Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

laluchova
13. máj 2009

hm...naša Tamarka práve vstala počujem ako si mrmle v postieľke... 😉 jéje vyjasnilo sa... 😎

libka1
13. máj 2009

to je dobre ze vstala alebo zle? 😅

stanka26
13. máj 2009

ahojte.ako vidím tak píšete ako šalené,ja ked som tu u našich tak nemám ani čas,akurát tak večer.
Cez den sme vonku v záhrade a na písanie mi ostáva čas len ked deti spia.
v sobotu je u nás jarmok a hned potom odchádzam do HC,zajtra si musím vybaviť zubára ☹

tak tá moja potvorka je už vyspinkaná.Šimi ešte spí v kočári v záhrade.

mutter
13. máj 2009

Čaute baby, píšem teraz, lebo Miško je v škôlke, Alex spinká a manžel šiel na 2 hodky do práce. Takže mám na chvíľu pokoj od chlapov 😀 . Nemôžem hocikedy písať lebo manžel veľa pracuje na notebooku.

libka1
13. máj 2009

😅 ja mam nastastie muza v praci
ale notebook by mi aj tak nemohol vziat, bo to moj sluzobny 😀 😀 ma smolu a ten nas sa pokazil 😝

stanka26
13. máj 2009

tak ten môj drobec je vyspatý.nespal ani hodinu.
stým spaním to máme hrozné. Tak niektorým z vás závidím že vám deti cez obed spia 2 až 3hodky.

laluchova
13. máj 2009

noo ani neviem či je dobré že vstala, ale dnes už spinkať nepojde až večer... 😉 😉 😉

stanka26
13. máj 2009

aj ten náš pôjde až večer.o 19h bude už nebohý.

Chcem sa vás spýtat tie ktoré dávate UM do kedy ho mienite detom dávať.Ja som už rozmýšľala že začnem obyčajné kupované,len chcem vedieť váš názor.
Dakujem za odpovede.

libka1
13. máj 2009

Chystam sa jej pomaly varit z plnotucneho kravskeho, aspon teda vyskusat, ci jej to nebude robit zle na brusko. Nasla som od levmilku v takych plastovych flasiach, som myslela ze plnotucne netrvanlive uz ani neexistuje 😅 😝 Trvanlive nepijem zo zasady 😝 😝
Na klasicke pitie jej budem davat nutrilon minimalne do 2 rokov, podla toho ako jej bude chutit 😉

laluchova
13. máj 2009

noo všade píšu že je lepšie Um..tak aj ja budem dávať nutrilon apson do 2 rokov a potom uvidím...ak by jej nechutilo tak zmením značku... 😉 😉 😉 ja jej dokonca varím z neho aj pudingy a kaše...

libka1
13. máj 2009

no ja v tomto tazko rozlisujem co je reklama a co nutnost, uz mam vygumovany mozog 😝 vyrobcovia detskeho mlieka su za jeho podavanie az do 10 rokov 😀 😀 to je for samozrejme, ale je jasne ze cim dlhsie tym viac prachov pre nich 😝
kase robim tiez z nutracu, ale puding sa mi nezda, varit nutrac nechcem a ked ho prisipem do pudingu uvareneho vo vode vzdy sa mi tam spravia hrcky,musim kupit taku malu habarku... 😀

mutter
13. máj 2009

UM som nikdy nepoužívala. Miška som kojila do 2.rokov a Alexa sa chystám tiež. Raz chutnal sunár, keď som nebola doma, no radšej bol hladný a počkal na mňa. Moje deti ani dudle nemali a dokonca ani fľaše. Alex pije už 2 mesiace z pohárika. 😅

stanka26
13. máj 2009

ja dávam hami. ale krupičnú kašu a puding robím s trvanlivého mlieka a znáša to v pohode.

libka1
13. máj 2009

trvanlive mlieko neznasam ja,malej ho ani nebudem skusat... vsetko co ma dlhu trvanlivost je mi podozrive, davam len v nevyhnutnych pripadoch (aj sebe, nieto jej)... 😉
nuz mutter, nie kazdy ma to stastie ze koji do 2 rokov 😅 ten musi rozmyslat nad alternativami 😀

laluchova
13. máj 2009

veru veru... 😉 😉 😉

mia.k
13. máj 2009

mutter,tak to máš fakt šťastie s tým mliekom...

stanka26
13. máj 2009

zatial sa svami lúčim.prišla kamoška ideme s detmi von.stretneme sa večer. 🙂

janetina
13. máj 2009

mutter obdivujem Ta si ukazkova mamicka kiez by som to dodrzALa aj ja...ale dieta je nevyspytatelne tak sa riadim jeho stylom/dudel mame. UM pijeme aj po 2 rokoch lebo mu chuti a plienky este stale chceme 😀 😀 😀/
prave sme sa vratili z HC, boli sme pozriet tie sandalky ale nic moc su take moc ortopedicky vyzerajuce a na velkej nozicke je to smiesne..ja chcem nieco macherske 😀
predstavte si boli sme v panskej a zistili sme ze komare su tam neni....tak sa priblizujeme viac dovnutra a stale nic...a nakoniec sme sa dozvedeli ze ich vystriekali nejakym prostriedkom... 😀 😀 tak huraaa chodte sa vyvencit / na chvilu kym nepridu novi/ 😀 😀 😀
pridam par foto ak maly zaspinka

mutter
13. máj 2009

viem, že mám.. neviem, či to s tou imunitou pravda, že keď žena dojčí, čo najdlhšie, budú deti zdravšie. Miško chodí od septembra do škôlky a posledný polrok je mesiac v škôlke a potom mesiac chorý doma. Každú chvíľu dosť kašle, preto mu budú vyberať nosnú mandlu v tt

janetina
13. máj 2009

hmmm ja som pocula ze to casto nie je pravda ale keby som mohla tak dojcim tiez...ved to laskovanie 😀

janetina
13. máj 2009

teda ze byvaju aj take deti chore

mutter
13. máj 2009

aj to som prestala kojiť, lebo som už čakala Alexa, tak som musela..myslím,že keď som prestala Miška kojiť, tak aj náš vzťah už nebol taký intenzívny alebo ako by som to povedala

libka1
13. máj 2009

nuz, je to indivindi... urcite to imunite pomoze, ale zazraky to nespravi, napr.
muz kojeny 3 mesiace - alergia na antibiotika, chory raz rocne
moj brat nekojeny - bez alergii, chory raz rocne
muzova sestra nekojena - silny atopicky ekzem, chora raz za 3 roky 😅
druha jeho sestra kojena 9 mesiacov - alergicka na vselico, chora casto
ja nekojena - bez alergii, chora raz za 3 roky 😅

No kto si ma z tohto vybrat... 😝 Ale treba kojit ked na to clovek ma predispozicie a nema s tym problem preco nie... okrem takych extremov ako toto:

https://www.youtube.com/watch?v=fxv6R9fUO74
mutter
13. máj 2009

Miško je už doma zo škôlky, opakujeme si písanie číslic, už vie písať od 1-5 a počítať do 20.

mutter
13. máj 2009

myslím, že nikdy nie je skoro začať sa niečo nové učiť

janetina
13. máj 2009

jaj do uz je o nicom 😨 😨 😨 😨 😨

libka1
13. máj 2009

to je nechutne, mne az zle prislo,mozno som precitlivela 😀 😀
no mne pride skoro ucit 3 rocne dieta pisat 😅 dufam ze ked toto nebudem u Evky praktizovat nepride do skoly ako zaostala 😀 a mozno este zmenim nazor... inac pokial ma o to dieta zaujem a chce to samo, preco nie,ale vyslovene ho ucit, ked nema zaujem, tak to nie... nech sa hraju a uzivaju si kym mozu, ked si predstavim co ich caka v skole 😅 budu mat toho este dost 😝 a mozno som zaujata, ja skolu nenavidiiiiiiiiiiim 😅 🙄 😠

mutter
13. máj 2009

máš niečo lepšie jenetina?

mutter
13. máj 2009

neučím ho nasilu, bude mať už 4 roky, tak napísať svoje meno by mohol vedieť, kým pôjde do školy. chlapcom to v škole zvykne horšie páliť, tak im treba pomôcť

mutter
13. máj 2009

a čo povieš na to libka, že už v škôlke sa deti začínajú učiť angličtinu, keď ešte nevedia správne ani slovenčinu 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre