Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

ivulienka22
20. feb 2009

ahojte kočky,
Macka, keby tu je Libka ti hneď povie, že to nič, že veď to len Ninka s tyčkami na postielke srandovala 😀 😀 😀
aj my máme modrinku 😉 náš tatino tak varuje, že si malý trošku privrel prsty-to som robila krik nech dáva lepší pozor,lebo to bolo z takej neopatrnosti, no a za hoďku sa malý rozhodol že sa postaví držiac sa o kuch.linku a tak rachol čelom na to madielko čo sa šuplík otvára-no ale predtým úrazom asi 2 sek. som kričala na nášho tatíka že dávaj pozor na malého 😠 😠 😠 Macka robila som si tú šalviu s octom, bléé, som to kloktala 1 deň, viac som nevládala fuj...ale hrdlo ma bolí stále,asi to musím vydržať a ešte kloktať.Som rozmýšĺala že si aj cibuľový sirup urobím.

Mo mne bruško netvrdlo, ale vyše mesiaca ma bolievalo bruško ako na krámy a to mi tiež povedala dr. že to sa maternica chystá na pôrod. Hlavne kľud a keby sa ti niečo nezdalo, hoc aj v noci, v TT na pohotovosti si za 30min. radšej sa choď dať pozrieť. ..

Tesorinko moja vidíš u nás to bolo opačne-malinký hajkal celú nocku od 1.mes. a potom od 4.mes. bol každé 2 hod. hore.Teraz sme vysadili na večer kašičky-nedávam mu to vôbec a malý spinkáva lepšie.Už som mala dlho podozrenie že tie kaše mu nerobia dobre, len som sa bála že keď mu to nedám bude hladný a často hore, a trt makový, pravý opak 😅 spinká kľudnejšie a pýta menej papkať.

Peti včera som nestíhala, som nejaka stále prechladnutá, ale dnes idem na tú vianočku, mi slinky tečú!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ortopéd nám tiež narobil starosti, drahý sa tam v pondelok chystal, bol na tej operácii s kolenom a má tam dosť vody, no a milý dr. že má dovolenku, pritom mu kázal že keby niečo prídite... len pozabudol povedať kedy...

mo7
20. feb 2009

solit solim ale uz menej - bez soli ja neprezijem a bezbublinkove mineralky mam od zaciatku tehu, aj vitaminy lebo si zacal brat toho vela tak aj zelezo musim a magnezko je uz pravidlo v nemocnici vnutrozilovo a doma v tabletkach
a to s tym behanim na wc poznam velmi dobre ved uz teraz mame pravidlo chodit pravidelne min. kazde dve hodiny a to aj v noci a cez den ked pijem tak aj castejsie 😉
dnes ma caka velka kopa zehlenia - oprala som vsetky detske veci a aj latkove plienky a je toho hodne velka kopa, akurat budem musiet pouvazovat ako sa vobec skladaju uz som zabudla, naposledy som to robila pred 7 rokmi - musim kuknut na webe ak najdem 😀

mo7
20. feb 2009

tesorino - potesila si ma tesim sa- co uz ked sa to uz nebude dat vydrzat dame ho babke/mame/ ta sa na neho strasne tesi - aj sestra bola nezmar - mama mala stastie, ze sme uz vsetky 3 boli uz takmer dospele tak mala hned 3 pestunky

kankam
20. feb 2009

ivulienka máš IP a pozdrav peťa, to s tým kolenom sa mi teda nepáči, nepôjde do TT skúsiť ?

mo7 prosím ťa žehli po sediačky ... 🙂 😉 veď už len cca 3 týždne, to už vydržíš nejako teda ☹ asi sa mi lahko hovorí, keď som to nemala že ?! 😒

mo7
20. feb 2009

kankam inak to ani nepojde vcera som zehlila po stojacky a myslela som ze mi krize odidu ☹
clovek sa uci na vlastnych chybach

janetina
20. feb 2009

mo7 ano posediacky zehli, ak Ta teda zasa nebude tlacit podbrusko...ja som uz nevladala ani sediet v 9 mesiaci...dovtedy ako srnka len keby som nemala problemy s chrbticou 😒
OOOch zehlenie, aj mna dnes caka furt zehlim kazdy den..a spominam si ako som nazehlila cca 50ks platenych kosielok , ktore som mu nikdy neobliekla 😀 😀 ..strasne to bolo uz nikdy voiac, nase mamy sa narobili, byvlnka je bavlnka 😎

kankam
21. feb 2009

žijete babenky ? 🙂

ja som bola teraz ráno od 08:00 u kaderníčky, tak tato 3 hoďky varoval malú, mala som volno 😀 😀 😀 a konečne som k svetu, dala som melír a strihanie , tiež chcem ísť von tak sa vidíme 🙂 počujeme potom 🙂 🙂 🙂

libka1
21. feb 2009

😀 zdar,periem a vybalujem,dnes je lepsie vam 😉

kankam
22. feb 2009

😉 😉 😉 vitaj späť ! Ako bolo libka? Už si poprala a poupratovala a si sa aklimatizovala ? Dúfam, že ste sa mali dobre a evka je už v poriadku zdravotne 🙂 .

Tak keď si oddýchneš a porobíš a prečítaš čo sme popísali, veď toho tak moc zasa nie je 😎 tak hoď niečo veselé ... My sme mali 2 úrazy - nina porátala tyčky v postielke ako to ty nazývaš 😠 😀 😝 mala som stres, lebo bol strašný plač a potom nám ráno o 06 :00 v piatok ripla z postele, lebo sa odplížila na kraj potvorka a potom z chrbta hodila otočku do prázdna, tak skončila na 4-roch - my sme mali shockung jak hovado, ona chvílu plakala a potom spala dalej ... Tak už začíname ...

kankam
22. feb 2009

cca 5 strán na čítanie, to máš coby dub ... 😀 😎 😀

libka1
22. feb 2009

Zatial som stihla len 3 strany, za chvilu padame do Piestan za nasimi, su tam este dalsi tyzden a mala im cosi porobila s mobilom, prisli nato az ked sme odisli, tak su teraz imobilny (aspon su opravnene v kupeloch), tak im ho ideme sfunkcnit 😅 a potom padame k svokrovcom, lebo svokra je sutaziva a teraz sme na nej spachali obrovsku krivdu ze mala bola s nasimi tyzden a s nou nie... 😝 uz to vcera muzovi vykricala do telefonu, pritom moj otec vidi malu raz do mesiaca standardne a ona 1-2 tyzdenne minimalne... 😔
Eva hned ako sme dorazili do kupelov ostala v podstate zdrava, aj sa skoro kazdy den kupala, ani raz sme nepotrebovali odsavacku, velmi si to vychutnavala, a vo stvrtok ma total vysokovala, posadila som ju na kraj bazena ako nas to ucia na kurze a volala som ju k sebe a ona prvykrat sama skocila, nie spadla, skocila do vody 😎 spravila to 3x za sebou, tak som z toho bola hotova 😵 A opat zacala pit mlieko vo velkom, tak z toho som este nadsenejsia, velmi sa tomu tesim 😵 😵 😵 Bolo tam super, este by som vydrzala, ale vsetkeho vela skodi, potom by som si moc zvykla a tazko by sa odvykalo 😀 😝
A vidim ze vy ste tu celkom slusne ficali... stretko ste nedali este? 😉

kankam
22. feb 2009

no vidím, že vám to max prospelo a z evky je velký výmyselník (či už s tým mobilom alebo to skákanie do bazéna-to musí byť super). A o tom vyliečení ani nehovorím, inak to som počula, že mnohé také respiračné ochorenia keď to nie je už také vážne sa dajú takto preliečiť-teplá voda, sauna, vlhko, tak som tiež rada, že ste sa mali tak dobre, aj ja by som niekde vypadla 😉 , ale u nás to bude asi možné až v lete ... 😒 (jedine že tatina nalomím na niečo, 🙂 uvidíme )

inak ja pácham takéto "krivdy" na mojej mame a včera som tam bola len preto, že prišiel brácho z BA, lebo samozrejme našu výmenu názorov prechádza mlčaním a bežným rozhovorom ( akože sa nič nestalo) ale mne to trvá dlhšie aby som sa cez to preniesla hlavne keď viem že ju ani nenapadne, povedať prepáč ... Takže ani tam nemám moc chuť chodiť a keď sa potom dozvie že sme boli u svokry (lebo nám zavolá a my nie sme doma, tak potom sa pýta kde sme boli - "robí kontrolu" 😠 a ja poviem pravdu) tak je krivda na svete ...

stretko nebolo, nemohli sme bez teba 😎 😎 😎

mia.k
22. feb 2009

Ahojte.
Tak som sa po prvý krát od stredy dostala k pc.Prázdninárov som prežila celkom fajn,len som každý večer padla do postele jak kabela. 😝 Mať tri a viac detí je teda poriadna fuška. Vtedy žena príliš veľa času na seba nemá. Stále som im musela vymýšlať program a popritom sa starať o chod domácnosti a o Benjamína.Celý deň som kmitala. Ale čo bolo pozitívne,že boli lepší než inokedy,a že docela poslúchali.

libka,som rada,že ste sa mali tak dobre a že sa Evka uzdravila a mohla sa s vami čvachtať. Tak až bude pekne,môžme zase začať chodiť spolu kočíkovať.

mia.k
22. feb 2009

kankam, z tých Ninkiných pádov si nerob veľkú hlavu.Ešte toľko rázy sa udrie. Náš Benjamín už toľko krát spadol na hlavu, že už sa nad tým ani nepozastavujem.Len dúfam,že to na ňom nezanechá neaké následky. 😀

libka1
23. feb 2009

Mia zanecha, vraj vsetky deti co v detstve spadli na hlavu si urobia vysoku skolu 😀 Celkom pekna perspektiva 😎 Nieze ich budete hadzat umyselne 😀 😀
Nasa si vcera trepla usta zase v nasej posteli ked ju muz uspaval... ako sme isli v aute tak vidim nieco modre nad ustami... tak hovorim muzovi ze ako jej presvitaju zilky, pozriem lepsie, a to modrina 😀 Tak Lubos vyklopil ze sa liepala na opierku nasej postele a pekne sa zviezla dole, ustami brzdiac aby nebol pad velky 😅

libka1
23. feb 2009

Ciarka pekne fotky si popridavala. Sabinke vela zdravia a stasticka k prvym narodkam 😉
Ako vnimala tu oslavu? Minule som nad tym akurat rozmyslala, ci uz rocne dieta si uvedomuje ze ma narodeniny, teda nie doslovne, ale ze ludia co sa zisli su tu kvoli nemu a on je oslavenec 😉 Aj nas to o chvilu caka, tak aby som vedela ze co a ako 😀
Tie torty ste jej davali piect, alebo si nieco spachala aj ty? Mala ich pozehnane 😉 A tu trojkolku co ste jej kupili, tak tu asi bude milovat. My mame podobnu, a nebyt tej, tak sa z jej hyperaktivity zblaznime v kupeloch, ale ked sme ju strcili do trojkolky a tlacili po chodbach, tak bola taka dobra, ze som ju nespoznavala... davala papa okoloiducim a cerila na nich zuby v usmeve 😀 teraz uz 4, kedze v kupeloch sa nam prerezal aj stvrty 😵
starym nemcurom sa to pacilo, mali rozptylenie... my sme mali mat ten pobyt zadara kedze sme boli kulturna vlozka 😀 mama akurat vcera hlasila ze uz sa po nej asi 3 zhanali ze kde je... 😝

janetina
23. feb 2009

zdravim ta libka, vidim ze ste sa mali velmi dobre a aj nemecki turisti si vas uzili....tie skoky do vody a ziadna bolest pri prerezavani zubku no to je super....
my sme sa trosku vikendovali dost hekticky a vcera vecer o 17h timi zalomil v kociku a spal aj s malym prebudenim pri prenasani az do rana 06h. jaaaj to bol klud vecer nejdu mi panaci dofrasa
tak dnes ideme stavat slubeneho snehuliaka s Timom a sankovat sa vyzera to vonku velmi dobre

libka1
23. feb 2009

hm, tak ten spanok, to mate super, nam v sobotu ako sme dosli z kupelov zaspala okolo pol stvrtej poobede a zobudila sa o pol osmej vecer, a potom sme mali do polnoci didžinu... ja mrtva, muz mrtvy, a ona po nas skackala ako kengura kym odpadla, raz mne pichla prst do oka, potom muzovi do nosa, potom ma vytahala za vlasy, a takto pekne dokola same vesele aktivity ... 😝 uz sa dostala do zabehnuteho rezimu, tak som rada... 😵
aj mi chceme snehuliaka, ale s nou sa este neda ☹ akurat ani von nemozme, nemame ratrak co by sneh pred nami odhrnal... 😝 s tymi nasimi minikolieskami ostaneme stat v prvom zaveji a koniec...

libka1
23. feb 2009

Janetina, minule si sa pytala na plienky na ucenie na nocnik, ja idem objednavat vrchne pre malu tak ako som pozerala ponuku si ma napadla, mozno sa ti to zide:
http://www.prebalovanie.sk/NEW/index.php?option...

ivulienka22
23. feb 2009

Ahojte,
Libka vitajte domenka 🙂 sme na vás každý deň mysleli že ako vám je dobre, no a ono ako čítam prd dobre, super vám bolo 😀 😀 😀 a s tými pádmi na zem-už nebudem malého strážiť ako oko v hlave, nech sa aj on dostane na výšku 😀
Libka ty ideš Evičku už odúčať od plienok?? Daj vedieť potom aký postup zvolíš? My sa len sem tam vycikáme do šerblíka - a raz sa nám podarilo kako. Neviem či vie čo to znamená, ale trénujeme 2 týždne, asi tak 2xza deň ho tam posadím, nech si zvyká.
Mia som rada že si to prežila a že si späť bez ujmy na zdraví(či psychike) 😀 😀 😀 Ja by som to asi nezvládla,ešte dve deti navyše.
Adrián nám včera spravil prvé kroky sám-asi päť kročikov odšľapal potom ho už hádzalo, tak som zvedavá čo dnes povymýšľa 😉

libka1
23. feb 2009

Nejdem Ivulienka, kdeze, od toho sme este daleko, to len Janetina sa o to zaujimala. Sice pekne kakame aj cikame do serblika, ako kedy a aky mame den ale niekedy sa jej dari celkom dobre. No ale na oducenie od plienok mame minimalne rok cas. Ja idem kupovat vrchne nohavicky lebo Mka su jej uz male a potrebuje L. Pouzivame latkove plienky doma, tak preto. No to ked ti maly uz tak sam presiel, tak za chvilu je samochodec 😀 Gratulujeme. Nasa sa nastastie bez opory este nepostavi, to este len budu pady ked bude balancovat bez drzania 😝
Petula, tak som odmerala kolko toho octu davam do tej pracky ked davam po max. rysku, no a je to presne 1 dcl 😅 Takze presne tak ako vy. 😉
No neviem, kedze Mia nejak neodpisuje na IP, tak neviem ci to nenechalo nejake nasledky 😀 Sa jej mozno trasu este dnes ruky a nevie trafit klavesnicu 😝 😅

laluchova
23. feb 2009

ahojte, tak čítam ako vaše detičky cikajú do nočníčka a aj kakaju...no naša malú sme vyskúšali posadiť na nočník, nech sa ho nebojí a oboznamuju sa s ním a ona si tam pekne sadla a sedela, mysleli sme si, že sa bude chcieť z neho postaviť, ale hned na 1xsa nám tam pekne a bez čaju či tečúcej vody vycikala a na druhý den sa dokonca aj vycikala a vykakala...ale sme ju chválili a ukázali jej to...mne hovorili skúsené mamičky, aby som ju tam aspon dávala sedieť párkrát za den, aby sa neskor ked bude staršia nebála....ale viem aj o detičkách, ktoré sa do roka naučili byť bez plienok...

ciarka
23. feb 2009

Babulky, my sme v sobotu oslavovali, Sabinka mala 1ROCIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak kuknite do albumu,dala som tam fotky!!!!!!!!!!!!

libka1
23. feb 2009

No v to ja nedufam ze do roka, aj ked nam sa celkom dari 😉 Ale ked budeme do 2 rokov uplne bez plienok (aj v noci) ja budem MAXIMALNE spokojna 😅 A kedy ste ju vlastne zacali davat na nocnik? Ja celkom suhlasim s teoriu ze do urciteho obdobia nevedia decka ovladat zvierace, ale zas vidim na Evke ze uz ma vypestovany Pavlovov reflex a ked ju nan posadim urobi v 90% kaku alebo ciku (vacsinou tu ciku, kedze ju tam davam tak 5x za den, to by asi tolko nevyrobila bobcekov 😀 )

alionuska
23. feb 2009

ciarka...teda gratulujem.Krasne fotecky z oslavy...Ale mala je cela po tatinovi...ako moja! 🙂 😀

kankam
23. feb 2009

čiarka krásne foto, hlavne ten malý škero medzi balónmi, také foto milujem ... 😀 😀 😀 🙂

s tými pádmi a vysokou sa aj mne rátalo, ale asi fakt máte každá na začiatku stres, ja teda mám stále, každým pádom asi o trochu menej, a muž to ešte ťažšie prežíva ...

Ja dávam malú na nočník tak 1-2 x za deň, ale ako čítam vaše pokusy, tak to asi zintenzívnim, nech sa mi pomaly učí, lebo švagriná to nejako podcenila a teraz malý bude mať už za chvílu 2 roky a nechce jej ani za svet sedieť na nočníku 😒 😖 tak už čaká len na leto, že ho nechá bez a uvidí čo to urobí ...

Ivulienka, tak vy už máte takéhoto chodca ??? Ja som z toho hotová ... 🙂 🙂 🙂 ninka sa zasa berie do stoja v positelke, a v ohrádke, ale keď už sa nevie udržať vykrikuje na mňa, lebo sa bojí pustiť a keď sa pustila, aj keď sa nebuchla - bol plač. Aj teraz sa pýtala nech jej pomôžem vstať a už sa hnevá, že nie som pri nej ... 🙂 🙂 🙂

kankam
23. feb 2009

mia, aby som nezabudla, máš odo mna metál, že si to tak úspešne zvládla, ale asi by si mať tolko detí nechcela, že?! 🙂 to fakt tá žena keď potom nemá domácu na upratovanie , žehlenie a varenie, tak končí ... ☹

libka1
23. feb 2009

Kedy dieta zacne hovorit mama? nasa stale melie dookola len baba 😀 😀

mia.k
23. feb 2009

Sabinke želám všetko najlepšie k narodeninám,nech je zdravučká,veselá a spokojnučká. 😲 ciarka,kde si kupovala narod. výzdobu?
ivulienka,to ozaj ti už Adriánko sám chodí?To je super.Šikovný...
libka,čoby som bola roztrasená,rozmaznali my šušnáka.Zvykol si,že stále bol niekto pri ňom,že sa mu stále niekto venoval,a teraz som s ním zostala sama,a mám veľa roboty,takže sa mu nemôžem toľko venovať a on mi dnes stále len mrnčí.Tak mám dnes trocha hektikuš.
kankam,uhádla si nechcela. Ono dá sa zvládnuť aj viac detí,ale je dobré,keď je medzi nimi väčší vekový rozdiel,a tie staršie deti pomáhajú s tými mladšími.Vtedy sa to dá.
libka,náš Benjamín už mal obdobie,kedy hovoril mama,ale už ho to prešlo.Tiež to začalo babou,a potom prešiel na mama.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre