Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
18. jan 2012

@andreak320 tak so stravou sa neda byt spokojny asi v ziadnej porodnici 😀 tak ale tych par dni to clovek prezije 😀

andreak320
18. jan 2012

@libka1 naštěstí mi manžel donesl vždycky něco na doražení 😉

pusinqa
18. jan 2012

@zuzuszka ja 2x trnava, prvý krát otras, teraz druhý krát som bola zas veľmi spokojná

stanka26
18. jan 2012

@zuzuszka ahoj a vitaj medzi nami. Ja som rodila 2 krát v PN a nemôžem sa vôbec sťažovať mám za sebou 2 sekcie a všetko dopadlo tak ako malo.Doktora som nemala vybaveného nechala som to na náhodu.Bola som spokojná. Aj s doktormi aj so sestričkami. 🙂

zuzuszka
18. jan 2012

No cafte bebenky, dakujem velmi pekne za privitanie a za vase odpovede, no zasa ten isty gulas 😉 ako vidim, skusenosti mozu byt rozlicne, aj na to iste miesto, ak ho niekto absolvuje 2x 😀. Takze mam nad cim rozmyslat.
Ozik, zucastnite sa niektora tej prednasky o prirodzenom porode v Centre pre rozvoj rodiny v HC? Su tu aj nejake nastavajuce maminy?

mia.k
18. jan 2012

@zuzuszka ahoj. Ja som rodila dva krát v Piešťanoch. Keď si zaplatíš lekára,tak je to tam super,ale keď si nezaplatíš,tak je to o šťastí,na koho zrovna natrafíš. A áno,v Piešťanoch nie je vybavenie pre nedonosencov a vážnejšie chorých novorodencov.
A čo sa týka tej prednášky, môže to byť zaujímavé a kebyže som tehotná prvorodička tak určite idem,ale my čo sme tu v tejto diskusii stálice,tak ani jedna nie je momentálne tehotná,pokiaľ sa nemýlim.

margareta76
18. jan 2012

Ahojte. Prosim vas po akom case vam pediater odporuca napr. po chripke (po odozneni priznakov) dat vase dieta do kolektivu - do skolky? Dakujem za odpovede 😉

janus32
18. jan 2012

@margareta76 Ajoj,po tyzdni po dobrati ATB 🙂 inak ahojte babulky 😵

janus32
18. jan 2012

@zuzuszka Ajoj,no ja som pred 13timi rokmi rodila v Ga-bolo super,potom som bola v TT-otras grc ☹ no des 😠 a potom som rodila v NR-super pohodicka 🙂

libka1
19. jan 2012

@janus32 ze aj ty sem prides 😀 mala by si si dat zavazok ze aspon raz tyzdenne, raz za mesiac ked chodis sa musim vzdy rozpamatavat ze kto si 😀

janus32
19. jan 2012

@libka1 😵 ja vas citam cast,mam prehlad o vas 🙂len zvycajne,ked sem zasadnem,tak ma decka vyhodia,lebo vraj nie som na rade 😀 malinky aky kukuč nahodil na foto 🙂 zlaty je 😵

margareta76
19. jan 2012

@libka1 Uz ste krstili Miška? My sa chystame teraz koncom januara 🙂

libka1
19. jan 2012

@margareta76 my to nechavame az na jar, nechce s ami v tejto zime 😝 kde budete krstit?

margareta76
19. jan 2012

Tu v Hlohovci. My sme raz krstili aj koncom decembra a celkom pohoda. Ja som sa bala, ze ked bude vacsi aby "neasistoval" knazovi pri obrade 🙂 Kamoska krstila asi polrocnu (mozno trosku starsiu) dceru, ktora sa uz aktivne zapajala do obradu krstu. Brala knazovi sviecku, nacahovala sa po svatenej vode... 🙂
Ozaj a uz si kupila malemu ten inhalator? Ak ano, prosim napis ako si s nim spokojna a aky mas typ. Dakujem.

mia.k
19. jan 2012

@janus32 ahoj,vitaj. 🙂 tak si ráno privstaň a postav sa do rady. 😀 A inak,neviem či mi niečo ušlo,alebo mám sklerózu,ale ty si rodila tri krát? Spomínala si myslím,že si raz potratila,to si asi myslela,že?

libka1
19. jan 2012

@margareta76 inhalator stale nemame 😝 dopadneme asi ako kamoska, misko bude mat tiez zhruba pol roka ked sa chystame krstit 😀 aspon bude sranda 😀

janus32
19. jan 2012

@mia.k potratila som tri krat ☹ ,tak si myslim,ze stacilo to absolvovanie v Tt,aj takymto sposobom 😢 no ja vstavam dost skoro,ale zase vtedy nemam cas byt na nete 😒

janus32
19. jan 2012

@mia.k a inak radsej by som 6xrodila ako raz potratila ☹

tintiniacik
19. jan 2012

baby to co mame za pocasie tam vonku 😠

mia.k
19. jan 2012

@janus32 tak to ti verím. ☹ A ešte k tomu tri krát,strašné. ☹
@tintiniacik no nič,tento rok asi oteplovačky nevyužijete. 😝

libka1
19. jan 2012

@mia.k mala dnes bola v oteplovackach a snehulach v skolke lebo rano bol sneh 😅 strafila som sa, ani vonku neboli 😀

@margareta76 este ma napadlo ze mi uz skor ani nemozeme krstit lebo akurat vcera mi dorazilo oblecenie na krst, biele menzestraky a kosela s motylikom, vsetko velkost na 6 mesiacov 😅 a dovtedy hadam aj ja trochu schudnem a nebudem musiet ist hola 😀

margareta76
19. jan 2012

@libka1 No teda to bude teda riadny fesak - kosela s motylikom 😀 Ja som tiez este extra neschudla (budem mat co robit zhodit 25kg 😀 ), ale snad co to zakryjem kabatom 😉

libka1
20. jan 2012

@margareta76 mne je aj kabat maly 😀 stale chodim v tehotenskych gatiach 😝

margareta76
20. jan 2012

@libka1 Ja kabat ako-tak zapnem, ale tehotenske nohavice tiez nosim 😀

zuzuszka
20. jan 2012

caute baby, tak ako citam, vacsina nie je z tej trnavy nadsena, strava by mi najmenej vadila, nie som narocna, skor nejake ine veci a
stanka26 bola si spokojna aj so sestrickami na novorodeneckom?lebo na tie casto citam , ze baby nadavali, ze to bola hruza...
a dost sa zasa obavam tych piestan koli babetku, ak by sa nedajboze nieco stalo, ze tam nie su tie pristroje...potrebne a museli by nas aj tak prevazat do trnavy

libka1
20. jan 2012

@zuzuszka presne preto som aj ja isla prvykrat rodit do trnavy... detska jiska je tam inac super, my sme ju vyuzili, ale prave vinou tych sestriciek z novorodeneckeho zial 😖 mala vobec nejedla a oni stale to je v pohode, ona vydrzi, vydrzi, az prisla detska vizita a primarka zhodnotila ze uz nevydrzi a zobrali ju na infuzky 😠

pusinqa
20. jan 2012

@zuzuszka ja som tiež preto 2x v trnave bola kvôli tej detskej JIS-ke a teraz druhýkrát akože fakt mi nič nevadilo dokonca ani strava vôbec som hlad nemala, sestričky sa chodili stále pýtať či niečo nepotrebujem aj ženské aj novorodenecké, ale bola som na VIP-ke izbe, ja som chcela sama byť a aj mm aby si mohol malinkú chytiť, ja som pri prvej dcére po 2 dňoch čo som mala dobrú spolubývajúcu dostala sestričku z interného na izbu tá mala stále nejaké návštevy na izbe po protekcii, stále sa vykecávali, ja som sa o malú bála aby jej niečo nezavliekli keď rovno na izbu jej kolegyne chodili, som na chodbe plakávala, teraz som bola sama som si oddýchla keď malá oddychovala, keď v noci nespala som nikoho nerušila, ale všetci boli nesmierne ochotní, ale zas nemala som s malou žiadny problém, pekne papala a všetko, ale fakt došli sa 2-3x denne sestričky detské opýtať či všetko ok, zas pri prvej bol s papaním veľký problém a to bol problém zohnať sestričku a aj mi ju dokrmovali keď bola pod svetlom na žltačku umelým a nie mojim mliečkom čo som pracne odsávala, vtedy som bola veľmi nahnevaná, s nabehnutými prsiami mi tiež nikto nepomohol, som musela cez mm inak informácie zisťovať čo robiť, teraz druhýkrát sa mi zdali aj dosť poškolené aj nové veci dosť vedeli, možno som mala šťastie, aj čo som náhodou niečo si nepamätala, nevedela veľmi ochotne vysvetlili, ukázali, pomohli viaceré sestričky, teraz fakt všetci boli fajn od príjmu cez pôrodné asistentky a ja som až 2 služby chytila, lekári, na oddelení sestry, detské sestry, ozaj nebol jediný problém a tiež som sa po prvom raze bála ako bude

kankam
20. jan 2012

@libka1 @pusinqa ahojte, po čase aj ja sa hlásim , že žijem 😵 🙂 .Mala som v robote ťažký december , ale už je to o čosi lepšie, aj keď sa to nedá porovnať s časmi na materskej ...
čítam ako si nažívate, Miško bude fešák a s tým počasím je to na nervy, my sme boli cez vianoce na kysuciach, tak tam sa trochu posánkovali a robili snehový hrad s cencúlmi, ale sme si to málo užili, lebo potom sme zasa nabehli do roboty a nemohli sme ani vychutnať medzisviatkový oddych 😖 , obaja sme boli stále v robote a nina po babkách ... ☹ a nina sa pýtala, že kedy bude už škôlka, keďže sme s ňou boli len po večeroch ...
Tak si to užite, aj keď snehu nieto ... 😉
@zuzuszka ja som tiež rodila v TT presne ako baby píšu som sa obávala keby bol problém s malou. Sestričky na pôrodnici nepríjemné, mala som dohodnutého lekára a dali mi to pocítiť 😖 , na novorodeneckom ? také čudné až do momentu keď prišla jedna cca 50-ročná sestrička blondína, a fakt pomohla aj s kojením aj s ostatnými vecami, dodnes na ňu spomínam s láskou, že robí česť slovenkému zdravotníctvu, dokonca aj v noci nám prišla pozrieť a zaujímala sa ako sme na tom ... Kojila som 14 mes. len vďaka nej ... 🙂
Takže tiež myslím, že je dobré dohodnúť si lekára a ostatné je o šťastí a o tom, že ty osobne sa nesmieš vzdať aj keď okolie nebude mať záujem ...

kankam
20. jan 2012

@janus32 to som netušila aké ty máš a mala si trápenie s bábätkami, obdivujem ťa, že sa nevzdávaš a ešte plánuješ bábo, ja by som to asi nezvládla... 😔 😒

kankam
20. jan 2012

tiež som v pôrodnici prežila čo sa týka stravy vďaka svokre, pam§tám si, že ako prvé jedlo mi urobila mladé zemiaky na masle s petržl.vňaťkou a k tomu broskyňový kompót a bolo to najlepšie jedlo na svete 😀 😀 😀 A ešte aj za to na mňa sestričky zahlídali, ako že som pohrdla tou ich stravou 😖 a keď som kvôli obnove normálneho stavu jedla ovsené vločky s vanilkovým jogurtom, tak mi sestrička vynadala, že jem tresku ... Normálne mala paranormálne videnie od dverí na druhú stranu izby, čo mám v miske ... 😕 😅 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre