Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

mia.k
31. aug 2011

@stanka26 ,@lumistri ozaj je príjemná tá Benova učiteľka,tak snáď to tam bude fajn, lebo Benjamínovi sa do škôlky moc nechce. Som zvedavá na ten cirkus v pondelok.
@libka1 uhádla si, Ben je ten vľavo,ale mám dokonca pár fotiek,kde sa ešte viac podobajú a sú ozaj ako dvojičky. 🙂

libka1
31. aug 2011

@lumistri dnes mi akurat lekar vypisal papier, takze od 20.9 som uz na MD 😉 este mam par dni dovolenky, 2 sviatky, ostava mi uz len 6 pracovnych dni, to sa uz da vydrzat 😀
@stanka26 a to sa ucitelky menia? 😕 ja som myslela ze budeme mat stale tie iste, teraz si ma dostala, na tieto uz bola evka zvyknuta 😅 no uvidime co to prinesie ak nam ich nahodou vymenia 😉

libka1
31. aug 2011

@mia.k teda ale cakala by som ze ben bude vacsi cvalik a na fotke vyzera filipko na vacsieho jedaka 😉

dnes nam potvrdili chlapca na ultrazvuku, takze dievca z toho uz asi nebude, uz je v polohe netopiera a vraj sa uz neotoci lebo nema kde, takze pripraveny na vyjazd 🙂 vaha 1810 g 🙂

mia.k
31. aug 2011

@libka1 supiš,už sa tešíme na malého netopiera! 😉 😀 Nech to ešte šťastlivo dotiahneš do konca a nech ste zdraví. No a potom už môžme chodiť spolu kočíkovať,ako za starých čias. 😉

A tí moji cvalíci sú rovnaký,len Filipko je z bližša fotený a Ben mal večšiu hlavu,tak to vyzerá tak,že má menšie telo,ale inak sú rovnaký,ako som už písala,na gram vážia rovnako v tomto veku. No a čo sa toho ich jedenia týka,tak čistá katastrofa. Ben je síce hrozný jedák,ale aspoň prvých desať mesiacov jedol super,kdežto Filip je hrozný jedák od začiatku. Ale keďže priberal,som sa s tým nestresovala. Lenže teraz som zúfalá,lebo mi nechce jesť príkrmy,len čo zbadá lyžičku zatne pusu a nechce ju otvoriť. Keď sa mi aj podarí mu do nej niečo strčiť,tak mi to vypluje. Ach, som z toho zúfalá. ☹ ☹ ☹

libka1
31. aug 2011

@mia.k to prejde, vsetci tak spekuluju a maju rozne obdobia, musi si zvyknut a potom vas mozno vyzerie z majetku 😀

mia.k
31. aug 2011

@libka1 kiež by si mala pravdu, len on má od začiatku problém s lyžičkou,lebo ani vigantol mi nechcel jesť,ked som mu ho dávala s lyžičkou,zakaždým mi ho vyplul,tak som mu ho neskôr začala dávať do cumlíka z flaše aj s troškou mlieka,aby ho prehltol. No neviem,čo si s tým počnem. Ach jo,a to som sa tešila na príkrmy,že sa viac naje,lebo mlieka pije strašne málo. 😝

libka1
31. aug 2011

@mia.k zatial dobre kym len mlieko piju, potom uz musi clovek spekulovat ze co dat jest 😀 ja sa uz teraz netesim na prikrmy 😝 este je malicky, ved nema ani 5 mesiacov, musi si zvyknut... ani evke sa lyzicka zo zaciatku nepacila a teraz aky su kamarati 😀 babky ju uplne rozozrali cez prazdniny, len kukam co dokaze zbastit... ako dospely clovek, dufam ze sa jej to neprejavi na figure, nastastie ju ma asi po lubosovi 😵

pusinqa
31. aug 2011

@mia.k hádam ho to prejde, my sme tak s tini bojovali a teraz pekne papá 😉
inak mm sa zo mňa smial, som si na julku hrozne zvykla, reku hádam som ju mohla zo škôlky aj na celý rok dať preč, aj tej imunity sa bojím keď to má stále zlé, sa zo mňa rehotal že potrebuje deti a imunitu si musí po troške aj tak budovať, začneme asi doobeda pár dní a potom uvidíme

mia.k
1. sep 2011

@pusinqa no dúfam,že aj ten náš sa rozpapá.
No a pre Julku bude asi lepšie keď pôjde do škôlky a bude si postupne budovať imunitu,nech potom nemusí veľa zameškávať keď bude chodiť do školy. Ale chápem ťa,že to nie je bohvie čo,keď je stále chorá. 😒

drimajova
1. sep 2011

@mia.k Jeeej, aki su krasnucki
Baby, aj Sonka nastupuje do skolky a velmi sa na to tesim (teda az na tie dni, ked si opat zvykne a nebude plakat). A tesim sa na to z tych istych dovodov ako vy.

kankam
3. sep 2011

ahojte, hlásim sa po čase, už bývame doma, aj keď sme na matracoch po nociach, ale ninka úspešne zakotvila v svojej izbe aj po nociach, akurát ma sem tam zavolá tak 1 x za noc, že sa jej niečo sníva, alebo čo, inak presídlenie úspešné 🙂 .ešte nás čaká prerábka druhej izby, podlahy a výmena kuchyne, ale to už mi nevadí, lebo to už nebude taká strašná špina ...
🙂 🙂
k vašej téme súhlasím s tým, že deti potrebujú škôlku, teda väščina, záleží aj na povahe, ale aj utiahnuté deti potrebujú kolektív a sociálne kontakty, naša malá je už na akciách hlavný iniciátor detských hier, včera sme boli z práce na opekačke a deckami tam boli hlavní výtržníci ... 🙂 a to nespomínam stále väčšiu samostatnosť, čo sa týka obliekania, toalety a už väčšinou moju pomoc odmieta s hláškou " ja to zvládnem sama"
a tiež tie choroby a s nimi spojená imunita tiež patria k tomu ...Takže s Vami súhlasím, že ich treba dať a keď by mali byť veľmi chorí, alebo by bola v škôlke vysoká chorobnosť, ľahko si ich necháte doma ...

stanka26
5. sep 2011

ahojte. tak ako škôlkari,?? 🙂 🙂 My sme to zvládli bez plaču ani rozlúčiť sa nechcel 😀 😀

Som zvedavá ako zareaguje keď pôjdeme pre neho 😝

libka1
5. sep 2011

ja som total znechutena... uvidim ako bude reagovat poobede, ale z uciteliek nema z povodnych ani jednu a jej najlepsiu kamosku dali tiez uplne do inej triedy... este neviem dovod, tak uvidim ako to bude komentovat ona a ked negativne tak sa pojdem popytam co ich viedlo k tomu ze rozobrali povodnu triedu na kusky... ☹

stanka26
5. sep 2011

@libka1 aj my máme rovnaký problém u Sabínky z ich pôvodnej triedy ostalo len 10detí a zvyšok nepozná,ale ona hádam problém mať nebude len sa tešila na svoje učiteľky a zrazu má úplne iné.

lumistri
5. sep 2011

ahojte, no my sme to tiez zvladli bez placu.. teda aspon na zaciatku, ked som prisla po neho plakal, lebo nechcel ist domov.. to bola hanba 😀
ale asi moc nespal po obede, bo bol hyperaktivny.. a vecer zaspal o pol osmej 😉

mia.k
6. sep 2011

Čaute. Tak my sme tiež zvládli úspešne prvý deň v škôlke. Z Benjamínovej triedy neplakal len on a ešte jeden chlapec. Všetci ostatní revali a učitelka musela zamknúť dvere,aby jej nepoutekali. 😀 Som zvedavá,ako dopadne dnešok,dnes išiel ráno skôr do škôlky a šiel najskôr do tej zbernej triedy. Uvidíme,že kedy ho chytí ten plač,že nechce ísť do škôlky,lebo že údajne si tým prejdú skôr či neskôr všetky deti. No veru ako píše lumistri,tak aj náš zalomil večer podstatne skôr ako inokedy. 🙂

lumistri
6. sep 2011

no dnes sme boli bez placu, a dokonca aj poobede, bo som prisla po neho az o pol stvrtej a predstavte si ochotne isiel domov.. a zrejme aj spal, lebo bol v pohode.. jednine s papanim mame problem, ucitelka mi hovorila ze vzdy pred obedom place 😖 no zrejme som jej mala povedat ze on je vegetarian a zasadne odmieta jest maso 😀 😀 ale tajne som dufala ze ho nejako ukecaju 😝

drimajova
6. sep 2011

Caute baby. Celkom sa vasim malym skolkarom dari. Nasej ani nie. Zostava len do 10tej a aj to cely cas preplace. Nastastie ma rovnaku ucitelku, ale kamaratky presli do vyssej triedy. Dnes rano ju zo mna trhali, uz som myslela, ze to vzdam a vezmem ju domov.
Normalne mam o nu strach, lebo odkedy chodi do skolky ma zvysenu teplotu (37,2 bez dalsich priznakov), rano sa stazuje, ze ju boli brusko a dnes sice spi od 7mej, ale stale sa budi, place, rozprava zo sna a je spotena ako mys (a to je len pod deckou). Rozdelila som si decka do 2 izieb, lebo aj Simon dnes viac place ako spi, tak nech este viac nebudia jeden druheho a beham medzi nimi a utesujem, uspavam. Stevo je na 3 dni v zahranici sluzobne. Fakt mam pocit, ze zasluzim aspon polutovat, co poviete? 😒

lumistri
6. sep 2011

@drimajova fuha, tak to mas naozaj na figu.. mozno si zvykne.. 😒
pridte cez tyzden do parku, ak sa vam bude dat, som vas strasne dlho nevidela.. maly uz musi byt chlapina, nie? abo mozme skocit na kavej ak budu drobci spat.. ci chodis do dvornikov a potom sa po nu vracias abo sa motas v hc?

kankam
7. sep 2011

@drimajova chudiatko moje, tak to ťa fakt musím poĺutovať ... ☹ Veď sonka je taký odvážny malý človek, to má z toho takú traumu ? To ako to opisuješ, asi fakt aj tá teplota a to ztrhávanie sa zo spánku je s tým spojené ... želám veľa sily a trpezlivosti ...

kankam
7. sep 2011

@libka1 s tým vaším prípadom som v šoku, to čo porobili ? ja som sa na toto pýtala a našťastie máme veľmi dobrú a rozumnú riaditeľku, ninka zostala v svojej triede so svojou učiteľkou a je úplne v poho, neviem si ttoto ani predstaviť ... Ako to evka zvláda?

kankam
7. sep 2011

@mia.k super, tak nech to tak ide ďalej ... 😉 😉 😉

mia.k
7. sep 2011

Ahojte. U nás bol včerajšok v škôlke zase v pohode,učiteľka ho chválila,že ani neplače,aj sa napapá,tak som veľmi rada. Ale dnes ráno sa doma rozplakal,že on nechce ísť do škôlky,že chce zostať doma,takže ani nás ten plač a odmietanie škôlky neminul a predpokladám že ešte ani neminie. ☹ Slúbila som mu,že dnes po škôlke pôjdeme do panskej na ihrisko,už sme tam strašne dávno neboli a treba ešte využiť pekné počasie. Pridá sa niekto?
@drimajova ja ťa tiež polutujem,lebo to nemáš momentálne vôbec lahké, musí to byť zaberačka jak fyzicky,tak aj psychicky. ☹ A s tou Sonkou mi je to ozaj lúto.Určite sa trápi, neviem čo je v takejto situácii najlepšie,ale ak by to malo dlhodobo pretrvávať,asi by som zvažovala nad vybratím zo škôlky. 😒 Dúfam ale,že ju to čoskoro prejde. Vydrrrrž! 😉
@lumistri no paráda,že to Jojo takto super zvláda-teda až na to jedenie. Tak hovoríš,že tá škôlka na to nepomáha? Snáď časom.

lumistri
7. sep 2011

no dnes rano to uz bol boj.. dokonca reval aj v skolke.. ale neviem ci to nebolo aj tym ze tam plakali dve deticky a on sa jednoducho pridal 🙄 ale celkovo som dnes pocula z viacerych tried rev, asi bol nejaky zlomovy den 😕
a vcera sa ma pytal ci uz je piatok, ze zajtra ostane s ockom doma.. mozno to bude aj tym ze mu chyba ocinko, bo robi poobedne a vidia sa len hodku rano..

libka1
7. sep 2011

tak uz to zacalo... si to pamatam z minuleho roka ze prisla ako keby druha vlna a vtedy chytili rev deticky co dovtedy boli v pohode, jak to prislo tak to odide, treba vydrzat 😖
@drimajova tak teba mi je extra luto, neviem co poradit, vyberat by som zatial asi nevyberala a skusila este aspon tyzden aj ked to je asi des 😔
@kankam nastastie evka je zatial v pohode, takze som s tym nic nerobila ked bola spokojna, ale na rodicovskom sa asi ozvem, lebo mi to pride za vlasy pritiahnute... za pozitivum povazujem a to ma aj trochu ukludnilo ze ten maly terorista co ju minuly rok otlkal ostal v tej povodnej triede, tak sme sa ho takto elegantne zbavili 😝 no uvidime este aky to bude mat u nas priebeh 🙄 zatial sa tam tesi, ucitelky si chvali, dokonca sa jedna vola evka ako ona tak aj to jej pride celkom srandovne, z povodnej triedy s nou chodia len 2 dievcatka 😅
jediny dovod preco som ju neprelozila na cinsky mur bolo ze som ju nechcela vytrhnut z kolektivu a menit ucitelky...
@lumistri kludne mohol plakat zato ze aj ine deti placu, ta ich solidarita detska 😀
@mia.k ak ta to potesi vacsinou ako vytiahne rodic paty z triedy je po placi, nevravim ze vzdy, ale skoro vzdy, uvidis co ti povie poobede ucitelka 😉 a panska zahrada je dobre bolestne, mozno sa pridame 😉

ciarka
7. sep 2011

ahojky baby,
my sme teda nemali problem s placom ani minuly rok a ani tento zatial nemame.Ma tam 5 kamaratok s ktorymi sa stretame aj mimo skolky, s kt. sme sa poznali davno predtym a jednu kamaratku ktoru ma naj, rano sa zvitaju objatim.Take su chutne.

drimajova- teda mas to tazke, ale skuste este vydrzat, mozno sa to zlepsi.
My mame dnes uz rodicovske, tak sa pojdem strojit.

uvidime co s panskou, mozno sa pridame.

margareta76
7. sep 2011

@drimajova Viem si to zivo predstavit. Raz sme aj my boli doma bez tatinka (bolo to mozno rok dozadu). Je to dost narocne. A k tomu vsetkemu aby toho nebolo malo, este pri prechode kuchynou som zazrela pod chladnickou mys 😖 No viac mi nebolo treba. Takze sama s 2 malymi detmi a jednou mysou. Takze drzim palce a urcite to v pohode zvladnes 😉

@mia.k Rada by som este aj ja nieco povedala k tvojim malym, su strasne zlatucki a naozaj veeeeelmi podobni, dokonca by som si myslela, ze je to to iste babo 🙂

@libka1 Uz aj nas maly je otoceny tak ako ma byt. To som velmi rada, pretoze nas druhorodeny sa rozhodol, ze pojde na svet nozickami, takze som musela rodit cisarskym. Dufam, ze tento krat porodim spontanne (som zvedava akeho nazoru bude moj gynekolog 😉 Podla sono babatko vyzera, ze by sa mohlo pytat na svet aj skor. Ale dolezite je, aby vsetko dopadlo OK a aby sme boli zdravi 🙂

lumistri
8. sep 2011

@stanka26 nepoculi ste nieco o tom, ze ucitelka v nasej triede bije deti?

mia.k
8. sep 2011

@margareta76 díky 😉
@lumistri to vážne? 😅 A ako dnes, v pohode?

libka1
8. sep 2011

to sa mi nechce verit s tym bitim 😕 nebude to len nejaka klebeta 😅 😒 ludia si vselico vymyslia 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre