Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
19. jún 2011

@kankam az 20.9. ak dovtedy vydrzim, este casu a casu 😝

kankam
19. jún 2011

@libka1 ale určite pôjdeš aj skôr nie ? nejaká dovolenka a tak. Ja som mala termín 16.05 a išla som tuším zač. marca ...

libka1
19. jún 2011

@kankam no naposledy som to potiahla az do konca, uvidime teraz, kedze v kancli mame cez leto teplo ako v saune a to zle znasam aj bez tehotenstva 😝 svieti nam tam slnko od 8 od rana minimalne do 4 poobede a sme na samom vrchu, takze aj zhora vyhrieva, o klime ani nechyrujeme... idealne podmienky pre tehotnu v 6-8 mesiaci 😀 az teraz som si uvedomila ze pracujem na rizikovom pracovisku 😀 dovolenky mam malo, kedze teraz som cerpala 3 tyzdne, ostalo mi 7 dni + ak vydokladujem ze mam narok na 25 dni tak mozem priratat este 5 😀

kankam
19. jún 2011

@libka1 tak potom treba ísť na pn, len to budeš mať len povolené vychádzky a ak to nebudeš chcieť riskovať tak nič moc, ale možno ten cca 1 mesiac by sa dalo ... Inak , my sme si s ivet čerpali vopred po dohode so mtdárkou aj dovolenku čo nám náležala za obdobie materskej, tak to by si mala ešte aj čast z budúceho roka, skús sa na to spýtať, veď keď chceš byť dlhšie na materskej (rodičovskej) môže ti to byť jedno ... (preklenujú s tým obdobie po materskej pred nástupom naspäť do práce) - to by malo byť cca 10 dní za 1/2 roka (z čoho časť máš asi tú tohtoročnú alebo to máš vyrátané do odchodu na materskú ?)

kankam
19. jún 2011

@kankam lebo popis toho tepla pod strechou a opreté slnko, teda mala by som dosť aj bez tehu ... 😔 😅 🙄

kankam
19. jún 2011

a už si píšem sama sebe 😀 😀 😀 , tak už je čas to zabaliť, aj mne už treba nejakú dovču ... Ideme začiatkom júla tu v sr

mia.k
20. jún 2011

@kankam a kam sa chystáte na dovolenku? Ja tiež uvažujem nad dovolenkou tu na SR,ale nechce sa mi ísť s malkáčom moc ďaleko,ale niekde bližšie ma nič nenapadá.

kankam
20. jún 2011

@mia.k ideme do toho penzionu čo sme boli keď mala nina 1 rok - mám ho v albume a ešte to vylepšili http://www.avena.sk/home.php?stredisko=horec majú aj lepšie detské ihrisko v areáli a my sme tam vtedy boli veľmi spokojní, aj s jedlom aj s personálom, budeme mať pre ninku aj prísteľku, aby sme sa netlačili ... Hlavne sa teším, že vyložím nohy na lehátko, dám nejaký nápoj a budem pozerať ako sa nina hrá ...

kankam
20. jún 2011

@mia.k ale dobrý tip je aj toto http://www.alpinka.sk/ tam by sme chceli ešte vybehnúť koncom augusta na predĺžený víkend, tam je dokonca kuchynka na izbe a areál tiež super aj domáci ...

libka1
21. jún 2011

@kankam na tu avenu som videla vela pozitivnych recenzii a ten penzion horec vyzera tiez super, to je dobry napad, aj my rozmyslame koncom augusta zaciatkom septembra nad takym predlzenym vikendom niekde (mozno bojnice, mozno liptovsky jan, uvidi sa ci mi to zdravie dovoli 😉 )

kankam
21. jún 2011

@libka1 na horec mám veľmi dobré spomienky, hlavne sa mi páčilo, že tam nebolo toľko ľudí , že to bolo také rodinné, lebo v avene sme sa boli 2 x okúpať (mali sme to v cene neobmedzene), ale ten pohyb množstva ľudí ma normálne ubíjal, som bola rada, že sme sa rozhodli pre horec, dám potom info 😉 😉 😉

janus32
21. jún 2011

Ahojte babenky,som vas rychlo prebehla,precitala,pritakala a aj sa zasmiala 🙂 s tym spanim aj u nas bola a aj je katastrofa ☹ a aj s kojenim,papanim,nosenim na rukach,uspavanim na rukach-az do odpadnutia 😀 no ale hadam z toho deti vyrastu a bude dobre.Aj ked moj zlaty syn ma 12rokov a mam pocit,ze to je este horsie ako ked boli decka male 😝

libka1
21. jún 2011

@janus32 akurat som dnes na teba myslela ze si bola pravidelna prispievatelka a flakas to 😀 uzivas si leto?
@kankam tak to by bolo aj pre mna, ja tiez radsej kde nie je vela ludi... ked si predstavim ze teraz sme boli na dovolenke kde bolo 2000 ludi ani sa mi nechce verit... sice sa to v tom obrovskom areali roztratilo, ale aj tak to bola pre mna supa... 😅 tiez radsej cosi rodinne...

janus32
22. jún 2011

@libka1 ahojte babulky,no ja nejak nestiham 🙂 varovala som teraz posledne tyzdne dve dievcence+svagrininu malu a musim povedta,ze som sama na seba pysna,kolko mam este trpezlivosti 😀 teraz mam tyzden trosku volno,ale zase mam Emu doma,uz som ju nechala doma,nech si uziva prazdniny,chytil ju zase kasel,trochen sopel,ale uz sa to lepsi-trosku brr voda bola v bazene,tak sme boli vsetci soplavi a ja stara capina som chytila este aj zapal moc.ciest 😠 tebe to tak leti to tehu,strasne sa s vami babenky tesim.ja nemam cas ani deti plodit 🙂 bo tie decka ma tak ubijaju,ze vecer som ko 🙂

libka1
22. jún 2011

@janus32 no veru, aj mne je to divne ze som uz v 22 tyzdni 😅 uz aby som bola v 32 😀 teda varovat 3 male dievcence 😒 zavisi od toho ake su a ci maju pred tebou respekt, lebo kebyze mam na krku 3 opice ako moja co by mi odvravali tak sa za 2 tyzdne asi obesim 😀

janus32
22. jún 2011

@libka1 no mna tiez niekedy chytala zufalost,ani neviem ako som to prezila 🙂 idem s Emou k dr,ma aj teplotu,slak ma raz trafi 🙂

libka1
22. jún 2011

@janus32 no radost prevelika takto v lete 😝 , tak nech je rychlo zdrava chuda nech moze santit vonku 😉

mia.k
22. jún 2011

@janus32 čauko. Tak vy si nedáte pokoj s tými chorobami ani v lete? 🙂 Tak želám skoré vyzdravenie a nech už má Emka pokoj s chorobami až do zimy. 😉

janus32
22. jún 2011

@libka1
@mia.k Ahojte aj ja som z toho uz riadne na nervy.Zistili jej zlateho stafylokoka,takze ten sa stale prebudza k zivotu a nechce sa dat utlmit 😠 ten pneumolog mi hovoril,ze ho mame vsetci,no ale nie u kazdeho sa prebudi.Pokial je imuta dostatocne silna,tak sa neprejavuje 😕

libka1
22. jún 2011

@janus32 no fasa 😝 aspon v lete by mohol drichmat, ze sa mu chce 😒 ja tu skoro spim za pocitacom a stafylokok sa zobudza aj ked netreba 😠

mia.k
22. jún 2011

@janus32 fúha,to vážne? A berie Emka niečo na imunitu?

janus32
22. jún 2011

@libka1 ja som vobec nevedela,ze taku potvoru mame vsetci v tele 😠 fuj 😝 ja som si poziadala zase o predlzenie materskej-teda rodicovskeho,som zvedava ako to dopadne 😵 nechcelo by sa mi v takom teple pracovat 😀

janus32
22. jún 2011

@mia.k no berie Kolostrum,vraj ten by jej ho mal potlacit 😒

libka1
22. jún 2011

@janus32 a to mas platenu alebo neplatenu rodicovsku? lebo tusim je aj taka aj taka... ked je neplatena tak by im to mohlo byt fuk, ci mozu to aj zamietnut? 😅

janus32
22. jún 2011

@libka1 platenu 🙂 treba to trosku vyuzit,pokym sa da 😉 ja som ani nevedela,ze je aj platena 🙂 ale tu je par zenskych na takej a boli take zlate,ze poradili 🙂

libka1
22. jún 2011

@janus32 mne to minuly tyzden na ihrisku nejaka pani akurat hovorila ze je aj platena, tak ma to tiez prekvapilo 😉 ale tam musi byt nejaka zdravotna indikacia dietata, tusim ona mi to tak vysvetlovala, az tak som ju nepocuvala kedze sa ma to nastastie netyka 😅

janus32
22. jún 2011

@libka1 no vraj niekedy s tym nebol problem,ale ani teraz nerobia drahoty okolo toho 🙂 my chodime k alergologovi a zatial to vzdy postacovalo 🙂

libka1
22. jún 2011

@janus32 tak to sa divim ze tuto s niecim nie je problem, ved v tomto state je byrokracia ako hovado... uz sa tesim ked si budem vybavovat vsetky tie papierovacky okolo materskej 😝 ak sa ale dobre pamatam naposledy mi to skoro vsetko povybavoval muz, tak ho asi zase poverim 😀

libka1
22. jún 2011

padam pre malu do skolky, dufam ze cestou nezdochnem, dnes sa to tu krasne vysplhalo hore a slniecko prazi a prazi a prazi... 😝

pusinqa
22. jún 2011

ahojte, no aj my chorobujeme dookola vždy ktosi už na nervy, julka je tiež doma zo škôlky lebo zas mala sople tak sme ju už dali dokopy a ani neviem či ju bud. týždeň ešte dám alebo len doobedia, či radšej vôbec, nech si potom užije leto, uvidíme, ja som mala ATB, bol mi tu teraz 3 dni môj tata z východu varovať trošku, našťastie som sa dostala z toho hyper rýchlo ale dnes zase manžel ochorel, no čistý brutal

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre