Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
26. feb 2009

ivulienka máš IP

dnes sme sa boli kúpať a aj v meste sme boli s tatinom-obiehať obchody tak som sa sem nedostala, potom mi blbol pc, tak napíšem zítra 🙂

musím pustiť tata k pc a nina si pýta jesť ... 🙂

drimajova
26. feb 2009

Libka, drimajova vas z casu na cas cita, ked sa dostane na net (raz do tyzdna) ale potom uz nevladze pisat
😅
dnes som davala nove fotky do albumu, Sonicka mala v pondelok 9 mesiacov

prave prekonavame šiestu chorobu - teda aspon si myslim, ze to bola ona, s lekarkou som len telefonovala, kedze ani teploty neboli vysoke a aj vyrazka po 1,5 dni mizne

uvidim, ci nevylezu aj nejake dalsie zubky, lebo ta mrchavost z niecoho musi byt. A hryzie vsetko dookola a prsty ma v ustach stale, co nemavala. A tie noci ... prve dva zuby vysli ani neviem ako a tieto dalsie su pravy opak.

Sonicka je maly otrokar, nici svojim "daaaj" a "chceee" a "ečeee" uplne vsetkych v dosahu. A ked som s nou sama, co som 5 dni do tyzdna a to do vecera (muzik mi chodi z prace o pol 7), tak som hotova. Potom to zakonci postipanim a pohryzenim, ked jej nevyhoviem. A v noci sa mi este odmeni vrieskanim kazdu hodinu ... tak si viete predstavit, kolko energie mam browsovat po nete.

Ale zasa ma tento tyzden milo prekvapuje zjedenim celeho obeda a takmer 2x2 hodinovym spanim cez den.

Inak nas jedalnicek sa moc nemeni, je rovnaky od 8 mesiaca. Vidim, ze viaceri frcite na jogurtoch ... mne doktorka radila nedavat potraviny s kravskym mliekom do roka. Takze na jogurt si pocka, ved mojho mlieka ma dost...

A ak ide o pokroky - fyzicky: najradsej sedi na zadku, ked chce hracku, hodi sa po nej a potom si naspat sadne. Na styroch sa odtlaci dozadu a v postielke si klakne na kolienko a to je tak vsetko. Vstavanie a chodenie ju vobec nezaujima.
Zato je to riadna maska, co sa tyka opakovania. Da "serus", ukaze "taka velika narastiem", "pada sniezik", "pa pa", "daj daj", "kde ma kto ocko", a "tany tany" a "ilustruje" detske pesnicky ako "kolo kolo mlynske" a co ja viem, tusim este nieco, ale nenapada ma.
A hovori mama, tata a dede, ale neviem, ci vie, co to znamena (lebo ked chce uputat nasu pozornost, tak krici "haaaa"). A na fotkach a v casopise (ten super listuje, nastastie netrha, lebo som jej pozicala moje vsetky mama a ja) ukazuje a hovori "teta" a vyska, ked zbada babatka.

A zboznuje psov, vtaciky a auta. My chodime von kazdy den, aj ked snezi ale nemusime ist ani daleko, staci, ze ju na pol hodiny odstavim niekde, kde to moze vidiet a je super spokojna. Tak si vacsinou vystacime s 1/2 hodinkovou prechadzkou okolo cinziakov. A tuto kamarata Robka chodime sprevadzat, ked sa sankuje (Robko ma 10 mesiacikov, libka a mia - vy ste Robkovcov stretli)
Ale aj do Panskej som odtlacila kocik, je to tam odhrnute - vlastne teraz uz roztopene.

Idem spinkat, vlastne uz ocakavam prve Sonickine zobudenie.

drimajova
26. feb 2009

libka a ze si myslis, ze tvoja mala je najkrajsia a najsikovnejsia?
to si asi mysli kazda mama o svojom dietatku - a tak to ma byt!
... aj ja tu svoju zboznujem

v mama a ja bol dobry citat, nieco ako: "svoje deti milujeme, aj ked niekedy nenavidime ich spravanie"

libka1
27. feb 2009

Anka teda ked sa zjavis, tak to vies poriadne roztocit, taky dlhy prispevok som nenapisala v zivote 😅
Som len kukala ake ma mala vlasy, co si jej davala nejaku kuru? 😀 😀
Mia svokor mi bol vcera kocikat v Panskej a vytrepal sa s malou az k polepsovni 😅 Vravel ze je to tam OK, ale zase ty chodis do uplne inych casti 😉 Ja dnes vybehnem doobeda na taku hodku, uz mi to chyba 😵
Dnes idem robit tu vianocku, uz sa tesim, nasi sa tu stavia naobed, tak poslem bratovi, ten je vianockovy zavislak 😅
K tomu co mala vie: zhruba to co ankina z hladiska ukazovania okrem tych pesniciek, ale pekne stvornozkujeme a stojime, chodit chodime len za ruky aj to takym divnym vojenskym krokom a stale na jednej nohe stoji na spicke aj ked ma topanocky 😝 z hladiska verbalneho ostavame stale pri baba (myslim ze cielene) a tatatatatatatatata, co ale s otcom nema nic spolocne 😀 No a kopec kecania ktoremu ale vobec nerozumiem, z coho je ona niekedy nervna... 😒
Ivulienka robim, ale len na polovicny uvazok. Z pohladu ze som obcas medzi ludmi a bavim sa o inom ako o plienkach mi to aj celkom vyhovuje, ale lepsie bolo ked som bola na materskej, teraz je to take velmi nekludne a rychle... esteze mi mama dost pomaha a aj svokor casto pride pohrat sa, pokocikat, len jeho s nou nemozem nechat sameho, ma problemy s prebalovanim, krmenim, uspavanim 😅 vlastne so vsetkym okrem hrania sa 😀
Kankam ako vam to ide na kupani, paci sa ti tam?

kankam
27. feb 2009

ahojte, včera som absolutne nestihala(boli sme sa kúpať a po meste, lebo tato mal dovolenku 🙂 ) a večer som padla jak galota 😀 😵

libka páči sa nám, ale tie 4 x (ešte 1 x pôjdeme) nám asi aj stačilo, už sa mi roztrhala tá skupinka čo som chodila (moja kolegyňa a ešte 1 kočka) a tento posledný krát už budem s velkými deťmi a s tými malými to predsa len bolo fajn, predsa je nina ešte malá ... a je to o 16:15 čo mne už tiež moc nevyhovuje, lebo okolo 17:00 mi nina chodí ešte spať, lebo keď nejde tak o 20:00 zaspí od prsa prespí sa 20 min a nechche potom zaspať ešte aj do 23 h a to sme už dúfam viac menej prekonali ... Píšem ti IP 🙂

Anka to máš čo robiť ako čítam, hlavne počas tej noci, ako keby som čítala o sebe a nine, ale našťastie už asi 2-3 týždne spíme (až na to keď ju nervujú zuby, alebo dnes ju bolelo bruško, tak sme boli 1 h hore medzi 3-4 h ) fakt dobre o 21 h ide spať a okrem nejakého vrtenia sa keď dám dudel, alebo krátkeho plaču zo spánku, čo ju popestujem a hneď spí ďalej spíme tak do 4-5 h potom 1 x kojím a spí ďalej do 07 h ... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 kooooooooooonečne sa cítim aj vyspatá, aj keĎ niekedy som už rozmaznaná a spala by som ešte tak 1-2 hoďky 😀 , ale to už len také zbožné prianie ... 😀 😀 😀 😝 Takže ti to želám z celého srdca, viem aké to je byť stále hore v noci, hlavne často a neprespať ani 3 h v kuse, tú zúfalú vyčerpanosť ☹ ☹ ☹ Aspoň že ti spí cez deň tie 2 x 2 h, to by si si aspoň raz za čas s ňou mohla schrupnúť nie ? 😒 😉 🙂

a páčil sa mi ten citát : o tom milovaní a nenávidení 😉 tiež odopberám mama a ja a mám ho veľmi rada, už aj teraz sa teším na nové číslo ...

Libka, tiež by sa mi nechcelo do práce 😖 , ale záleží akú ju máš a to je zasa veľký plus oproti nám, že budeš v obraze a si medzi ľudmi, my fakt len o tých plienkach a kašičkách a ty budeš ako normal v obraze zabehnutá ... U nás v robote 1 kolegynka bola od asi 9 mes. na 1/2 úväzok 5 h denne (mama jej varovala) a náš šikovný šéf, jej naložil, ako keby robila viac ako 08 h 😠 😠 😠 😠 (ivulienka vie) tak sa to obrátilo v jej neprospech, ale ona nemala moc na výber(potrebovala peniaze). My sme sa s mužom dohodli, že pokiaĺ to len trochu pôjde zostanem s malou doma a teraz som rada, lebo on nezažíva tie okamihy čo ja s ninou. Aj keď zasa niekedy byť aj 3 dni doma zavretá(keď bolo tak hnusne) tiež nie je nič moc 🙂 ☹ 🙂 Ale je mi fakt s ňou doma dobre ...

libka1
27. feb 2009

Kankam tak to pojdes s nami, my nie sme velke deti 😀

kankam
27. feb 2009

tiež som sa nejako rozpísala jak anka , že ?! 😀 😀 😀 😝 idem piecť koláč, zajtra máme návštevu (taký kivi so smotanami a so želatinou, z receptov zo života, asi poznáte, je vĎačný a už som ho asi 2 roky nerobila 😖 🙂 ) polepšujem sa 😀 😀 😀 (kedy si frčala každá návšteva na kupovaných ) 😵 😵 😵

kankam
27. feb 2009

tak to sa teším, myslela som že to sú také 2-ročné, aj som sa trošku bála, tak sa budeme vidieť 🙂 🙂 🙂 , aspoň tam nebudem jak blbec 1 x bude tam známa tvár 🙂 🙂 🙂

libka1
27. feb 2009

Je tam jedno 1rocne, 1 desat mesacne, 1 osem mesacne a my. Akurat ze chodime uz dlhsie... Ta 1 rocna chodi tiez kratko... takze budete uplne v pohode si myslim 😉 A ten termin co si uviedla v IPcke by mal byt aj pre nas OK, takze sa radi pridame.

ivulienka22
27. feb 2009

Zdravím mamušky a ich pokladíky,
anka to zíram čo malinká už dokáže, (aj ostatné dieťky ako čítam) nášmu malému keď dám časopis, tak len šklbe a papá papier, keď ho učím ťapušky tak ma vybije a utečie - odplazí sa zháňať pod gauč, kde čo môže to otvorí a povyberá veci, ak má vysávač vytiahnutý tak je najšťastnejší na svete.., neobsedí ani zo päť minútiek....tak asi tak sme my na tom. Júj no akurát to jedovanie keď niečo zakážem to máme rovnaké-vyščicuje, pohryzie - že to čo si mama dovoľuješ?? 😒
Libka na pol dňa v práci keď máš varovčíkov pre malú je také rozptýlenie, možno od 1,5 roka keby mi mal kto varovať by som sa nechala ukecať, teraz nee, ale aspoň máš iný pohľad na svet-ja po materskej budem koktavá,budem rada keď si spomeniem na pár súvislých viet 😀 😀 😀

libka1
27. feb 2009

Naša tiež šklbe a papá časopisy, my fungujeme na leporelách, tie ešte nevie zlikvidovať 😅
Robim 1tyzden v mesiaci 8 hod denne v praci,vtedy tu mam mamu a zbytok z domu, sem tam zbehnem do roboty ked je skolenie, alebo teraz budem chodit na kurz rustiny tak to budem musiet kazdy utorok ist do roboty poobede 😅 Zaciatky boli velmi zle, teraz sa to uz utriaslo k lepsiemu...

mia.k
27. feb 2009

drimajova zdravím ťa.Že sa aj ukážeš...Už som si myslela,že si na čisto zlikvidovala počítač. 😀
libka,to myslíš vážne s tou ruštinou? čo tí ešte od teba nechcú...

kankam
27. feb 2009

ivulienka máš IP

libka dohodujem s ivulienkou a dohodnem s mojou polovičkou a ak sa to zdarí, tak to spáchame 🙂 🙂 🙂

Mia ruština je vraj teraz nr.1 🙂 vraj v kombinácii s angličtinou super vec. Ja som sa učila na základke a ešte si pamätám pár pesničiek a nejaké slovká, ale ani čítať, ani písať už nie... Ale môj muž je dobrý on sa učil 8 rokov a ešte bol aj na Ukrajine 3 týždne a v Rusku a tak im to išlo dobre, že si mysleli, že sú z ruska, proste keby potreboval tak sa dohovorí aj dnes ... A tak ako hovorí ivulienka ja nebudem koktavá, ja už teraz niekedy som 😀 😝 ☹ , aké odborné výrazy som išla pred 1 rokom (presne v marci som bola ešte 3 dni v robote -strašne to ušlo 😲 😕 😵 ) a teraz si len s ťažkosťou spomínam ... Ale verím, že sa do toho dostaneme ...
Ako to libka malá zvláda ten týždeň keď si v robote, neplače ? Ja keď som teraz bola 3 h u kaderníčky(odišla som keď malá spala) tak keď ju tato kŕmil, vykrikovala že " mama daj, kde je " 🙂 😉 🙂 , tak ma spomínala, mne by ju nemal kto varovať - mame by som ju nedala a svokru mám v zálohe na neskoršie časy, ale najprv sa musia viac oťukať(budem chodiť do mesta a tak keď tam budem, aby si zvykla byť bezo mňa aspoň 1/2 dňa) svokra sa už na to teší ... 🙂 🙂 🙂

kankam
27. feb 2009

libka teším na ten štvrtok 🙂 😉 🙂

libka1
27. feb 2009

Moja malá ostala teraz taká cigánečka v kúpeloch, ku kazdému sa tahala 😀 Ale babku mala veľmi rada aj predtým, bo sa s ňou celý deň šáli, takže pohoda, ako som zo začiatku mala strach tak prešiel ked som prišla prvý deň domov z práce, ona na mna kukla akože ahoj a citala dalej s babkou knižku 😉 Vieš ty to máš kankam úplne iné lebo kojíš, keby som kojila, tiež by som si takéto vyskakovanie nemohla dovoliť 🙄
Mia ja sa na tú ruštinu celkom teším 😅 Nech vrazia trocha prašúl do mojho vzdelávania jazykového, doteraz to moc nepreháňali 😅 A ruštinu som sa 8 rokov učila, takže dúfam že to na mne zanechalo nejaké stopy... 😅 🙄
Kankam tiez sa na ten stvrtok tesim 😉

kankam
27. feb 2009

ja by som toto chcela (čo ty máš s babkou) dosiahnuť so svokrou, aby som mohla ísť trebárs do mesta na 1/2 dňa v klude pobehať obchody s mužom či bez neho, aby proste pomaly bola aj bezo mňa. Už by som si poviem pravdu sem tam aj rada oddýchla 😵 😝 ... TAkže cez leto na tom budem pracovať A to kojenie budeme pomaly posúvať tak ako sme vyhodili doobedné kojenie a zostali sme ráno a poobede a večer a 1 x v noci, aby sme zostali len na večernom a rannom, prípadne nočnom kojení, tak to potom bude stále lepšie 🙂 🙂 🙂

Momentálne sa už dlho chystám objednať sa na masáž, lebo ma tak všetko strašne bolí že hrôza-hlavne kríže a krčná chrbtica a z ramien mi vyráža bolesť do rúk, ale niet sa čo čudovať, keď moje dieťa sa len na rukách uspáva ... 😒 😉 🙂

tá ruština je super ... 🙂 🙂 🙂

libka1
28. feb 2009

Ta vianocka bola eno nuno, aj ked som musela velmi improvizovat, lebo v obchode nemali ani mandle ani hrozienka 😅 ako za sociku 😀 tak som dala orechy a susene marhule nakrajane nadrobno... bola mnam chutovo,dala som ze tmave aby to bolo a co som bola prekvapena tak mi to trochu prihorelo, ale len trosicku... to som netusila ze moze, kedze vacsinou mam chleba z vrchu biely ked peciem (toto pekarnicke vycitam, inac je super) a ta vianocka bola tmavaaaaaaa 😉
Aj moje dieta je rukouspavave,ale ja to zatial tak necitim, mala ma 8 kilo a ja... no nebudem pisat radsej ale je pre mna este stale pierko 😉 Ale teda tiez by som ju rada oducila od toho... a este mame dalsi zlozvyk, o 02.00 hod v noci sa vzdy zobudi a pyta sa k nam do postele, ak ju neprelozim, tak stoji v postielke a kuka na nas, neplace, len tak pomrnkava, tak ju vzdy vezmem a ide k nam, a potom spi do rana ako v oleji 😅 moja chyba 😔 ked jej isli zubky vela plakavala tak som ju bravala k nam a tak si zvykla 😔 ach jo 😖

ivulienka22
28. feb 2009

Ahojte,
Libka aj náš malý má zlozvyk-spáva s nami - v postielke ani za bo.. ani hrať sa tam nechce moc, ani spať. Tiež sme ho začali tak nadránom brávať k sebe až to prišlo do takého štádia že ja lemra aby som neskákala každých 20 min hore dole, som ho dala k nám, a herec odvtedy si spí ako barón-krížom krážom a my utláčaní s mužíkom. Teraz sme mukúpili ohrádku na hranie-1mx1m - dosť veľká - tak dúfam že tam bude chcieť byť. Aspoň sa prehrať. Tam sa aspoň naučil na mňa vykrikovať že mamamama-postaví sa a reve na mňa-celkom super lebo doteraz vedel len bababa.
Libka s tým vzdelávaním máš pravdu-tak trošku v dobrom ti závidím-fakt. Aj kankam jej plány na leto,ja neviem komu by som tak malého nechala,ale tiež by mi to bodlo.
Libka, vianočku som piekla prvý krát na strednú kôrku aj to sa mne zdalo tmavé teraz pečiem hell 😀 Pridávam trošku viac cukríku a ubrala som trošku múky-neni taká hustá.
Kankam,Libka myslíte že by som sa mohla vo štvrtok pridať s krpcom? Aby sa tam oboznámil s plavkyňami, aby mi tam potom nerobil veľké rošambo-na tej našej súkromnej lázni 😎

kankam
28. feb 2009

ivulienka to ja chcem, len tak vyskúšať so svokrou - pár krát že čo to spraví, jednak to aj svopkra už chce skúsiť, lebo švagrinej malý tam už aj spal viac krát a proste môžu ho tam nechať aj pár dní, ale zasa s ním sú celkovo častejšie ako s ninou. Ide mi o to, že keby sme potrebovali fakt po obchodoch,alebo ísť niekam na pár hodín sami, aby nebola v strese, ani malá ani my, ani svokra. Veď uvidíme, ale bodlo by mi to ...

Libka u nás spí nina tiež s nami a len vďaka tomu prespí skoro celú noc okrem toho nočného 1 kojenia. Inak by som bola hore stále-dávala dudel, alebo pestovala, takto sa k nej otočím a ona si ma pošmátra a spí ďalej. Skúšali sme to do vianoc a od nejakej 24 h aj tak spala s nami v posteli, tak sme to vzdali ... 😒 ☹ 🙄 😀

Ivulienka obávam sa, keďže libka písala že sú už 4 ks a ja 5-ta, že asi by ti tá Mirka-inštruktorka povedala že nie (lebo ten bazén je predsa len malý a potom sa tam mamičky zrážajú. My sme boli 4 ks a to bolo úplne super, ale ak chceš dám ti kontakt a možno ťa dá na iný termín-dada má ísť na 11:30 s nejakými maličkými a začiatočníkmi. To by si mala úplne super. Veď jej povedz že chceš vyskúšať a uvidíš. INak myslím, že aďo bude jak ryba vo vode 🙂 , jediné čo by potreboval možno je to potápanie, inak sa tam hráme a recitujeme básničky a čvachtáme sa 🙂 Ja idem posledný krát teraz vo štvrtok. Myslím, že nám to stačilo a pôjdeme ešte pár krát cez ten víkend a potom už bude teplo ...

kankam
28. feb 2009

Ivet máš IP 🙂 🙂 🙂

drimajova
28. feb 2009

Vsetkych zdravim.
kankam a co myslis, ze sposobilo tu zmenu u malej? Ze zacala spavat lepsie. Alebo ani nevies?
Mam dve kamosky, co im deti zacali prespavat celu noc - jedna vobec nevie, co sa stalo a ta druha - boli na dovolenke v Slovenskom raji a hned prvu noc mala prespala celu a odvtedy to tak je.
To asi vyskusam aj ja, he he.

A kiwi kolacik bol pre rodinu, alebo aj ty take papkas? Ja sa este stale vyhybam exotickemu ovociu, cokoladke a morskym priseram (tym vlastne viac kvoli sebe, je mi z nich na tycku, aj ked som ich v minulosti zboznovala - teraz si uz pamatam len tie dozvuky po nich)

Mia, pocitac je stara sunka a ide, ale akosi si nerozumie s modemom - alebo lepsie povedane, nefunguje nam trojuholnik pc-modem-ja
aj teraz mi to spadlo a ked som chcela dopisat, musela som nastartovat manzelov notebook

musim si pochvalit aj ja moju maminu a sestru. ked niekde potrebujem ist, tak mi malu postrazia a ona je s nimi strasne rada. babka sa jej venuje 100% casu. Teraz uz je vlastne bez prace, na dochodku.
a mamina nastastie aj respektuje vsetky moje "vymysly" okolo stravy a vychovy malej. Aj ked mame teda vacsinou podobne nazory, ked ale nemame, tak si len neutralne povie svoje a povie, ze je to na mne.
Ona je zlata. Snazi sa. Ale to mi uz aj sestra vyslapala cesticku - ako vo vsetkom. Mat starsiu sestru a rozumiet si s nou je poklad.
To svokra - ta je ale daleko, zije v SNV a v Rakusku na striedacku. Takze ked k nam raz za cas pride, Sona place ako keby ju rezali a ked sa ukludni, tak len tak decentne sa tvari, ze je ok. Ale nie, 😀 potom uz je ok.
A so svokrou radsej ziadne temy strava, vychova deti a pod. po niekollkych pokusoch neotvaram, lebo by sme sa nedohodli (vyjadrenia typu: ty jej nesolis jedlo? a to uz preco?!)

Niekedy rozmyslam, ze keby som mala viac casu (alebo nebola taka leniva?! Odvykla som si „studovat“), tak sa dam na znakovu rec batoliat. Ktora citate mama a ja, tak viete. Ja som si to uz aj na nete pozerala, ale nasla som to len v anglictine, tak aj to ma odradilo (nie, ze by som nerozumela, to je zase o tej lenivosti, he he).
Lebo ked nerozumiem, co Sona chce, tak ma niekedy take nervy. Len natahuje tu ruku a sponuje cele telo a vrci...ved to asi poznate.
No a autori znakovej reci pre batolata presne o tom hovoria, ze to je. Nech deticky nie su frustrovane, ze im nerozumieme.
No, uvidim, mozno sa do toho pustim.

A pesnicky. Nemate pesnickove deti? U nas sa spieva od rana do vecera. Ked nie CD, tak musim ja. Sona len co rano vstane, uz kruti ruckami a pozera na radio. Vypinam ked ide spat, stastna, ze uz to nemusim pocuvat. Teraz by mi malo prist druhe CD (tie od Podhradskej a Canakyho, pesnicky pre deticky a pod.). Tak sa tesim, ze bude aspon zmena.
Ale zas, nedopraj jej to. Taka je zlata, ked robi ruckami hore dole na „urobilo bac“ a „vezmeme si hoblik, pilku“ a „na huslicky fidli fidli“
No a spievame aj v aute, na prechadzke, pri papani, pri uspavani, pri kupani ... fakt non-stop. Mne idu v hlave pesnicky este aj v noci

libka, mala ma 8 kil?
baby, vy ostatni ako?
Lebo Sona vazila 10,5 uz pred vyse 2 tyzdnami. Ani nemam odvahu odvazit ju...a to mi ma potom kto uverit, ze malo papa?

Spinkavanie v posteli rodicov je velmi oblubena vec. Nasa ked ma najhorsie noci, tak si ju prenesiem. Ale inak spi vo svojej izbe. Dobre citate, my sme ju ozaj vysackovali do druhej izby. Uz ked mala 6 mesiacov.

Idem do hajan, ledva cumim. Opatrujte sa

libka1
1. mar 2009

😉 Anka mam znakovu rec batoliat na DVDckach aj knihu v slovencine, ta sa da stiahnut z netu, ak by si chcela
Ivulienka tak ako pise kankam, do bazena by si si asi nezmestila (ale teraz 1 dieta dlhodobo nechodi kvoli chorobe, ale netusim ci aj v stvrtok nepride, a posledny strvtok sme boli len 3), tak mozno keby si jej zavolala den predtym ona uz vie kolky jej pridu a nebol by problem. Alebo sa prid aspon pozriet 😉
V utorok budem vediet presne kolko vazi, mame poradnu, ale co sme ju vazili v kupeloch mala 8150 g, je pravda ze sa tam dobre rozjedla, ale aj tak neocakavam ze bude mat viac ako 8,5- 9 kg 😉
Anka, ked ju mas v inej izbe a tak vela v noci kojis to ako robis? Ved by ma vystrelo? Alebo sa to uz odvtedy zmenilo a nebuntosi tolko? 😕

libka1
1. mar 2009

Ozaj, ked mate hudobne a rozpravkove CDcka pre deti mohli by sme si ich medzi sebou popoziciavat... 😅
Ja mam 2-3 hudobne (tiez canaky a podhradska), a asi 5 rozpravkovych na pocuvanie. Mala to tiez rada pocuva, sice nie nonstop, to by sa mi zdalo privela (zo zaciatku sme to tiez viac pocuvali a uz sa mi snivala pesnicka Ten nas pes sa vola Brok 😀 ), ale potesi ju ked jej 1-2x denne nieco pustim.
Baby vazne som sa zacala zaoberat narodeninovym menu pre Evicku. Vcera som akurat svokre vysvetlila ze oslava nebude u nej, takze budeme teraz toto rozoberat az do evinych narodenin tak 2x tyzdenne. lebo oslava "musi byt u nej"! My mame malo miesta a ona lepsie vari 😅 To este netusi ze sa varit nechystam, radsej som jej to nehovorila lebo by zinfarktovala 😀 😔 Ona totizto za jedlo povazuje len slepaciu polievku, rezen a pecene kura... ostatne sa nerata 🙄 takze to co chcem pripravit ja to bude pokus ako vyhladovat hosti 😀

libka1
1. mar 2009

Môj plán (1 z mnoha), len vo vacsom a s trochu inym dizajnom , toto by nasu spotrebu nepokrylo 😀
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11429

ivulienka22
1. mar 2009

babulky ahojte,
libka mňam mňam, skús spraviť skúšku pred narodkami a prines koštovku 😀 😀 😀
Včera bola u mňa kamoška s krpcom a pozerala som fotky ako to je v tom bazéniku na plávaní, je to fakt malinké, také štyri a je toho dosť. Skúsim jej zavolať zajtra či ma niekde nedá s malinkými...len neviem to masírovanie ... to mne malý neobsedí, on asi bude mať inú činnosť..hádam to nebude vadiť 😒
My máme tiež canaky-1cd, ale už mi to ide niekedy na nerv..a prestala som to púsťať, potrebujeme zmenu!!!Libka dobrý nápad s výmenou cd. Ja som tak 2 mesiace všade spievala ťuky ťuky ťukalo..
Anka, v tichosti závidím aj segru aj mamu, ja mám tiež rodinku v pohode, ale segra má 4,5 mes. bábo, a mamina by teraz s malým nevládala, možno neskôr...a svokra-no comment-neni zlá - ale varovať neee, tak na pol hoďku aj to musím byť tam, neviem keby sa jej opýtam že potrebuje zavarovať čo by povedala, nechcem kaziť vzťahy.

kankam
1. mar 2009

anka neviem, myslím, že veľa spravilo to že ju máme pri sebe v posteli, ona je taký cuciak maminkin a niekedy aj tatinkov, tak sa asi cíti bezpečne a dobre pri nás keď spí v strede, dokonca túto noc spala v kuse do 05:45 a potom som kojila až 😲 😲 😲 😉 😉 😉 , tak som už si povedala, že mohla vydržať do 07 a bola by prespala celú noc 🙂 🙂 🙂 úplne som nechápala. Inak z toho som v šoku že ju máte v inej izbe, nie z toho že si ju tam dala, ale z toho čo písala libka, že keď ju kojíš každé 2 h , alebo ako často teraz (nie som si istá), to stále chodíš hore dole ??? 😕 😕 😕

K CD, ja mám o kozliatkach anapálené tiež tie pesničky od Podhradskej a čanakyho, asi to isté čo vy, ale tiež sa chystám nejaké zohnať, resp.kúpiť, tak je to dobrý nápad, len neviem ako to zrealizovať ... 🙂 ,
Okrem toho jej púšťam trampské hity a tiež takém sladáky, chinaski a pod české a iné ...

KG nina má presne 08 kg, teraz sme 12.2 boli na poradni a mala bez 30 dkg 8, takže teraz má asi pár gramov navyše ...

Ivulienka skús to čo písala libka (ona je väčšia preborníčka čo sa týka toho kúpania) ja by som s tebou a Adom bola veeelmi rada 🙂 😉, možno ťa tam pichne inštruktorka, bola by som rada, keď je to bábo choré a nechodí ... inak to masírovanie, my sme ho teda nedostali ☹ asi preto že som povedala, že budeme platiť po 1 h a nezaplatila som celý kurz, ale som jej povedala, že tak 4 h chcem absolvovať ... A možno videla ako ninu masírujem a povedala si, že to stačí ... 😉 😎

kankam
1. mar 2009

ivulienka poslala som ti mail 🙂 😉 🙂

mia.k
2. mar 2009

ahojte babenky.Práve som napísala megadlhý príspevok a ono mi ho neodoslalo.Taká som nasr...,už sa mi to nechce znova vypisovať,tak vás len zdravím.

kankam
2. mar 2009

mia 🙂 nič si z toho nerob, ja som tiež tak minule dopadla a potom som to tiež dala len v skratke ... 😒

anka ešte som ti zabudla napísať, že kivi už jem normálne aj ananás a podobné citrusové plody, bála som sa ale asi pre 2 mesiacmi mi svokra dala kúsok kivi, že skús a keď to nine nič neurobilo, tak som si dala aj potom a aj viac a už to jeme normálne, takže to asi závisí od dieťaťa a aj od množstva kojenia-ja kojím už len 4 x za deň a niekedy mám pocit, že by to už nepotrebovala ani cez deň ani ráno, ale večer a v noci je fakt závislá ... 🙂 🙂 🙂

inak idú jej zuby a strašne, dneska celý deň rev, len čo som ju položila od seba hoci kam, aj tam kde býva rada, tak sme sa len v baby vaku vláčili, teraz sa tam aj uspávame, lebo má proste nerv ... ☹ ☹ ☹

A som aj nakapatá,(dostala som nádchu a trochu ma hrdlo bolí) tak dúfam, že nina neochorie, lebo kýcha, už fakt aby bolo teplo .... 😒 😒 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre