Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
31. júl 2011

@margareta76 a do skolky ti ho nezobrali? tam by bol medzi vekovo seberovnymi, tu asi budu vsetci mensi a ani zdaleka by si v skolke tolko neplatila.. ale asi mas svoje dovody preco to riesis takto..

margareta76
31. júl 2011

Libka1: Na zapis do skolky sme ani neboli, neplanovali sme ho davat do skolky ked som doma. Mozno by mi to pomohlo, ale ako som uz myslim niekde spominala bojim sa, aby mi choroby nenosil zo skolky. Teraz ho chceme dat do skolky, resp. do toho centra len tak na skusku - na par tyzdnov. Velmi sa mu rozpravat stale nechce, tak som myslela, ze ci mu to trosku nepomoze. Radili sme sa s logopedickou, ktora nam povedala, ze nie je ani tak dolezity vek dietata, ale to ako rozprava. Lekarka zase hovorila, ze by bolo mozno lepsie ho dat na jar medzi deti, ze vtedy je tych chorob menej, tak ani sama neviem co robit. Keby rozprava (primerane k jeho veku) tak nad skolkou vobec nerozmyslam 😉

libka1
31. júl 2011

@margareta76 to je mozne ze decka by ho rozrozpravali 😉 ved uvidis, ono to nie je na skodu ked je so seberovnymi, a ta jar je fakt lepsia, nasa bola stale chora ked zacala chodit 😝

drimajova
1. aug 2011

@libka1 moja sestra pozna jednu pani, ktora odmietla povinne ockovanie. tiez ich nahlasili na UVZ a po nejakom case dostali predvolanie dostavit sa - teraz neviem, ci na UVZ alebo na sud. viac com sa o to nezaujimala, ale ak chces, mozem ti od sestry zistit, ako to dopadlo

drimajova
1. aug 2011

@mia.k To mi je velmi luto, Mirka. Drz sa! Vela sil a pevne nervy...

drimajova
1. aug 2011

@libka1 Ja uz tiez neviem, comu mam verit. Na jednej strane skusenosti ako ma Mirka a na druhej strane tie, na ktore upozornuju lekari (citala som brozurky o ockovaniach a tie ma zasa postrasili, co sa moze stat, ked dieta nie je ockovane...)

margareta76
1. aug 2011

Ohladom ockovania - lekari (nie vsetci, ale urcite vacsina) a farmaceuticke firmy tvrdia svoje a my ostatni... http://www.slobodavockovani.sk/news/farmaceutic...
http://www.slobodavockovani.sk/news/leukemia-po...
A myslim, ze aj v tejto knihe sa nachadzaju zaujimave informacie http://www.martinus.sk/?uItem=95297
Mne osobne najviac vadi slovo povinne, keby je to dobrovolne (ako v inych vyspelych krajinach) by som sa mozno inak rozhodla.

margareta76
1. aug 2011
zajo79
1. aug 2011

Ahojte.

@libka1 ja som v porodnici maleho ockovat nedala proti tbc...a uplne normalne to prijali. som cakala ze tam budu na mna hulakat, ze som nezodpovedna mater...ale asi je takychto mamin viac.

a co sa tyka ockovania normalneho...

http://rizikaockovania.sk/dok/ockovaci_kalendar... je mi z toho zle...

mia.k
1. aug 2011

Ahojte. Tak my sme už našťastie v poriadku,čo sa Filipkovej infekcie týka,krásne sa mu to hojí a dúfam,že už bude s tým pokoj. O mesiac ideme na ďalšie očkovanie,tak mám z toho mindráky,že ako to dopadne,keď všade čítam,aké riziká to má,tak mi je z toho zle. 😝
@margareta76 aj @zajo79 obdivujem vaše odhodlanie nedať deti zaočkovať,ja bohužiaľ toľko guráže nemám. ☹
@margareta76 a k akej pediatričke chodíte,keď píšeš,že to v celku prijala?

zajo79
1. aug 2011

@mia.k prve 2 deti su zaockovane vsetkymi povinnymi vakcinami. Teraz sa o ockovani moc hovori..tak s bojim..ockovanie-mups,osypky,kiahne-normalne detske choroby.. Ockovanie proti zltacke typu b,kt.sa prenasa krvou a pohlavnym stykom- kravina! ...atd.. Manak neviem co mi nato povie.. Uvidim. Ked clovek vie o detoch po ockovani co ochoreli- nespi sa mi dobre,ak maju najmladsieho ockovat..

margareta76
1. aug 2011

Mia.k My mame pediatricku zatial v Topolcanoch (mama bratovej spoluziacky z gympla). Nechodime tam casto (a dufam, ze ani nebudeme), tak sa to v pohode da tam cestovat. So starsim okrem povinnych poradní sme tam boli raz a s mladsim, okrem poradní sme tam neboli ani raz. Doteraz neboli (chvala panu bohu) nejako extra chori, max.nejaka nadcha, kaslik, zvysena teplota. Zatial sa nam to dari zvladnut aj bez lekara. Ale mozem povedat, ze starsi, ktory ma za sebou vsetky ockovania, byva castejsie chory ako mladsi, ktory nie je zaockovany takmer vobec. A co sa tyka tej guráže, myslim, ze moj manzel jej ma viac ako ja 🙂

mia.k
1. aug 2011

@zajo79 no veď to,že tu na Slovensku je to tak,že sa nemyslí na dobro ľudí,ale ako na nás zarobiť, a potom to tak aj vyzerá s tým očkovaním,že máme najviac očkovaní v EU a zahŕňa aj nezmyselné očkovania,len nech sa na nás zarába. Je mi z toho zle. 😝

mia.k
1. aug 2011

@margareta76 no super,že bývajú tak málo chorí. Bola by som zvedavá,že ako sú na tom s chorobami o niekoľko rokov,že či to očkovanie vôbec má zmysel.

margareta76
1. aug 2011

Mia.k: Naozaj az cas ukaze, ze ci sme urobili dobre, ze nedavame deti ockovat alebo budeme banovat.

libka1
1. aug 2011

@drimajova vy ste boli v pohode s TBC ockovanim alebo aj simonko to mal zapalene? nepamatam si ci si tu o tom pisala...
ja sa nerada rozhodujem o veciach ktorym nerozumiem a ockovanie je jedno z nich... preto by som ocakavala ze lekar bude pravdivo informovat o skutocnom stave a tiez ta nikto do nicoho nebude nutit (cize mohlo by to byt dobrovolne)... len mam pocit ze lekari maju mozgy vymyte este viac ako my roznymi farmaceutickymi firmami, mozno umyselne, mozno neumyselne, to neviem posudit... a co sa tyka clankov uz som z nich nestastna, lebo neviem comu verit a comu nie 😝 a k tomu nepovinnemu este mozno by hrozilo ze by urcite skupiny ludi roznasali kadejaku skazu, lebo by nedavali ockovat nie zo strachu o svoje deti ale z lenivosti a pohodlnosti 😅 😝 a to zrovna tie rizikove skupiny 🙄
@margareta76 pozicaj nam maleho, evka ti ho rozhovori 😀 ta je nestastna ze nechodi do skolky medzi deticky, velmi jej chybaju... dufam ze nezmeni v sept. nazor 😀

margareta76
1. aug 2011

Libka1: Ste pozvane na navstevu, kedykolvek 🙂 Chlapci sa urcite potesia 😵 Len mi nemame doma bohuzial ziadne dievcenske hracky, tie by si musela Evička priniest.

drimajova
1. aug 2011

@libka1 Simonkovi to viackrat skaredo hnisalo. Zajtra ma 3 mesiace a uz par dni to ma zasa nepekne. Zapalene a ako prasknuty hnisavy vriedok... ☹ Doktorka povedala, ze to nevadi....tak neviem. Ale on ma pokozku ako Sonka - velmi lahko sa mu urobia vyrazky a tazko sa mu hoja. A obaja mali tu koznu infekciu z porodnice. Tak to mozno aj s tym suvisi.

lumistri
1. aug 2011

cafte, ked tak o tom pisete.. malej sa tiez to miesto po ockovani tbc zapalilo. potom jej to prasklo a vytiekolo trochu hnisu. ale ma to uz celkom v pohode, len cerveny kruzok.. a dufam ze sa to bude uz len zlepsovat. doktorka hovorila ze hnisava ranka nevadi, len keby sa jej pod pazuchami zvacsili uzliny vtedy by bol problem..

anka uz vies kedy idete na nozicky? ja chcem ist 17. augusta..
mne bol jojo teraz chory, mal nejaku crevnu chripku, chudak ho prehanalo a teploty mal dost vysoke. stale sa chcel len mojkat, som pomaly nemohla dat ani malu odgrgnut. este ze to pocasie bolo o nicom a ked sme nesli von nebolo mi to az tak luto.. museli sme odlozit aj odchod do lm. ale zajtra uz cestujeme. tak potom sa ozvem, hadam by sme vas prisli aj mrknut ak budeme fit my aj vy 🙂

mia.k
2. aug 2011

@lumistri na kĺbiky sa chodí v prvú a poslednú stredu v mesiaci,len túto stredu má dr. dovolenku,tak je to posunuté o týždeň 10.8. potom až poslednú stredu v mesiaci.
@margareta76 aj my môžme poskytnúť tvojmu synovi kamoša na pokecanie, náš Benjamín je totižto strašne ukecaný-tomu sa pusa celý deň nezastaví,stále ho musíme krotiť,nech tolko nerozpráva. 😀 A navyše nemáme žiadneho kamoša-rovesníka, tak by to mohlo byť prospešné pre obidvoch. 😉

kankam
2. aug 2011

ahojte som z toho v šoku z tých linkov na očkovanie, aj z toho @mia.k , že ste to mali takéto na nervy, chvalabohu, že je vám už lepšie ... 😉
Ja som dlho nepísala, lebo prerábame (robíme ninke izbu) a popri tom aj ďalšie veci, nech je to pri jednej špine ... držte sa, keď budem môcť prihlásim sa 🙂

drimajova
2. aug 2011

@mia.k myslela som, ze je to kazdu stredu...

@lumistri ja pojdem buduci tyzden - 10.8., ved uz vcera mal Simon 3 mesiace. ked pridete z lm, uvidime sa, ok?

libka1
2. aug 2011

a teraz sa este bali na siroko alebo uz nie a len sa chodi v 3 mesiacoch na klbiky? nieco sa mi mari ze to uz zrusili, ale nie som si ista... nejak som to nesledovala, kedze budem zase pouzivat popolinky tak napol s pamperskami, takze balit na siroko automaticky 🙂

margareta76
2. aug 2011

@mia.k: Kludne, mozme sa stretnut 😵

libka1
4. aug 2011

cha, tu to zase zije 😀
@kankam aj sa ninka tesi? u nas izba uz aspon pol roka hotova a slecna zije aktivny zivot v obyvacke a prespava v spalni 😖 a uz teraz riesi to ze ked sa narodi babo nie je ochotna sa vystahovat 😅 uz rozmyslam nad tym ako ju namotivovat, ked som jej povedala ze tak sa ja s babom vystahujem do detskej tak povedala ze ide aj ona, ale bezo mna nie ☹ nakoniec tam skonci muz vo vyhnanstve a my budeme 3 sardinkovat v spalni 😀

kankam
5. aug 2011

@libka1 nina sa strašne teší 🙂 😉 🙂 , stále tam chodí(chodila, keď sme ešte nezačali a aj teraz keď tam ešte nebola taká strašná špina) a hovorí, ako sa tam bude hrať a kresliť si a že si tam zavolá kamarátov ... Uvidíme ako to bude v skutočnosti a hlavne tiež spanie uvidíme ako bude, ale už moc na výber nebude mať, lebo budeme mať menšieu manž.posteľ a nič iné sa tam už nezmestí (aby mala ona tú izbičku čo najväčšiu, my budeme mať len taký spací kút s postelou a 1 skrinou) ... Dám potom info ... 😉

libka1
5. aug 2011

@kankam no to som zvedava, drzim palce nech sa tam zahniezdi 😉 ja vecer co vecer to s nou rozoberam a cim viac o tom s nou rozpravam tym viac to odmieta, asi to necham tak ale mesiac a potom skusim znovu... vcera privolila na to ze sa najlepsej kamaratky v skolke v sept. spyta kde spava ona a tak, tak mozno to ju rozhybe 😅

kankam
5. aug 2011

🙂 😉 🙂 , ve´D ja dám potom vedeiť tiež, možno tieť skončí som mnou na manželskej posteli ..., ale dúfam, že tam bude chcieť spať... Aj keď asi mi to aj trochu bude ľúto a budem ju chodiť kontrolovať ... 😵
Ale pre vás je to už treba riešiť, lebo nastúpi druhý malý človek 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉

libka1
5. aug 2011

ved to, ze o chvilu je tu cislo 2 a nechcem ju vystahovat potom az aby nanho nezanevrela ze kvoli nemu musela odist... bolo by lepsie keby to stihla predtym 😅

dankamat
5. aug 2011

Ahojte, nenasla som ine forum kde by mi poradili, tak skusim tu. Chodim k Brestanskemu v HC a chcem sa informovat, ci na kontrolu po sestonedeli si musim ist vystat radu na cislo a az tak ist na vysetrenie. Lebo si to neviem nejak predstavit ist tam s malym babatkom a cakat tam pol dna. Doma ho nemam s kym nechat a kedze ho kojim, tak by to bolo nerealne. Neviete mi poradit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre