Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

drimajova
5. aug 2011

@libka1 v porodnici povedali, ze uz sa nasiroko nebali a ortoped v HC to odporucil. ty to riesit teda nemusis. ja som Simona nasiroko nebalila, snad to neolutujem 😒
ako to vlastne u vas bolo (bude) "napoli" popolinky a pampersky? ...uz si to nepamatam

libka1
6. aug 2011

@dankamat mam s nim skusenosti iba z 3D, ved si tam zavolaj a znaviguju ta, myslim ze ked uvidia ze mas babatko tak ta zoberu dopredu... a vzdy sa da objednat, len sa zvykne platit par supov 😒 a preco chodis z LV do HC?

@drimajova doma popolinky a na von a cestovanie papierove plienky 😉 neviem si predstavit ze by som davala stale latkove, ale na doma mi to nevadilo a nikdy sme nemali vdaka tomu problemy so zapareninami 😵

dankamat
6. aug 2011

@libka1 lebo kym som bola tehotna, tak som este byvala v HC a na konci tehu sme sa prestahovali do LV a uz som nechcela menit doktora kedze som aj tak chodila len do porodnice na kontrolu a na tuto kontrolu po sestonedeli pojdem este k nemu a potom si najdem doktora tu.

drimajova
6. aug 2011

@libka1 aha, ano. spominam si 🙂 ...kde su tie zlate casy, ked sme susnakov spolu kocikovali v parku...

libka1
7. aug 2011

@drimajova no davno to uz bolo 😅 ako ste sa etablovali na dedine? uz ste si zvykli ci sa stale zabyvavate? 😉

janus32
8. aug 2011

@dankamat Ahoj,aj ja k nemu chodim.Riesila som to tak,ze som volala sestricke a bola taka zlata,ze mi dala termin na poobedie,tak som prisla az o pol druhej a bola pohoda,necakala som dlho,nejakych 10min.kedze sme tam boli aj s babom 🙂

janus32
8. aug 2011

@libka1 popolinky su normal latkove plienky????Lebo este som take slovo nepocula 😀 a nejak mi to je smiesne 😅 my sme pri D.pouzivali latkove a na von tiez pampersky a tiez sme namali problem.Ale jeho bol teda riadny problem zabalit,lebo som ho musela na siroko kvoli klbikom-tusim do 2.mesiaca.Aj taku frejkovu perinku sme mali-chuda nohy mal jak zaba 😖

pusinqa
8. aug 2011

@libka1 si pri malej látkovala? ja som teraz začala pri malej s látkovými plienočkami
u nás inak spanie teraz tiež sranda, julka v pohode v detskej, ale manžela tinka v spálni ruší tak spí u julky na lacnom rozkladacom gauči a ničí si chrbticu ale asi mu to stojí za celú prespatú noc, je to ale také zvláštne že spí v inej izbe

my sme zmákli s malou dovolenku, mi lepilo ale deti to super zvládli a obe sa hrozne tešili z mora, bazéna, z vody, takže super nám to padlo

drimajova
8. aug 2011

@libka1 uz sme si zvykli. ale ani dom, ani v dome a uz vobec nie okolo domu nemame este ani zdaleka hotovy, takze su to dost bojove podmienky, ked napr. chceme ist von kocikom, alebo sa hrat na dvore. ale tato sa snazi a ked pre nas nemaka v praci, tak maka doma. tak musim obrnit nervy, byt trpezliva a tiez vynaliezava. co nam ale naozaj chyba a neda sa nahradit, je nasa hlohovecko/sihotska partia mamiciek a deti. myslim to vazne a nie preto, ze to pisem tebe (vam). hoci odtialto pochadzam, poznam tu uz len malokoho a za uz takmer rok, co tu byvame, sme si tu nenasli takych kamaratov

kankam
9. aug 2011

@drimajova je mi to ľúto s tými kamarátmi, akosi sme si tu sadli, že ?! My sme tiež uvažovali o dome (a ty tam máš mamu aspoň), ale v Hlohovci sú neskutočne drahé a haraburdy a na dedine kde navyše nemáš nikoho, tak to sme po dlhšej úvahe skonštatovali, že radšej budeme v byte ...

dankamat
9. aug 2011

@janus32 Super dakujem ti, takze si tam zavolam radsej, lebo to cakanie u neho je niekedy nekonecne.

janus32
9. aug 2011

@dankamat presne tak-cisty ustav 😠

janus32
9. aug 2011

@drimajova a kdeze to teraz byvas?No my tiez nemame este vela veci dorobenych,ale da sa 🙂 a hlavne som si zvykla,ved co ine my aj ostavalo 😵 mne zas chyba to motanie sa po meste,kukuk do vykladov a tak 🙂 tu prejdem dedinu za 5minut a to mame este aj vsade blato,cesty rozbite,takze chodime jak prasiatka domov 😔
@kankam nasli by ste si aj priatelov.Tu na dedine kde byvam sa poslednych 5 rokov postavilo neskutocne vela domov.Dobre miesto na byvanie,blizko Nitry-sme tam za max.15min.ludi je tu pristahovalcov strasne moc 😉

libka1
9. aug 2011

@janus32 popoliny je znacka latkovych plienok, existuje milion znaciek, ale my sme mali tieto lebo sa mi ich podarilo kupit s 50% zlavou od jednej kocky co si kupila plnu vybavu a potom to nemohli pouzivat lebo jej syncek mal zdravotne problemy ktore im v tom branili... je to taketo cosi, v podstate ako papierova plienka len je to z latky 😉
http://www.prebalovanie.sk/NEW/index.php?page=s...

@drimajova to si viem predstavit kolko roboty je okolo novostavby... aj my rozmyslame nad domom, ale zatial nie nejako vazne, zatial nam vyhovuje byt a hlavne, ked si kupim dom tak tam uz chcem ostat naveky a s tym teda mam momentalne dost velky problem stanovit si ze kde by som naveky vydrzala 😀 myslim tym mesto/dedinu, proste lokalitu, kde by sa mi naozaj pacilo a planovala by som tam prezit zvysok zivota 😀 kym v tomto nebudeme mat s muzom jasno tak sa dom nekona 😅

@pusinqa tak super ze sa vam dovolenka podarila.. aj mi bolo divne ze sa tak dlho neozivas, ale teraz je to tu celkovo nejake utichnute, cez zimu ked budeme unudene doma a nebude sa dat chodit von sa tu bude pisat mozno viac... 😉

janus32
10. aug 2011

@libka1 😀 vidis,aky nevzdelanec som to ja 🙂

libka1
10. aug 2011

@janus32 nemas dovod to poznat 😉 ja mam dneska frei, dnes mam poradnu 😵

drimajova
10. aug 2011

@kankam tak tak. Este aj sestra s rodinou tu zije 🙂
Mamina si nas teda uzije. Ako vsetky cesty vedu do Rima, takmer kazda nasa prechadzka sa konci u nej 🙂
Teraz cez prazdniny tam je vacsinou aj synovec, tak to tam Sonku o to viac laka.

@kankam a @libka1 mali sme presne rovnake dilemy ... kazdy sa nejako rozhodne a potom s tym zije

kankam
11. aug 2011

@drimajova ťa obdivujem, že to takto zvládate, že koľko už tak fungujete, prerábate a keďže dom je na vec na dlhé trate, že to dokážeš s otimizmom takto brať ... A toho tatina si asi moc neužijete, keď maká buď v robote, alebo na dome ...Našej nine stačil týždeň bez tatina a bola na nervy, upišťaná a stále si ho pýtala a ja potom tiež na nervy ztoho všetkého ...

mia.k
11. aug 2011

Ahojte. Dlhšie som tu nebola,lebo som bola s Filipkom u našich v Piešťanoch a Benjamín bol s mužom na Kysuciach na chate.
@drimajova tiež som si myslela,že tie kĺbiky vyšetrujú každú stredu,ale sestrička u detskej dr. mi povedala,že v prvú a v poslednú stredu v mesiaci. My sme boli včera na kĺbiky a našťastie ich má v poriadku. No a stým balením na široko je to tak,že čo doktor to iný názor a odporúčanie. My sme mali baliť až štyri mesiace-podľa odporúčania v pôrodnici,no ale balila som asi len dva a pol mesiaca.
@libka1 na nášho Benjamína,čo sa týka toho spania v detskej, zabralo to,keď som mu povedala,že Filipko bude v noci plakať,lebo on papá aj v noci a že by ho vyrušoval,tak potom sa sám rozhodol,že radšej pôjde spať do detskej.-No čo,spachtoš sa nezaprie. 😀

libka1
11. aug 2011

@mia.k no, lubos tiez veri ze aj evku toto presvedci ked nazivo zacne plakavat, ja v tomto nie som vobec optimisticka... myslim ze toto ju nevyzenie ☹ skusim s nou buduci tyzden spavat v detskej a uvidime...

libka1
11. aug 2011

inac teraz je u dedkovcov a spavala medzi nimi, len otec sa odstahoval lebo spadol z rebrika a ma prasknute rebra a ona ho hocikedy do nich v noci kopla 😒 takze ani tam nie je ochotna vzdat sa ludskeho tepla, paplon nestaci 😀

mia.k
11. aug 2011

@libka1 no téda,to je ale maznák! 🙂

lumistri
11. aug 2011

@mia.k tak to je aj pre mna novinka ze klbiky robia len prvu a poslednu stredu. prvy krat som bola uprostred mesiaca a zobrali nas bez problemov.. vsak uvidim a ak nas posle prec pojdeme o tyzden 😀
a ozaj, nevies kedy je ten "skusobny den" v skolke? chcela by som tam ist, aby sme neboli ako teliatka a nebehali kade-tade v prvy den..

@drimajova teraz sme v blave, na buduci tyzden v utorok sa konecne vraciame domov, neskutocne sa tesim, normalne som viac unavena ako oddychnuta z tejto dovolenky.. najlepsie je doma, vsetko uz mam zabehane, prichystane, vsetko ma svoje miesto, tu furt musim nejake kompromisy vymyslat.. 😕 tak dufam ze ste cez vikend doma (abo mozme aj cez tyzden?)
ozaj len takto (uz dva dni neviem kde mam mobil) vsetko naj k narodkam! 😀 😝

pusinqa
14. aug 2011

čaute babeny, my sme boli dnes na lodi v BA a pozreli sme aj tú pláž, ja som tam ešte nebola, na ten predĺžený víkend na konci mesiaca možno prídu naši, neviete mi poradiť nejaké tipy na výletiky? predsa len nie som odtiaľto a nemám to tak ešte zmáknuté, piešťany a bojná sme už boli. ďakujem

stanka26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drimajova
14. aug 2011

@mia.k Simon ma klbiky nastastie tiez v poriadku. balenie nasiroko sa mu vobec nepacilo - ved to uz mal 6 tyzdnov, ked sme boli na prvej kontrole. mne to tentokrat tiez moc nevyhovovalo - jasne, keby ich nemal v poriadku, tak by som ho balila. ale ako ty vravis, co doktor, to iny nazor...
V inom nie je na 100% - v porodnici mu zistili, ze ma na oblicke zvacsenu lavu panvicku, v utorok ideme na nefrologiu na kontrolu. Tak som zvedava, ci sa to upravilo.
@janus32 jej, sorry, nejak som prehliadla otazku. v Dvornikoch byvame. takze do Hlohovca ani nie 10 minut autom. ale malo chodime a ked je teraz Simonko, tak este menej - neznasa cestu v aute. rumazga a nezaspi. potom sa k nemu prida niekedy aj Sona a to nemusim. minule cestou od doktorky z Piestan som z nich bola tak vedla, ze som prehliadla odbocku a nasla som sa na ceste do Trnavy 😒
@lumistri vidis, preto som ja ziadnu dovolenku nechcela. navyse je Simon taky uplakanec 😢 najdi mobil ozvem sa ti a dik za blahozelanie k narodkam.

@stanka26 A nevies - alebo aj ostatne zienky - ci v HC alebo okoli nezozeniem vybavu na hydroponicke pestovanie rastlin? Hlavne ten zivny roztok. Neobehla som sice vsetky zahradkarstva, kvetinarstva (ved teraz na to ani nemam cas), ale nemavaju to bezne, vraj ani vo velkosklade. Ako tak vhodne nadoby som videla v AZetku, tak to by ani nebol problem.... Chcem to skusit, uz mam aj rastlinky s pustenymi korienkami a nemozem sa pohnut dalej (vlastne jednu uz tak dlho uspesne pestujem, ale to je rastlina, co nepotrebuje hnojenie - praveze po hnojeni skor starne - a je krasna)

stanka26
15. aug 2011

@drimajova ahoj.je mi ľúto ale fakt neviem kde by sa to dalo zohnať.

libka1
15. aug 2011

@drimajova 19.8. zacina agrokomplex, myslim ze tam urcite bud najdes co hladas alebo minimalne kontakt 😉
@stanka26 ty zijes? som ta davno nevidela ani na zivo ani tu 😉 tu stranku kuknem, lebo akurat spekulujem ze ci nedat evke nieco predtym nez nabehne do skolky na imunitu, skusila by som zeleny jacmen, len neviem ci to mozu deti....

stanka26
15. aug 2011

@libka1 na tej stránke by mala by byť aj poradňa a sa skús spýtať.Je to obchodík mojej novej sestry.Je to vlastne tá baba čo jej moja mama dala ľadvinu.

Dúfam že tam nájdete všetky niečo zaujímavé.

libka1
15. aug 2011

@stanka26 tvoja mama darovala ladvinu? teda klobuk dole 😉 a to niekomu uplne cudziemu, alebo ako sa k tomu dostala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre