Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

ivulienka22
4. mar 2009

Mo pozri si tu na koníkovi čo píšu baby na pôrodnicu a dr.v TT.

libka1
4. mar 2009

To keď si pozrie rozhodne sa rodiť inde 😀
My mame vajicko co sa da nakliknut na kocik (teda tu konstrukciu z neho), preto mame nove, ale v pohode staci aj pouzite ak nie je havarovane myslim.. ale teda musim povedat ze to ze ho viem nakliknut na kocik bolo pre mna super prospesne, vela som to vyuzivala 😅
Mna rodil Deckov, nemam proti nemu ziadne vyhrady 😉 Ale nemala som ho dohodnuteho, proste sluzil tak ma odrodil 😅 Na Stefanikovu som pocula velmi dobre referencie. Mna raz prehliadala na rizikovej poradni, bolo to v piatok a v pondelok som mala termin, tak som sa jej spytala ci sa mam v pondelok privalit aj s taskou... a ona ze vy sa privalite aj skor, do pondelka nevydrzite 😅 a v tu noc mi zacali kontrakcie 😀 😅

mo7
4. mar 2009

dakujem za radu, ja uz by som rada aby isiel von este je skoro mesiac cas, ale ze uz je plne dozrety aj plucka a uz teraz ma 50 cm a priemer hlavicky 9,8 cm a vahu cez 3600 doktorka mi povedala ze jej na neho nestacia tabulky, vsak za 2 tyzdne mi pribral nieco vyse kila, keby mal ist v termine tak neviem neviem to by sa pohyboval v rozmedzi od 5 do 6 kg co uz je dost to si neviem predstavit vytlacit ☹

katarinka1107
4. mar 2009

Ahojte 🙂 .mo7 mne sa v tt porodnici pacilo, mala som poradne posledy mesiac u dr Stefanikovej 🙂 a bola som s nou spokojna. ale sekciu mi nerobila, lebo sa den predtym porezala, tak ma "rezal dr Hlavek a este jeden starsi a v pohode. Inak 100ludi 100chuti ako sa hovori 😀 Dost chvalili aj dr Deckova, ale niekomu sa obcas nemusi pacit jeho "pristup" mne sa zdal po vsetkych strankach fajn 😀

mo7
4. mar 2009

v pondelok tam skocim a uvidime, s tymi nazormi je to presne tak 100 ludi 100 chuti, lebo nie vela ludi sa vyjadruje pozitivne na tt porodnicu, ale zas aj opacne, zvazovala som aj topolcany, ale odradilo ma to cestovanie kazdy tyzden, clovek je razpohodlny tvor 😀

katarinka1107
4. mar 2009

mo7 ak byvas blizko tt tak ani nespekuluj. Nic v zlom na to porodnicu, ale aj na tu som pocula "horsie" ohlasy. A ked si " normalna" mamina, a "chytis" normalny " personal , tak je to ok 😀 (normalnu maminu som myslela nie hystericku 😝 lebo medzi nami najdu sa aj take )

libka1
4. mar 2009

Daju sa tie rozmery naozaj presne urcit? ja uz tomu neverim, mne na ultrazvuku pred porodom povedal ze to bude basketbalistka a ze ma zhruba 3,5 kg... mala 2,810 a 46 cm, tak neviem, mozno som len ja mala smolu 😅 alebo to bola nahoda 😒
Inac fakt 100 ludi 100 chuti... ja na trnavsku nemocnicu ody urcite pisat nebudem, mna v mnohych veciach nemilo prekvapili, ale zas porod som mala vcelku bezproblemovy 😉 asi to je mojou panvou 😝 niektore zeny maju rozmer panvy po roztiahnuti taky ako ja normalne 😅 hlavne ze to mam za sebou.. v tomto je velmi tazko radit, ale ja kebyze mam vyberat aj z pocutia od druhych, tak asi volim Stefanikovu 😉

katarinka1107
4. mar 2009

ja mozem porovnat, rozdiel medzi mojimi detickami je 8rokov a som spokojna 😀

libka1
4. mar 2009

porovnat co? ake to bolo pred 10 a ake pred 2 rokmi? nie je mi to celkom jasne?

mo7
4. mar 2009

niekto odporuca aj dr.cecha, budem tam musiet ist a uvidime vsak sa aj v poradni menia asi podla slzieb

kankam
4. mar 2009

ahojte 🙂 mo ja som mala dečkova a max spokojnosť, každopádne on a štefániková si myslím sú naj, ale dohodni si niekoho, lebo inak ťa chytí hocikto na tej poradni a môže sa stať že niekto si to len tak odbije, budeš kludnejšia keds budeš dohodnutá, ale ako uznáš sama ...

mia dúfam, že to nie je tá celiakia, že je malý ok, lebo to bude na celý život-starosti ...a libka má pravdu, že ty mávaš také vyupratované, že ja sa môžem schovať 😉 a ivulienka detto-myslím to vyupratované (nie to môžem sa schovať 😀 😝 😀) ...

k tej autosedačke už sme asi vybrali Autosedačka Kiddy - Kiddy Comfort PRO
Detská autosedačka určená pre deti od približne 9 mesiacov do 12 rokov (9-36 kg, ECE skupina I, II, III), (do 18kg (ECE skupina I) použitie s bezpečnostným pultíkom)
Vďaka skvelej rezistencii voči bočnému a čelnému nárazu, jednoduchej montáži, výnimočne nízkej hmotnosti a výbornému komfortu sa autosedačka Kiddy Comfort Pro stala víťazom Eurotestu 06/2008(ADAC, Stifftung Warentest
nina nuž nervačí každú cestu pokiaľ nespí, nohy jej trčia von a tá poloha jej vyslovene vadí-veď ona už nie je bábo čo pololeží, chce normálne sedieť ...Takže asi pôjdeme pre túto lebo je od 09 mes. do 12 rokov, dá sa z toho urobiť aj podsedák, takže je pokoj. Je super aj v tom že je tam taký pultík a dieťa nemá cez seba pásy, ale cez ten pultík a teda je hore voľné, môže s rukou aj niečo dočiahnuť, takže nemá nervy aj na to ... Tiež je tam do 18 kg možnosť tej kolísky do ľahu pri dlhšej ceste ...

petusaaa to do tých 13 kg len tak píšu, skutočnosť je tak do 7-9 mes. podľa veľkosti dieťaťa a teda naša nie je veľká ani malá taká akurát a má 08 kg, takže sa môžeš potom chystať ... 😉 🙂 😉
A som zachytila, že si sa pýtala libky či má malú v pase, v rámci únie to nie je treba, to len do krajín mimo únie, nie ?! 😲 ma nestraš, ideme teraz v piatok do CZ a nič som si nezisťovala, ale veď ani colnice už nie sú- je shengen nie ?!

petusaaa
4. mar 2009

mia, neuplietla som nic, lebo sa mi hoji palec. som si ho rozrezala na plechovke 😅 😢 🙄
a dala som mu prvu kasu od nutrilonu - obylno mliecnu. vcera spapal tak 4 lyzicky a dnes pol davky 😕 😀 moc mu zachutila (aj ked sa tomu cudujem, lebo som to oskusala a je to hnusne).

https://www.youtube.com/watch?v=212bNOu3B80

🙂 toto je zaciatok, ale potom na konci bol bohovsky, ako nahlas preglgal a nadstavoval pusinku na dalsiu lyzicku 😵 😵 😵

petusaaa
4. mar 2009

je to treba, sengen nesengen... tak si to bez rychlo vybavit. 😉
tvoja mala ma 8kg? to je nejak malo, nie? ci to malo byt 18?

janetina
4. mar 2009

mo7:
my sme mali naklikavaciu autosedacku jane a bola som spokojna ale myslim ze by stacila aj ojazdenaa ak nemienis chodit s malym niekam von s nou casto a sama niekam autom a kocikom....ale hadam ked sa Ti narodi na jar tak ju vyuzijes dlho...aj taku drahsiu , ja by som uz kupila len jednu vajickovu ojazdenu a hned potom od9-36kg. Po jane som mala ojazdenu maxi cosi 9-18 a nebol ziadny problem a teraz mamem 9-36 novu ... vajicko sme spociatkku vobec nevyuzivali lebo maly bol vellmi maly do nej , skor v vanicke homologizovanej a potom cca do 11 mesiacov kym sme nezacali nosit bundy a to uz bola mala....

to s tou vahou dietata v brusku mohli zle povedat, mne tiez rozpravali z e bude mat 3,5 a to som vedela aj podla brucha ze to tak nebude...mal o kilo menej.. ☹ ,,,to kto Ti hovoril ze bude 6kg????to je cudne 😀 aky lekar???

a porodnica no ja by som sla az do Ba na tu Antolsku alebo by som si vybavila dr. v TT podla referencii na chatoch...v Pn zasa dobre rezu 😀 ak by si teda mala mat s.c.
Ozaj uz by sme sa mali stretnut 😉

petusaaa
4. mar 2009

mo, ved 6kg maju 3mesacne deti 😕 😀

janetina
4. mar 2009

nooo asi ma zle nastaveny monitor ta dr. 😀 😀 😀 ,,,nic sa enboj mo mozno podrastol a uz nepojde dalej vaha...ja si pamatam ze mal 2,200v takom 8 mesiaci a poto uz ani gram skoro 😎 ...
6 kg to by si ale bola v telke 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janetina
4. mar 2009

strasne pisem,,timo tu tlapka po klavesi sorry

janetina
4. mar 2009

libka ci Soni kedy bude stretko??? 😉 v hc

kankam
4. mar 2009

mo ja som tiež mala 2 týždne pred termínom 3 kg dieťa a nakoniec mala malá 2980 gr.-takže moc sa nesekol, tak necelého 1/2 kg , ale kamoške povedali v TT opačne, že bude mať malý 3 kg a ona chodila v ba predtým celý čas a povedal jej gynekológ že malý bude určite veĺký, hovoril jej to už v 1/2 tehotenstva a nakoniec mal 4250 gr. TAkže tí lekári neviem či nevidia, alebo sa im nechce, ale asi majú pocit že predávajú jabĺčka a hrušky a nie robia so živými deťmi a matkami ...inak to sono to vyrátava, takže to nie je úplne presné (asi tak ako u mŇa) ale to ostatné je fakt divné ...

petusaaa, až ma horko oblialo z toho pasu 😠 😝 🙄 utekala som skontrolovať pas, ešte že mám platný do budúceho roka 😝 🙂 ) a volala som rýchlo na pasové, ešte som sa dovolala, tak v piatok doobeda to stíham na počkanie mi to urobia .... Ešte že si to tam napísala ... 🙂 Ja som aj uvažovala o tom, ale potom som myslela, že shengen, tak netreba ... (asi by si mohli myslieť, že som ju ukradla 😝 😝 😝 😀 ) ...

kankam
4. mar 2009

dajme to stretko budúci týždeň - čo vravíte na stredu ??? 🙂

janetina
4. mar 2009

ak bude ok pocasie om za 😎

petusaaa
4. mar 2009

baby, ja nemozeeeeeeem 😢 😢 😢 maleho v utorok ockuju, tak budeme mrchavi 😔 dufam, ze hodite fotky

petusaaa
4. mar 2009

kankam, chvalabohu ze si si to vybavila. lebo by ste mali opletacky, ak by vas chytili policajti 😔

kankam
4. mar 2009

veď ma normálne oblialo petusaa, čo keby mi malú chceli vziať, alebo si ma tam s ňou nechali 😝 😀 😝 ☹ už ma všeličo napadlo ... 😝 😎 😒

kankam
4. mar 2009

tak dajme niektorý iný deň. Potom asi až v piatok, lebo libka má vo štvrtok kúpanie 🙂 😉

petusaaa
4. mar 2009

a kde to bude?

libka1
4. mar 2009

Tak by som na to kupanie flakla 😉 ja sa prisposobim, buduci tyzden robim z domu, takze som slobodna ako vtak, okrem utorka poobede, to mam rustinu 😅
Nasa Evka mala 6 kg ked mala 6 mesiacov 😀
Dobry je ten maly papkac 😀 smakovalo mu 😉

katarinka1107
4. mar 2009

no som zas tu. Libka myslela som , ze mozem porovnat to ake to bolo na odd pred 10rokmi a ake teraz. Teda pred 2r. Ja som bola spokojna, ale ako to tu uz odznelo 100 ludi 100 chuti. a inaksia je aj situacia ked je vsetko v poriadku a bez komplikacii. Chapem aj maminy, ked sa nieco inak udeje ako sa ma, babo je chore, alebo sa urcite najde na kazdej porodnici aj dr blb, kt nieco zanedba. ale nech je takych pripadov co najmenej a veeeeela spokojnych mamiciek a zdravych babätiek 🙂 i

petusaaa
4. mar 2009

nie stvrtok, mam navstevu. pondelok alebo piatok ja mozem 😉

petusaaa
4. mar 2009

libka ozaj, chces to cd? a mas nejake fotky z plavania?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre