Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janetina
27. mar 2009

sorry libka ze lebka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kankam ano aj ja si to uzivam ze ho vybozkavam vsade kde sa uz potom nemoze...mm ma nazyva uchyll...ou. 😀 😀 😀 😀 ale v dobrom....teraz po novom ked sa akoze buchnem pride za mnou pohladka a potom mi na to fuka pusou je zlaty...to je asi vysledok. Ja mam pocit ze ked som s nim v posteli, a citi ma, spi lepsie ako keby bol ci uz v postielke ci ja niekde inde....niekedy ked kukam do pc som pod paplonom vedla neho 😀 😀 😀 😀 😀 total sibnuta/////
Timko ked zaspi tak prespi viac ako Ninka ale teda ano mas pravdu nieco sa da a nieco nie....ja som doteraz neni zvyknuta nechat ho revat ,,,,,ja som hned v strese ze co robit...neviem si predstavit ako si chodila ne tie prechadzky ked bola mala Ninka babenko...strasne co pozazivame niekedy

janetina
27. mar 2009

libka uz si doma???? z vychadzky?? no to ja tak klepem ked mi tu maly beha a odskakujem od pcň 😀

laluchova
27. mar 2009

no ukážkové dieťa nemám určite, tamrka spinkávala od malička veľmi málo 15 minút a neskor 40 minútové spánky a to bolo jedno kde či v kočíku či doma či som spinkala s ňou či ako...
až ked som ju naučila spinkávať v pravidelných hodinách naučila sa zaspávať aj sama...najskor som ju učila 2 týždne zaspávať v tie isté hodiny -+ pol hodinky a potom až dávala do postieľky...a to od 5 mesiaca do 9 mesiaca spávala s nami v posteli...
a k tým zubom vôbec to nieje tak, že len cinkne, keď jej išli 4 horné zúbky jednotky a dvojky tak sme si poriadne užili išli naraz a trvalo to aj 3 mesiace kým ako tak vyšli, to boli dni mrzutosti, nespania a plaču a to sa ešte kojila aj vnoci takže potrebovala cicík každú chvíľku, ale myslím si že ako sa naučila spinkať celú noc bez prsíčka a to sa naučila ešte ked spala s nami, tak je to asi lepšie...zúbky natierame, dávame hryzatká a tak...Môžem povedať že Tamarka nebola ukážkové dieťa asi sme si to odpbili od narodenia do jej 9 mesiacov a teraz sa už umúdrila 😉

kankam
27. mar 2009

želám ti to laluchova, aj ja by som sa rada vyspala sama vo vlastnej posteli a len sama s mužom, ale som sa snažila o to aby spala vo vlastnej postielke do jej 08 mes. presne naopak ako ty a už sa to nedalo, rozhodne teraz spíme viac a lepšie ako predtým a preto tomu nechávam volný priebeh a skúsim naštudovať tú knihu od teba a prispôsobiť sa aspoň trochu tomu, možno to pomôže ... 😉 a to že sa umúdrila je presne to že to dieťa ti to umožní, lebo keď to nechce tak sa môžeš aj poskladať a nič nedosiahneš ...

malá práve zaspala tak idem makať - upratovať 🙂 😉 😖

laluchova
27. mar 2009

aj nám zaspinkala... ďakujem malej že spíme, síce nespíme v posteli v spálni, lebo malá sa budila na nás muž chrápe a na naše prevaľovanie, máme malú spáleň fakt len natlačená skriňa posteľä tú máme väčšiu) a postieľka malej a to je všeko, a máme len malá dvojizbáčik tak spíme zatiaľ na gauči ktorý roťahujeme, ale plánujeme teraz cez víkend vyskúšať spať spolu v jednej izbe...

janetina
27. mar 2009

tak Vy sa mate Vam este spinkaju aj doobeda 😉 , my budeme radi ked zalomi az cca okolo 15h...Navarene mam od vcera dlazky zotrete a prach poutierany rychlosotu blesku a tak pozeram ze je vonku konecne kraaasny dnicek ...ideme sa slnit von 😀
Libka no neviem ci ja mm prehovorim niekam ist asi konecne poupratujeme ten bordel na dvore po prerabke co tam celu zimu lezi blee 😝 😝 😝
no vsak uvidime posli cislo do ip mozno sa Ti ozvem a prideme ado Ba... 😉
prajem pekny piatok
aliounuska sa nam neozyva asi chudatenko vracia o dusu...ale ako pisete to je znak ze sa to tam usidluje ako sa ma 😉

janetina
27. mar 2009

a mo7 tiez nepise dufam ze su vsetky tehu ok a ze aj nase babenka a my konecne uzreme jar 😉 😉 😉

libka1
27. mar 2009

Este som bola len pred vyrazenim, zato som len 1 vetou. Super bolo 😉 Ano je to na Hviezdoslavovom.
Kamoske sa vcera narodil chlapcek - valibuk, 52 cm a 3800 g, macko... tak uz to ma za sebou 😵
Mne mala teraz zaspala, sa vyvetrala, boli sme na kolobezke, tak aj pochodila trochu, kolegyna ju ponatahovala a teraz zalomila. Idem rychlo uvarit obed lebo za chvilu pride muz na jedlo a kde nic tu nic 😅

mia.k
27. mar 2009

Ahojte.
Čítam,že sa máte všeliako,niekto lepšie,niekto horšie...
libka,čo sa stalo s Evkiným spánkom,čo nechce spávať? A idete teda zajtra na tie preteky?Ževraj by malo byť zajtra celkom fajn počasie,takže asi ano.
kankam,ja som tiež nevedela čo a ako s kojením,keď sa Benjamín narodil a narobila som veľa chýb,teraz už viem ako som to mala robiť,len škoda že vtedy som to nevedela. ☹ Teraz mi je to už prd platné. 😝

mia.k
27. mar 2009

petusa,v Leopoldove je na predaj trojizbový bungalov,rozostavaný,za 2melóny.Myslím,že to nie je najhoršia ponuka...

libka1
27. mar 2009

No zatial to vyzera tak ze pojdeme 😉

laluchova
27. mar 2009

boli sme s Tami vonku pred bytovkami niečo cez hodinku, celkom je príjemne, malá sa ubehala...dnes chúďa už 5x kakala do nočníčka a 2x do plienky to z tých zúbkov, teplotu nemá, ale ani pri ostatných nemáva len kakáme a kakáme...už nech sú vonku všetky!!!! 😉

janetina
27. mar 2009

ja som chcela ist von hned po tebe libka a maly do1/2 obleceny a chuda nervacil ze nechce ist ☹ no a uz ja spal co sa mi nestava a vyklula sa nam horucka ☹ ☹ porazi ma no som zvedava .....co sa stane cez vikend....ci su ti zasa len zubky
polihuje chuda moje a vonku je tak peknucko ☹

ciarka
27. mar 2009

Ahojte babulky,
Tak janetina-je nam luto,ze ste chorucki,mozno len zo zubkov,este kolko vam ich chyba???
Janetina-chcela som sa ta spytat ci mi mozes napisat ako sa vola ta kefka,nejaka masazna co si tu radila ze pomoze prerezat zubky a masiruje.A kde ju mozem kupit a kolko stoji.Aj vy ste ju pouzivali?Dakujem!!!!

Libka- a preco malu v porodnici nechali dehydrovat?preco jej nedali umele mieko?

Aj my sme dnes boli doobeda na prechadzke a ja som daka dost unavena, asi zo vcerajsieho aerobiku.

Libka a ake davas probiotika?A davas ich odkedy a stale?

Baby aj vy ostatne davate probiotika?alebo ich davate len ked ma dieta hnacky a antibiotika?

janetina
27. mar 2009

tciarka dakujem no neviem ako sa to vola ale je to silikonovy naprstok ruzovy a aj tyrkysovy 😉 a na nom su silikonove stetinky makkucke. Stalo to cca 70sk a kupovali sme to v tesco TT lekaren. Ale sa mi zda ze niekto spominal ze to maju ajv lekarni oproti poste ale to je uz davnejsie...skus sa spytat. Bolo to v takom sacku priesvitnom myslim ze vyrobene v &uk 😉
ano pomohlo nam to.
my uz len zadne stolicky nemame. ostatme sme mali vsetky do roka
probiotika davame obcas aj zabudneme Dophilusove....maju myslim najviac kultur i ked mozno su aj ine nove na trhu o com neviem 😎 . My ich davame ako prevenciu alergie ...mame ze vraj astmu ale ja si to este nepripustam ☹

kankam
27. mar 2009

čavte bola som na návšteve a s návštevou som sa povozila po vonku 😎 😎 😎 super bolo, som sa potešila na slniečku a nina spala jak zabitá 1,5h
janetina je mi lúto malinkého je to aj u niny keď je nenič obvykle je teplota ... 😒

čiarka ja ju mám tú keflku od švagrinej a je to fajn, masírujeme keď nina chce ... 😉 vraj stála 200,- sk čo sa mi zdá moc, ale je to dobré aj na hygienu, kým majú zúbky -ale vy ich už máte kopec tak už asi aj normálnu kefku ...

libka1
27. mar 2009

Ciarka lebo najprv jej nedali a stale ze nech len prikladam,tak som prikladala ale po mlieku ani stopy 😅 Po 24 hodinach jej dali umele, ale to bud vygrckala alebo vobec netahala, uz bola zoslabnuta, tak sme to potiahli dalsich 24 hodin a boli by sme tahali neviem dokedy, kebyze na vizite primarke nepoviem ze mala je ohlade odkedy sa narodila... tak ju viac presahala, pookukovala, odisla a o chvilu dorazila taka mlada doktorka a zobrala mi ju 😝 to bolo doobeda o 10 a ze nech sa pridem na nu kuknut vecer o 6 na jisku... tak som dovtedy skapinala lebo som nevedela co sa deje a potom som tam sla a mala tu hnusnu hrubu ihlu v hlave 😔 ale nemozem sa stazovat, tie sestry na jiske boli perfektne a za 3 dni ju dali dokopy...
aj my mame tu gumovu kefku na zuby, to je normalne na umyvanie zubkov drobcov kym sa nezacne s normalnou kefkou. Mala ked ju vidi ze ju mam na prste tak mi normalne po nom chniape, ma to velmi rada, asi jak ju svrbia dasienka robi jej to dobre 😅
Davame infant dophilus a davam ich asi od evinho 3 mesiaca, dala som si jahody, ona sa vyhadzala a vtedy som ich zacala davat a nejak sme pri tom ostali 😅 davam ich kazdy den, teraz som nedala 4 dni, lebo som nemala a neviem ci preto ze si na to zvykla mala problemy s tou kakou alebo co... od vcera davam zas 😉
no my sme boli vonku doobeda na kolobezke s kolegynou a teraz poobede v kociari s miou, ale teda ten benjamin ma rozculuje!!! spi ako naprogramovany!!! mia ty si musela v minulom zivote misionarka alebo mniska ked ti je takto dopriate 😀 😀

laluchova
27. mar 2009

baby aj my máme kefku tú prstovú priesvitnú s takými štetinkami stojí okolo1,5eura v lekárni pri slovenskej pošte som ju kúpila, lebo inde ich mali zrovna vypredané...mali sme už aj tú ružovú, ale tá nebola taká mäkká a poddajná, malej tiež vyčistím zúbky večer a aj s pastou elmex pre deti len trošičku a dám jej čistú vodičku, myslela som si že bude protestovať ale nie, dokonca by som povedala že sa jej to páči a už vie že ráno a večer sa zúbky umývajú pozrie na mňa na kefku na prste a otvorí pusu...je to fakt fajn, a my sme jej ešte cez net objednali ked mala 5 mesiacov hryzátko curababy od curaprox bolo síce drahšie ale je super...

kankam
27. mar 2009

no lbka to som v šoku z toho čo ti s tou malou porobili, tao aká smena tam bola-to za to že bol víkend ? 😠 😝 Ešte že som rodila v tú stredu a nie v sobotu, ako som pôvodne mala(tak sme sa dohodovali), to nám hneď dávali jesť malým a keď som dala malú na novorodenecké, keď som mala návštevu a tam mi ju tiež nakŕmili, ani som nepýtala, ale že plakala že ešte bola hladná po mojom kojení. To tam akože nemali čas ? úplná hrôza to si tam bola zbytočne o to dlhšie a možno ti aj preto mala problémy s tým kojením potom ...

kankam
27. mar 2009

aj mne sa malá chniape po tej kefke ... A dofilus som dávala len ked bola chorá, teraz nedávam a má normálne kakanie, možno si už na to moc zvykla ...

kankam
27. mar 2009

čaves mia, nejako málo píšeš ... 😉 ty si ale mala aj iné problémy-cisársky + to okolo toho, to ti nepridalo, takže pri ďalšom to bude lepšie 🙂 🙂 🙂 (ak teda bude nejaké ) - to tak odľahčujem, každá sme to mali nejaké a stále je málo ľudí čo ťa podporia, ja som sa cítila jak blbec v tých začiatkoch a až keď sa to pomaly zlepšovalo som stretla jednu vzácnu priateľku, u ktorej som dneska bola na návšteve a tá mi povedala, že mala také isté deti a že takéto deti (bez urážky) sú vysoko emocionálne vyspelé a preto tak reagujú, že veľa o tom čítala, tiež neskôr a predtým si mnohokrát poplakala, takže budem mať dobré citlivé dieťa, ked ho dobre vychovám 🙂 🙂 🙂 dúfam, že sa mi to podarí ...
a fakt to máš zasa asi ty nejako za odmenu ako píše libka už teraz ...

Bachauž bude léééééééééén teplo, dáme kočíkovanie v panskej ...teším čas máte ten istý libka, mia ? Pondelok fičím ...

kankam
27. mar 2009

ps, dneska nina spala doobeda 45 min potom v kočíku 1,5 h a potom už nechcela, a teraz je 20:28 h a už spíme 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😀 som šťastím bez seba

petusaaa
27. mar 2009

baby, tu kefku maju aj v aladdine. vyraba to canpol 😉

libka, zajtra to plati?

libka1
27. mar 2009

no malo by, ak sa pocasie nepokazi, posli v IP telefon, rano ti zavolam predtym nez budeme vyrazat z hc
no trochu to s tou mojou malou zle zacalo, ale zla burina nevyhynie... 😀 asi som mala smolu na sestry... stane sa...

mia.k
28. mar 2009

libka,všetko najlepšie k meninám,aj Ankinej Soničke všetko naj. 😉 🙂 🙂
kankam,ktoré deti sú vysoko emocionálne vyspelé?Neak som to moc nepochopila.
A nechválte tu toho Benjamína tolko,lebo mi ho prechválite,a potom tu budem vyšťavená s kruhami pod očami závidieť ja vám. 😉 😉 🙂
Inač kankam,vyzerá to tak,že aj tebe svitá na lepšie časy. 😉 (viď tvoj posledný príspevok.)

petusaaa
28. mar 2009

libka - kde si 😕 dnes si mala prist, ze? 😕

a aj ja prajem krasne meninky 😵

kankam
28. mar 2009

vyzerá mia 😎 🙂 😉 len aby sme to nezakecli, dneska spala dobre a napriek tomu skorému zaspaniu spala do 07 h tak sme sa po dlhšej dobe vyspali 😉 😉 😉
vraj emocionálne vyspelé sú tie ktoré málo spia a sú prilepené na mamách ... tak nie že sa urazíš, keď ty máš takého malého spachtoška 😉 🙂 😉 - my ti ho v dobrom všetky závidíme ... a to neznamená že ostatné deti nie sú emocionálne tiež na tom dobre ...

mia.k
29. mar 2009

Jáj,už chňápem.A jasné,že sa neurazím.No čo už,uvidíme,aký výkuk z neho vyrastie. 🙂
libka čo, vyhrali ste?

ciarka
29. mar 2009

babulky dakujem vam za radu ohladom tej masaznej kefky.

laluchova-to si myslela lekaren oproti poste???Al.nejaku inu?

petusaa- a v aladine nevies kolko ta kefka stoji?

libka-teda to co malo byt,ze vas nechali hladovat,to nechapem,vsak keby jej dali hned najest,tak by nemusela skoncit na infuzkach,nie?To je otrasny pristup,vsak ked sa to mlieko este nerozbehlo, tak naco cakali?jaj toto ma vzdy vytaca.Este ze ste v poriadku.

No a dakujem aj za informacie ohladom probiotik.Tak my davame dophilus a tiez len ked sme chore.

Inak neviete ma niekto povzbudit,kedy uz bude krasne jarne pocasie?Vcera fukalo ako odtrhnute a dnes pre zmenu prsi.
Krasnu nedelu!!!!

Libka tak ako?Vyhrali ste?

tesorino
29. mar 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂
ciarka to pocasie uznebude dlho trvat , este mozno zajtra a potom uz zacne byt ktasne teplucko, aj 17 stupnov, aspon tak slubovali 😀 😀

nas tobiasko je dnes nejaky nesvoj, asi tiez s toho pocasia 😒

dophilus berieme aj my ale stale kazdy den, koli prdikom, my sme mali koliky a aj teraz sa maly v noci budieva ze sa mu neda prdkat, tak to stale berieme
aj dnes v noci fnukal zo sna co ho bolelo brusko tak som ho chvilku nechala a ked si prdkol tak sa mu ulavilo ☹ dokedy to potrva... cez den ked ma pohyb tak je dobre ale v noci musime sem tam aj hadickovat ☹ ☹ no nic musime este bojovat hadam sa to zlepsi jak to pocasie 😀 😀

kankam gratulujem, no uz mate stale take dobre noci ako bola tato, hadam vam to uz skoncilo. ja maleho uz nechavam celu noc v jeho postielke a je dobre, iba nad ranom si ho beriem do postele ked ho nakojim lebo nad ranom ho boli brusko najviac 😒
idem za malym lebo mi zase mrnci

tak pekny dnik papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre