Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

pusinqa
23. mar 2012

@libka1 v stredu ideme som musela preobjednať lebo julka v saune zo škôlky zápal oka hnisavý chytila týždeň doma bola, ale včera do rána ju zas boleli zuby, našťastie nás včera moja zubárka v nitre vzala a aspoň to boľavé jej urobila ale ostanú jej tam diery, stále bude musieť špáratkovať jedlo von chúďa kým jej tie stoličky pokazené nevypadnú, som si veľmi vyčítala že som sa nechala ovplyvniť furt manžel so svokrou čo stále riešim zuby že sú len mliečne, ja som tu ani zubárov nepoznala vôbec a teraz to také dosť zlé má, riadnu depku som zo seba mala aj keď isto má aj po manželovi zuby geneticky nič moc, aj pri tej kope ATB čo mala to nie je výhra ale som to aspoň skôr mohla hádam zachytiť možno by to nemala až takéto zlé, veľmi sa na seba hnevám a výčitky mám veru

libka1
23. mar 2012

@pusinqa uz to neries aj tak to nepomoze ked si to budes vycitat... zuby su potvory, mi zato poctivo chodime od 2 rokov, manzel ma tiez kopec kazov, ja mam len 2 plomby doteraz a dobre skusenosti so zubarmi, tak dufam ze to tak aj ostane a hlavne ze decka budu mat zubky po mne 😅

pusinqa
23. mar 2012

@libka1 to ja dúfam u tinky že tá ich po mne bude mať ja mám krivé síce ale nekazia sa mi veľmi našťastie, julka tá je celý tatinov klon po mne tuším ani nič nemá a aj zúbky asi po ňom také kazvivé má, jej sa aj povlak hrozne rýchlo urobí ráno umyjeme a už na obed má žlté

libka1
23. mar 2012

@pusinqa ja mam hrozny zubny kamen akurat.. lekarka mi hovorila ze komu sa robi zubny kamen tak sa mu tak nekazia zuby, ale ci to je pravda...

😝 ospravedlnujem sa za hrubku v predchadzajucom prispevku, som miesto my dala mi 😅 😝 hroza...

pusinqa
28. mar 2012

tu je total mŕtvo 😕
my sme dnes teda zubára absolvovali, jediné mínus troška staršie prostredie a zariadenie čakárne aj kreslo a tak, asi pol hodinku sme aj čakali, ale prístup super, veľmi milá pani doktorka, všetko povysvetľovala, akože fakt super, no rada som že to teda takto ozaj veľmi fajn prebehlo a môžem ozaj zatiaľ len odporúčať
@libka1 som zhliadla na fotkách z centra aj ja sa tam vždy chystám na nejakú akciu ale dáko nestíhame 😅
čo máte ostatné babeny nového?

libka1
29. mar 2012

@pusinqa nooooooooooo, E. bola akoze malovat vajka, mama malovala a dieta sa prizeralo alebo lezalo v gulickach 😀

pusinqa
29. mar 2012

@libka1 ty už nadránom v službe či ako? 😀 keď tu pred 5-ou už vypisuješ 😕

mia.k
29. mar 2012

@pusinqa tak to som rada,že zubárka bola fajn. A má teda zmluvu s dôverou?
My inak nič moc nového,akurát že sme začali s Filipkom cvičiť jeden cvik z vojtovky a inak sa len doma motáme večšinou.

moen
29. mar 2012

Ahojte maminy, ja som tiež z Hlohovca a mám prvé dieťa. Momentálne sa trápime a preto potrebujem pomoc a radu od Vás. Moja malá má 3 mesiace a dva týžne a od troch mesiacov nechce jesť, sme na umelom mliečku už od narodenia, kojila som veľmi krátko a popritom aj dokrmovala. Do 3 mesiacov papala pekne, už zjedla okolo 750 ml, v pohode vypila 150 ml a niekedy aj 180. Zrazu nastal zlom a nechce papať Vypije max. 120 a po 4 hodinách si nepýta jesť a keď jej chcem dať, tak mi to vytláča jazýčkom. Keď papá tak sa odťahuje, myká a v poslednom čase sa s cumlom v ústach so mnou rozpráva a neťahá. Včera o 16.00 vypila len 80ml, o 20.30 som jej dávala jesť a nechcela, potom mi zaspala a pýtala si až o druhej ráno. Teraz zje okolo 550 ml ale je to boj. Za dva týždne pribrala iba 140g. Ako mám postupovať, aby znova začala moja malá pekne papať? Prosím poraďte mi, som z toho veľmi nešťasná.

libka1
29. mar 2012

ja som hore od 3, lebo deti santili 😝 😝 nie jedno ale rovno obidve 😢

@mia.k ako s tou loptou? mozem ti ju dnes cestou do skolky odovzdat na prechode 😀

pusinqa
29. mar 2012

@mia.k asi má, som na to aj zabudla, ale nebol problém, kartičky si opisovala

@moen bohužiaľ s týmto neviem príliš poradiť, my sme sa kojili tak sme iné problémy riešili, možno má len takú fázu že už je väčšia už bude aj priberať po troške menej a inak ako sa ti javí? je pokojná, nervózna? nemôže mať nejaký iný problém že bruško by ju bolelo alebo žabu v puse alebo niečo?

@libka1 "poteší" že?

mia.k
29. mar 2012

@pusinqa tak fajn,asi ju skúsime. 😉
@moen fúha,tak to teda netuším prečo ti neje, akurát viem,že takýto problém býva u detí čo pijú hypoalergénne mlieko a stáva sa,že približne po treťom mesiaci deti štrajkujú,lebo už si začínajú uvedomovať tú chuť mlieka a to HA nie je zrovna chutné,takže ak aj ty dávaš to HA,tak skús prejsť na normálne nehypoalergénne.

pusinqa
29. mar 2012

@mia.k veru vyskúšaj fakt bola veľmi v pohode, aj sa to u filipka nejako motoricky už pohlo či ešte nie?

@moen inak zas divné to je lebo 3,6,9 mesiacov bývajú práveže tie rastové šprinty, mne ich aj obe decká cca tak mali, ja som vtedy kojiť nestíhala vždy chvíľu kým sa to upravilo

margareta76
30. mar 2012

@moen: Bohuzial, neviem ti poradit, moje deti boli (a jeden este stale je 😉 ) dojcene. Skus sa mozno poradit s pediatrom.
Vcera sme boli s detmi v *centre pre rozvoj rodiny*, ale uz tam nikto nebol. Boli sme tam dost neskoro, bolo asi 17:00.
Radi by sme pre deti zabezpecili nieco taketo http://mojdom.zoznam.sk/cl/1000011/1291797/VAS-... vedeli by ste nam prosim poradit nejakeho dobreho majstra stolara? Pozerali sme aj na stranku http://www.junglegym.sk/.

moen
30. mar 2012

Co sa tyka mliecka, tak s tym mame problem. Mali sme Nutrilon HA ale bolelo ju brusko a nevedela sa vykakat tak sme dali Nutrilon Comfort ale moc to nepomohlo. Presli sme na Hami, tam sa upravilo kakanie ale to jej asi nechuti, lebo spapa velmi malo, tak sme sa vcera vratili k Nutrilonu a zase sme na tom istom, boli ju brusko ☹ ale spapa za den cca 800 ml. No uvidim, ako bude na tom dnes v noci, teda rano okolo tretej-stvrtej vtedy sa budi, vzdycha, mnci, tlaci a uz chuda nespi ☹ a podla toho budeme hladat asi ine mliecko. Doktorka sice hovorila, ze vahu ma dobru a ten maly prirastok zatial nevadi, ale mne sa to nepaci a davat jej nieco, co jej nechuti neni dobre pre malu ani pre mna, lebo to krmenie je trapenie pre obe.

moen
30. mar 2012

@margareta76 Bohuzial ziadneho stolara nepoznam ☹

moen
30. mar 2012

Ako funguje to materske centrum? Ako je casovo otvorene? Chodite tam casto?

pusinqa
30. mar 2012

@margareta76 my tam občas štvrtok chodievame v takomto čase len príliš nestíham tak ozaj len výnimočne už, možno sa tam niekedy stretneme 😉 a stolára poznám len na kuchyne 😀 dobrého
@moen ak si na FB daj si nájsť centrum pre rozvoj rodiny a likuj ho budú ti chodiť aj pozvánky na akcie, otvorené bývalo tuším po-štv do 6-ej večer, chceli pridať aj piatok, neviem či už a odkedy veru neviem ráno 😅 , držím palce pri hľadaní správneho mliečka asi len poskúšať, skús možno sunar alebo france lait alebo tak nejak také francúzske vraj je celkom dobré 😉

libka1
31. mar 2012

@margareta76 skus sa spytat tohto, je sice z levic, ale za pokus to stoji: http://www.stolar-jr.sk/realizovane-prace.php?f...
alebo tento z nitry: http://www.frant.sk/ostatne

libka1
31. mar 2012

korbace viazat do centra nejdete nikto? my sme sa prihlasili...

pusinqa
1. apr 2012

@libka1 cez FB si potvrdzovala účasť? ja by som chcela ísť s babami ale Julka trošku je akoby nachladnutá, aj ju asi zas doma nechám radšej, veď to až priveľa bolo že týždeň som konečne mala normálny na vyfúknutie že len Tin doma a Julka v škôlke 😀 😝 , zasa obe budem mať a rovno zbesniem, tak uvidím čo jej to do utorka urobí, zatiaľ je vcelku v pohode skôr sa bojím aby na toto light nachladnutie niečo nechytila v škôlke vážneho

libka1
2. apr 2012

@pusinqa hej, potvrdzoval som cez FB, ale som chora, tak neviem ci z toho nieco bude, nejak ma ten vietor prefukal tak priserne chcrchlem... 😝

pusinqa
2. apr 2012

@libka1 my sme tiež dnes schytali ATB jej uzliny brutal nabehli som sa ľakla, doki kukol do pusy že na jazyku streptokok, na 10 dní ATB, mávala to aj predtým, tak sme na sviatky "vybavení" 😝

libka1
3. apr 2012

no tie korbace su dneska, takze tam nejdeme, nakazila by som ostatnych, mrzi ma to kvoli E., tesila sa na to, ale co uz...

margareta76
3. apr 2012

@libka1: Dakujem za kontakt na stolara 😉

Aktualna fotka nasho najmensieho 🙂

libka1
3. apr 2012

@margareta76 kraaaasny je 😵 a vobec nevyzera na bucka na tej fotke, uz sa ti aj zacal pretacat? ten nas je z dna na den srandovnejsi 😀 po dcerke uplne zamilovane kuka 😀

margareta76
3. apr 2012

@libka1: Dakujeme 🙂 Ano sem tam sa pretoci, ale iba ked sa o nieco zaprie. A tvoj sa pretaca?

libka1
3. apr 2012

@margareta76 z brucha na chrbat, ale z chrbta na brucho nie, ostane vysiet za tu ruku do ktorej strany sa pretaca, cize do pol pasa pretoceny od pol pasa zaseknuty 😀 potom uz len kruti hlavou vselijak aby ma videl, srandovny pohlad niekedy ked taky vselijak povykrucany cumakuje kde som 😀

pusinqa
3. apr 2012

my dnes tiež nejdeme, dostala už aj Tinka ATB takže super sviatky pred nami, ráno ich schytal už aj mm, takže jediná sa držím doma 😝

margareta76
3. apr 2012

@pusinqa, @libka1 A ja som si myslela, ze uz je chorobam koniec (aspon do oktobra 🙂 ) no, ale ako vidim mylila som sa. Prajem skore uzdravenie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre