Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

tesorino
8. apr 2009

kankam chudiatko, takto sa trapite ☹ ☹ ☹ tak to vas lutujem obe, ja krmim kazde dve hodky a vastavame okolo 5,30 a to som sa stazovala ze sa nevyspim, no uz som ticho 😒 fakt to mas tazke, nemas niekoho kto by ti ju trosku povaroval cez den, ze by si si aspon pospala 🙂 no s domcekom sme uz tak ze koncom tohto mesiaca by sme uz chceli ist byvat, uz mame dlazbu a teraz robia kupelku, martin maluje tak uz konecne sme v tomto stadiu 😀 😀 😀

laluchova
8. apr 2009

kankan moja ľutujem ťa a nedávala si jej sirup od bolesti???ked sa takto trápi???!!!možno by sa jej dalo lepšie spinkať...natierať natierať....dávať hryzadlá a natierať....suchú kôrku od chlebíku...už neviem čo ti poradiť...a ktoré jej to idú zúbky???

ivulienka22
8. apr 2009

ahoj baby,
kankam to sú zubiská, ako píše laluchova, skús dať nurofeník, alebo aspoň niečo od bolesti keď je takto na tom, veď aj Ninuška sa potrebuje vyhajkať. dúfam že dnes nám prechádzka vyjde 😀

aj náš malý sa rozchodil, ale stále som nad ním zohnutá a keď stratí rovnováhu chytám ho, sem tam ho neuchytím a spadne ☹ , ale nech si zvyká v lete bude tých pádov viac 😖 😖 , teraz ok keď majú dlhé gate, ale v lete v tých kraťaskoch to bude aj bolieť 😲 😲

laluchova
8. apr 2009

ja mám také traky na behanie...mám ich v albume odfotené stáli ma 139 sk...cez net som objednala, je to super, aj mamičky mi to chvália vraj aký vynález...nemusím sa ohýbať...

janetina
8. apr 2009

ahojte kankam och mas to riadne tazke...my to uz mame za sebou tiez sme sa takto trapili...ivulienka ma pravdu netrap seba a ani ju...lepsie je dat liek ako nespat skus Nurofen urcite pri takomto stave by som dala...potom napis ako zabral ak das 😉 ....to nervovanie je mozno skodlivejsie ako par cipkov myslim 😉
my sme zdravy ale zasa vzpurny .....uz vie co chce a neda sa len tak oklamat 😀
tes....super ako ste s domcekom. akurat my volala Gabika ako finisuje prave na dome 😀 😀

janetina
8. apr 2009

ivulienka kamoska pouzivala dlhsiu napncuchu... 😀 my nic nas ked zacal chodit tak nepadal ...padol hadam 4x za zivot 😀 😉 tak aspon toto bolo super

janetina
8. apr 2009

pancuchu sorry

mia.k
8. apr 2009

Ahojte.
kankam,to je des tie vaše noci.Skús ako ti radia baby dať Ninke večer niečo od bolesti.Veď to nie je príjemné ani tebe a ani Ninke,že ju to bolí a že sa nevyspíte. 😒 A tie topánočky čo si Ninke kúpila nie sú už trocha malé? 😅 18-ky sa mi zdajú už dosť maličké.Náš Benjamín má 19-ku nohu,ale topánočky som mu kúpila už 20-ky.Aj libka kúpila Evke 20-ky topánky. Buď má Ninka takú drobučkú nohu,alebo si jej kúpila už dosť tesné topánky. Alebo sa mýlim?
janetina,teba sa chcem spýtať že či Timko už je sám,alebo ho ešte kŕmiš.Zaujímalo by ma,že v akom približne veku sú deti schopné samé jesť.Benjamín by už najradšej teraz jedol sám.Stále sa mi za jedlom načahuje keď ho kŕmim a potom si to pchá do úst. Neobsedí len tak v klude pri jedle ani chvílu.
A tesorino kde vy to staviate ten dom,neak mi to uniklo.

janetina
8. apr 2009

mia my papame sami uz dlhooo uz ani napamatam asi rok mal priblizne dost rychlo pekne papkal sam...
a v roku sme mali 19 topanky to si teda pamatam 😀 ...boli chutnucke ellephantenky

tesorino
8. apr 2009

mia staviame tu v hc, staviame - skor sa trapime lebo sme to robili svojpomocne ale uz konecne koncime 😉

kankam
8. apr 2009

no baby, rozhodla som sa že ešte skúsim dať vyburcol a keď to nezaberie a noc bude obdobná, prichystám si čípok paralenu a dám jej, fakt už nevládzem. Na obed mala zvýšenú teplotu 37,2 už po odrátaní, tak som presvedčená, že sú to fakt zuby ... 🙄 😝 😠 , neviem čo budeme robiť keď pôjdu stoličky, to muž hovoril, že ako to prežijeme, keď teraz sme v koncoch ...

no a ninka doteraz obula capačky čo boli písané, že 13-tky ? a chcela som kúpiť 19-tky, lebo ona ešte len vykračuje pomaly držiac sa za ruky a má tam tak 0,5-3/4 cm priestor. Svokra aj oni mi hovorili, že prvé topánky treba aj oželieť, lebo dieťa môže začať čaptať, alebo zakopávať. mala som obkreslené a vystrihnuté jej nožky 😀 a vložené do topánok, tak to som videla, že je tam 1/2 cm aj niečo ...aj tak budem musieť kúpiť za chvílu sandálky a potom jesenné topánky už kúpim väčšie ... Je to ťažké rozhodovanie 😖 keĎ každé stoja 600-800,- Sk a ponosí to dieťa pár krát a koniec ...

laluchova
8. apr 2009

dobrú noc vám prajem.... 😉

janetina
8. apr 2009

kankam teda nam viburcol vypral zadocek hned po 1 cipku, zostal nam budem ho musiet darovat libke ta si ho pochvaluje
drzim palce na tuto nocku Ninke a aj rodicom 🙂

mia.k
9. apr 2009

Ahojte babenky.Ja som tu asi prvý krát v živote prvá... 🙂 🙂 Dnes som výnimočne skoro vstávala,lebo mladý pán sa rozhodol,že po rannom mlieku už nepôjde spať.A dopadlo to tak,že po hodine šintrovania zalomil jak kabela.No a ja už naraňajkovaná,prezlečená,už teraz spať nepôjdem.Takto skoro ma dnes vyhnal z postele. 😖
janetina to zíram,že ti Timko už tak skoro začal sám papať.To je teda šikulka.Ja si to teda neviem predstaviť žeby Benjamín už čoskoro mal jesť sám. 😅 To by teda dopadlo. 😖
kankam,tak čo dnes,aká bola noc?
tesorino super s tým vaším domom, blahoželám ti a tíško závidím. 😉
tesorino,janetina,nehodíte neaké fotečky domčekov a janetina aj záhradky do albumov,nech sa trošku pokochám? 😉

kankam
9. apr 2009

ahojte 😵 no nespala som super, ale bolo cítiť, že ten viburcol zabral, spala od 21 h do 02:30, to som jej dala 2-hý čipok viburcolu, ale ten už moc nezabral, ráno ho 1/2 vyprdkala do nočníka, ale spala ešte do 06, potom som pestovala... dneska už určite dám paralen ...

mia.k
9. apr 2009

ahoj kankam,tak skús teda dnes ten paralen a uvidíš čo to spraví.

janetina
9. apr 2009

mia nie je sa cim kochat este je tam ako po skoncenej stavbe 😀 tak pocitam ze na konci leta to dame ako tak doporiadku a aj to provizorne.... ☹kym nezacnem robit nebudeme sa rozhadzovat sak je kriza neee 😝
a co sa tyka papania a aj chodenia ano je sikovny ale za to plienkujeme o 106 😀 ale vsak uz prichadza jeho hodina 12.ta....
Kankam no viburcol je slabsi s paralenkom ci nurofenkom prespite dlhsie uz sa tesis ze 😀 😀 😀 a neboj zvladnete aj stolicky vsak aj my sme to zvladli i ked tie posledne su stale neposlusne a nevyrastli 😝 😝 😝

ja tu dnes mam krsniatko tak strazim dve deticky jedno male a jedno velke 10rocne 😀 😀 😀 ale je nam fajn na dvorceku v piesocku.

laluchova
9. apr 2009

ahojte, tak dnes asi každá nakupujete a upratujete a vypekáte...ja som práve dopiekla linecké vajíčka a lepené medovníky a mazance 2ks a bratislavské rožky makové...dalo sa mi lebo bola švagrinka na návšteve, ale už je preč odišla do nemecka ona tam teraz žije, tu bola len na návšteve u rodičov a cestou sa stavila i u nás na dva dni...
idem ešte s malou von, už nie jje taký hic a potom poupratovať malá tu natrúsila...ale to je norma,...oki preajem pekné sviatky my cestujeme na východ k svokrovcom a vrátime sa až 20.4....tak sa majte krásne, detičkám pekné dníčky a rodičom hlavne noci plné spánku a pokoja.... 😉

kankam
10. apr 2009

poslušne hlásim zmenu k lepšiemu 😉 🙂 😉 paralen vyhral nad zubami 😀 😀 😀 😝
nina spala od 21 h s 2 prestávkami na kojenie o cca 3 h a 06 h, ale žiadne extra vrtenie a pod a už vôbec nie, byť hore a hrať sa a nespať ... Takže sme sa konečne vyspali, spala až do 07:30 to hádžeme normálne rekordy ... Ale už som odstránila večerné pospanie o 17:00, radšej posúvam to poobedné tak na 15:00 h aby potom už vydržala a celkom sa nám darí ... A tiež robí cupi-lupi (tak hovoríme jej chodeniu-vykračuje jak vojačik - ivulienka povedala že "kukajte mám nové topánočky " 😀 😀 😀 ) tak aj to ju asi trocha zničí ...
dneska ideme na takú malú oipekačku a zajtra sa chystám do ikei a avionu, chcem nejaké drobnosti pokúpiť-už sme tam dlho neboli ...

takže som celkom vyspatá, aj keď by som si ešte dala tak 1-2 hoďky, asi si ešte pôjdeme schrupnúť spolu ... 😎 😉

kankam
10. apr 2009

asi máte každá svoj program tak želám 4 príjemné dni bez naháňania sa strávené s rodinou a priateľmi 😎 🙂 😉 lúčim sa 😎 😉

mia.k
10. apr 2009

kankam,super,že ste sa konečne vyspali.Ten paralén predsalen pomohol... 🙂
Aj ja prajem všetkým krásne sviatky. 😉

kankam
12. apr 2009

baby kde žbrílate ? 😀 😀 😀 😀 ja viem že ste všetky vonku (kto by nebol keď je tak krásne) ... 😀 😀 😀 to by bol hriech nevyvetrať detičky a nestráviť čas s rodinou ...

my sme boli v BA včera a pokúpili nejaké drobnosti do domácnosti a dneska nás tatino zobral na Ranč pod Babicou - super miesto pre deti a celé rodinky - odporucam.
Http://www.babica-bojna.sk/

kankam
14. apr 2009

ahojte, dneska ideme na očkovanie 😖 , tak sa mia hádam vidíme, dúfam že to prežijeme bez veľkého plaču a neskôr bez teploty ... Zub už 1 ks máme vonku a druhý lezie a 3 noci sme spali s paralenom, teraz už 2-hú bez 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 huráááá a spala od 20:30 do 07:30 s jednou prestávkou na kojenie (nedávam už viac ako 2 x spať a hoci spala len po 45 min aspoň potom takto v noci spala úplne super ) ... Začala švornožkovať 😀 normálne nechápem a teda sa už všelikde dostane, takže skrinky začína pomaly otvárať a pod ... chodí za ruky jak malý vojačik dvíha nožičky ...

alionuska
14. apr 2009

Ahojte vsetky babulky.
Ja som tu veru dlho nebola medzi vami.Ako pisete,vonku krasny cas a stale len niekde lietame,alebo sme na dvore...
Kankam my na Babicu chodime skoro stale.Zas maju maleho levika...co to poznam tak uz tretieho.Minulu nnedelu sme tam boli a nebolo kde zaparkovat auto...Od nas je to na skok a malej Aluške sa tam strasne paci...aj ked tam tych zvieratiek nie je tolko moc,ale tie deti ...sa tam vysanti vzdy! 😉
Inak sa citim skvele a vo stvrtok idem na kontrolu ku gynekologovi... 🙂 Tak potom napisem,co je nove..

kankam
14. apr 2009

alionuska v 1.rade som šťastná že ste s malinkým ok, len tak ďalej 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

a na tom ranči sme boli 1 x (keDže deti sme nemali tak sme to ani nepoznali), ale je to super miesto a nie je to ďaleko 😉 páči sa mi aj že ten areál-vstup do neho nie je spoplatnený, niekde v zahraničí by to bolo, ale je jasné, že tam každý vždy minie nejaké peniaze ... tiež sa tam ninke velmi páčilo, aj ked to myslím ocení tak o rok-2 a viac úplne 😉 😉 😉

alionuska
14. apr 2009

Kankam,dakujeme! No veru vstupne vyberat nemusi,ved sa mu to vrati na tom,co tam ludia minu...kazdy ked si da len nejaku malinovku,tak musi zarobit.My,ked sme tam boli asi pred dvomi rokmi,tak tu opicu mal pan majitel vonku,uviazanu iba pri tom koci,ako je to jazierko a na takom malo papieriku napisane,ze nechytat-hryzie. a akurat ta potvora vtedy dohryzala takeho chlapceka asi 6-7 rocneho...ja som z toho bola v soku,ze aka zodpovednost,ked vedel ze hryzie,deti plny areal a on tam necha opicu len tak uviazanu...uz je teraz v klietke... 😀

kankam
14. apr 2009

alionuska tak teraz to tam bolo všetko ošetrené (všetci v klietkach) 😀 😝 akurát sa čudujem aj jemu, ale aj tým rodičom, že si to dieťa neustrážili 😝 😝 😝 ale je to tam fakt dobré

my sme očkovanie zvládli moc statočne-plakala až keď jej pichla ihlu a vstrekla obsah aj to len chvíločku, potom v čakárni sa už usmievala, sme v poriadku, dala som nurofen ako mi radili, viac si pospala cca 1,5 h poobede a je fajn teraz bez teploty

mia škoda že sme sa nevideli, ako ideš voziť štvrtok , piatok ? zajtra idem k lekárovi do TT

ps doktorka mi povedala, že sa nečuduje že sme mali také noci s tými zubami, dneska jej to pozerala a že to má úplne brontové 🙄 🙄 🙄 , a že sa nemusím obávať dať nurofen, alebo paralen ... tak keď sa to zopakuje (čo dúfam tak skoro nebude) tak už nebudem váhať ...

janetina
15. apr 2009

Kankam super Ninke sa polepsilo.... 🙂 🙂 🙂 🙂 . Nam sa uz ta stolicka konecne prerazila, hovori sa ze akonahle sa prereze uz to tolko neboli tak dufam. Nurofenik je ako ibuprofen a panadol je paracetamolova baza ako paralen a medypyrin. Oba su v poho na rovnakej urovni odstranenia bolesti. S tym Viburcolom mam zle skusennosti este stale mame vyparenu ritku ...davam uz Imazol a nezabera....

Vikendovali sme pracovne,,,starsne som sa narobila okna dvor zasadila som si 10kotlikov muskatov a asi 10ihlicnanikov malych vzrastov, nech rastu kym ich na jar zasadime do zahrady...Timiho zobrali raz nasi do ZOO Bojnice na cely den a raz sestra do PN kupelov hladat vajcia v travicke...amerikanizacia 😀 😀 😀 Timi vyhral 1. cenu nasiel zlate vajce....poslem foto 😀 😀 vyhra dva listky do kina/ tak ich dal sesternici/ a vymenil za cokoladku 😀 😀 😀
dnes mam car tak chystam sa do HC....nikto vonku doobeda?
Kde su vsetci....libka chybas tu uz ste zdrave s Evickou?

aliounuska...som rada myslim na Teba aby ste boli v poriadku aj fazulka aj ty...ako pises citis sa fantasticky tak je super...ja si pamatam ake to bolo kraaaasne byt v 2.trimestri asi najkrajsie obdobie v zivote zeny a celkovo tehu je kraaasne ...napis ako sa vola to vysetrenie zaujima ma to velmi ...ked sa da vyhnut amniocenteze....

alionuska
15. apr 2009

Janetina,ja si to veru uzivam zas plnymi duskami..a este to slniecko.. ked sa mozem slnit je super! 😀
Moja az zajtra idem na kontrolu a neviem ani sama ako sa to vysetrenie vola ale potom napisem,co to vlastne je .Inak mne jedna kamaratka hovorila,ze ona tiez bola na nejakom šijovom prejasneni v Bratislave takto na zaciatku tehotenstva a ze ona za to neplatila,lebo ju tam poslala geneticka,lebo aj jej zomrela dcerka po porode... Neviem,mozno to bude to...ved zajtra budem mudrejsia. 😉

A dakujem,ze na nas myslis! 😉 😀 😀

mia.k
15. apr 2009

alionuska držím ti palce na to vyšetrenie,aby bolo všetko v poriadku.Potom daj vedieť,ako ste dopadli.A inak som na teba myslela,lebo sestra vypátrala jeden obchod s cukrárenskými potrebami v Moravanoch pri Piešťanoch.Vieš o nich?
Majú aj internetový obchod.

kankam včera sme sa rýchlo vybavili u lekárky,takže sme sa nestretli. Benjamín to očkovanie neak nezvláda.Celú noc sa každú chvílu budil s plačom,ani nurofen moc nepomohol,a dnes doobeda tiež vôbec nespal, unavený je síce poriadne,ale zakaždým sa po pár minútkach spánku prebudí s plačom.Nechce sa ani hrať,ani plaziť ani chodiť,len leží od rána v lehátku.Pred chviličkou zaspal-dala som mu nurofen-uvidíme na ako dlho. ☹

Inak libkina Evka je stále chorá.Včera boli s ňou u lekárky a dala im ďalšie ATB,lebo jej to prešlo z hrdla na priedušky. Takže sa jej to zhoršilo.No nič moc. A libka sa preto tak dlho neozýva,lebo si pred týždňom zabudla v práci laptop.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre