Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

babatko88
30. sep 2010

@gordanka určite áno, je to dobrá vec a v mojom okolí o tom už maminky hovoria, každá je za

babatko88
30. sep 2010

PETÍCIA: maminky máte záujem podpísať petíciu proti zníženiu RP a iných bodov? tento je taký hlavný, ak áno, prosím napíšte mi sem alebo do IP, dáme zraz, pomôžme si navzájom

pusinqa
30. sep 2010

@gordanka veru tiež viem že mc fraštáčik mali problém s priestormi a povoleniami, možno aj preto by som to videla najprv len na také centrum ako píšeš tie prvé odrážky, to by bolo asi menej náročné na priestory, vybavenie, povolenia aj tá kaviarnička by mohla byť fajn, na začiatok by stačilo aj niečo menej náročné a postupne by sa to zabehlo a možno len ako v iných MC také príležitostné platené varovanie na hodinku, dve alebo tak nejak a ak by ti toto išlo asi až potom by som sa pustila do jasloškôlky, tam potrebuješ viac investícií, vybavenia, spĺňať všelijaké predpisy, náročnejšie na priestory, organizáciu, dovtedy by si si to viac aspoň premyslela, ujasnila, nabrala skúsenosti, neviem na akej báze máš predstavu fungovania tej jasloškôlky ak aj na celý deň to by asi nebolo také jednoduché. či by sa to uživilo ťažko ako pri každom podnikaní povedať

mia.k
30. sep 2010

gordanka súhlasím s pusinqou,asi by som pomalšie a opatrnejšie postupovala,lebo nemáš istotu a záruku,ako sa to rozbehne, ale dúfam,že dobre,lebo vela mamičiek tu v HC by si priali mať materské centrum. My sme kedysi s libkou tiež nad tým špekulovali,ale keď som si to podrobnejšie premyslela,tak som mala dilemu,že či by sa to uživilo,ale ak by si to spojila s varovaním detí,tak si myslím,že to šancu má,lebo asi najviac by si na tom mohla získať financie. A ja som tiež prisťahovalkiňa a tiež mám vela krát problém s povarovaním malého a sem tam by sa mi to zišlo. A aj to,že sa môžu detičky spolu stretnúť a pohrať sa spolu,kým ešte nechodia do škôlky je tiež velké plus,ale aj tá burza šatstva je dobrá vec,aj v Piešťanskom materskom centre ju robievajú a má velký úspech,takže už aby tu niečo také bolo. Držím ti palce,nech ti to víde. A ak budeš s niečím potrebovať pomôcť,tak sa môžeš tu na nás obrátiť.

janus32
30. sep 2010

@gordanka Tak moja ja uz sice nebyvam v Hc,ale vyrastala som tam a prezila 25rokov,zatial 😀 Mam tam rodinu a kopec znamych.A moj nazor na taketo nieco:Jednoznacne ANO 🙂 🙂 🙂 Hlohovec je sice male mestecko,ale maminiek je tam hodne.A obcas by som sa aj ja zucastnila tych vasich stretiek,ved ako v armci povinnej rodicovskej navstevy 😵 Takze sup sup,nech to frci 🙂

stanka26
30. sep 2010

čaute čaute...
Hlásim návrat do HC,prebehlo to celkom fajn a konečne sme už doma. 🙂

čo sa tu deje??celkom fajn nápad sa tu rozbehol,a ako čítam tak sme tu fakt skoro všetky prisťahované. 😀

My už poctivo zarezávame v škôlke,chvalabohu sme zatiaľ zdraví. Včera sme mali v škôlke výtvarný krúžok teda ak sa to dá tak nazvať,robili sme totiž to šarkanov s detičkami,no nedopadlo to dosť dobre kedže nie som veľmi výtvarný talent 😒 😒 , ale hádam o rok to bude lepšie. 😉

gordanka
1. okt 2010

Ahojte,
ozyvam sa opat - dakujem za pozitivne reakcie - su velkym povzbudenim ;)
presne ako pisete pusinqa a aj mia.k, aj ja si myslim ze treba zacat pomaly a mozeme potom postupne pridavat aktivity a dalsie sluzby
snazim sa uz na tom pracovat a vselico pripravovat, preratavat, co mi este zrejme potrva...nechcem nic zanedbat
zacala som hladat priestory - to bude veru, ako aj vy hovorite, najvacsi kamen urazu...
preto vas chcem poprosit, ak by ste vedeli o nejakych nevyuzitych priestoroch (napr v nejakej skole, alebo zariadeni) alebo nejakom rodinnom dome, ktory sa napr nedari predat, dajte mi prosim vediet - snad by sa dal najom nejako vyspekulovat ;) lubovolny napad 🙂
ide mi o to aby to miesto nebolo daleko od centra - aby sa tam mamicky vedeli dobre dostat ;)
a uplne uzasne by bolo miesto so zahradou, vsak viete ;)
dakujem, majte sa pekne!

pusinqa
1. okt 2010

@gordanka čo viem tak aj tomu MC nejako ponúkali alebo bola možnosť nejakých priestorov na 6-ke ZŠ ale v akej forme netuším, niektoré MC viem že tak začínali že sa stretávali na začiatok len nap. 2x týždenne na hoďku, dve v nejakej miestnosti na ZŠ, to by bolo možno tak len že ozaj prinajhoršom a len na začiatok ak vôbec, musela by si zistiť a ešte viem že na MŠ Hollého tu na čínskom už dlho chce riaditeľka riešiť niečo pre detičky s kotoľňou ktorú majú nevyužívanú ale to by sa muselo asi celé prerobiť, čo by bolo fin. náročnejšie a tiež s ňou dohodnúť že vlastne čo a ako, skús pozisťovať 😉

zusika
1. okt 2010

Ahojte....celkom sa sa potesila, ze tu vidim Hlohovec....
pekne si vas veru prestudujem...ak sa teda mozem pridat....
mozem hned na uvod zacat zhurta???

dievcata...mozem mat na vas otazocku - teda na tie, ktore ste boli pre nastupom na MD na PN-kde??

otazocky mam teda dve:
1) celkom dost ma zaujima, ze ak mam za normalnych okolnosti narok na najvyssi vymeriavaci zaklad z ktoreho sa rata materska....ako hlboko klesnem, ked budem 70 dni na PN a este som aj na zaciatku roka bola vlastne este necele 3 mesiace na materskej dovolenke?? v podstate budem mat odrobenych iba 7 mesiacov v roku.....

zhrnutie - aku ste mali vysku MD, ked ste boli cca 2 - 3 mesiace na PN a predtym ste normalne pracovali

2) otazka - chodia aj k tehulkam tie kontroly zo socialky?? Ja nechcem sediet na Vianoce doma, ked vzdy chodime k nasim.... ☹

Vdaka za odpovede!!!

babatko88
1. okt 2010

@zusika ahoj,
1) hm, no zatiaľ je to tak, že ked ti vychádza menej ako 256e, tak ti doplatia, ale po novom roku bude zase všetko inak, tak sa spýtaj skôr v januári, teraz je to ťažko povedať
2) chodia, mne síce neprišli, ale kamošky mali pár návštev, vybav si vychádzky u lekára

mia.k
1. okt 2010

@zusika vitaj. Máš pekné motto v pase... S tou materskou ti ja neporadím,nemám v tom vôbec prehlad.

@gordanka to by inak nebolo zlé,keby to MC bolo na čínskom v škôlke,bol by tam hneď k tomu aj dvor s ihriskom a mali by to blízko aj maminy tu zo sídliska (čiže aj ja 😀 ) super nápad si myslím,len neviem ako náročná by bola tá prestavba,ale za opýtanie nič nedáš.

babatko88
1. okt 2010

o nejako MC sa už hovorí aj pri lekárni pri Váhu, o tom neviete nič?

janus32
1. okt 2010

@zusika Ahoj a vitaj,juj ale ma tesi,ze sa takto rozrastame.Len mi nepovedz,ze aj ty si pristahovalkina 🙂 Na tu prvu cast ti neviem odpovedat,lebo aj som aj pred PN bola nezamestnana,ale bola som celych 9mes.doma,kontrola mi prisla 2krat,ale mala som vychadzky a sestricky mi hned volali 🙂 take zlate sestricky 🙂

fattamorgana
1. okt 2010

@zusika chodia na kontroly aj tehotným, ja som PN od 10. 8. a zatiaľ mi neboli, spolieham na to, že keď prídu, zoženiem papier od doktora, že som bola na vyšetrení.... Horšie by sa mi papier zháňal napr. cez víkend alebo sviatok, ale zas spolieham na to, že by im už ozaj šibalo, aby niekto chodil na kontrolu vo svojom voľnom čase cez víkendy alebo nebodaj cez Vianoce. Alebo žeby tam mali nejaké služby? To pochybujem....

@janus32 a to aké sestričky ti volali? od doktora? tam o tom vedeli?
@gordanka v priestoroch škôlky alebo školy funguje veľa MC, ale tam si nejak neviem predstaviť nejakú kaviarničku... a čo tak sa spýtať na meste, či nemajú nejakú takúto budovu? veď to bude pre dobro spoločnosti, nie? 😉

zusika
1. okt 2010

Kocky,
tak o materskom centre som dost intenzivne uvazovala aj ja...a dokonca som sa spoznala s mamickou, ktora uz jeden pokus v Hc mala a aj chvilu fungovali, ale stroskotalo to na hygienikoch a na absolutne ziadnej podpore od mesta...a bez toho to nejde...
a teraz pred komunalnymi volbami budu mat sice vsetci velke reci ale uplne ine starosti...takze ak rozbiehat, tak po volbach kedy sa mozno zmeni situacia... lebo sice sa to nezda, ale vzdy ide o politku....
ale silno vam drzim palce a keby som mohla, rada aj pomozem....kedze budem uz coskoro doma....

a nie, ja som cista HC.... ;)

@janus32 - ano, to aj mna zaujima ake sestricky ti volali a preco??

ja budem realne na PN iba 2 mes. - teda 70 dni, tak snad dovtedy to ani nezaregistruju 😀

janus32
1. okt 2010

@zusika Jeeej aj ja som cista Hc,teda vlastne ani ja uz nie som,bo som sa odstahovala ☹ ,nasledovala som svojho pana 😀 sestricky od gynekologa,chodila som pravidelne v jeden den,vo srtvrtok a nahodou mi vo stvrtok aj kontrola prisla.Nebola som doma,bola som zaniest syna do skolky,tak oni potom hned bezkali k doktorovi,vraj ci chodim pravidelne a tak 🙂

fattamorgana
1. okt 2010

@zusika a práveže by sa to možno niekomu celkom dobre hodilo do predvolebnej kampane, nie? ja myslím, že určite áno. a o politiku ide vždy, to máš pravdu. úplne vždy. a o prachy. 😠

janus32
1. okt 2010

Inak pokial si ja pamätam,tak sa to centrum volalo,ze Frastacik,nie?A bolo to tusim v tej budove na kockovej ulici,ludova skola umenia ci co to tam je,alebo v byvalom Axa klube?No fakt uz neviem kde to sidlilo 🙂

janus32
1. okt 2010

@fattamorgana ako fakt nesranduj,ten kokt mihal to uz prehana 😠 ,by si mal on skusit z takej almuzny zit a este by nam aj skresat chceli,hajz...oniii 😠

fattamorgana
1. okt 2010

@janus32 On radšej otvorene povie, že by zo 400 eur nevyžil. a my máme z necelých 200? a s deťmi? vrrrr 😠

zusika
1. okt 2010

dievcata a ste tu niektora s dvojickami??

exupery
1. okt 2010

Ahojte baby,tak tu bludim po fore,a zrazu ,ze Hlohovec!!!A tak som tu hladala,...aka nahoda.Tak,sa k vam hlasim,a rada pokecam,ak bude o com ,a trebars aj ked nebude...hned mam lepsiu naladu.

exupery
1. okt 2010

@zusika ja by som to tiez neriskovala,ja som bola cez tehu na PN par tyzdnov,kontrola neprisla,ale co ak?Aj ked mi DR povedal,ze mozem chodit po vonku,a ak by prisla kontrola treba mu zavolat,ale cez vianoce,naco sa vyhovoris?To je dost blbe...iba ak PN prepisat na ine bydlisko,ak by sa dalo...

stanka26
1. okt 2010

@zusika ja bola tiež na PN a kontrola mi prišla ale chvalabohu práve som bola u doktora.

ale vás tu pribudlo.Vítam všetky nové tváre 🙂 🙂

exupery
1. okt 2010

@stanka26 vdaka za privitanie

kankam
1. okt 2010

ja som sa práve pre obavy z kontroly dala vypísať až keď mi už bolo fakt hrozne a som to už v robote prepískla, aj to len na 2 týždne, lebo potom som si čerpala dovolenku a následne už som išla na materskú, ale už sa mi doktor "vyhrážal", že ma zoberú do nemocky, to to som tú Pn-ku v podstate preležala doma ... 😖 😖 😖

kankam
1. okt 2010

a dnes spätne si hovorím, aká som bola sprostá 😝 😝 😝 , radšej som mala byť na pn-ke oveľa dlhšie a v pohode sa pripravovať na materstvo ...

janus32
2. okt 2010

@kankam vidis moja,nabuduce si to vychutnas 🙂 ,lebo ja si myslim,ze to je najkrajsie obdobie zeny 🙂

janus32
2. okt 2010

@zusika No s dvojickami nie,ale v rodine ich mame pozehnane 😀

janus32
4. okt 2010

Bre ranko,baby naaa kde ste? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre