Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

petusaaa
25. mar 2009

tes, vobec nie. bol kludnucky, pekne kakal. vsetko ako ma byt 😉 a si si ista, ze uz chces zacat prikrmovat?

kankam
25. mar 2009

tesorino, ani mne nechcela šťavy, začali sme mrkvou, potom+zemiak a jablčko neskôr a tie kaše večer, tie jej chutili hneď ale urob si ju takú redšiu na začiatok ...

tesorino
25. mar 2009

no dnes v noci pekne spinkal, tak uvidim zajtra, len som myslela ze ked mi papal uzkazdu hodinu, tak mu asi mlicko nestaci, pockam ako sa to vyvinie

petusaaa
25. mar 2009

mne chcel iba hustejsie kase, redsie mi vypluval 😒 musis vyskusat, co vam bude lespie vyhovovat 😉

janetina
25. mar 2009

tesorino ovocko az neskor staci aj od 7mes to velmi opatrne zatial len zeleninku mrkva zemiak a teke neutralne plodiny a ked ho aj kojis ja by som prikrmovala az od 6 mesiaca je to zbytocne ...ci je hladosko sa Ti zda?

petusaaa
25. mar 2009

hej, tes pisala, ze aj v noci jej papa skoro kazdu hodinu 😒

kankam
25. mar 2009

tes, ved uvidíš, skús a zariad sa podla toho ako bude tobiasko reagovať, je to fakt o pokusoch aj my sme tak začínali ... 🙂 😉 🙂

tesorino
25. mar 2009

dakujem vam 🙂 🙂 pockam ako to bude dalej, ked bude casto papkat tak s niecom zacneme a ked to mal iba zle noci a pytal prsko aby sa iba ukludnil tak budeme kojit dalej 😀
dnes v noci papkal kazde dve hodky a cez den kazde dve zatial,,,,,

janetina
25. mar 2009

aha ja som to nejako prehliadl tesorinko tak hadam to bude len o cuckani prska 😀

tesorino
25. mar 2009

uz sa mi drobec zobudil 🙂 idem sa mu venovat, neskor sem pridem mrknut 😉

ivulienka22
25. mar 2009

ahoj baby,
petusa 😲 😲 nonono, dávaj na seba pozor!!!aj ja mávam nízky tlak, ale taký že 85/65 je u mňa normálne. raz mi bolo fakt na odpadnutie - som bola nevyspatá a to som mala tlak 65/55-ale som to rozdýchala-asi preto že som to u svokry merala 😀 😀 ja ti verím že sa ti nechce po dr. behať, zvlásť keď simyslíš že ti nič nenájdu, ale preistotu-keď ti bolo na druhý deń zle...

tesorinko, moja, my sme začínali šťavičky, a potom jabľčko a banánik až potom zeleninku,ale vraj sa to má naopak, môjmu Aďovi zašmakovalo jabko a bio banánik tak som mu to dávala, a potom za 1-2týždne zeleninku-mrkvu + zemiačik. a zašmakovalo aj to, a doteraz je pyré jeho najobľúbenejšie jedlo 😉

janetinna-na teplotku teda radšej čípky ako sirupček?? ja dávam sirup, až keď je vysoká teplotka dám čipok, tak asi budem len čípky dávať-kvôli tej pečeni ako si písala..ozaj a čo ten mužík kde cvičil tú jogu??
tá naša mo7 čo??

libka viburcol bol u nás v poho, pri dolných zúbkoch sme mali 2 dni hnačku že mal riťku vyštípanú-1xv živote som sa čudovala ako to musí štípať strašne to mal červené, a teraz pri vrchných bol zapečený, až keď sa mu prerezali sa normálne v kľude a ľahúčko vykakuškal 😀 😀 😀

ddadusa dobrú nevestičku si mi vynosila 😀 ona bude asi flegmoš po tatíkovi-no aj tak po tebe má asi len šušu 😀 😀

janetina
25. mar 2009

ivulienka zabudla som...to nie mm ale moj otec a chodil do Hudobnej skoly umenia tam nejaka pani precvicovala 😉

kankam
26. mar 2009

libka máš IP
dneska som tu tuším prvá, ale spali sme už dobre od 22:00 do 07 h s jedným kojením nočným, huráááá

tesorino
26. mar 2009

ahojte
kankam gratulujem 😀 my sme dnes spali od 20.00 do 7.00 kazde dve hodky papanie a o 4.00 sme sa hadickovali, lebo fnukal a mal vela prdikov a to ho budilo, a ked mal prazdne brusko tak sa nam uz krasne spinkalo do siedmej 🙂 🙂

tesorino
26. mar 2009

ivulienka rozhodla som sa este úpockat co to spravi a ked mu moje mliecko nebude stacit tak pojdeme nato 😉 😉

janetina
26. mar 2009

kankam gratulujem a comu to pripisujes?
tesorinko to s hadickou doverne poznam gabika rieg. Ti moze tiez hovorit svoje....my sme furt museli masirovat a hadickovat...naozaj radsej ako prikrmy skus trebars nieco podobne ML / mozno nejake kase ako pisu bezmliecne ja som mala Humanna jablckovu a Sinlac Nestle/ 😉 keby si mu zmiesala s odstriekanym ML/

Inak dnes u nas SNEZI chapete to v marci??? 😀 😀 😀

tesorino
26. mar 2009

janetinka teraz to hadickovanie je len sem tam, ale prve tri mesiace sme si to riadne uzili ☹ masirkovamie hadickovanie, plakali sme spolu ☹ brali sme aj kvapky aj probiotika a aj geliky na brusko, ale to treba proste vytrpiet.

no to pocasie je cisty otras, kedy to skonci, ved je to nekonecne dlha zima 😠

jeeeeeej my mame dnes 5 mesiacikov 😀

kankam
26. mar 2009

janetina neviem čomu to pripisovať . 😒 ja mám pocit, že keď ona chce spať tak spí a keď nechce tak nespí ... 😖 🙂 napr včera išla spať ešte večer o 17:00 lebo bola unavená a spí tak cca 30 min a potom ide spať o 21 h. no a teraz ťahala 1h 20 min a potom som ju do 22:00 h márne tlačila do postele, proste vymýšlala.ale ja ju budiť nedokážem, nemám na to srdce ... ☹

tesorino
26. mar 2009

kankam, mozno ju v cera tie zubky tak neboleli, tak preto dobre spinkala 🙂 alebo tahala za vcera 😉

kankam
26. mar 2009

tes lutujem vás všetky, aj ivulienku som, keĎ som videla ako sa nemôžu vykakať ... ☹ a aj vyprdkať, mne malá revávala z iných dôvodov, našťastie sme sa ani raz nehadičkovali, len masirovali a cvičili, ale baby to majú lahšie, ešte že ju mám ... 😉 🙂

libka1
26. mar 2009

tesorino gratulujeme a nech uz nikdy nepotrebujete hadicku 😵

kankam
26. mar 2009

aj na to som myslela tesorinko 🙂 🙂 🙂 , je buď dospávala, alebo už je to lepšie ... 😉 🙂

tesorino
26. mar 2009

libka 🙂
kankam tebe mala plackala, lebo chcela castejsie papkat??

kankam
26. mar 2009

áno tes, hlavne v noci sa to zhoršilo, medzi 5-6.mes.cez deň jedávala stále každé 2 h, ale v noci sme sa kojili o 20 h, potom okolo 23-24 h - o 03 h a 07 h tak približne a potom to bolo každé 2 h zrazu a niekedy aj častejšie ... potom som začala tie kaše a prikrmovať, ale aj to trvalo také 3-4 týždne kým nabehla na to že sa viac napapala aj tej tuhej stravy(zo začiatku je úspech 1-2 malé lyžičky 1/2) a vždy to zapíjala materským mliekom ......
neviem ako je to s tým bolením bruška, musíš skúsiť, ivulienkinho adrianka, začalo bolieť až neskôr z kaší, zo začiatku papal, tak neviem, skús ešte niekoho kto má problém s bruškom a dáva kaše ... 🙂 😉

kankam
26. mar 2009

až teraz som pochopila že sa pýtaš na ten plač 😢 😀 😝 , hej ona plakala-revala furt, hlavne keď som sa chystala von s ňou-obliekla som ju nachystala kočík, nakojila a len čo sme vyšli za 15 min von, tak revala že sa po mne obzerali vonku ludia, tak som išla aj tak do panskej a keď celú cestu revala tak som nebehla do púolikliniky, kde je ten masér a tam som v čakárni kojila(akosi som sa hanbila ešte vonku a aj bolo ešte chladno a ja som bola háklivá na prsia-ofúknutie, som doteraz) tak sa tam najedla, ale potom vonku revala zasa, tak som s depkou išla domov ☹ a potom to normálne useklo keď mala 2 mesiace a začala papať každé 2 h a aj lepšie spala ...
Nedávno som sa bavila s jednou 3-nás.mamou a ona mala 2 také deti, proste že keď je bábo menšie a menší žalúdoček, nedúkáže sa toľko najesť naraz a je aj ustaté z toho ťahania 😀 😉 🙂 tak zaspí, a ona to robila 10 min ťahala z toho časť len pocuckala a potom dudlovala a spala (a ja naivná mladá matka som myslela že kolko je a ja som bola dudel 😀 😀 😀 😝 ) takže som mala takú depku, že som chodila potom von viac v baby vaku, ako v kočíku-tam spala aj 3 h -čo robí dodnes keď je s mamou ... 😀 😝 😀 l

ivulienka22
26. mar 2009

ahoj babule mamule,
tesorinko neboj ono to raz prejde 😀 😀 nám takto okolo toho 5-6mes.sa už uľavilo, ako prejde na tuhšiu stravu bude lepšie. Inak mne sa on aj od 6mes.staval vkuse hore na nohy, sadnúť, na nohy sadnúť a takto sme sa hrali-možno aj ten pohyb mu pomohol.
janetina 😲 😲 ja že mm chodil cvičiť 😀 😀 a na tej zuš to ešte býva? nevieš?
kankam aj my sme lepšie buvkali až na nočnú príhodu, a toho sa týka moja otázočka!

už 2xsa nám malý v noci precikal, používame pampers activ-odmalička-takže v plienke to byť nemôže-spáva na boku, žeby tým?? mrví sa - nevie si nájsť polohu-skúša na brucho na bok a tak sa otáča potom zaspí na boku,ráno o 03.45 sa mrvil som ho opáčila a on chúďa celý spací vak studený, mokrý,pyžamo durch precikané!!! dúfam že v tom mokrom nespal dlho a neprechladol mi z toho. baby čím to je??

kankam
26. mar 2009

ale vtedy mi to nemal kto povedať a mala som z toho depku, bola som nevyspatá a zúfalá a jej rev mi drásal nervy ... a nevedela som prečo reve veď hladná byť už nemôže ... potom som to pochopila sama, lebo keĎ som dala prso tak rev vždy prestal a potom som to tak riešila a už to bolo lepšie ...(a ešte som mala stále obavy že nebudem mať dosť mlieka, keď som kojila každú 1 h až 45 min) a bola som jak pojazdná mliekareň ... dnes sa za to sama obdivujem že som to vydržala, ale bola som taká zaťatá, že kojiť budem, že som išla jak terminátor ... 😀 😀 😀

kankam
26. mar 2009

ivulienka podľa mňa cikal bokom, toto sa začalo stávať aj mojej švagrinej-predsa len pipík sa dá viac dať bokom, 😀 😝 aj to cikanie je potom tak a tá gumička na boku moc nesaje ... 🙄 😵 jej sa to stalo aj cez deň keď zaspal, aj v autosedačke ...

kankam
26. mar 2009

som rada, že ste spali lepšie, 2 noci stačili bohate ... 😖 😝 😝 dúfam, že sa vám to nebude stávať často, lebo zas budeš v strese ... ☹ a nevyspíš sa lebo ho budeš opačovať ...

tesorino
26. mar 2009

ivulienka, tak to s ty mprecikavanim mame aj my, spava na boku a tiez byva precikany, preto ho stale polohujem aby necikal iba na jednu stranu 😀
a viac krat sa mi stalo ze bol precikany a studeny ze som ho prezliekala a prebalila a plienka bola sucha a iba na jednej strane ako lezal bola mokra.
odvtedy ho polohujem, alebo ked tvrdo spim tak ho dam na chrbatik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre