ti pôrod dobre dopadne a nech ste v poriadku. Čítam,že aj vy máte problém s výberom mena až do poslednej chvíle. U nás sa o mene rozhodlo až v pôrodnici-teda ja som rozhodla. 😀
Dnes prišli Filipkove výsledky z výteru a sú negatívne,takže jedna alternatíva nám odpadla a teraz zisťovať,že čo je príčina jeho problémov. Inak sa chudáčik trápi dlho dlho po jedle má bolesti a ja mu neviem pomôcť. ☹ Skúsila som aj jeden nový sirup na reflux,čo nám dr. poradila,ale mám pocit,že po ňom má ešte večšie bolesti. Tak sa pomaly trápime ďalej. Už aby bol väčší a aby mu už bolo lepšie.

kankam
29. apr 2011

@mia.k 😖 😖 mia tak vám držím palce, aby ste to statočne vydržali 😔 😔 😔 , čo už vám ostáva, a Ben ako keď sa venuješ veľa Filipkovi, neprejavuje sa žiarlivosť ?

libka1
1. máj 2011

@pusinqa ani som o tom centre nevedela, pojdeme tam niekedy nakuknut 🙂 teraz sa mi to bude hodit dvojnasobne 🙂

drimajova
1. máj 2011

@kankam
@mia.k
uz je aj maj a ja sa este gulam. 🙂 ...aj ked dnes nad ranom mi bolo vselijako ...
ten Sonin kasel je "zaujimavy". kasle v noci alebo rano, ked sa zobudi a potom uz vlastne cely den nic

drimajova
1. máj 2011

@kankam jaj, aha, ano, cakame na prirodu. nemam nic dohodnute.

kankam
1. máj 2011

@drimajova tak ti držím palce, nech chytíš dobrého pôrodníka a aj personál 😉 a hlavne nech už má potom a ste zdraví doma 😉 😉 😉 , ninke dávam zodac na noc máme od alergologičky preto ve)lmi v noci nekašle, a cez deˇn už teraz fakt 3-5 x , dúfam, že už nebudú veľké výkyvy teplotné a už to slniečko všetko povyťahuje ...

dulkagabulka
1. máj 2011

@drimajova aj ja držim palce 🙂 🙂 🙂 podla mna dobre rozhodnutie 🙂

janus32
2. máj 2011

Ahojte,dlho som tu nebola 😵 no nas zase trapi kasel,ale teraz taky iny.nemame sopliky,ani teplotu,kasel len rano,a v noci,ale to taky dlhotrvajuci-som z toho na nervy.Dr.hovori,ze priedusky ma ciste,tak asi alergia. Vo stvrtok ideme pneumologovi,alerg.som ja zvedava z coho tie kasle mame 😖

kankam
2. máj 2011

@janus32 čauko, toto je myslím, problém všetkých čo majú deti v škôlkarskom veku, asi ešte aj školákov, presne takýto kašel mala aj nina, dokina aj imunologička skonštatovali, že je to nie sú priedušky a tiež nábeh na alergiu, 🙄 "našťastie" dostala sopelk a kašel -dusivý, ktorý jej prešiel do kašlu so soplom, ale kašel taký dobrý odtŕhací, tak verím tomu, že to prejde a úplne sa toho kašla zbavíme, som zvedavá dokedy ... držím palce, k tomu alerg., ale obávam sa, že ako mne povedala alergologička, takéhoto kašlu sa nemusíte zbaviť a celú sezónu ... 😔 😔 😔 😝 😝 😝

kankam
2. máj 2011

@drimajova nemáš obavy, keď nemáš nikoho dohodnutého ? 😔

janus32
2. máj 2011

@kankam no super 😠 asi ma svacne z toho kaslu ☹
@drimajova ni inak ja som nemala ani raz vybaveneho doktora a porody boli-no kazdy iny,ale doktori boli super 😵

libka1
3. máj 2011

@janus32 @kankam dnes ked som rano malu prezliekala v satni tak tam okrem nas boli este 4 jej spoluziaci a mozem vam povedat ze za tych 5 minut co sme tam boli bola jedina co nezakaslala Evka, vsetci maju ten kasel... aj ona, len ona je teraz vo faze zakaslem len 10x denne ale zato poriadne 😅 to bola hroza pocuvat tie decka, uz aby ostalo teplo a prestali tieto striedacky teplot, lebo je to pre nich zataz poriadna... a s tou alergiou... mam obavy ze aj u nas to bude suvisiet s tym, pretoze aby kaslala od septembra do juna v kuse sa mi zda predsa len trochu nenormalne, aj ked dneska som si mala moznost overit ze to vsetci... no hroza.... 😖

libka1
3. máj 2011

baby poradte mi zubara pls... chceme prejst z BA do HC bo s dvoma detmi behat hore dole sa nam uz nebude chciet a tu hruza sama... bud nerobia cez poistovne vobec alebo nechcu brat pacosov... moze byt aj v okolitych dedinach a mestach ak viete o niekom 😉

svetielkoand
3. máj 2011

@libka1 ja som riesila podobny porblem tiez som prechadzala z Ba tu mam Drabika - je ale drahy, a obvodovo spadame k Bohunickemu, ale u neho som este nebola. Tiez by som chcela vediet ako robi 😉 😅 mozem ti ale s urcitostou povedat koho nie - Jakubcikovu 😉

janus32
3. máj 2011

@svetielkoand 😀 no to bola nasa suseda na cinziaku,fakt otras zenska🙂ja som chodila do suroviec,boze ale ako sa len volal-tusim Stastny,alebo Vesely-no fakt neviem,ale mal take optimisticke priezvisko🙂Dnes nasa Ema stale kycha,tak mozem cakat,ze zase nejake nachladnutrie dojde,aj ked som sa potichu tesila,ze tuto noc nekaslala a aj cez den bola ok,no ale zas kycha,takze mam tusaka,kolka bije ☹

kekisa
4. máj 2011

@libka1 ahoj ja tiez prechadzam z BA do HC a dostala som odporucanie na Šisku - ale asi tiez nerobi cez poistovnu.

margareta76
4. máj 2011

Ahoj Libka. Ja mam zubara dr.Andela ml. Ale poviem ti pravdu bola som u neho asi 2x aj to len na preventivnu prehliadku pred niekolkymi rokmi. Mam zuby chvala panu bohu celkom dobre, ale myslim si, ani on nerobi cez poistovne.
Inak ten prvotrimestrový screening mi dopadol negativne to som velmi rada 🙂

libka1
4. máj 2011

@margareta76 ja idem na buduci tyzden na tie tripple testy ci co su to, tak uvidim...
nie je mi celkom jasne naco existuju poistovne a naco do nich platime ked nikto cez ne nerobi 😅 Nasa v BA robila cez poistovne, ale kedze som raz kvartalne chodila na pieskovanie zubov vzdy som tam nechala 50 EUR len za to, tak teraz by som rada nieco lacnejsie 😀 ale asi sa mi to nepodari...

@kekisa ano, ten cez poistovne nerobi, predvcerom som tam volala 😉 skusim si tam ist pozriet cennik, mozno ma milo prekvapi 😀

no skusim popozerat tych ostatnych....

pusinqa
4. máj 2011

@libka1 prosím ťa na čo je dobré to pieskovanie? sorry že sa pýtam ako dement 😉
u nás klasika, julka už škôlkuje, my zas máme celú zimu sople a nič na ne nezaberá ani klasika všetky možné kvapky, ani proti alergii, ani kortikoidy a výtery má čisté, ja už neviem čo to 😖
tinka nechce stále papať tak vyváram, kupujem a vymýšľam väčšinou zbytočne, ale večer do nej natlačíme tak 50 ml kaše z fľaše a v noci potom papá iba 2x a potom až ráno čo sa dá, ale zas večer plačkáva trochu neviem či ju z nej nebolí aj bruško, keď sa rozpapá so zeleninou zamením ju asi za zeleninku, tá by mohla byť ľahšia len z tej zatiaľ spapá nasilu tak 10 ml 😝 😀 a ovocie vo všetkých možných formách, jogurty skrátka nedá nech sa aj pototo 😲

libka1
4. máj 2011

@pusinqa nepytas sa ako dement, tiez som to nepoznala.. ja mam tiez zatial zuby zdrave ako repa, klop klop, ale mam nabeh na strasnu tvorbu zubneho kamena (zial cierneho 😢 ). Tym pieskovanim mi odstranuje zubny kamen, lebo ked mi to robila klasicky tak mi tiekla krv velmi a nevedela mi to uplne ocistit... toto ti fuka z takej striekacky do ust taky uplne jemny piesok (mozes si vybrat prichut 😀 , skusila som vsetky co ma, je uplne jedno aka je, ja pri tom vzdy trpim ako kon a je mi zle 😝 ) a tym ti stiahne zo zubov kamen aj zafarbenie, a potom uz len sem tam docisti co nezislo, trva to tak pol hodinu, pre mna to nie je nic prijemne, muz to znasa celkom dobre, ale jemu to tak casto nerobi, jemu sa viac kazia zuby ale ma menej kamena 😒

mia.k
4. máj 2011

čaute. Keď vás tak čítam,že všetky deti čo chodia do škôlky sú celý rok choré,tak som neni moc nadšená. 😝 Benjamín je už oficiálne prijatý do škôlky,tak by som ho tam chcela dať od septembra,len sa bojím,že bude viac chorý ako v škôlke.
@pusinqa to nemáš bohviečo s tými tvojimi nepapkáčmi. Zrejmä momentálne nič iné nerobíš,len riešiš jedlo. Držím palce,nech sa to zlepší. 😉
Ja zas budem musieť Filipkovi naordinovať dietu, lebo dnes sme boli na poradni a za týždeň pribral 450g a dr. bola zhrozená,že to je moc,tak sa musíme krotiť. 🙂

pusinqa
4. máj 2011

@mia.k a kojíš či ste na um? no neriešim stále ale zaberie mi to dosť zo dňa tie pokusy ju kŕmiť 😖
@libka1 aké bolo cvičenie? ďakujem za vysvetlenie, ja inak kameň nemávam ale mm keď má tomu svieti dákou "lampou" a potom to dá dole a on je dosť citlivý na bolesť ale na toto sa moc nesťažuje ale asi toho ani nemá veľa je to hotové raz dva a máme takú obyč zubárku, nič špeci, ale fakt sa v tomto nevyznám

libka1
5. máj 2011

@pusinqa no pod tou lampou mi to uplne docistuje, ked niekde ostal nejaky fliacik, to robieva kratucko uz potom...
cvicenie bolo take rozbehane, lebo malkaci sa nevedeli sustredit a stale nieco objavovali 😀 evke sa pacilo 😉

lumistri
5. máj 2011

@mia.k aj nas zobrali do skolky, tak budeme spoluziaci, mozno.. 🙂
ja este stale nic, uz mam z toho riadne nervy, tak drzte palce nech to ide tento vikend 😔
a anka drimajova to ma uz za sebou 😕

janus32
5. máj 2011

@kankam Ahojte babulky🙂no boli sme dnes na alergologii-lebo ved kasleme uz tri tyzdne a som z toho uz na nervy,myslim,ze aj Emka ma toho uz chuda plne zuby.No zobrali nam krv,vytery a nic viac 😠 mily pan doktor sa neunuval ani prist,takze vobec ale vobec neviem co jej mam na ten kasel dat:((((Straaaaasne kasle,chuda.sestricka nam odporucila Prospan-ma niekto skusenost?No a zaplatila som si vraj prednostne vysetrenie,ale az 13.5.Fakt ma drbne-lebo radsej keby som sa ja dusila,ko mala.Je mi z toho nasho zdravotnictva na grc aj do placu 😢

mia.k
5. máj 2011

@lumistri stretla som tvojho manžela,ked sme si boli v škôlke pre vyrozumenie. Takže asi budú naši malkáči spolužiaci. Inak držím ti palce,nech to máš už čím skôr za sebou a hlavne šťastlivo. 😉
Anke gratulujem,dúfam,že sú v poriadku.
@janus32 je to ozaj zúfalé,ako to naše zdravotníctvo funguje. V dnešnej dobe sa lekári snažia len keď im zaplatíš. Je to na zaplakanie. 😒 Dúfam,že ten kašel Emke prejde,keď už bude teplo aj bez liekov a lekárov,ked jej už nevedia pomôcť.
@pusinqa aj kojím aj dokrmujem.

pusinqa
5. máj 2011

@janus32 a kde ste boli? ale inak je to štandard na imuno alergo sa asi bez výsledkov ďalej nepohne ale nás na 1x aj počúvala, pozrela hrdlo a predlho spisovala na začiatku anamnézu a vždy sa môžem všeeetko opýtať ja som prenáramne spokojná s našou im.-al. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre