Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
3. dec 2009

no ja som dala imazol prvykrat v zivote, ale uz som nevidela inu moznost, naozaj bola velmi vystipana chuda 😔 stale to nema uplne OK ale zlepsilo sa to...
nasa zas pocuva pred zaspanim vzdy kozliatka odkedy je sama v izbe, uz ked ju obliekam do pyzamka tak meci na znak toho ze sa ide spat 😅 vzdy to vypocuje raz, zakrici ze mama ked skonci, pustim este raz a pri druhom raze zaspi 😀
co sa tyka toho skade je prave sa ju snazime naucit skade je babka, ale ona zarputile trva na tom ze aj babka je z jojovca 😅 😉 asi si mysli ze kazdy je z jojovca 😀 😀

laluchova
3. dec 2009

ahojte, aj my sm mali obdobie kedy sme dávali imazol to ked tami načkovala pri stoličkách...ale najlepšie bolo chodiť bez plienky...to jej pomohlo...
a o rozprávaní ...naša sa dosť pustila hovoriť pred mesiacom a dosť sa jej to za mesiac zlepšilo, opakuje všetko čo povie, aj ťažké slová..ako čokoláda je totoláda a horčica, povie ako sa volá, ako sa voláme my ako starká a starký ako babka a dedko ako krstní a jej kamoši a kde bývame povie bojčiky..namiesto Bojničky....ale je to také zlaté a teaz mi hovorí že je náš miláčik a to je krásne ked povie vtedy som úplne namäkko....ale to asi poznáte....
my už posledné dni spíme o 19:30 do tej 7:00-7:30 a na obed spíme 1,5 hodinky...
včera sme stetli na prechádzke škôlkarov tak sa tami bez rečnenia k nim pridala a išli sme s nimi celú prechádzku....pýtala som sa na režim a tak ako cto tam chodí...

mia.k
3. dec 2009

Joj dievčatá,ako vám už krásne deťúrence rozprávajú.Náš Benjamín ešte do tejto fázy nedošiel-moc toho ešte povedať nevie.Ale neva,aj to raz príde.A sa mi páči,že vám deťúrence tak pekne večer zaspávajú.Nám sa to večerné zaspávanie pokazilo asi tak pred dvoma mesiacmi a od vtedy chodieva spať až keď ja idem,čiže často aj až o jedenástej.A na dobrú noc si vždy vypýta aby som mu zaspievala uspávanky.Takže zaspievam a potom spieva on mne-čo sa mi strašne páči-sa narehocem.Predvčerom mi pri večernom zaspávaní rozbil nos-jašil sa a z celej sily sa mi švacol s hlavou rovno do nosa-tak mi krv valila,som myslela,že ho mám zlomený.Takže aj takto my zaspávame. 😝
Takže chodievate poviaceré na tých cvrčkov?Aj ja by som chodila,ale my ešte o deviatej spíme.Takže nám to nevychádza.Ako sa tam páči detičkám?Ak by to bolo niečo super,možno by sme si aj privstali.

ciarka
3. dec 2009

caute babule,

aj my kecame o 106,vsetko opakuje.....ja som namakko ked povie lubim ta!!!!

V sobotu ideme na Mikulasa z tatinovej roboty,boli sme aj minuly rok, vtedy plakala ked sa fotila pri Mikulasovi a pri certovi sa rehnila. Som zvedava ako tento rok.Predsa je o 1rok starsia a uz to bude inak vnimat. Sa tesim.

kankam
3. dec 2009

ja sa teraz pokúšam naučiť moju dcéru zaspať v spálni, keďže máme bok postieľky dole momentálne je to neváhoda, ale aj tak by asi jačala, keby ju tam nechám samu, takže s ňou poctivo ležím a spievam, akurát, že sa vrtí aj hodinu a nič nepomáha, lebo tatino (a ja som sa pridala) určitú dobu s ňou tancoval po pár večerov, pri pesničkách a prípadne tv a naša princezná si zmyslela, že už to tak bude stále a keď ju beriem spať v pyžame s mliekom, tak vypije v postielke a dá dudel, ale potom vykrikuje že tam(ako do obývačky)a tatiko a keď poviem že nie, tak je rev, 1 x bol strašný, teraz už menej, ale proste musíme ju to naučiť, alebo moja chrbtica je ko a odmietam uspávanie v babyvaku 2 x denne ... 😖 😖 😖 😉 😉 😉

mia na cvrčkoch sa len hrajú kreslia, prípadne spievajú s učiteľkou, je tam zmes detí od 1,5-3,5 roka, takže rôznorodé, priestora hodne stiesnené ... berieme to ako spestrenie aktivít, tiež keď nebude vládať vstať aby sme to stihli, tak sa nebudem trhať ... 😉 ivulienka sa teraz trhala a bolo to o držku ...

mia.k
3. dec 2009

tak sa asi trhať nebudem...
Vidím kankam,že vy to tiež až také ružové s tým večerným zaspávaním nemáte.Dúfam,že sa nám podarí na tých našich špekulantov niečo vymyslieť...

mia.k
4. dec 2009

Ahojte.
Tak čo libka,ako sa vydarili medovníčky? Vidím,že poniektoré sa už chystajú na vianoce...

libka1
4. dec 2009

ja som to len kvoli evke piekla (prvykrat v zivote), aby sa mohla pohrat trochu, ale moc ju to nebavilo 😅
je nejaka nesvoja, teplotu uz sice nema, ale nie je to moje vzdy vesele dietatko, asi ju tie zubky moc bolia... teraz spinka, tak som zvedava aka sa zobudi, papat moc nechce ☹

libka1
4. dec 2009

Robila som podla recepty od jednej kocky tu na konikovi, piekla som trochu dlhsie, su fajn, nie su tvrde 😉 :
bibinka • 2d • 27. nov 2007 o 13:36

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš dievčatá tu je recept na medovníčky, ktoré sú hneď mäkké. fakticky,ja pečiem už len tieto, lebo sú bohovské.
500g hladká múka
180g práš.cukor
125g Hera
125g včelí med
2 vajcia
2 vrchovaté lyžičky perníkového korenia
2 vrchovaté lyžičky škorice
1 lyžička sódy

všetko zamiesime, vykrojené perníčky pečieme cca 3-5min vo vyhriatej rúre.ešte horúce ihneď potrieme rozšľahaným vajcom.to je veľmi dôležité, bez toho perníčky vytvrdnú.vyzdobíme farebnými polevami a uložíme do krabíc s pomarančovou kôrou.

mia.k
4. dec 2009

Tak to ma mrzí,že sa Evka nemá najlepšie.Dúfam,že sa jej čo najskôr polepší.
Ja sladké na vianoce nepekávam,lebo my nie sme zrovna moc na sladké a vždy dostanem sladké upečené od mamy aj od sestry a aj s tým bojujeme niekoľko týždňov.Ja pečiem veľa slaného,aj pre svokra,a to je vždy zjedené kozmickou rýchlosťou.Keby som si z toho niečo neschovala,tak ani do vianoc to nevydrží.Takže mňa môžte inšpirovať nejakými dobrými receptami na slané pečivo. 😉

kankam
4. dec 2009

ahojte, libka dnseka som malú zazrela s babkou a dedkom doobeda, ale mama ma nezbadala, nech to má čím skôr vonku, našej tečú sliny na litre niekedy sa bez príčiny rozplače a chytí si pusu a stále tam má 2 prsty, alebo si to masíruje s jazykom, chúďatká naše ... dneska spala 2/2 noci zle, bola som hore každú chvílu čo sa stále vrtela, večer zaspala dobre za 15 min v posteli ...

keď budú tie naše deti lepšie mala som včera taký návrh že majú jedny kočky myslím každý druhý štvrtok, ale stačilo by nám aj aspoň 1 deň v mesiaci, stretko v maxime, kto dôjde, dôjde, každopádne vždy sa tam tie kočky stretnú aspoň 2-3 a decká sa zahrajú. mávajú to o 17 v tie štvrtky.
Tak ja mám návrh, že streda tiež o 17 h a dátum navrhnite, komu by sa chcelo, hodíme reč ... Aj keĎ hádžeme aj tu, ale ide mi aj o tie naše detúrence ... 😉 😉 😉

libka1
4. dec 2009

no my sa s radostou pridame, ale teraz budeme 2 stredy mimo 😝 takze az potom...
no dnes tu bol dedko, prisiel si odviezt babku 😀 a stretli niekde v meste miulasa, tak nepocuvam nic ine len mikulas stale 😀 opakuje to do nemoty....
eva mi vyrvala z klavesnice k-cko, dost zle sa mi pise 😀 😅 myslela som ze ju dorazim, neviem to tam dat naspat, v robote sa potesia 😝

laluchova
4. dec 2009

noo tie stretká by som brala i ja...teraz v stredu???to by som mola mm je doma tak aj taxík by bol...a hlavne detičky by sa zahrali...tak si napíšeme

kankam
5. dec 2009

tak čo sa týka mňa vyhovuje mi teraz 9.12.alebo o týždeň 16.12. lebo 22.12 už sme odcestovaní ...tak premyslite a pridajte sa 😉 😉 😉

libka1
6. dec 2009

skoda ze v stredu nemozem, snad niekedy inokedy 😉
evka dnes ranajkovala kindervajce a banan 😅
vcera sme boli na mikulasovi, reagovala presne ako vasa ciarka, cert bol OK, mikulasa vyrevala zo svojej blizkosti 😀

ciarka
6. dec 2009

mne tiez vyhovuje streda 9.12.

libka- my sme boli vcera na mikulasa, a nasa sa nechcela fotit s nikym, iba s tatinkou. Potom sa roztancovala a bolo o.k.Ale asi nemame ani fotku s mikulasom ani s certom,ani s anjelom.
A tiez od rana rozprava mikulasko kde je?Vlastne uz od vcera to rozprava.

laluchova
7. dec 2009

my oki, nebála sa nikoho, len čertovi hovorila čert preč!!!čert preč!!!tešila sa!!!toľko radosti neviem čo tio bude na vianoce...a mne zatiaľ 9.12.vyhovuje na 80% leboneviem či nebudeme behať po nákupoch...ale možno sa stavími...a kedy???

mia.k
7. dec 2009

Čaute.U nás to s tou stredou 9.12. tiež vychádza,takže ak sa nám nič nepredvídaného nepritrafí,tak by sme tiež došli.A súhlasím s tou 17-tou.
My sme bohužiaľ na Mikulášovi neboli a ani sme žiadneho nevideli,ale budúci rok by sme chceli ísť na Mikuláša určite.
Ja som bola s Benjamínom cez výkend u sestry-Benjamín mal aspoň trocha zmenu.Tam sa hral so sestriními deťmi a očividne sa mu tam páčilo,lebo za celý deň nepotreboval ani raz dudu a macka-s ktorími behá doma skoro stále-vždy keď sa nudí.A aj papať mu tam chutilo oveľa viac ako doma,takže asi k nim budeme chodiť častejšie. 🙂

libka1
7. dec 2009

ty mas ake dlhodobe plany, ze na buduci rok mikulas... 😀
v ramci zlepsenia benovho stravovania ho vystahuj na par tyzdnov k sestre 😀 to verim ze mu spolocnost prospela, tie decka su ako vymenene ked su inde, niekedy nespoznavam ani nasu...
vcera skocila zo sedacky hlavicku na skleny stol... nebudem radsej opisovat podrobnosti, ale uz davnejsie u nej pozorujem ze jej chyba pud sebazachovy 😝 ... niekedy ma z nej chyta uz panika ☹ inac sme ok az na par modrin a asi rastuce stolicky, lebo ruku ma nonstop v ustach 😅

mia.k
7. dec 2009

to čo máte doma za tarzana... 😀 😀 😀 😀

kankam
8. dec 2009

libka tá tvoja malá je teda exot 😀 😀 😀 naša si sadá na sklený stol(máme taký kruhový kovový a výpln je sklo) a a jej to zakazujeme, len sem tam skúša ...

dík za Ip, akurát som si ju prečítala až teraz poobede 😒

zajtra ešte dohodneme ten maxim, ale tiež o 17 myslím, že môže byť ... 😉

laluchova
9. dec 2009

baby tak ako kto prídete do maximu???my prídeme...možno tam nechám na chvílku muža samého s Tami...ja vybehnem ešte po obchodoch s malou s to nedá....tak sa stretneme hádam nám nič do toho nepadne...

mia.k
9. dec 2009

Tak čo babule,ide niekto do toho maxima dnes? My môžme...

kankam
9. dec 2009

ja idem určite, akurát neviem či úplne o 17:00, išla nina teraz neskoro spať ...
inak baby nechávam to tak že komu sa to podarí nech príde, keď sa tam aspoň 2 stretneme bude fajn

laluchova to s tým dieťaťom po obchodoch verím, my sme vždy až spotení ako ju naháňame, či po kauflande alebo inde ...zbadá dlhú chodbu a už jej nie je ...

laluchova
9. dec 2009

oki....

libka1
9. dec 2009

tak ako dopadlo stretko? ticho som zavidela 😔 dufam ze coskoro rozsirim rady stretajucich sa 😉

laluchova
9. dec 2009

ahojky, na stretku sme sa stretli ja, mia a kankan...bolo fajne, decká sa pohrali a my poklebetili....už sa tešíme opäť....
tami o 19:45 zaspala ....

laluchova
9. dec 2009

fotky pridám neskor...

libka1
9. dec 2009

no to som zvedava, rada kuknem... 😉

kankam
9. dec 2009

aj ja hlásim že bolo dobre 🙂 libka veď sa nabudúce pridáš 😉 😉 😉 , počula som že si zasa v rusku, tak sa šťastne vráť a po novom roku to dáme, alebo ešte aj pred silvestrom, ako sa vám bude chcieť ...
naša nechcela ísť domov, lebo tam jeden pán sa hral s dcérou a všetkým sa to páčilo, tak sa tam rehnili, aj Ben, tak som ju musela o 19 donútiť domov a ešte nespí, ani za svet ... možno o 22 h ako tak pôjde ... a to spala len 40 min cez obed ... 😒 😒 😒 🙄 🙄 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre