Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janus32
29. nov 2011

@libka1 😀 ani nie,ale zatial je v skole super 😵 no maminka aj citit nejaky rozdiel medzi Evkou a Miškom?Myslim,ci su to zatial rovnake deticky,alebo ci je to s chlapcom ine 🙂

hausknechtova
29. nov 2011

@mia.k ahoooj mirka som rada ze si sa tiez ozvala strasne dlho sme spolu neboli ako sa vam dari 😉

libka1
29. nov 2011

@janus32 zatial su to uplne protipoly... len to nechcem zakriknut, ale misko je totalny spavec, napapa sa a spinka, aj cez den aj v noci, evka spavala minimalne uz od narodenia, vlastne spavala len kym mala dozvuky zltacky a potom cele dni a hlavne noci vyvadzala 😅 tak uvidime ako to bude dalej, ale zatial super 😵 aj s kojenim sme sa uz ustabilizovali, on je savec od prirody, v tomto su tiez rozdielny 😅 ju bolo problem nakojit/nakrmit z flase a tento chniape o dusu tak hlada kde je jedlo 😅

mia.k
29. nov 2011

@libka1 no vidíš to,a myslela si si,že ty nemôžeš mať spavé bábo! Parádička,želám ti to! 😉
@hausknechtova ahojky. Nám sa vcelku darí, Benjamín chodí do škôlky a máme sedem mesačné bábo- Filipka. A vy neplánujete druhé bábo? A Adrika chodí do škôlky? Je zdravá? Už má v poriadku,čo mala tie zdravotné problémy?

pusinqa
29. nov 2011

@libka1 áno je, deckám sa tam veľmi páči my sme už boli asi 3x, je to tam fajn a útulnejšie ako v maxime

inak my sme včera boli v MC na medovníčky a Julke sa rátalo, Tinke tiež, dobre bolo, páči sa mi že tu už konečne je MC

kankam
29. nov 2011

@libka1
@pusinqa
@mia.k dík, že na mňa myslíte, rada sa pridám, keď budeme fit, lebo teraz už sa ninka dosť nudí, keď nie je ani v škôlke ... (keďže už bude 2 týždne doma)😒 Inak už mi je lepšie a aj ona je už lepšie, akurát sa obávam toho čo si písala @libka1 , že ich neoblečú, keď idú von zo škôlky, vnútri sa spotí keby mala hrubé flisové tepláky a von keď by išla v tenkých tak koniec ... ☹

kankam
29. nov 2011

@libka1 a inak super, nech to Miškovi vydrží a nech je z neho "pohodlný" chlap 😀 nech maminu nechá spať a v kľude ... že ti to teda takto vyšlo sa teším ... 😵

pusinqa
29. nov 2011

@libka1 a inak tepláčiky von zo škôlky sme riešili nedávno aj my a to sme učiteľke prízvukovali na zač. roka že musí mať oblečenie z domu, skoro sa urazila a to som ju videla v rozopnutej bunde po vonku pobehovať z okna, skoro ma piclo, aj min. roky máme túto jedinú extra požiadavku že je háklivá na zimu musí byť veľmi na teplo oblečená má to po mm, tinka už vyzerá byť otužilejšia po mne, aj nedávno na krúžok v tepláčikoch, bez šálov, svokra zvozila akože Julku ale tak aby to učiteľka počula, no 😖

hausknechtova
30. nov 2011

@mia.k ja sa rozvadzam takze druhe nebudeme mat Adrika tiez rada chodi do skolky a co sa tika zdravia je zdrava no s timi oblickami musime chodievat na kontrolu nesmie prechladnut ale inak pohoda

mia.k
30. nov 2011

@hausknechtova fúha,takže takto si žijete, no ale hlavne že ste zdravé. A bývať budeš naďalej v Šulekove?
@pusinqa takže boli ste na tie medovníčky? Kde berieš tolko energie,keď ešte chodíš aj s detmi po všeliakých aktivitách? Inak s tým obliekaním v škôlke... Nám bolo povedané,že obliekať im budú až v zime oteplovačky a to rovno na tepláky že natiahnu. 😅

emonicka
30. nov 2011

Mile mamicky, kt. by ste mali nazujem v MC v Hlohovci sa bude 8.12. o 10.00 konat prezantacia latkovych plienok pod vedenim Mirky Šickovej. Ak by ste mali zaujem sa dozvediet o danej poblematike viac vklude sa pridite pozriet, pripadne si mozete plienocky aj zakupit, ale nie je to podmienka. Na prezentacii sa bude preberat aka je vyhoda latkovych plienok, rady k plienkovej vybave, ich udrzba, porovnavanie jednotlivych druhov a zanciak, ..... a mnozstvo dalsieho o co mamicky budu mat zaujem.v pripade zujmu mi napiste

pusinqa
30. nov 2011

@mia.k že energie 😀 ja zas rada vonku behám, nerada som dnu a napr. tento týždeň vyjedám mrazák čo sa mi nechce pre mňa variť, varím iba gebu jedlo pre malú 😀 a s tým obliekaním inak všetci doma zdraví že vonku 3-5 stupňov a deti idú v tepláčikoch to podľa mňa celkom normálne teda nie je 😖 😠

stanka26
30. nov 2011

čaute babulky. má niektorá z vás záujem o AVON? ak hej tak sa mi ozvite.

kankam
30. nov 2011

@pusinqa ja teda viem že toho majú tie učiteľky dosť(20 detí vychystať), ale tiež neviem, budem to riešiť, aby ju stále a teraz po chorobe zvlášť poobliekali a jej budem prízvukovať, že v škôlke má tenké tepláky a na von tie zo skrinky (flisové) ...uvidím, dúfam, že nám hneď v pondelok neochorie, 2 týždne doma stačili ...

kankam
30. nov 2011

@pusinqa ja som tiež nevydržala doma, stále sme chodili von keď sa dalo, ja som chytala až takú depku keď sme boli pár dní v kuse doma, to som mala na začiatku, po pôrode, že sa s ninou nedalo ísť von a nejako to vo mne zostalo ... 😉

kankam
30. nov 2011

práve sme pozerali modré z neba a revem jak o život 🙄 ☹ 🙄 , tak som išla vybozkávať moje krásne a zdravé (spiace)dieťa a poďakovať sa, že je také aké je, že vlastne máme to čo by si niekto prial najviac na svete ... a nemôže to mať ... ☹ , už som to nevydržala pri telke ...

pusinqa
30. nov 2011

@kankam ja tiež učiteľky slušne prosím a Julke prízvukujem čo má mať veď ona je už veľká a vie sa aj sama poobliekať keď treba a ja som si zas s depkami užila svoje nedávno keď som ozaj málinko spávala, teraz spí ráno do 9-ej čo mi síce nabúrava celý režim ale šialene potrebujem dospať deficit a na spanie mi naj zaberá na večer jeden redd´s som vyzistila, má to len 3 dcl ani alkoholu veľa a ukľudní ma a oťapí trošku asi ostanem pri ďeťoch alkáčka 😀 ale na zaspatie mi to neskutočne pomáha

mia.k
1. dec 2011

@kankam no včera to bolo ozaj dojímavé v modrom z neba,všetky príbehy. Tiež si pri takýchto príbehoch uvedomujem,že ako nám je dobre a moje problémy a trápenia sa pri tom zmenšia.
@pusinqa nieže sa z teba stane závisláčka a postupne budeš zvyšovať a zvyšovať dávky,aby to zaúčinkovalo? 😀
Inak babulky libka1 je v TT v nemocnici s Miškom. Ževraj mal také soplíky,že sa nemohol ani nadýchnuť. Držíme mu palce,nech sa z toho čo najskôr dostane. ☹

pusinqa
1. dec 2011

@mia.k bavíš sa? 😀 nie dávky určite zvyšovať nejdem 😀
@libka1 nech ste čím skôr doma s drobcom, v nemocnici musí byť teraz asi dobrá kovbojka ☹

ciarka
2. dec 2011

libka drzime ti palce, aby ste boli skoro doma!

kankam
2. dec 2011

@pusinqa 😉 🙂 😉 a dobre máš, hlavne že si našla bezbolestný spôsob ako sa konečne uspať, keď nič nezaberalo, veď ty si sa presúvala (aspoň som mala taký pocit, keď sme sa stretli) silou vôle - úplne bez života ... Mne tak pomôže pohár dobrého vína ... 😉

@libka1 tak to teda ozaj, nech ste čím skôr doma ...taký chrobáčik a takéto starosti 😒 ☹ a teraz keď naše zdravotníctvo exceluje ... Nech sa n mňa nikto nenahnevá, ale myslím, že 300 eur nie je zasa tak málo 😒 ☹ 😒

margareta76
3. dec 2011

Ahojte. Rada by som vas chcela poprosit (myslim, ze sa to tu uz preberalo, ale bohuzial som si to nezapamatala 😒 o terminy - sono klbikov u malych deticiek. A robi sa to prosim na poliklinike? Dakujem velmi pekne 🙂

@libka1: Drzime palce nech ste cim skor zdravucki.

libka1
3. dec 2011

@margareta76 kazdu stredu od 8 do 11.00 robi male deti, ale neoplati sa tam ist na 8, my sme tam prisli a najprv riesil znamych a drobcov zacal brat az okolo 9 a to mu to uz potom islo rychlo bral ich po 2-3 dnuka...

uz sme doma, musim povedat ze tam bol super personal, co ma teda prekvapilo... absolutne nebolo citit ze sa nieco deje v zdravotnictve, takze musim len chvalit a chvalit a chvalit 😵 trochu nas odhlienili a hadam to uz zvladneme sami doma, doma je len doma 😵 uz som nemala nervy na tie placuce deti co tam boli same bez matiek, hroza ma chytala kazdy vecer ked spustili koncert 😔 tym sestram co robia tu robotu by som ruky bozkavala, snazili sa ako mohli, ale co zmoze 1 sestra ked tam je deti a deti 😝 len ked to mala vecer vsetko okupat, nakrmit, lieky podat, uspat... lietala ako spinava handra 😅 na vedlajsej izbe sme mali 2 rocneho chlapceka sameho a myslela som ze sa tam to dieta uziali tolko plakalo, prestavalo len ked k nemu isiel niekto inac stale vykrikoval alebo plakal 😔 no na samovrazdu to pocuvat 😔

margareta76
3. dec 2011

@libka1 : Dakujem 🙂

pusinqa
3. dec 2011

@kankam no tuším už aj to prestalo zaberať, ja bežne do 2-3-ej nezaspím ale tinka momentálne spáva do 9-ej tak nadránom dospím jediné šťastie 😝 a keď sme sa stretli to už na mňa išla večerná kríza veru, to už som ozaj nevládala a vtedy sme ešte aj noci mali veľmi zlé, teraz aspoň ako-tak spíme v noci, teda pre mňa že 5x hore je že len 😅
@libka1 chvalabožku že ste už doma, to sa zle aj číta o tých ďeťoch ale zas fajn že si bola spokojná so starostlivosťou

kankam
3. dec 2011

@libka1 super, že ste doma a fakt klobúk dolu pred nimi ako to opisuješ 🙂 , ale premýšlam ako niekto môže nechať samé 2-ročné dieťa v nemocnici ... ☹ 😲 🙄 , to dieťa musí mať inakší stres ... 🙄

@pusinqa no to som si myslela, že sa máte už lepšie, dúfam, že v krátkej dobe sa vám to už polepší, ninka okolo 1,5 roka sa budila 1-2 x v noci a aj to som si už priala sa vyspať ..., ale to sme už boli na hami ... neskúšala si to opäť po nejakom čase, dať ju na umelé ?

pusinqa
3. dec 2011

@kankam ona nechce, mne sa nechce nadarmo otvárať ďalšie mlieko aj keď kúpila som už sunar že ju odstavíme ale teraz je trošku lepšie tak mi to je ľúto nasilu ju odstavovať chúďatko, ona by prvé noci komplet prerevala, takže ťahám ďalej kým sa to nejako dá

libka1
4. dec 2011

@kankam no ona tam ta mamicka nabehla s este mensim v kociku a tohto tam nechala 😒 ja by som sa snazila tam nahnat aspon babku alebo tatina s nim, lebo to bolo naozaj hrozne to pocuvat... ani za nim nechodili a myslim ze umyselne aby to nebolo este horsie, ale on aj tak cele dni vykrikoval ze mama a tato... ale zo dna na den sa to trochu lepsilo, aj ked plakal stale, ale prva noc bola uplne hrozna...

@pusinqa no 5x za noc to musi byt extra zaberacka 😝 vlasy mi dupkom stoja z tej predstavy...

kankam
4. dec 2011

@libka1 tiež si myslím, že hocikto známy - ako píšeš - by bol lepší ako nikto 😒 🙄
a ako evička ? spí už sama v svojej izbičke ? a na malého je stále dobrá ?

@pusinqa máš môj obdiv, 😕 😔 to som si ja kedysi myslela, že aké som to ja mala hrozné s ninkou, ale v tomto období ako je Kristínka sme už fakt boli hore len 2 x v noci a aj to sa mi už zdalo veľa ... uvidíš dokedy zvládneš ... 😔

kankam
4. dec 2011

@mia.k inak to by mi bolo jedno, že navlečú tepláky na tepláky, alebo oteplovačky na tepláky, ale nech im ich oblečú ... 😔 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre