Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
14. mar 2009

alionuška som sa zasmiala na tej hláške že "aj nanuk ofúka" 😀 😀 , ale verím ti že sa bojíš, ale skús sa nebáť veľmi, aby si nebola moc v strese a neprenášalo sa to na bábo, nech ťa doma dosť rozptylujú a zamestnávajú 🙂 aby si sa moc na to nesústreďovala ... (ja som sa bála o malú, dokonca som si ani nechcela priznať že som tehotná, až dokedy mi viac nevykuklo bruško a ni som nemala takú skúsenosť ako ty) ☹ 😉 Ale ako čítam, tak by tom malo byť dobré znamenie, to že ti je zle, keď ti pri Alenke bolo zle 🙂 🙂 🙂, aj som to niekde čítala -tuším v časopise Zdravie, že nejaká pacientka 3 x nedonosila bábetko, ani raz jej nebolo zle (vraj to spôsobuje nejaký hormón, ktorý riadi udržanie vajíčka v maternici v 1.trimestri) a potom jej keď opäť otehotnela začalo bývať strašne zle, a doktor sa potešil, lebo nakoniec to donosila ... 🙂 🙂 🙂 Držím palčeky 🙂 🙂 🙂, určite to bude všetko ok ... 🙂 😉 🙂
A pripájam sa k tým zázvorníkom a zázvoru, normálne aj z mletého korenia si urob čaj a ten mätový (niektorí lekári ho neodporúčajú) ja som ho pila v tehotenstve ( teraz keď ešte kojím tak nie, znižuje to tvorbu mlieka), ale ja sam na internete nenašla, že by to robilo zle -skús sa opýtať lekára, on je celkovo zkludnujúci na žalúdok a vidíš aj ddaduse robil dobre. Ale každý si musí urobiť ako uzná sám .

Ddadusa ja furt pijem kofolu, asi si malá na ňu zvykla, keď som sa s ňou nalievala, tak môžem vypiť aj 3-4 poháriky a v pohode ... Písala som ti IP

alionuska
15. mar 2009

Kankam,no ja sa moc nestresujem.Len na to stale myslim a snazim sa byt v pohodke.Velmi sa na babo tesim a veru doma ma moze rozptylovat teraz akurat tak mala Alenka.Tatino nam zacal jazdit zas na kamione a uz je 4 tyzdne vonku...Tak sme same ako koly v plote.Ale zas pri mojej laske sa nasmejem na tych jej klaskach.Som jej hovorila,ze budeme mat malinke babatko a ona,ze dobre,ale musim jej slubit,ze nenarastie a stale bude malinke. A ja jej vravim,ze ale ked bude papat,tak musi aj narast.A mala,ze:Dobre,tak mi aspon slub,ze ho nebudes krmit! 🙂 😀 😀 No a take veci si ja od nej vypocujem kolkokrat sa tak rehnim...je to mala držka! 😅
No dufam,ze s tymi nevolnostami mas pravdu,moja,lebo aj dnes rano som len..s prepacenim grgala jak svinka..a nic,len taky zaludok nafuknuty som mala..tak sa snazim vzdy rychlo nieco zjest a potom uz je fajn. 😉 To zas priberiem 20kg,ked mi bude takto chutit! 😀
Inak tie zazvirniky mam rada,ale len tie z Ikei v takej dozicke. 😀 Tak ked tam najblizsie pojdem,sice neviem kedy,tak si kupim aj do zasoby,ked tak pomahaju! 😅

ddadusa
15. mar 2009

Ja som čítala že to nie mata ale šalvia nie je dobrá pri kojení. A aj som to nechtiac vyskúšala. Pila som na litre šalviovu minerálku a ja že čo malá tak stále cucá a je nervózna. V tom čase som myslela že budem musieť prikrmovať. No a vtedy som to čítala. Tak som prešla na inú ochutenú. 😝 Zdravím )Ta Katuška, aj ja som Ťa dlho nevidela. 😖

katarinka1107
15. mar 2009

peknu nedelku mamulky 🙂 alionuska, co tam po 20kg ved si fesanda . Hlavne ze sa budes dobre citit, nie 🙂 No ddadusa, ani ja som Vas uz davno nevidela 😒 Ako sa vodi, dobre? Timka ma uz vybrate satky? Lili je asi obskakovana z kazdej strany , co? 😀 🙂

alionuska
15. mar 2009

Katarinka,ved ja viem,ze tolko priberiem...Ja si totiz neviem povedat nie,ked mam na nieco chut a som tehotna! Pri Alenke to bolo 25 kg a do trch mesiacov som bola na svojich 55 kg.To som schudla hned a bez namahy a pri Dianke,tiez 25 a este stale mam desat navyse...no vies,ked clovek nemusi vstavat kazde tri hodiny a este aj ten smutok a depky sa pod to asi podpisali... ☹ Ale tatino mi vravi,aby som mu len nechudla,lebo hned schudnem v prsiach a jemu sa pacia take ,ze KRV a MLIEKO!! 😀 😀 😀 Tak to si ma uzije este! 🙂 😀 😀

ddadusa
15. mar 2009

Katuška vodí sa nám celkom fajn. Timka má už šaty vybraté, nezaplatené, neprispôsobené jej bucľatému telíčku...Neviem ako to dopadne. Akosi na nič nie je čas cez týždeň a cez víkend sa nám nič nechce. A o tom priberaní: v tehotenstve celkom fajn ak vidíš ako ti rastie bruško, horšie potom keď sa ho nemôžeš zbaviť. Mne nejako narástla zimná pneumatika a nechce sa mi nič robiť preto aby som sa jej zbavila. 😖 Stále si hovorím že keď začne Lili behať, tak tie kilá pôjdu jedna radosť. Lenže ona je kľudas a ja pri nej tiež 😝 tak to asi bez pomoci nepôjde. Ešte že sa nosia vetrovky. O chvíľu to vypukne a ja leto asi nevijdem na ulicu. Nemáte nejaký dobrý recept pri ktorom by som len schudla a nemusím nič robiť??????? 😨 😲 😖

katarinka1107
15. mar 2009

no ddadus dufam , ze saty dopadnu dobre . Ved nasa Bara bola aka hviezda. je aj v albume.Ja mam problem trosku ako som prestala kojit tento januar, tak to co mi slo do prs zbehlo nizsie 😝 😀 az na zadok. Pneu mam aj ja trosku. Ale co uz, trosku cvicim aspon doma , ale sanca to asi nejaka nie je. No nechaj , asi budu nase deti radi, ze maju "oblu" mamu a neudru sa 😀 😀 😀 . Keby som aspon nemala rada sladke 😝

katarinka1107
15. mar 2009

no vidis alionuska? nakoniec budes kraaasna a tato bude prekvapeny, ked pride z ciest. 🙂

ciarka
15. mar 2009

Ahojky babulky, tak stretko bolo super,az nato,ze som skoro nesedela,lebo Sabi chcela stale behat.A nakoniec som tam zostala s Ivulienkou.A bolo super,ale taka znicena som prisla domov.Ach jo.

Alionuska- strasne moooccc ti gratulujeemmmm!!!!!!!!!!!!!a dotiahni to do uspesneho konca.Ti to zelam,aby si mala vytuzene babatko!!!!!! a nestresuj sa a ze priberies, potom aj schudnes, pri Alenke ti to fungovalo.

Kankam- inak ako si sa ma pytala,ci Sabi chodi sama,tak v piatok sa tak nastartovala, ze teraz beha sama ako raketa!!!!!!!!!!!Prejde uz sama.Sa tesim.

janetina
16. mar 2009

bre ranko
kde si libka?? 😉

Aliounuska ...Tvoj manzelik este nic netusi??? 😎 tak to bude prekvapko ako hrom 😀 nieco dobre mu ukuchti tema :::Babenko v brusku 😀

Ivulienka : Ty si tam nakoniec dorazila? My sme sa zobudili neskoro a volala som mo7 a ta uz bola doma ☹
tak hadam ked sa otepli bude lepsie

Cez vikend sme boli na tej vystave....nic moc co sa tyka detskych izieb sklamali ma,,,,obyvky sa mi pacili skoro vsetky len my uz mame 😒 ...radsej som ani vela nepozerala...
Ale sestre som vybrala obklad do novej kupelne neskutocne obklady 😉

Libka ten cilek to bola hroooza gyc nad gyc
Idem kuknut do PN tam je nejaka predajna Storm a chvalia si ju viaceri....
co vsetci spiiite po tazkom vikende??????????????? 😀 😀 😀
Aj my sme lietali ale uz sme horeeeeeee...zasa si to dospime ked bude najmenej treba 😀 😀 😀

alionuska
16. mar 2009

ddadussa,ja mam recept na to ako schudnut a nic nerobit..Ale nie je moc zdravy..no funguje.Rano sa musis premoct a nic nejedz a vydrz az do obeda...potom na obed iba nieco male...lebo velke sa ti do toho stiahnuteho zaludka aj tak nevmesti 😀 a na veceru nieco zdrave...zeleninku,jogurt... No ja vydrzim vela a naposledy som si to skusila a 4apol kg za tyzden dole... 😅 A ani som necvicila,lebo som si aj tak vravela,ze pohybu mam doma pri upratovani dost!
Inak dnes mi je zas *Fajinovo... 😀
Ciarka,dakujem a tiez si to velmi zelam,aby vsetko uz bolo tak ako ma! 🙂 😉

ddadusa
16. mar 2009

Alionuska, no neviem či mám výdrž ako ty! Možnosi to nechám na leto a budem iba na melonoch. Inak držím palčeky aby všetko dobre dopadlo. 😎 😵 😉 Už sa teším ako to budeme s tebou prežívať. A ani sa nenazdáme a budeme s tebou rodiť.

libka1
16. mar 2009

Alionuska 😵 😵 😵 😵 😵
Ja som KO po vikende 😒 😝 😅

ivulienka22
16. mar 2009

babule mamule zdravím🙂)
som sa sem normálne dostala nachvíľku!!
Libka ako bolo sa pýtať nebude, keď si KO tak určite super, však?? Aj hlávka bolela??
Janetina, no dorazila som tam, malý sa zobudil o 15.15, tak nás tam tatík hodil, nakoniec dvaja vytrvalci Adrián a Sabi behali poschodoch a po hornom poschodí non stop...našiel parťáčku svojej krvnej skupina 😀 😀 mi tieklo po chrbte a bola som tam 1hodinu, tak chúďa ciarka po 2 hodinách musela byť hotová 😝 😝 😝
Ddadusa 😀 😀 😀 😀 no moja cica nežer!!! Pamätáš, na naše staré dobre časy!!!! Keď sme chudli spolu oproti sebe v CWS?? A chodili cvičiť??? A každý deň si nosili tepláky s tým že už zajtra ideme...a takto nám prepadla 1000 korunová pernamentka k Halásovi??? 😀 😀 😀
inak kolu nepijem ani ja, kávu bez kofeínu, a dadka našla som v kauflande kávu bez kofeínu zrnkovú-MŇAM!!!!!
Alionuska, držkaj sa!!! Malej držke - myslím Alenôčku - moc nesľubuj, lebo keď dáš bábu papať bude zle 😀 😀 😀

ivulienka22
16. mar 2009

Ddadusa, no ako teda? Ideme začať cvičiť?? No my cicy žravé asi len to musíme!!!Inak sa tu opisuješ ako keby vyzeráš jak tank 😖 😖 neviem neviem čo ty pod tými vetrovkami schovávaš...určite skôr nejaké poklady jak pneumatiky!!
Baby chodíte niekto na toho pilatesa?? čo sme sa tu o ňom bavili? Ja len či to pomáha. Ja sa doma neprinútim cvičiť, a moja chrbtica by už niečo potrebovala-to nehovorím o brušku 😲 😲 ale strašne ma bolieva hlava z chrbtice tak budem musieť niečo poriešiť.

libka1
16. mar 2009

Ja to uz dlhodobo flakam 😅 Ale chystam sa chystam... len furt nieco do toho pride 😝 Ale pilates sa kona stale, na zš podzamskej, o 18.00 hod v utorky a štvrtky 😉

janetina
16. mar 2009

pilates je asi dobre cvicit s niekym kto to vie lebo tam musis spravne dychat i ked to asi treba ja vo fitnees.... 😉
pilates je asi dobre na dobry pocit nie? asi chudnutie je pomaleeee nie?

daduska a mna nepoznas?? malinka bola este v brusku ked sme sa stretli u DR. 😎 ...a je cela tatinko ako inak...pozdravuj rodinku aj Mary 😉 😉 😉

libka1
16. mar 2009

Inac suseda si spravila v obyvacke telocvicnu a cvici tam pilates, ma tam fitlopty a trampoliny... hlada zakaznikov... da sa k nej objednat na cvicenie 😉 Aj Mia sa k nej chysta 😀 😀 😀 😀 Ahoj Mia... 😅

libka1
16. mar 2009

No ja som z pilatesa neschudla ani gram,akurat mi sunky trochu spevneli 😅 bejvavalo 😝
Ten cilek tam mava na vystave cely pavilon, vacsina je gyc, ale niektore veci su zlate na kukanie 😅
Stretko fajn, akurat fakt stiesnene pomery a dazdom sprevadzany prichod a odchod 😀 😝 Tiez sa tesim na vyjazdy do Panskej, to uz bude vacsia sloboda... fakt je v tomto HC diera, ze nie je kde s dietatom ist (v zime vobec, cez leto aspon panska a nejake krcmove terasy 😅 ) 😝 inac som ale spokojna ze som tu 😵

mia.k
16. mar 2009

Čaute,čaute.
libka tak pochvál sa už,ako bolo? A s tým cvičením ma neprovokuj,lebo sa nase...,a pojdem tam teba prihlásiť. 😀 😀
Ja som bola tiež v sobotu na výstave a čo mňa najviac ohúrilo bolo to,že tam bola spústa tehotných,normálne mi to pripadalo,ako keby vypukla neaká tehotenská pandémia.(Dúfam,že som sa nenakazila.)Neviem prečo sa začali ludia tak množiť. 😕

libka1
16. mar 2009

aby mal kto robit na nase dochodky 😀 😀 to nam ficko zabezpecil, kazdy chce jednorazovy prispevok 😀
dobre bolo, rychlo to ubehlo 😅

janetina
16. mar 2009

no Ficko s Bathoryckou daju prispevok a potom si viacnasobnezoberie spat, take su dnes podmienky pre matku s dietatom...hlavne novy RD ku tomu smeruje 😠 😠 😠 😠 😝 😝 ...treba mysliet dopredu co za tym je...a to teda nie je baby fiendly

libka1
16. mar 2009

no vidis, a napriek tomu sama tehotna, asi nemyslia dopredu a hlavne ked ho volia ho asi za baby friendlyho povazuju 😀 😀 aj tu osobu podobajucu sa na E.Tiho 😀

janetina
16. mar 2009

ano Bathorycka bola aspon pekna ta nasa naozaj vyzera ako E.T. / tie pohyby tela a neskutocne nechutny vyraz ...bezpocitova lady/ zasa si trafila klinec po hlavicke libka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ivulienka22
16. mar 2009

baby asi ma porazí!!!!!!!!! včera sa muž zridal, lebo ho nepodržala tá operovaná noha, nemá ešte v poriadku sval na stehne-len také blatko, a dnes mi prišiel domkov s dlahou na ruke!!!! Asi ho dorazím, to včera hral futbal s krsnátkom, a macher išiel kopnúť do lopty....a dopadol na zem...nám sa fakt darí!

ciarka
16. mar 2009

Ivulienka-to mas pravdu,Sabi si tiez nasla partaka Adrianka.A keby si vedela ako mne tieklo po chrbte 2 hodiny a este som mala vodu v topankach.Prisla som domov tak unavena.

A muzicka mi je luto.teda expert,teraz mam 2 deti.
A co chces ty cvicit,vsak si chuda!!!To ja sa snazim schudnut a ide to pomaly.Chodim 2 krat do tyzdna na aerobik,ale to sladke obmedzit al.nejest to ma zabija!!!!!

libka1
17. mar 2009

Ivulienka 😒 Teraz mas doma veselo teda... alebo ma muz robotu kde moze aj s dlahou fungovat? 😅 Ked ide tak ide, to poznam... 😝
Dadusa tie fotky na tom vecku su podarene... mala ako mudro sa tvari 😵

ddadusa
17. mar 2009

Mna z Petenka porazí. To keď poviem doma 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Poznám ta janetinka moja, poznám, hneď som si pozerala tvoje fotky. Malý je tuším na teba zlatučký. Vy ste kúpili nový dom? Je tam super, že? Aj ty chodíš tak často do hc ako ja? Ale už začína byť pekne. Slnko. Ivet, ideme sa kúpať? A čo provokuješ s tým fitkom? Inak už som si myslela či ťa nenahovorím. Alebo niekde inde. Veď nám to tak klapalo, nie?

libka1
17. mar 2009

Dadusa uzasnu mas tu malu na tom zachode 😵 ako sa mudro tvari 😵

ddadusa
17. mar 2009

No ona je celý tato, taká múdra 😀 Ale neverila by si, ona tam naozaj aj niečo robí a jak sa tomu teší 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre