Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

ivulienka22
26. mar 2009

fuf aj som si myslela že to bude tým bokom alebo mrvením, ale vieš teraz tak po sebe sa to stalo, tak som nechápala.
no a som zabudla, potom sme ho prebalili, dala som mu napapkať, zobudil sa o 7.30, idem mu dať prsko ako vždy a on si priňuchol a že bléé, a oditahol sa preč. skúšala som ešte 2x no nechcel 😖 uvidíme ako cez deň 😢 😢

tesorino
26. mar 2009

kankam, ja som prve dva mesiace kojila kazdu hodinu a aj v noci, tak to poznam, ale ja som vedela ze je hladny tak som placu zabranila, ale vidis asi sme mali rovnake hladne babetka 😀 alebo mali rovnako malicke zaludky 😀 😀
kazde dieta je ine, tak ja som sa nedrzala toho ze dieta ma jest kazde tri hodky... aj niektori mi hovorili ze to kojim casto, ze nemam mu dat aby si zvykol 😠 ale podla mna je to blbost, babetko ma papat tak casto ako si vypyta a nie ze ho necham hladovat a plakat, nie som krkavcia matka, a teraz mame 5 mesiacov a papame stale kazde dve hodky a to aj v noci

ivulienka22
26. mar 2009

tesorinko-presne tak daj malinkému kedy chce on. ty si ho poznáš najlepšie.a ostatný nech si mudrujú inde. a ako tu raz libka napísala skôr či neskôr sa každé dieťatko dokojí a už nebude chcieť, tak si to ešte užívaj. mne adrián na začiatku papkal každých 5 hodín a furt len spinkal a vidíš ja som mala z toho depku, že málo papá a že nenarastie, potom keď krásne priberal som pochopila že dieťa si vypýta kedy chce a tak sme sa tomu prispôsobili. V lete-keďže sme nedávali čajíky-si začal pýtať každé 2 hod. tak som mu dávala tak.

tesorino
26. mar 2009

presne tak, ved ani my neznasame byt hladny a predstav si ze by ti nikto diktoval kedy presne jest 😠
tak dnes sa zase nepojde von...pozerala som predpoved ale necakala som ze aj tu bude take pocasie, a to by sme koli domu potrebovali akurat teraz teplo 😒 asi zakon schvalnosti

tesorino
26. mar 2009

ivulienka poslala som ti taky zlaty mail 😉

kankam
26. mar 2009

tesorinko, ja som tiež nepočúvala všelijaké "múdre"rady, ale ona plakala aj po 1/2 h a na začiatku mi fakt neprišlo, že môže zasa chcieť jesť, všetko som vyskúšala a potom som už bola bezradná (to tak asi bolo ten prvý mesiac )... v lete potom som už chápala, že jedno kojenie je od smädu a druhé od hladu a už mi to bolo potom jedno som už nič neriešila ani nebola v strese, proste vytiahla prso a bolo. Keď u nás v rodine ani v mojom okolí nikto také bábätko nemal a ešte sa mi každý čudoval, že čo ho tak často kojím, veď má spať a pod a niektorí mi ani veriť nechceli ... ☹ TO je tá podpora kojenie na slovensku ... 😒

kankam
26. mar 2009

tes na tých posledných foto v tvojom albumčeku je malý neskutočne zlatý ... 😀 😀 😀 taký malý kohútik vysmiaty 😀 😀 😀
majte sa idem pracovať, boli mi svokrovci pre kurence v jalšovom, idem porcovať ... 😎

kankam
26. mar 2009

to počasie je hnus, už sme 3 dni neboli vonku 😝 😝 😝 😠 😠 😠

tesorino
26. mar 2009

kankam, to si viem predstavit to zufalstvo co si mala ☹ ked ti nema kto poradit mne tam maly plakal v porodnici a tiez som nevedela ze je hladny ale to boli iba prve dni potom mi to jedna sestricka povedala a tak ked plakal tak som skusala vsetko, ci nie je pocikany ci nie je hladny a ci to nie su koliky

tesorino
26. mar 2009

idem ja nachvilku mame, tak ja sa tiez odmlcim, zatial sa majte a pekny dnik 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

laluchova
26. mar 2009

ahojte baby, dnes som zistia, že tamarke vychádzajú črenové zuby všetky 4 naraz jeden už s polovice trčí!!!ja len čo si malá tak strká všetko až tak do zadu, nejako skoro!!!ale čo už nám aj skoro vyšli prvé!!!našťastie zatiaľ spíme dobre, ani teploty nemá, ale len kakáme!!!
to počasie by sa mohloozaj umúdriť!!!sneh!!!koncom marca!!!

libka1
26. mar 2009

Ivulienka nemas nahodou menstruaciu? Moja toto vzdy vynuchala a nechcela sa kojit, vraj to je na mliecku dost citit 😅

ivulienka22
26. mar 2009

libka, daj pokoj!! to čo je?? také ešte zatiaľ nemám 😀 😀 😀 chválabohu. ale inak ma tak 2 dni brucho bolí ako pri krámoch ☹ žeby...sa niečo chystalo? ešte nechcem, som si od toho odvykla 😝 dobre mi je bez toho 😀 😀 😀
Libka vám koľko robila tie foto v senci? my už 3 týždeň čakáme a ešte nič.

laluchova-to sú ktoré zúbky-črenové? no mám pocit že tie keď pôjdu AĎovi bude u nás veseloooooo!!!!!!!!!!
tesorinko, mala som ten mailík aj od segry - ZLATUČKÉ!!!!!!

Kankam-my sme volali na kuriatka a mali zabíjať až koncom marca,zase sme to prepásli 😢 keď odtiaľ sú najlepšie na svete,MŇAM!

Ddadusa kde sa flákaš?

Janettina, nevieš či Mo už nerodila?? Sa mi v cukoške zdalo že má už nízko bruško

laluchova
26. mar 2009

črenové zuby sú 4 v poradí za očnými....dnes si užívame mrzutosti, ale niet čudo ďasienka navreté!!!chúďa moje len natierame a natierame....čo používate pri zúbkoch , aké géliky a vodičky, my máme calgel, aj citorgrep, ten je na prírodnej báze takže môžeme natierať aj častejšie...

libka1
27. mar 2009

Pôvodne nam povedala ze to potrva 2 tyzdne a trvalo to mesiac ivulienka... 😉
Je mozne ze nase dieta uplne zosalelo? Tak krasne spavala a teraz sa nesprace do koze... uz citam tu knihu od teba Laluchova, som zhruba v polovici, potom s nou musim zacat robit poriadky lebo nas oboch znici... 😝 ja ju lubim ako kona 😀 ale niekedy by som ju ... ach jo, radsej nenapisem co 😔 😀 😅 asi je toho na mna v poslednej dobe vela, esteze na buduci tyzden pride mama a bude to o trochu lahsie 😵 chudera, niekedy mi je jej fakt luto ked ju s malou nechavam na cely den samu... vecer ked pridem domov tak jej visi jazyk po kolena 😢

janetina
27. mar 2009

ahojte babizne
kankam: Mo 7 som nezavolala lebo som prehajdakala kredit 😀 ale myslim na nu...a vykukam po Leopoldove po vysokej tehu / ja ju nepoznam este 😎 / ale nikoho nestretavam ani muchu -skapal tu peeees....idem jej napisat z ineho MT takej rachotiny co neovladam/

Spanok: my spime teraz dobre teda bez preruseni vacsinou az nadranom sa zobudkame. ale to nase zaspavanie asi 2 hodinove hranie v posteli 😒 . Akoze my to nevadi ved si hovorim ze sa hrajkame. ked zhasnem zacne plakat povacsine...ale ja nic nespravim... 😒 vsetko musim odkaldat na nocny cas a to sa mi aj niekedy nechce 😀 . Ale zasa sa kraasne mojkame a je to taka chvila na super laskanie s babom. Neviem si predstavit ze dam dieta do postielky a idem prec je to take neosobne....len som zvedava ze ked zacnem aj ja pracovat co potom ci to budeme stihat 😀 😀.....
ZUBY nas Timi nema len stolicky a casto si stazuje na narastnute kopceky, ale uz to nie je take ako ked bol malinky. Ono ja mam pocit ze co vy pisete su naozaj skoro stale zuby v roznych obmennach. Ja som kolkokrat plakala s nim ked sme napr raz zostali az v nemocnici pred Vianocmi.../najhorsie dni mojho zivota pobyt v TT nemocnici s malym dietatom!/

libka1
27. mar 2009

Kvoli comu ste boli v nemocnici? To by som teda nechcela prezit, brrrr, dufam ze tam nikdy s malou nepojdem 🙄
No ja na mojkanie s nou cas mam aj ked robim (ona nie je moc mojkava, tak si to musim vynucovat, aj ked sa mi zda ze sa to trochu zlepsuje 😅 ), ale nemam cas na domacnost 😝 Muz mi vela pomaha ale aj on je unaveny po celom dni v praci a este ked sa v noci poriadne nevyspi 😔 hadam to coskoro prejde 😅
No neviem ci Mo neskoncila v nemocnici v prievidzi, lebo sa tam na vikend chystala a mozno ju to zdraplo tam 😅

kankam
27. mar 2009

libka máš IP, my sme zasa spali tiež všelijako a 05:30 už sme sa zasa drndali na rukách , lebo bol strašný plač ... Asi ako píše janetina sú to zuby na milion spôsobov ... 😠
Libka aj môj muž je unavený z roboty a mnohokrát hlavne psychicky, hlavne keď nejaký klient robí jak postiho - typu niečo chceme a termín today-tomorrow, tak ani od neho moc nechcem, takže 90% sama a domácnosť, niekedy sa už vôbec nestresujem ... 😒 😖 😒

janetina
27. mar 2009

libka v nemocke sme boli lebo nam slo asi 5-6 zubov naraz a z toho ostal oslabeny a dostal take hnacky ako rotavirusove-....dodnes ani neviem ci sa to potvrdilo 😠 a ja som tak ochorela zapal priedusiek/ to som tajila ze my nic nie je aby ma nevyhodili//...z toho pradla sme dostali take pupaky....Timko uviazany v postielke a ja ani na zachod som nemohla ist a pod. Nastastie som bola v takej priechodnej izbe s dalsou mamou....tak sme si mohli postrazit deti...inak vobec neviem co by sme tam robili. akoze sprchovat vecer a podobne...bolo tam ako v praveku a sestricky zabijacky ale naozaj / nas Timi bol taky mudry ze si tu infuzku na druhy den z hlavicky vytiahol a nastastie tam bola jedna jedina mlada dr. a ta povedala ze ho uz nezaviazu. a neuainfuzuju..plakala som od radosti...no a potom setricky mu davali nejake lieky do ust striekackou...to ste mali vidiet ako? ja som myslela ze ju tam zabijem , schmatla mu usta ako zajacovi a dr...b do nho....strasne ...a pritom on bol v pohode co sa prijimnaia liekov do ust. A to nehovorim ze v noci nas budili svetlom ako keby sa nic nestalo...a dieta hore a na spagatoch....a do ritky mu chcela dat taku hadicku na vetry ze priemer 3cm a ja ze tak to teda nie...a este to namazala takym blivajzom...strasne spomienky. A nakoniec ze vypiste ako sa VAm pacilo dotaznik...tak to ma dozralo to bolo asi najmodernejsie co som tam zazila 😠...ak je to takto aj v porodnici dakujem pekne.... 😝 😝 😝 😝
Bola si v kontakte s mo7? teraz som jej napisala som zvedava....chudatko nase porodne 😉

kankam
27. mar 2009

a tvopju mamu obdivujem za výdrž a odvahu ... 🙂 😉 🙂 kolko má rokov ?

janetina
27. mar 2009

ano aj ja obdivujem maminu....libka chapem ako ste unaveny.....mm tiez pride unaveny ale nastastie nepracuje manualne, lebo to by bolo este horsie. A ja teda som doma na rozdiel od Teba....a neoj ani nasa domacnost sa neblyska . Moj maly kade ide tade ide bordel 😀 😀 😀 😀 ...tie kopy drobnych hraciek no zabava.
AKurat dnes uz musim poupratovat naplno ...ab ysme mali vikend na zbrilanie 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Poradte kam chodite????
Mam v zallohe tigrov pri Senci ale ked bude zima....kupkat sa mm nechce ist ze tam je vela infekcii......KEDY BUDE TEPLO???

ddadusa
27. mar 2009

ahojky, teplo sa tuším nechystá. Som doma s lili aj s timkou, je nakapatá. Aj liluška chytá sopel a stále sa mi zdá teplá, no nemá teplotu. zub ešte nikde a mňa chytá sopel, včera zvýšená teplota, už sa teším.
Aj ja som mala minulý rok decká v nemocke, našťastie boli spolu. Mali nejaký vírus, tak boli v tt na infekčnom. Ja som bola v 6 mesiaci a chodili sme za nimi každý deň. Sú síce veľký, ale plakali každý deň. A telefonáty od nich aj o pol noci. Bola som unavenejšia, ako keby som sa o nich starala doma sama. Ale bol to zážitok, Dominika brala záchranka a ja som v tej sanitke ako tehotná mala pocit že sa tam vyblejvnem. Pozerala som na maleho ako tam leží a grcá. A ten čo bol doktor sa bál viac ako ja o neho.

ddadusa
27. mar 2009

Tesorinko, nečítala som si dozadu čo ste píslai včera, ale chcem sa opýtať papali ste už tie kašičky? Pomohlo vám to nejako?

libka1
27. mar 2009

no trochu mi to pripomenulo porodnicu ked malej ta sestra magala plece aby sa prisala a ona uz bola total dehydrovana a mimo 😝 a ja ze to jej tlacite nejake specialne miesto aby sa zobudila, a ona ze nie, hocikde ale silno... ☹ potom jej dali tiez tu infuzku do hlavicky 😒 nechcem uz na to mysliet ani hovorit o tom radsej...
mama mala 57 pred par dnami 😅
janetina ved podte do BA na tie preteky lezunov, sutazit sice nemozete ale narehotat sa tam narehocete a zbehnite potom do rusoviec do kastiela, je tam taky minifarmicka s ovcami, napr. ale aj milion dalsich moznosti 😉

laluchova
27. mar 2009

my sa s Tamarkou tiež mojkáme, ja si myslím, že nie je neosobné nechať ju v postieľke a odísť, pekne sa vždy pred spaním mojkáme, rozprávka a ona už vie že ide spinkať vždy jej zaželám sladké sníčky, vybozkávam a poviem jej že je veľké šikovné dievšňčatko a bude pekne spinkať celú noc...treba mysleieť pozitívne...vidíte aj zuby nám idú ti črenové to sú tie prvé stoličky a malá spinkala v noci dobre, nevstávala som k nej už sa naučila čo svedčí o tom, že sme spali celú noc bez vstávania k nej už 12 nocí, počula som ju ale ked som pozrela mrnkala zoo spánku, asi ju to bolelo...už nech máme vonku tie čreňáky a verím, že bude na chvíľku čas ved vždy po 3-4 týždňoch idú ďalšie zuby , niekedy trvá aj dlhšie kým sa prerežu...
malá v postieľke pri zaspávaní už vôbec neplače, pritúli sa k vankúšiku a je a behom 3-5 minút zaspinká

libka1
27. mar 2009

No nic, ideme sa najest, vychystat a hajde na prechadzku do Panskej kym je ako take pocasie. Pekny den vsetkym. 😉

kankam
27. mar 2009

laluchova myslím si, že každé dieťa je individuálne a aj spánok a zaspávanie, niekedy to proste nejde a ja nie som ten typ aby nina revala jak o život 10-15 min a aj tie zuby idú každému inak niekto ani nevie že dieťaťu idú - len zrazu cinkne a nájde ďalší a niekto sa trápi, dieťa má bolesti v noci hlavne a plače jak ninka a adrianko že spustí vresk zo spánku a nebudí sa ale reve a mece sa v posteli, tak to neviem asi by si aj ty malú vzala na ruky a čičíkala ... 😉 Mne to aj lekárka povedala, že zaužívané postupy ako naučiť dieťa režimu platia len do takej miery ako to dieťa umožní-aké je, napr. mne malá viac ako 1 h cez den v kuse neprespí a(1-2 x sa stalo že spala 2 h, ale to so mnou, alebo v kočíku) inak je bežné aj 20-30 min spánku. Proste sú to také deti a netreba to riešiť, ale urobiť čo sa dá, aby im človek pomohol a urobil dobre . Ty máš asi také ukážkové dieťa 😉 🙂 😉

janetina aj ja som taká, že rada by som keby nina aspoň raz za čas zaspala sama, lebo niekedy už nevládzem uspávať na rukách ale zasa keĎ zaspávame v posteli spolu a ona ma drží za tvár a hladká kým zaspí si to užívam 🙂 🙂 🙂 potom neskôr to už robiť nebude a ja si na to budem aspoň s láskou spomínať 🙂 🙂 🙂

janetina
27. mar 2009

lebka a kde su preteky na Hviezdoslavom namesti? pri SND? sa mi zda, uz nemam ten link...preposli mi ho
Aaaa v Rusovciach tam je krasne ale bola som tam teda davno...diky za tip...napis aj tie dalsie ak budes mat cas 😎
mo7 sa neozyva 😕 no ktovie

libka1
27. mar 2009

ze lebka 😀 😀 to ma nikdy nenapadlo ze sa to takto da zmenit 🙂

kankam
27. mar 2009

janetina tá nemocnica strašnéééééé 😠 😠 😠 😠 😝 😝 😝 😝 😝
ste živý príklad aká sú zuby banálna vec ... 😝 😠 ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre