Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janetina
17. feb 2009

tesorino na narodky nie do domacnosti nie? na narodky zasa nieco ine osobne 😀 , nech si nezvyka 😀 😀
prave sa moj maly vytesuje ze nespi vyskeruje sa a to som ho zmordovala vonku v snehu....to nie je ako ked bol mimi 😖 , ze zaspal uz je to mladenec, prave si pustil puacika nadvd tak dufam ze pri nom zaspi 😉
vsetkym skore uzdravenie 😉

janetina
17. feb 2009

petusa ta pekrnicka je teda dobra vec?? ja som myslela ze zbytocnost ze rura staci,,,,no popozeram ten tvoj link

ciarka
17. feb 2009

Babulky, no vcera som kupila to zlcove mydlo.a este mi povedzte ake ste kupili vy. lebo je tuhe aj tekute.

No k tomu prieskumu so spanim. My mame rozne fazy spanku. Do 2 mesiacov bola casto hore. Potom od 2 mesiacov prespala celu noc bez zobudenia a aj sama zaspala v postielke.a od 7 mesiacov sa to zas pokaslalo.Nevedela spavat v postielke, bolo obdobie ked spavala v kociku a prenasala sa do postielky,dlho zaspavala a noc nebola bez prerusenia. Teraz tiez dlho zaspava a spi v postielke, par krat v noci je hore.Cez den spavala niekedy ked bola mensia 3 krat po 30 min, a to sme ju uspavali v kociku inak by nespala, potom spavala 2 krat -doobeda 1 hod a poobede 1-1,5h.Potom som poobedny spanok zrusila lebo doobeda spala aj do 2 hod.A poobede som ju uspala aj 40-50min a spala pol hodinu, tak som to zrusila a teraz spi 1 krat za den ako kedy.

Ivulienka:a rychlo sa vyzdravte!!!!
Ta pekaren na chleby nemusi byt zla, len ja som leniva na taketo veci.

petusaaa
17. feb 2009

ciarka, ja som pekarnicku kupila kvoli tomu, lebo sa mi nechcelo rano chodit do obchodu. takto tam vecer hodim veci a rano uz nas caka cerstvucky vonavucky chleba 😵

janetina, ale kazdeho to nebavi. napr moja teta s nou piekla iba minimalne.

tes, ved mam ten umely kryt, ale ja moknem, vies, a este som sa nedostala z jednej choroby 😒

tesorino
17. feb 2009

zanet nechcem aby mi kupil nejaku blbost, ked tu pekaren by som vyuzila 😉

no maminy, idem sa ja chystat, zachvilku sa mi drobec zobudi a pojdeme objednat dlazbu do domu, tak sa budem vytesovat 😀 😀 😀 😀

ciarka, naco je to zlcove mydlo?? 😅

tesorino
17. feb 2009

peti, tak prsiplast 😀 😀 😀 ja mam taku bundu co mi moc nepremokne, tak to je asi tym...a siltovku aby som nezmokla a je to....

janetina
17. feb 2009

petusaa mna to teda zaujima len preto ze tu v lepisi je to o nicom s chlebom ...ides neskor ako rano a tam nic
da sa tam robit take male porcie? take ranajkove ?
Zujimave je to ze sa da tam aj lepsia muka ako klasika...

tesorino
17. feb 2009

peto ozaj a je ten chlieb ozaj taky ako ked kupis cerstvy v obchode??

mia.k
17. feb 2009

ciarka,tuhé.Je aj práškové,alebo tekuté-neviem,a to sa pridáva k prášku do práčky.Neskúšala som.
petusa,ved si písala,že sa ti nechce robiť pica kôli kysnutému cestu,a ty si takúto babračku robila?Ale vyzerá to dobre.

petusaaa
17. feb 2009

mia 😀 ja viem, ale nakoniec robim tu pizzu, ale tie trojuholnicky je iba to, ze spravis 4 rolady, rozkrajas, nechas nakysnut a supnes do truby 😉

ja mam zlc. mydlo obycajne - ako mydlo to vyzera.. tak asi tuhe je to 😀

janetina, ved prave, ze presne vies, co tam aka muka ides. na ja som raz nasla v pecive chrobaka. bleeeee. tak odvtedy moc kupovane pecivo e-e... male porcie sa daju urobit, ale musis si prepocetat ingerediencie. ja uz som robila aj croaisanty, aj kadeco v tom 😀 teda len cesto som si dala vypracovat, lebo kysnute cesto ma fakt nebavi robit rucne 😅 a ci to je taky chleba ako obyc)? nie, nie je, mne chuti viac. MM chuti viac kupovany, tak si vyber 😀 asi by to hcelo vyskusat, nemas nikoho, kto ma pekaren? alebo ved pridi k nam 😉
ja byvam v trako, takze ak nejdem skoro rano, tak tiez nemam 😒

juj, uz sa mi miesi cesto 🙂 😵

kankam
17. feb 2009

už sme z mesta späť, už keď sme sa vytrepali na poradňu 🙂 tak nech sa vyvenčíme, našťastie mám kočík s plnou rúčkou mne sa to golfové držanie nepáčilo, práve som na to myslela, že niekedy aj 1 rukou budem potrebovať voziť 🙂 (tiež som mala asle len čapicu, lebo tak hrozne nesnežilo, tak stačí aj to a na kočíku som mala igelit) tak sme sa vyvetrali, malá pospala a ja som obehla obchody, dm-ku, mäsiarstvo a tak ...

na poradni ok sme fajn - 8 kg psychomotorický vývoj veľmi dobrý, pomaly by mala do 1 roka začať chodiť, ale stojí pekne, keď sa drží postielky, na celých nôžkach a pevne. Podľa mna je lenivá 🙂 má ťažký zadok 😀 a na štyroch sa jej nechce loziť, a ešte je na seba háklivá, v tej postielke sa bojí pustiť aby si niečo neurobila (čo som celkom rada, že je taká opatrná, že sa nehádže)...

A k téme 🙂 pekárničku nemám, asi by to bolo navyše v našom malom byte, ale u kamošky som jedla z toho celozrnný chlebík a bol super ... Ja robím s rožkami a chlebom tak (aj v záujme šetrenia, lebo sme vyhadzovali a tiež mám rada čerstvé ) 🙂 , že idem pátkovej-kúpim 20 cereálnych pečív a 1 cereálny chlieb, pobalím po 5 ks a chlieb na 1/2 a dám do mrazáku. Keď vytiahnem je to ako z obchodu. Neviem si predstaviť že by sme ráno museli letieť do obchodu, to by sme boli asi fakt hladní ... 😀 😀 😀

pascalka
17. feb 2009

fuuu tak na tu pekarničku som aj ja nejaka nažhavena,ale mam malu kychynu,tak neviem kde by som ju dala ☹
Petusaaa môj nick 😀 som čitala raz nejaky vyrok od Pascala a tak som si dala ten nick 😉
recept na chlieb: 1 kg muky hladka,alebo celozrnna
5dkg droždie dam si ho trošku nakysnut do vlažneho mlieka ktore je prisladene čl cukru
3čl soli
3čl octu
2 varene zemiaky,ale nedam vždy treba ich postruhat 😉
6dc vody
rascu a davam aj lanove semiačka
všetko vymiesime a nechame vykysnut vymastime plech a vysypeme mukou a dame
na hodinku piect 🙂 kto ma pekarničku ma vyhrane a len to tam nahadže 😀

kankam
17. feb 2009

a vyhadzovať pomaly 45 sk chleba na to fakt nemám a bolo mi to aj ľúto ... 🙂 🙂 🙂

petusaaa
17. feb 2009

pascalka, vaskusam, len to asi budem robit s polovicnej davky 😉
ja som myslela, ze si informaticka, tam je v programovani pascal 😀

kankam, super, ze je vsetko ok. a ved ninka ma len 9 mesiacov, este ma cas na chodenie 😉
a ako potom rozmrazujes???

zajo79
17. feb 2009

ahojte maminy. neviete kde sa v hc cvici pilates? a co noveho v hc? byvala som tam 27 rokov, prestahovala som sa kusok za hc, ale aj tak, teraz som tam tiez dost casto, tak by som rada zacala potroche jemne cvicit...

dobru nocku

janetina
17. feb 2009

zajo ja som pocula ze sa cvici na VI zs ale viac nemam info a na ktory smer byvas? 😎

petusaaa
17. feb 2009

tipujem na nitru 🙂

kankam
18. feb 2009

bre ranko
petusaaa ty si bola o 00:09 hore a pri pc ? - krmila si malého? Ja už také časy našťastie nepoznám, boli sme hore o 02-plakala tak sme sa pestovali a o 04 som kojila a vstávali sme o 07 h tak keďže som išla spať o 22:00 som vcelku vyspatá 🙂 🙂 🙂

Ja si tiež myslím, že v 9 mes. má ešte malá čas, má recht, že sa jej ešte nechce veď sa ešte nachodí dosť 😎 🙂 v živote a švagrinim malý tiež začal chodiť neskôr tak myslím, že do roka nebude problém, momentálne mi to vyhovuje, že ešte nechodím v preklone a nechovávam všetko pred ňou, náš byt bude asi musieť prejsť celkovou reorganizáciou ... 😒 😉 všetko totiž momentálne ešte je v dosahu malých nezbedných ručičiek ... 😀 😝

a rozmrazujem len tak, že to proste nechám vonku v sáčku tak ako som to zamrazila, pečivo je tak za 2 h super, chlieb trvá dlhšie, to nechávam od večera do rána(tiež máme ako z obchodu 🙂 ) lebo treba aby sa tá vlhkosť vsiakla späť, inak by to bolo nanič ... Raz mi jeden "múdry"povedal, že sa rozmrazuje v rúre a sa to nedalo jesť (ale to už bolo dávno), tak som mala voči tomu averziu, ale teraz si to neviem vynachváliť ... 🙂 🙂 🙂

kankam
18. feb 2009

ozik včera som kúpila v zdravej výžive konečne tie nesolené kukuričné chrupky - šúlky 🙂 🙂 🙂 , zatial len 1 sáčok, či sa ujme a moje dieťa sa s tým tak baví, že len kukám 😀 😀 😀 , akurát je celá zababraná 😀 😀 😀 , ale strašná radosť 😀 😀 😀 Vďaka za radu libke a mii, ozik, mia pozdrav libku, že na ňu myslíme ... 🙂 😉 😎

mia.k
18. feb 2009

Ahojte.
zajo,pilates sa cvičí na 6.ZŠ v telocvični,a to v utorok a štvrtok o 18.00.
kankam,kde to kupuješ tie cereálne pečivá a chleba?

ivulienka22
18. feb 2009

Baby zdravím, ja som až teraz zapala PC, boli sme s malým na kontrolu a boli sme vrátiť prázdninára bo mal teplotu. Od rána nič nechcel jesť a bolela ho hlavu, tak sme odmerali horúčku ... a mal po prázdninách ☹ ☹ ☹ chúďa moje
Adrián ešte ma doužívať sirupček-berie ho od piatku, tak že ešte dobrať a bude fit.. tak dúfam.. v utorok znova na kontrolu a aj na poradňu.
Macka s tou malou máš pravdu-chodiť sa naučí a čím neskôr tým lepšie pre maminy. Vidíš ako sa ja "namakám" pri AĎOVI, začína mi púšťať ruky pri chodzi, keď mu ich chytím ma vybije že nechaj ma, ale pritom sám ešte nevie chytiť rovnováhu. Keď sa Ninka pustí chodiť bude aj pevnejšia a pôjde to rýchlejšie 😉
Petus nehodíš recept na tú vianočku??? na tej stránke je toho moc, daj odskúšaný...dnes som vytiahla pekárničku 😀 😀 😀

kankam
18. feb 2009

no teda ivetka mám dosť, to už ste v takom štádiu ? ten váš ado je tiež číslo, asi chce mať nejakú pamiatku na čele 😠 ☹ 😠 , len ty budeš mať hisák ... ☹ ☹ ☹
nina stojí pekne v postielke a už sa jej to páči každýn dńom viac a viac, tak sa teším že jeto ešte takto, užívam si to ... 😎 🙂 😎 my sme brali atb 7 dní -od piatku do štvrtku a mali sme toho dosť ... tak verím, že vy už budete fit ...

mia tie pečivá kupujem na Hlohovej v pekárni pod doktorkou Bugárovou(pod tou budovou ) 🙂 , sú dobré, chutia nám 🙂

dnes som sa pokúšala žehliť a nina sa pprifdala k deťom ako je drimajovej malá, čo majú fóbiuzo žehličky ☹ ☹ ☹ normálne rev, najprv len ked som mala aj naparovanie a poto už stále, tak som dožehlila ... 😠 🙂

zajo79
18. feb 2009

dik za info, 🙂 este sa dokopat chodit.. ale musim si to nejako doma zariadit s tatinkom,nech sa venuje synacikovi.

anoo, na nitru 🙂

co noveho v hc? uz sa tesim ako budem chodit kocikovat, tu po dedine ma to nebavi 😝 mestske ziena sa vo mne nezaprie..i ked usetrim, lebo tu nemam obchody tolko 😀 😀

petusaaa
18. feb 2009

ahojte baby, dnes som mala dr den, bola som na nozicky, ale ortoped tam nebol 😠 tak sme boli na ocka, pozadie uz mame ok, ale preistotu o mesiac dalsia kontrola a bugarova malemu dala mucosolvan junior a keby sa mu aj nadhca pridala, tak mame dat nejaky liberan 😒 ja mam tiez zapalene hrdlo, mam cmulat nejake zlate tabletky, ale nekupila som si ich, radsej to necham na bylinky. a mam dufat, ze sa mi to nevyvinie v abcses. 😖

recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3733 ja som robila tento, nedavala som fenikel a namiesto hrozienok som dala len mamdle 😉

kankam, no, ja smo sa zacitala do jednej temy, maly uz vtedy chrnel 2 hodky, len ja som sa nevedela odputat od pc 😅

petusaaa
19. feb 2009

nikto????????, 😲

petusaaa
19. feb 2009

kde sa flakate?

ciarka
19. feb 2009

Tesorino-ani ja som nevedela co je to to zlc. mydlo, ale baby mi to tu poradili,je to na odstranovanie skrvn z jedla.

kankam-ja to tak isto robim s rozkami aj chlebom my nakupime aj 30 rozkov a dame do mrazaka a su ako cerstve.

Petusaaa- a co mal maly s ocnym pozadim?

Kankam- a ty chodis Bugarovej nie?A ona ti hovori aj o psychomotor.vyvine, a co take vam o tom povie?Lebo nam nikdy take nehovorila.

Mia-ked som pisala ten prispevok, uz som kupila to mydlo tekute.Ale je tobre, ma tam navrchu v tej tube akoby zubky take drsne a dobre to ide,ked to posucham po pradle.

petusaaa
19. feb 2009

ciarka a kolko stalo?
ani nam bugarova o psych-mot. vyvine nic nehovorila, vsetko citam z letakov 😉
ocne pozadie sa malemu kontroluje preto, lebo bol predcasniatko a bol 1,5 tyzdna na kysliku 😔

mo7
19. feb 2009

ahojte, zas som sa trosku odmlcala, mala som starosti a bola na poradni a na cviceni, kopec srandy

ozaj poradte ako je to s predzvestnymi kontrakciami, prve som mala z nedele na pondelok v noci a bolo mi povedane, ze vacsinou do tyzdna po nich pride porod, ja mam vsak termin za mesiac a pol, ale zas na druhu stranu je maly uz dost velky

a co sa tyka stahovania - drahy pochadza z pezinka tam aj robi, ale byva tu s babkou uz zo 13 rokov a ked som zostala tehotna tak sme konecne zacali spolu byvat, dovtedy sa to nedalo - on ma svoju pracu v PK a ja svoju v PD tak sme cestovali hore-dole kazdy vikend

a vsetkym skore uzdravenie

katarinka1107
19. feb 2009

ahojte maminy.Ja som Ta asi Petusa vcera strerla na ocnom ,podla tvojej "foto" Ale nebola som si ista.Bol tam taky parik a mal straaaasne zlate miminko a to bol Vas Risko 🙂 .My sme boli zas dvojica , co nas zavolala sestricka skorej ako Vas .Jurko tam chodil pozerat sniezik do okna.Aj som sa cudovala, ze sme sli do vnutra skorej ako Vy ale vam asi aj kvapkala do ociek, ci nerobi sa to tak? My sme jej len ukazali na kontrolu ocka, ze sme zdravucki uz.Malicky je zlatucky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre