Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
15. apr 2009

mia nakoniec ani naše očkovanie nebolo úplne ok, večer mala 37,6 teplotu a bola nervózna, dala som jej nasilu ten nurofen sirup (už nedám nikedy asi) ☹ začala sa mi s tým dáviť asi jej to pripomína atb tá hnusná jahodová chuť a myslím, že aj na žalúdok jej to neurobilo dobre, lebo v noci sa budila s plačom a strašne si poprdkávala. TAkže ja zostanem asi pri tom paralene detskom a forma -čípky to jej robí najlepšie ... dúfam, že teraz je už benovi ok, že to bolo len počas dňa ...nine už dnes bolo dobre boli sme v TT, ja som bola u lekára, babička varovala a nina miluje jej domáce slíže viac ako špagety - skoro som odpadla ... 😉 😉 😉

alionuska aj ja som myslela na teba aj na to vyšetrenie, už som sa chcela spýtať-baby ma predbehli 🙂 🙂 🙂 🙂

kankam
15. apr 2009

janetina my sme tiež mali vyparenú riťku, ale nie z viburcolu (ale tiež nezaberá tolko kolko paralen) ale z prehánok zo zubov-tie štiplavé kakanice 😝 😝 😝 🙄 😠 , ale stihla som to hneď zistiť a umyť to z nej dole, tak som to zachytila v počiatku, pomohol mi aj sudokrém ... Držte sa všetci ...

alionuska
16. apr 2009

Dobre ranko,babenky.Prave odchadzam do Trnavy k lekarovi.
Ste zlate,ze na mna myslite.Ked sa vratim,tak napisem novinky...Ahojte a drzte palce...pa pa 😉

janetina
16. apr 2009

😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

alionuska
16. apr 2009

Mia.k Inak o tom obchode som pocula a a j som videla ich stranku na nete.Mam to kusok od nas,tak tam niekedy uz hadam aj behnem...dakujem. 😉

janetina
16. apr 2009

zasa prekrasny den a ja mam plno zanedbaneho doma. Zehlenia sa mi teraz nakopilo ked stale chodime do zahrady este viac ako doposial.
Libka chudatenko Evicka takto chorucka...prajem skore uzdravenie... 😉 uz 2x v tuto zimu ze? My sme na tom dobre az sa cudujem ze nekasle a je v pohode....hadam sa mu imunita na dvore upravi...ked bude dychat cerstvy vzduch po tak dlhej zime....

mia.k
16. apr 2009

Ahojte babule.
kankam aj kamoška čo bola so mnou na poradni hovorila,že jej syn od nurofénu vracia,preto mu ho nedáva,ale dáva mu panadol. Benjamín to očkovanie konečne rozchodil a dnes už je opäť vo svojej forme. 🙂
janetina žehlenie mi ani nespomínaj.Už týždeň tu ignorujem kopec prádla na žehlenie a nie a nie sa k tomu odhodlať. Keď stále sa nájde kopec iných,zaujímavejších činností,než je žehlenie. 😝
Včera som bola po dlhej dobe s libkou v panskej.Evka kašle jak starý tuberák,ale inak vyzerá v celku dobre.
kankam už by si mohla aj ty dobehnúť niekedy do tej panskej.Stretáme tam kopec detičiek približne vo veku našich drobcov,tak vás môžme pozoznamovať. A včera sme tam stretli aj ciarkinu Sabinku s tatinom a ujom,a dobre sme sa na nich pobavili.ciarka pochválil sa ti manzel aké pretekárske fáro vymyslel pre Sabinku? 😀

ciarka
16. apr 2009

Ahoj mia,ano pochvalil sa mi,aj s tym ze Sabi ukradla palicku,ze najskor lrn pozerala a potom sup zobrala a papala.Ja by som tiez prisla ale dala som si 1 krat taky liek potom ti poviem osobne a ma sedativne ucinky,cize by som len spala a aj som spala od asi 14.00 do 18.00 a stale som bola aj potom ked som sa zobudila taka unavena,tak uz si ho nedam.A dnes nepojdete do panskej???????,

mia.k
16. apr 2009

ciarka dnes nejdem,lebo si idem trocha povyraziť s bývalými spolužiačkami. Možno zajtra,len na zajtra už hlásili škaredé počasie,ale môže byť,že až tak škaredo zase nebude.Takže uvidíme. 😉

alionuska
16. apr 2009

Caute babulky.Tak vam teda pisem co mame nove.Ultrazvuk prebehol dobre...malinky cloviecik sa hybal o sto-sest! Boze,mne to zas doslo tak luto,ze mi aj slzicky vybehli...a Doktor mi povedal,ze je vsetko v najlepsom poriadku a ze on ked ma tusenie,ze to bude zle,tak to aj zle je...a ze pri mne ma tusenie,ze vsetko dopadne dobre a este,ze on sa nikdy nemyli v tomto a intuicia ho nikdy nesklamala...tak som sa tesila jak male dieta... 😀 😀
Potom mi dal fotecky malinkeho pokladika.Ma uz 5,56cm a ja som vam bola taka stastna,ze som u sestricky zabudla aj karticku poistenca a aj doporucenie na interne... 😀 😀 No pekne,ze?
Co sa tyka toho vysetrenia ,co mam ist do tej Blavy,tak dnes po 16 tam idem volat,aby som vedela,kedy tam mam ist.Doporucenie uz od doktora mam,len sa tam musim objednat.A ide vraj o nejaky prvostupnovy biochemicky skrining + meranie NT a pocitacove vyhodnotenie podla nejakeho Nicolaidesa...Neviem sama,co je to,ale hovoril,ze to je to šijove prejasnenie a meranie nosovej kosticky,ze mi budu brat krv na nejaky rozbor specialny...a podla toho vedia povedat,ci dietatko je 100% zdrave ,cio nebude Dawn.syndrom,alebo razstep..alebo ine vyvojove vady...tak sa tam normalne tesim,lebo chcem mat istotu...prretoze na babatko sa straaasne moc tesime. Ved ked pridem potom z Blavy,tak vam napisem,ako to prebiehalo...Prajem krasny den vsetkym...pa pa 😉 😉

libka1
16. apr 2009

😉 uz mam pripojenie

libka1
16. apr 2009

petusaaa, tebe sory ze som sa nedotrepala s tym DVDckom, mozno to dnes napravim a prekvapim ta 😅

libka1
16. apr 2009

😀 Citam spatne,mam toho dost zameskaneho, no s tou fotkou ste ma pobavili, ani som o nej nevedela. Eva bola hviezda, aj s dalsimi 3 s ktorymi startovala ostala sediet na startovacej ciare a zacali sa hrat 😅 Zevraj hviezda 😀 Potom sme ich museli hentak previest na druhu stranu lebo sa nedali na nic nalakat 😀 Asi nebude sutazivy typ 😀 😀

janetina
16. apr 2009

aliounoska supeer sprava pre vasu rodinku,,,verim ze si si aj poplakala
libka1 no konecne si online....na tu fotku som nahodou natrafila tak ze Ti ju poslem ale nemam email tak som ju rovno supla sém 😀 ....ze vraj to bolo aj v tv mama mi vravela mozno aj tam je Tvoja hviezda

alionuska
16. apr 2009

Janetina,veru...ale tak aj od stastia,ze je zatial vsetko ako ma byt a aj mi prislo luto malinkej Dianky,ze aj ju ked som videla na UZV sa tak hybala ... 😢 Ale tak snazim sa byt viac stastna,ako smutna... 😉

petusaaa
17. apr 2009

alionuska, moc sa tesim, ze je zatial vsetko v najlepsom poriadku. a verim, ze to tak aj zostane 😵 😵 😵

libka, no, tak osm si precitala, ze si ma chcela prekvapit 😅 mne vcera seklo v krizoch, nemohla som sa hybat, len som davala instrukcie, co a ako... tak som zvedava, co budem dnes sama robit ☹
a hroooozne moc dakujem za dvd. uz vcera som kazala MM aby mi to pustil 😀 talk sa vzdelavame 😉

janetina
17. apr 2009

ahoj petusaa tak ti seklo chuda to poznam ja mam stav po zlomennom stavci tak si obcas uzivam ked spravim zle pohyby telom...daj si aspon Recoxu tbl nemas alebo na relax svalov existuje vela tb.? to ulavi a dostane spat do pohybu....ja si vzdy supnem jednu a mam po bolesti.... 🙂
A ake dvd mate? v com sa budete vzdelavat?
Risko je uz urcite zdravucky a maminka ko 😝 ....asi si vela pracovala 😝
my sme sa teraz vratili kupili sme bycikle pre nas oboch a este dokupime sedacku a budeme chodit po okoli 😉 tak sa tesim

mia.k
17. apr 2009

Ahojte.
alionuska strašne moc sa teším,že je zatiaľ všetko v poriadku a veľmi ti to želám.Verím že aj vyšetrenia v Ba dopadnú dobre.Uvidíš. 😉
petusa,tebe sa chudátku stále čosi nepríjemné prihodí... 😒 No čo už,aspoň si vytrénovaná a nič ťa len tak nezaskočí. 😎
libka no konečne si sa ozvala.Ako sa má Evka?

ciarka
17. apr 2009

Alionuska-aj sa tesim s tebou ze je vsetko o.k.a urcite aj bude.Drzim palceky!

Mia.k-no ako to dnes vizera?Ideme ci nie?

petusaaa- a ty si bola nakoniec u toho lekara ked si odpadla al.nie?

libka1
17. apr 2009

Eva je stale chora, dnes som s nou bola na kontrole, mame zase prist vo stvrtok, mali ju v utorok ockovat ale to sa odklada 😅
Inac odhliadnuc od toho ze kasle ako tuberak je samy usmev a netvari sa ako chora... akurat zuby tiez zlostia. Dnes v noci ale hodinu zurkovala, uz som z nej bola na nervy a rano ma zobudila tym ze sa postavila a celou vahou sa mi hodila na hlavu 😅 isla som sa vystazovat muzovi a on ze to iste spravila mne pred 10 minutami

janetina
17. apr 2009

libka a kolko uz kohrnca Evicka? Tak take hadzanie poznam...Timi sa rad tuli v spanku stylom hodim si svoju hlavu na Tvoju....strasne to boli 😉 ..no laska je laska 😀

libka1
17. apr 2009

No minimalne 2 tyzdne asi, uz ani neviem... Berie uz 2 antibiotika, ale dobra sprava je ze sice je alergicka na augmentin, ale nevadi jej penbene a summamed 😵
Dnes bola so starkym, musela som ist do roboty a teraz som ju bola kuknut, uz spi 3 hodinu ako zabita, tak mi to bolo divne.. isla som ju kuknut, odkryla sa a on ju dal spat v spinavych mencestrakoch co sa vonku valala na trave 😅 no chlap 😅 😀 som sa dobre vyrehotala 😀 ale aj tak mi velmi dnes pomohol...

kankam
17. apr 2009

pozdravujem všetkých choručkých aj dospelých aj drobcov 😉 😉 😉 to kukám jak puk libka ten sumamed je dobre silný, teda ja som mala pre dospelých a mala som z toho problémy - aj vrchom aj spodkom ... 😠 😠 😠 , ale alergiu nie ...

inak s tými zubami bojujeme asi všetci v našom kruhu májoviek a okolo toho nine ide druhý horný a po 3 dňovej prestávke od výjdenia prvého (čo sme už tie posledné 3 noci prežili len vďaka paralenu), tak sme začali zasa, reve 3/4 dňa, stále sa po mne sápe, len by sa nosila vo vaku, nechce spať, tak max 45 min 2 x za deň (dneska bola výnimka, asi pre tú búrku spala 1,5 h poobede) a v noci tiež robí čurbes, túto noc aj napriek paralenu o 01 h rev jak blázen a to ma začne biť, keĎ jej chcem dať dudel a ukudniť ju a strašne sa hádže dozadu jak luk sa vykrúca a keď ju zoberiem na ruky a natriasam ju hrozne tak možno po 20 min revu sa začne ukudňovať ... ráno to isté a včera som ju uspala tak že po kojení som ju nechala dudlovať prsník, nič iné totiž nezaberalo, už som bola na nervy- spať sa jej chcelo strašne plakala, len sa vrtela a lozila po posteli, dudel vonku a koniec 😠 😠 😠 😠 ☹ , naknies sa ududlovala a vymenila prsník za dudel, ale už som bola v koncoch ... ale bugárová mi hovorila, že nech sa nečudujem, že to má úplne brontové, tak ktovie kolko zubov sa jej vlastne derie ...
To už takto budeme mať nervy do 3 rokov furt ???? Stretli sme v stredu mužovu kolegyňu bývalú a tá ani nevie že im zuby idú 😲 😲 😲 😲 😖 Tak muž doma zaplakal, že prečo aj my to nemáme také jednoduché ... Keďže vás tu čítam a sme na tom podobne, aspoň to ma utešuje ... ☹ 😕

kankam
17. apr 2009

libka ticho závidím, že spí 3 h 🙂 😉 🙂 a ten tatino je zlatý 😀 😀 😀 môj muž varoval malú v inkriminovanom čase od 19-20 h , okúpal navečeral malú a čakali ma už len dať prso (bola som ukozmetičky, makala som od nej domov jak fredka 😵 😵 😵 😵 ) a doma strašný rev že " mama kde?" a muž mal problém, lebo vždy večer som doma s ňou a aj keď ju muž okúpe, záver -masáž plienka a obliekanie nastupujem ja tak mali stres - že "mama je len mama" ....

libka1
17. apr 2009

No tak to ti nezavidim kankam, az take zle to u nas nie je s tymi zubami, klop klop, a to nam idu 4 naraz 😔
No s tym summamedom eva nema problem, tiez mi je to divne 🙄 ale velmi sa tomu tesim, niekto place ze dieta dostalo ATB a ja som stastna ako blcha, ked sa nam to s nimi tak dlho vlecie co by sme robili bez nich 😖
Ja som stastna ze je mala takato, ona pomaly ani nezbada ze som prec, s obrovskym usmevom ma privita ked pridem a o 5 minut sa uz zaujima o nieco ine 😅 mala ciganecka 😀
Aj vcera ju svokor natahoval, 2 hodiny ju vodil po ihrisku detskom a tiez spala 3 hodiny poobede. Tak uvidime ci aj dnes bude v noci curbes alebo nie... ale je to jasny pripad, potrebuje znicit, inac znici ona nas 😅

kankam
17. apr 2009

z toho čo píšeš libka je to jasné, že ona vám potom dobre spí, ja tiež dúfam, že keď nina začne sama chodiť, tak ju zničíme tak nejako, teraz už aspoň chodí o 21 h spať, keď spí len 2 x za deň, aspoň to je dobré ...
a s tým že sa nebojí zostať bez teba je super, ja som sa bála teraz keď som bola u ženského som ju nechala 2 h so svokrou, ale som sa s ňou nelúčila, len som zdrhla. Teraz to bol problém večer lebo malá to robí len so mnou - uspávanie a večerné mojkanie, muž sa snažil aspoň pár x v týždni, ale nedarilo sa to, uspávali sa aj viac ako 1 h a nič z toho, prišla som ja a hneď zaspala, tak muž to vzdal,( nastupuje už lne keď ja mám nerv a nejde to ani mne 😀 😝 😠 ☹ )možno neskôr ... keď bude väčšia ... teraz je stále taký môj ciciak ...

kankam
17. apr 2009

zatiaľ máme novinku, že začala štvornožkovať - asi týždeň to robí a za ruky chodí tak, že sa ma drží len za 2 prsty, vôbec nie tak že by nemala rovnováhu, takže tomu dávam tak max 1 mesiac a bude chodiť sama ... 😉 🙂
ps: dneska už som zaviazala skrinky v obývaku, lebo je to najväčšia sranda prištvornožkovať otvoriť a vyhadzovať ... a keď mama zakáže a odnesie ju preč k hračkám, tak sa strašne jedovať ...

libka1
18. apr 2009

aj nasa je v poslednej dobe nejaka nervna ked sa jej nieco nepovoli. ... dost dobre reaguje na nonono, tolko sa na nej nasmejeme,ked napriklad nieco obhryza a mi jej povieme nono, tak to sama zahodi a chyti hystericky zachvat 😕 pride mi to srandovne, ze to pusti a potom vrieska a nervaci 😀 hadam to casom prejde, uz dostavaju pomaly rozum drobci.
my sme jej nechali k dispozicii jeden spodny sufel v obyvacke, nakladli sme jej tam vselijake zaujimavosti a ked ma chut chodi tam somrovat... a este sme jej do takeho maleho kosika dali tiez kopec jej srdcumilych veci a dali sme to pod telku aj tam chodi, niekedy vybera po jednom, niekedy to rovno vykydne na stred obyvacky cele, sadne medzi to a lustruje 😅 obcas jej tam pridame nieco nove, aby mala zmenu, celkom sa to ujalo, uz nechodi inde... a v kuchyni ma povolenu 1 skrinku kde mam vsetky tie plastove veci, to vyhadzuje a tak, na ostatne skrinky dal tato bezpecnostne zamky, asi mesiac trvalo kym pochopila ze otvorit ich je marny boj, teraz automaticky ide k tejto jednej skrinke, vybavi co treba a ide dalej 😀
Janetina mne sa dnes s tebou celu noc snivalo 😕, nebola to nocna mora 😀 tie jemne dotyky hlava o hlavu su mi velmi zname 😀

libka1
18. apr 2009

Janetina to co za obludnu slepicu mas v albume? sak by Eva revala prvu ligu pri hentakej zarastenej sliepke 😀
Baby poradte aku sedacku kupit na bicykel pre nasho tigra? Chceli sme ten vozik za, ale zbytocna haraburda, radsej kupime kvalitnu sedacku dozadu co sa da aj sklapat, len neviem ktoru... neznasam ked je velky vyber... mne by asi vyhovoval socik 😅 prides do obchodu, maju maslo, mlieko a chlieb, zoberieš a ideš domov 😀

kankam
18. apr 2009

libka strašne sa mi to zapáčilo, čo si písala o tom volnom šuflíku a kočíku so srdcumilími vecami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 fakt dobrý nápad, musím to urobiť aj ja 😉 a poraď tie bezpečnostné zámky aké ste dali, kde ste ich zohnali ? my sme pozerali v ikei, ale to sa nám nepáčilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre