Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janetina
10. feb 2009

ahojte dievcata aj u nas snezi 😀 😀 😀 supeeeer cez vikend pojdem lyzovat a hadam aj sankovat s malym...
Petusaaa asi si nevsimla pisala som na TT-ky, dali by sa take plienocky ako pouzivas dat pri odplienkovani? nepomohlo by to?

libka1
10. feb 2009

No to ste mali vidieť ten dav u nej, a vsetko to kaslalo, smrkalo a prskalo 😝 A medzitym Mia a ostatne so zdravym babom,lebo mali poradnu... 😅
Pouzivam popolinky 😉
Ivulienka uz len predstava toho prsnika ma desi, presla som tym 3x a dakujem, viackrat neprosim, tak dufam ze uz to mas lepsie ☹ a ked nie, tak nech to rychlo prejde... ja som spavala s plastovou flasou napustenou horucou vodou a strcenou pod pyzamo aby mi nahrievala prsnik 😅 cista hrôza 😝 😔

janetina
10. feb 2009

ano u dr. strasne choroby, my sme sa zasa objednali a vyplatilo sa...nezostali sme velmo chory...i ked neprespane noci kvoli kaslu sme mali tiez,
prajem vsetkym este raz skore uzdravenie 😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂

katarinka1107
10. feb 2009

ahojte maminy.Tak nam zas snezi 🙂 Len uz neviem , ci sa mam z toho tesit alebo nie.Nas Jurko ma bolave ocko, tak my sme sa tesili, ze nas sopliky obisli , ale kdeze. Mali sme aj teplotku a dostalo sa nam to do ocka 😕 Dnes me zazili u nasej dr divadlo.Spoluobcianka romskej narodnosti sa tam tak rozdrapovala, ze z dr s nou otvorila dvere z ambulancie a kricali po sebe.Nestaci, ze tam" chodi chripka", este aj" taketo expertky" a to mali babätka poradnu.My chodime k dr Bugarovej.My spinkame este tak som Vas prisla porriet.Pekny dnik 🙂

libka1
10. feb 2009

Aj my katarinka chodime k nej, ale asi sme neboli v rovnakom case, bol spoluobcanku sme nestretli 😀 stretli sme miu, ticho sedela v cakarni a slusne sa chovala 😀 😀

janetina
10. feb 2009

ano obcianky su veeeelmi choreee viac ako my ostatni , vtedy su ako nadludia 😀 😀
Teda Bugarovu som este nevidela v akcii 😀 😀 😀 , no co uz s nimi hnusakmi

petusaaa
10. feb 2009

teda, aj bugarovej chodia romske spoluobcanky??? este som nemala "tu cest" 😝

janetina, nevismla, prepac. no, fakt neviem, ci by sa dali taketo plienocky pouzivat pri oducani. skor si myslim, ze by si mala uspech s klasickymi stvorcami, lebo tie byvaju byt neprijemne, a deticky ich "hlasia". ja pouzivam flisovu separacku, aby mal maly pocit sucha. este som neskusala davat mu plienocku bez nej...

libka ja pouzivam babylucy. teraz hladam nejake lacne a krasne vrchne nohavicky. ale su bud lacne alebo krasne 😠 😀

inak ked sa porziem von, tak sa citim ako v ruskej rozpravke 😀 😝

ivulienka, chuda, tak to ti nezavidim. hadam dnesna noc bude lepsia 😔

kankam
10. feb 2009

ahojte baby 🙂
ja som mala asi dnes nejakú predtuchu, chcela som ísť s malou von až poobede a potom som si to rozmyslela a išla doobeda. CHváááálabohu 🙂 🙂 🙂 toto je sila čo sa to vonku deje odkedy začalo snežiť, ešte som myslela, že to nič nevydrží sa to hneĎ rozpustí ... aháááá ... 😲 ešte budeme mať kalamitu ... 😒 😝

a ako libka u doktorky ? ustúpilo to evičke aj bez tých atb, len so sirupmi ?

Ivetka, zlatko, to ma fakt mrzí s tým prsníkom, viem si predstaviť ten stres(ja som mala vtedy hrozný hisák 😠 ☹ 😠 ) určite by ti pomohol solux, nemáte v rodine ?, lebo len sprchovanie je málo, mne to pomohlo aj v nemocnici aj vtedy doma. Viem si predstaviť, aká si nevyspatá, keď bola nina chorá a ja som bola hore v tú jednu noc každú 1 h tak som sa motala po byte jak živá mŕtvola a ešte som mala aj horúčku... Aspoň sa ti to polepšuje s tým prskom ? (asi ťa niekde ofúklo, že ?!)
NInka konečne po týždni zasa spala dobre tak som si celkom odpočinula až o 04 sme sa kojili aj to len 1 x a spala do 07 h od 22:30 (večer sa jašila nie a nie zaspať , musela som ju natriasať na rukách )

Ja idem na poradnou o týždeň,(tiež Bugárovej) tak dúfam, že tých chorých tam už bude pomenej, lebo nás stále trápia zuby (už asi tie ďalšie, tak sme na chamomile už 2-3 x denne nie len na noc)

PS dnes som kúpila aj žlčové mydlo tak skúšam a tiež som videla na ten sliz len lanzu v dm-ke, tak zatím skúsim toto a batole a uvidíme ...

janetina
10. feb 2009

ano ako v ruskej rozpravke naaadherne je to. Teraz mi maly zaspal, totizto mala najprv prist kamoska so synom z HC ale nakoniec kvoli snieziku neprisla, tak sa na kamosa tesil ze nechcel cez den zaspat a teraaaz navecer si to zalomil. Bola som s Timom prave odhrnat sneh ale maaarna slava ked som skoncila tak to bolo ako predtym 😀 😀 😀 😀 . No dufam ze to do zajtra vydrzi a nebudeme mat breecku 😒 😒 😝 😝 a pojdem na sane 😀

kankam
10. feb 2009

ozik ivetka, už mám ten pohárik s tupperware 🙂 🙂 🙂 a som celá happy, lebo odvtedy sa mi nina nalieva s čajom
pre nezainteresovaných malá mi nechcela piť čaj lebo na hrnčeku bola veľká dierka a stále sa mi drhla (flašu nechcela za svet a už ani ja nie 😀 ) tento pohárik má taký cuciak (nina sa s ním po pití pohrá ako s bradavkou 😀 ) a je na jeho vrchole len taký rez, takže dieťa musí ťahať čaj, keď to ototčí naopak, nič z toho samé nevytečie ... je to super vec aj keď nie najlacnejšia, ale dlho som niečo hľadala a toto splnilo moje očakávania ...

janetina
10. feb 2009

kankam posli link na ten poharik. my sme zatial na cumloch s Avent naustkami nie je kamarat, I ked uz pije aj s poharika sam na cestovanie by sa nam nieco take zislo 😉 😉

janetina
10. feb 2009

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4313043
tu som nasla len cumlovu je to tato s inym nadstavcom?

kankam
10. feb 2009

http://www.tupperware.sk pre deti
C 56 Cipísek
pohárik so silikónovým náustkom dieťa l'ahko uchopí a drží pri pití nápojov, stabilizátor s rukovaťami je snímatel'ný
objem 200 ml

je to síce drahšie stojí to cca 500 ,- Sk ☹ ale aj bežné flaše stoja okolo 300,- sk a všetko o ničom, hladala som dlho a toto mi doporučila švagriná jej malý to má už 1,5 roka, dobré je aj to že je prakticky nezničitelný, malý ho tolkokrát hodil o zem ... 😀 🙂 🙂

ozik už skúšate dávať malých alebo malé 🙂 na nočník ? ja som dala 2 x poobede, keď som skontrolovala že neni pokakaná a rozprávala som jej že " sprav cik-cik a kak-kak atd a dne už 2x sa mi zadarilo, že sa aj vycikala aj vykakala ... jaká radosť ?! 😀 😀 😀 aj ja aj ona 😀 😀 😀

kankam
10. feb 2009

http://www.tupperware.sk/today/1544.html

prepač som ti to nejako nadala celé, nie je to to čo si ty napísala, je to klasický pohárik s podstavcom s rúčkami a má taký podobný náustok ako na tvojom obrázku - kukni 🙂 🙂 🙂

janetina
10. feb 2009

dakujem za tip 😉

libka1
10. feb 2009

Tak ja som uz Bugarovu v akcii videla 😅 Vie sa rozcertit 😉
tiez som chcela kupit babylucy, ale potom sa mi podarili popolini za polovicnu cenu 😉 ked najdes pekne a lacne vrchne gature daj vediet, aj my mame zaujem 😉
Kankam tak to by sme sa na poradni stretli normalne, ale ja som si ju dala posunut o tyzden, lebo buduci tyzden sme v kupeloch. Eva trochu lepsie, mam vraj byt trpezliva, ved som, ine mi neostava 😅 😔
To s tym serblom poznam, radostiiiiiiiiiiii, tlieska cela rodina 😀

kankam
10. feb 2009

ninke tlieskala babka z TT 😀 🙂 😀 tiež radooooooooosť, dúfam , že im to vydrží aj neskôr, lebo synovec bude mať 2 roky a zdrhá z nočníka 🙂 😒 🙂

kankam
10. feb 2009

akurát som premýšlala kedy budete mať tie kúpele,. tak verím, že dovtedy budete už fit ... 🙂

libka1
10. feb 2009

Nasa krasne serblovala zhruba od 6 do 8 mesiaca, sedela ako 5 penazi a 80% kaky sme chytali do nocnika... odkedy sa zacala stavat na nohy koniec, je to boj ☹ tak cakam kedy jej pride rozum... mam obavy, ze to potrva dlho 😅

petusaaa
10. feb 2009

libka, mne sa pacia tieto http://www.nosime.sk/tovar1272-tots_wrap_nohavi...
ale za jedny taketo mam 2 a pol babylucy fix 😒

inak o serblikovani som teraz citala v mame a ja, ze ak dieta nie je psychicky pripravene na serblik, tak mu nic nepomoze 😒

janetina
10. feb 2009

ano ono centralny nervovy syytem ze vraj dozrieva velmi pomaly a treba to nechat tak, ja som nenutila iba obcas ho dam posadit ale jemu sa tam absolutne nepaci..tieto skorsie uspechy su ze vraj nahoda.....tak neviem asi je to pravda. my ukazujeme ze cikame ked mame plinku a ked nemame tak sa pocikame do vaskovakych slipkov 😀 😀 😀 , ani si ich nechce prezliect 😀 😀 tak sa mu lubia ci mokre ci suche 😀 😀

mia.k
10. feb 2009

Ahojte.Dnes som nebola celý deň doma,tak som až teraz nakukla čo máte nového,ale hlavne som chcela ešte popriať Evke všetko najlepšie k deviatim mesiačikom. 😲
libka,tak si ma rozosmiala tým príspevkom z 15.22.,že som až malého zobudila. 😀 😀 😀
ivulienka,to musí byť iný des, bolavý prsník+prebdená noc. ☹ Nezávidím ti.Dúfam,že dnes sa už lepšie vyspíš.
Želám všetkým dobrú nocku,a nech sa zobudíte do krásneho,bieleho rána... 🙂

libka1
10. feb 2009

No sak to je pravda co som v nom napisala 😀 😵
Ako ste dopadli?

mia.k
10. feb 2009

A toto ako je možné,že ty ešte nespíš? 😕
Ako sme dopadli uvidím až o tri týždne,keď budú výsledky z gastra.

libka1
11. feb 2009

Tak to je dlhe cakanie 😝 hadam to bude OK 😅

libka1
11. feb 2009

Mamule co mate dieta zhruba v nasom veku, ale aj tie mudrejsie a skusenejsie, vcera ma napadlo plno otazok, tak napisem aspon tie co som nezabudla 😅
1. Prevarate este detom vodu? Z akej vody im varite? Vodovod alebo kupovana?
2. Kolko jedal denne papate a ktore su uz nemliecne, to jest nahradene prikrmami?
3. Davate uz jogurt?
4. Ake hry sa hrate s krpcami? Ja uz som z nej na nervy niekedy, najlepsia hra je "Vykvakaj mamu za vlasy", tesne nasleduje "Postav sa o vsetko co pride do cesty" a posledne 2 dni sa do popredia dostava "Ako sa prebojovat do zachodu (miestnosti, nie misy 😅 )" Aj "Utec pred plienkou" je celkom oblubena 😝 Nemate nieco co by ju zaujalo, citanie obcas pomaha, az kym sa nerozhodne vytrhnut mi knihu z ruky 😅 🙄 Ocividne sa nudi, teraz kvoli chorobe a pocasiu ani nechodime von, o to vacsia nuda...
5. Dovolite krpcom pozerat telku? Aspon vecernicek teda....
Ine ma uz nenapada momentalne... 😉

janetina
11. feb 2009

ahoj libka . prevaram a obcas aj klasicku vodu, ale vacsinou kupujeme Lucku ci Drobceka
2. my mame 2 mlieka denne a ostatne prikrmy
3 jogurt jasne 😀
4 no to vsetko ako si to chutne popisala 😉 😉 a este kuki kuk to dodnes, tv v zlom pocasi casto dvd Macko pu, thomasa a pod. a my dost mame radi knihy on si sadne a cita si uz aj sam a aj vecer v posteli...po maminke je knihomol 😀 😀 😀 ..uz mame cca 30 knih, a este na konika to ma rad hijo hijo a hadzanie sa do perin to miluje........, kreslime a plastelinujeme a v tom case sme mali radi aj vysavac a vysoku stolicku, ale my sme vegetaci taky kludasi od malicka tak neviem ci ti to pomohlo 😀 😀 😀 😀 ..a ked je super cas sme vonku
5 ano dovolime ale ked sme obaja doma tak nie vtedy sa vystriedame ked mame pracu

libka1
11. feb 2009

Friskááááá reakcia... 😀 No konika moze aj Eva 😉
Kedy si zacala davat jogurt? Ja som jej vcera dala, lebo nechce mlieko, tak musime nejaku alternativu hladat, ale ked tu citam niekore temy, by ma tu ukamenovali zato najradsej 😅

janetina
11. feb 2009

no ja som davala neskor lebo sme nadejni 😠 astmatici takze ja som opatrna dost az doteraz oproti inym...ale cca 14 mesiacov sme mali ale zato moj maly pil mliecko v pohode a to bolo take hnusne Nutrilon pepti/ ze vraj ho neznasaju deti/ a jemu chuti dodnes 😉 😉 😉 . Hovori sa ze sa ma zacat zakysanymi mliecnymi tak skus nieco take alebo ochucuj mliecko nejakou dobrou kasou ak lubi

libka1
11. feb 2009

Dala som bielu activiu a chystam sa na biely Sabi, tam je viac tuku... uz som na nu skusala vsetko, aj bananovy koktail sme jej robili, banan miluje, ale jak zacitila mlieko ani kokteil nechcela 😒
Kase jej zo zaciatku velmi isli, ale uz ich nechce, na veceru vacsinou robim zemiakovo brokolicove pyre, alebo karfiolove (neviem ci to prerazi chut tej zeleniny, ale v tychto si mlieko nevsimne 😅 ), alebo chlebik s maslom ☹
Mlieko pije len v spanku, rano pred prebudenim, a vecer je asi hodku potom ako zaspi tiez strcim flasu, ale zo dna na den pije toho aj v spanku menej... uz som z toho na nervy...
Janetina vy mate niekto astmu? alebo preco ma nabeh?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre