Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

stanka26
3. máj 2009

no to máš super že malá už takto pekne chodí na nočník.ten moj si tam nechce ani sadnúť. ☹

libka1
3. máj 2009

no zeby to bolo v pohode u nas sa neda povedat, cim dalej tym vacsi boj to je 😅
to laluchovej tami je profesionalka 😀

stanka26
3. máj 2009

no moja Sabína chodila na nočník od 8mesiacov, v 18mes. sa začala pýtať a od 2 rokov nemá plienku.

libka1
3. máj 2009

tak nejak si to plánujem aj ja s mojou, to by bolo super keby sme boli v 2 rokoch bez plienky 😉
chlapcekovia su v tomto trosku pomalsi, tak mu treba dat cas drobcovi asi 😵

stanka26
3. máj 2009

no veď ja to viem.ani ho do toho nenútim,príde jeho čas a bude po plienkach 😀

baby chcela som sa vás ešte spýtať či vaše deti chcú spávať v postielke,lebo ten môj drobec tam vôbec nechce byť 🙄

libka1
3. máj 2009

my spavame aj aj, vecerzaspava v postielke, ale ked nastane cas krmenia prestahujeme ju k nam 😀 kojis? ak ano, ani by som nad tym nerozmyslala

stanka26
3. máj 2009

práve že nekojím.

libka1
3. máj 2009

tak potom by mozno nebolo zle ho pomaly oducit 😅 moja zas zaspavala na rukach, tak teraz je to o mnoho lepsie, este trochu pomrnka vecer vzdy, ale da sa to 😉 neviem, asi to treba len vydrzat chvilku ten plac (u nas nastastie bol vydieracsky, takze sme to nejak zniesli, ale nebolo to nic prijemne) 😅

kankam
3. máj 2009

ahojte baby,

hlásim po dlhšej dobe, zasa sme mali ťažké noci a teraz som dospela k tomu, že problém je asi v mojom mlieku-v jeho množstve, ktoré mojej malej už nestačí... Strašne ma začala kúsať deň /noc, aj 3 x na jedno, už som začínala byť na nervy (a po všetkom čo som urobila preto aby som poctivo kojila doteraz, si to už asi ani nezaslúžim), dnsak som prvý krát urobila pokus, že keď sa začala budiť v noci (cca o 01:00 h)tak som jej zarobila 180 ml mlieka hami - bolo to pre mňa dosť zložité - na jednej ruke polospiace dieťa a s druhou som zarábala (našťastie som mala v termoske vodu, aj keď dosť vrelú ešte)-zmákla som to a nina spala potom ďalej tak do 06 h, to som ju nakojila a spala ešte do 07:00 h ... Tak to nakoniec vyzerá nie na koliku, a už ani zuby(aj keď sa tlačia), ale na hlad ... Verili by ste ? Problém je že ona cez deň chce jesť málo a každú chvílu a potom je hladná v noci ...

Takže začala som proces odstavovania, veď som ju rok kojila(aj keď aj tak mám z toho zmiešané pocity - už mám pocit, že sa tak odo mňa odpútava 😔 , myslela som, že to bude trochu inak-tak že napr.prespí celú noc a cez deň to už potom pomaly nahradíme s hami mliekom ... 😀 😝 😉 ale je to na nej, tak podľa tejto noci sme asi problém našli ... 😵 😵 😵

kankam
3. máj 2009

mne malá tiež teraz chodí málo na nočník, lebo sračkuje aj 2-3 x denne a tiež ako ty libka-vyčurá a hne´d hore, nechce tam dlhšie byť a tiež to niekedy dorobí do plienky ... 😀 😀 😀 😝

kankam
3. máj 2009

mia, dúfam, že to dobre všetko dopadlo ... 😉 😉 😉 😉 😉

libka1
3. máj 2009

tak to je fajn kankam ze si nasla pricinu... presne sa viem vcitit do toho tvojho pocitu ked odstavujes... sa to dieta trochu vzdaluje... a nechces si ponechat vecerne a ranne kojenie? 😅
a to s tym kusanim 😔 az sa mi vsetky chlpy postavili pri tej predstave, este to mam cerstvo v spomienkach ☹

libka1
3. máj 2009

asi to bude fakt tak ze tie decka kusu ked ide malo mlieka, aj ja som mala pocit ze cim menej mlieka tym viac kuse... mozno keby bola najedena a to kojenie by mala ako dezert zabudne na kusanie... ale zas ked si ma z teba spravit hryzatko tak to zato nestoji 😝 rok je uzasny vykon 😵

kankam
3. máj 2009

dík za pochvalu, 🙂 😉 🙂 aj svokra mi to včera hovorila, že som to super zvládla, keď si pomyslím na to ako som sa snažila, asi áno, ale aj tak som si to predstavovala inak 😖 😵
Keď jej chcem dať moje mlieko musím jej nechať nejaký odstup od hami,lebo mám pocit, že ju z toho bolelo bruško a keď jej dám dávku hami (väčšinou 180-210 ml) tak už do seba nedostane nič, jedine tak to môžem urobiť, že jej dám svoje a potom hami. uvažujem že asi tak nejako to urobím, že večer a potom jej za 1/2 h dorobím hami (tak ako včera) a nad ránom jej ešte dám ten druhý krát svoje, aby som nemusela vstávať, lebo to ako si písala ty, by som už nezaspala (nie som navyknutá a aj to úplne prebratiie sa o 01 h na zarobenie hami ma rozhodilo) 🙄 🙄 🙄 🙄 Uvidím ako to pôjde ďalej ...
Aj mne včera svokra hovorila, že ona je vlastne (malá) naštvaná, že najlepšie sa rozpije a už tam nič nie je a že preto kúše ... 😠 😠 😠 😝 😝 😝 Myslím, že keby viac jednla, nepýtala by toľko mlieka a bolo by jej to stačilo, ale má nejaký manier, najlepšie by bola celý deň len na mlieku, už nám hami vystačí tak na 1 týždeň ... 😀 😝 😀

libka1
3. máj 2009

no ved uvidis, ako to bude najlepsie pre obe... netreba sa zase stat otrokom (juj ale som mudra 😀 )
ja mam vzdy prevarenu vodu a necham ju vychladnut a uz len dam zovriet trochu vody a zmixnem v pomere 1:2 horuca a studena a mam akurat teplotu 😉 trva to asi minutu cele aj s nasypanim mlieka a zhruba 10 pohybov rukov aby sa to zmiesalo 😀 ale malu nechavam v posteli, je sice umrncana zatial, ale tu minutu vydrzi, kebyze ju mam vlacit so sebou tak to trva 5 minut...

libka1
3. máj 2009

nepoznate v HC nejaku krajcirku co by mi usila zavesy? kupila som malej do izby latku, lebo ju mali o 80 % zlacnenu, ale musim to dat niekomu usit... tak by som potrebovala nejaky kontakt 😅
Mia, kde si? napasmas tu ludi a potom sa na nich vyprdnes, vobec sa mi taketo spravanie nepaci a nepripada mi korektne!!! 😀

laluchova
3. máj 2009

hm...čítam čítam čo píšete babenky...s tým odstavením vás tiež plne chápem, ajj ja som sa to doho akosi nemohla dostať bolo mi to ľúto...ale po mesiaci som si povedala ako dobre, aspo)n to je pre Tami jednoducjšie ked sa sama odstavila...problém sme nemali ani prejsť na UM my používame nutrilon,nieketoré detičky mliečko UM vypľúvajú, nechxú ho piť a maminy to drahé mlieko vylievajú ...našťastie my nie...niekedy má aj ona mliekový deň, ale vúčšinou ho pije ráno a občas aj pred spaním poobede, ale tiež miluje jogurtové mlieka...a v noci už vôbec mliečko nepije...ako sa odstvila sme jej ho asi zarábali 5 nocí, ale potom sme vyskúšali nedať a spala v pohode ďalej...len cumlík a bolo a tak sa naučila byť bez nočného papania...
malá spinkáva v postieľke naučili sme ju a je to SKVELÉ!!!!!!!! 😉 😉 😉 😀 😀 😀 😅 😅 😅
Tamarka zatiaľ v pohodičke na nočníku sedí...ja už na nej vidím kedy sa jej chce kakať a to je vždy poviem, že kakáme, a s mužom vie ohromne tlačiť... 😵
stanka a čo tak naučiť ho to???dieťa je vyšpekulované má vlastný rozum, človek by ani neveril...

ivulienka22
3. máj 2009

baby zdravím po dlllhej dobe... malý spí, navarené už je, tak konečne aj píšem.
Kankam super že si prišla na to čo Ninke chýba, aj keď si ako dojka ešte neviem stále predstaviť ako odstaviť Adriána. Je to fakt horšie pre matku ako pre dieťa, to si pochutí na UM a hotovo-má plné bruško, a na mamu kašle že jej chýba to schúlenie sa do klbíčka v jej náručí ☹ ☹ ☹ no aj nás to čaká...
s tým nočníčkom sa nám zatiaľ darí tak že keď ho tam dám tak tam čuší, ale zíra pri tom na telku, keď sa len vyciká tak to vylejem a ešte ho tam posadím nech hodí kak, ak dlhšiu dobu nič tak ho vyberiem. ako naučiť dieťa sa pýtať to neviem, asi je na to pre nás skoro, to by asi nepochopil-chlap 😒

laluchova
3. máj 2009

no ja malej vždy hovorím, že Tamarka ciká...nočník máme v izbe na viditeľnom mieste sem tam nan ukáže nie vždy to znamená cikať...tiež pritom pozerá telku...
pomaličky nás čakajú oslavy Mia to má už za sebou...

kankam
3. máj 2009

libka dík za tip na to zarobenie, to ma nenapadlo, vyskúšam ... 😉 🙂 😉

ivulienka22
3. máj 2009

laluchova náš sa niekedy navečer rozbehne k šerblíku len sme to nepochopili mysleli sme si že sa ide s ním hrať a keď sme ho za 10min čuchli bol pokakaný-to sa nám stávalo predmin.týždeň, tak teraz ho tam posadíme keď sa k nemu rozbehne.
min.týždeň v nedeĺu si pri páde pri chodení trošku oškrel ručičku a aj padol tak že pri dopade na riťku ho prevážilo na hlávku ale všetko na trávičke, ale celý týždeń sa bál chodiť, včera sa znova spustil tak dúfam že už to tak zostane. 😎

kankam
3. máj 2009

ja by som ju tiež nechala v posteli, ale to by mu musel byť hore a ja som taká dobrá manželka, nechala som ho vyspať ... 😵 😵 😵

laluchova
3. máj 2009

ale neviem či ti to vydrží byť dobrou manželkou ked to budeš zarábať noc čo noc...s malou na rukách...ale ty vieš najlepšie...to môj k nej ked treba vstane a mna nechá ležať...niekedy nadránom malá zamrnká stačí jej dať dudlék, alebo sa len napije... 😉 ja mám teda dobrého manželíka...

kankam
3. máj 2009

neviem dokedy to vydržím, uvidíme ..., nechala by som ju v postielke, ale tam by revala jak tur, kedže tam nespáva ... a dúfam, že ninka to pochopí a prespí po čase celú noc ... 😉 😉 😉

libka1
3. máj 2009

no, my to robime tak na striedacku, muz sa tiez casto ponukne ze ide zarobit, ale cez tyzden to pre mna nema zmysel, aj tak chcem skoro vstat, aby som porobila robotu a mohla byt cez den co najviac s Evou, cez vikend to je uz ine kafe, to ho rada necham nech sa obetuje 😵 😵 😵 a pokial jeden zaraba, druhy ju drzi za ruku aby sa nezrubala z postele, aj ked mam pocit ze uz je opatrnejsia 😅
ivulienka ja tiez cakam kedy sa tak vyrype ze ju to sekne na chvilu, este zatial sa az tak nezadarilo.. je to celkom zabavne ked mi tu pobehuje po byte a ja len pocujem buchoty a utekam ked zacne nieco ramovat 😅 😝 😅 😀

laluchova
3. máj 2009

to s tým behaním zažívame aj my, Tami po byte bahá sama, ja len sledujem a ked treba zasiahnem...ale celkom sa dá poväčinou začne pišťať ked chce niečo zodvihnúť a má strach sa posadiť na riťku ...ale už strach pomaličky prekonáva a sadne si aj bez pridržania sa nábytku či nás...raz si tak sadla a nejako ro neusedela a bác na hlávku, ale nič sa nestalo a behala veselo dalej...najhoršie to je ked statí rovnováhu a nejako ju zmoce na jednej nohe a to by bol zlý pád...ale vraj nech padá vvraj sa ten pád rpztrase a nič sa jej stať nemôže, ale dá sa to nechať ju nech robí čo chce...??!!kamošky tak dopadli že ich chalani spadli a báli sa potom behať a začali až v roku a pol...a to by ma asi šľahlo...mužíček zobral malú von na prechádzku a ja dováram obed teda už aj mám hotovo, polievočku už aj zjedli zeleninkovú s bio šošovicou a druhé ryža a kuriatko...

libka1
3. máj 2009

No tak ja budem mat obed moznoo hodinu 😅 Nejak som si dala na cas, lebo tu stale vyckavam na Miu... ale uz nebudem... idem makat 😉

laluchova
3. máj 2009

veru veru aj ja som zvedavá na foto tortičky a oslávenca...a podobne..ale nič sa nekoná...uvidíme možno neskôr... 😉

libka1
3. máj 2009

Tak uz aj nas obed finisuje, o 10 minut jeme 😵 Eva uz najedena, dufam ze coskoro zaspi 😅
Uz davnejsie sa chcem spytat, davate drobcom pecienku? Niekde to uplne zavrhuju, niekde doporucuju, ja som jej 2x uz dala z domaceho zajaca, a celkom jej to chuti, tak neviem. Asi v tom budem pokracovat 😅
Celkovo, co ste zmenili teraz ked maju rok v ich stravovani? Varite uz spolocne s Vasim jedlom a menej dochucujete? Jedia vam deti polievku? Mojej vsetko tekute vyteka z ust a kuka na mna ze co po nej chcem 😅

laluchova
3. máj 2009

no...ja už varím polievočky pre nás troch spoločne len toľko nesolím a ja aj tak používam morskú soľ...a druhé no ako čo niekedy jeme spolu niekedy jej uvarím extra...pečienku som ešte neskúšala....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre