Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
7. mar 2010

no ja som rada varila kym som nemusela, odkedy je to povinnost ma to moc nebavi 😝

libka1
7. mar 2010

tato vyzera super, sice nie na narodeniny, ale na take bezne mnam mnam 😉 tiez vacsinou cerpam z mimibazaru a tvarohove mam velmi rada 😵
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23923
co budem piect evke na narodeniny to netusim este, ale asi mramorovu ako minuly rok, to je nenarocne cesto, aj plnka v pohode, od vymyslu sveta, podla toho aku cokoladu pouzijes 😉

mia.k
8. mar 2010

libka tá torta vyzerá dobre,už som si ju dala do záložiek a určite ju niekedy vyskúšam.

libka1
8. mar 2010

a kde je foto tej tvojej slanej? sup sem s nim, uz slintam cely vikend 😅

mia.k
8. mar 2010

to ju mám tuna na koníka vycapiť?

libka1
8. mar 2010

jasne 😉

mia.k
8. mar 2010

nie je to žiadny zázrak,len taká rýchlovka,ale teda mrkni...

libka1
8. mar 2010

ze rychlovka, je to zazrak, mnam 😵 😵 😵 mala uspech? u mna by mala urcite 😀

mia.k
8. mar 2010

no áno, našťastie mala úspech a nič po nej nezostalo. 🙂

libka1
8. mar 2010

to verim, hned by som si ju dala 😅
evka ma soplik, teplotu a sem tam kasel, tak teraz neviem ci to zuby, alebo choroba 😝 uvidime zajtra ci zajdeme k lekarke 😔

kankam
9. mar 2010

mia tá torta je krásna, super ozdobená 😉 , určite bola aj výborná, to máš tiež z mimibazaru recept ? tá torta čo ste dali link-nalievaná sa aj mne páči, skúsim aj ja neskôr 😉

že si písala o tej očisťovacej kúre, tak my sme s ninou nabehli na nedobrovolnú nina vracala 1/2 nedele a potom ešte aj v pondelok, tá už je lepšie a ja od včera od obeda a aj prehánky mám, je mi úplne na h...., ale aspoň som večer v sebe udržala vodu po dúškoch, lebo čo som vypila, to hneď išlo von a už mi bolo strašne .... Pátrala som po príčinách, ale v piatok sme boli u kamošky a jej muž mal také problémy v sobotu, takže asi odtiaľ, ale asj sme sa kúpali v sobotu v Horných Salibách, tak som myslela, že to má nina z tých chemikálií čo pridávajú do vody, ale mužovi nič nie je a ja som si nedávala z bazéna vodu tak ako ninka s radosťou 😀 😀 😀 Tak dúfam, že už to dnes bude lepšie, lebo nevládzem ani chodiť, len sa tak presúšam a v noci ma samozrejme nina spať nenechala, lebo teraz nechce vôbec mlieko asi tak už 2 týždne(čo vôbec nechápem) a v noci samozrejme bola hladná a ptom nemohla spať ... a budila sa s plačom stále ...

libka1
9. mar 2010

no tak to vam prajem skore uzdravenie kankam 😉 nic moc teda 😝
my mame choru evku a nejak sa to cele zamotalo, tak ani neviem co jej je, asi pojdeme k alergologovi 😝

mia.k
9. mar 2010

kankam áno inšpirovala som sa na mimibazáre,ale konkrétny recept na to nie je,spravíš si to ako chceš.
Baby,čo je to teraz za chorobové obdobie? Samých chorých stretávam.
kankam,teda vy ste to zase pekne schytali! Chudiatko,dosť čo sa poriadne nevyspíš,ešte aj toto ťa lapne.No dúfam,že vám to čoskoro prejde.
libka a to s tou Evkou ma tiež mrzí,že je chorá.Benjamín sa na ňu stále vypytuje a tak rozlútostene ju spomína,lebo som mu hovorila že je chorá,tak mu je to lúto.

libka1
9. mar 2010

evka vcera otvorila dvere na byte (my sme nevedeli, nebolo zamknute na kluc) a zacala kricat ze teta mirka a ben idu... tak som vysla na chodbu ze co sa deje a skoro som infarkt dostala 😔 ona stala vonku na chodbe pri schodoch, normalne zacina byt nebezpecna 😝
bola z toho na nerva ze nepridete, a priznam sa tiez sme jej povedali ze je ben chory, tak dufam ze vam neprivodime chorobu, ale uz sme nevedeli co jej natarat 😅
inac som bola dnes prekvapena ako jej robili CRP normalne si nechala pichnut do prsta a kukala ako jej odoberaju krv 😕 a to jej dost dlho stlacala prst aby naplnila tu tycinku, som nechapala 😅 bola velmi dobra u doktorky, tak som bola na nu pysna 😵

mia.k
9. mar 2010

libka si ma pobavila s tou Evkou na chodbe... 😀 😀 😀
Teda tá je ale statočná... Zrejmä nevedela čo sa robí...

janetina
9. mar 2010

libka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

libka1
9. mar 2010

mne do smiechu nebolo 😅 teraz uz je 😀 , ale vtedy 😝

kankam
9. mar 2010

ahojko, tak to je teda malá statočnica tá vaša evka 😉 😉 😉 my máme už prídavný zámok, lebo keď to nezamknem hore, tak otvorí a vymýšla s kľúčami, tak hore zamknem a kľúče dám preč, inak by bola permanentne na chodbe a ona je schopná zísť od 1/2 schodišťa ... 😝 😝 😝
poslušne hlásim, že večer už nastala pozitívna zmena cca o 21 h už som v sebe udržala vodu po dúškoch, hlavne že ma už nenapínalo takže dneska dieta a žalúdočné čaje, ale už nevraciam našťastie. 😅 😉 Ninka po troche je ale tiež sa sťažuje na bruško, ale ona má zasa prehánky, ale už asi z očáku, lebo mi ukazovala že ju bolí v pusinke a už je jej vidieť dolu špičku, tak aspoň nejaké pozitívum dúfam 😉

evke skoré uzdravenie želám a ostatným nech sa choroby vyhýbajú, že vraj je veľa takýchto črevných viróz ...

vegetka
9. mar 2010

cawte baby, nema niekto zaujem o spolocne kocikovanie v hlohovci? trosku pokecat o tych nasich zlatickach a postazovat si na manzelov🙂)))))))))) kazdy den kocikujem sama v panskej a chyba mi nejaka babska spolocnost

mia.k
10. mar 2010

Ahoj vegetka. Ja chodievam pomerne často do panskej-aj včera sme boli,len ja už nechodím kočíkovať,lebo už máme "velkáča",ale mám tu blízko jednu kamošku,čo má malé bábo... No veď napíš ako staré máš bábenko a či máš chlapca,alebo dievča a niečo o sebe a kludne ak budeš chcieť,môžme sa niekedy stretnúť v panskej.

kankam,tak nech sa ti už polepší,ale hlavne nech už tej Ninke konečne výdu tie očáky. 🙄

ciarka
10. mar 2010

Ahojte babule...........

Tak Sabi dostala k narodkam smyklavku(kludne sa mozte prist posmykat, kto ma zaujem), ta ju najviac zaujala,tesila sa smykala, skovavala pod nu, tancovala, strasne si to uzivala, uplne inak ako ked mala 1 rok. Dostala strasne moc veci, asi 5 siat, vela triciek, sukne, gate,a este vela inych. Dostala aj auticko na dialkove ovladanie, knizky(tie ju moc nezaujali), taku pokladnicku a ponnyho- to ma gumennu hlavu a ostatne ako plysak-krmi sa flaskou a hovori pritom rozne slova- napr. som hladna, som ospala, prepacte, dobru-dobru, lubim ta maminka. A spieva pesnicku.

No a dovolenka nebola k narodkam, bol to welnes pobyt, bola tam virivka, rozne procedury- kanadska vana, nosice tepla, bazen, hravali sme tam ping-pong, stolny futbal, bola tam taka zahrada- volala sa prales-same stromy a tam sme odddychovali, ked deti spali, vecer sme chodili do baru, hrali karty. Boli sme so znamymi, co maju malu tak staru ako Sabi, a potom este s takymi 2 parmi mladymi ako my. Bolo uzasne, ja som aj cvicila, bola tam posilnovna, vela oddychovala, papala, mali sme plnu penziu. Sabi si to tiez velmi uzivala s kamoskou Natalkou, jasili sa, tancovali. Velmi dobre tam spavala, teda vecer rychlo zaspala. Celkovo som si oddychla a teraz uz je realita.

Kankam- rychlo sa vyliec, aj Ninka nech je o.k. Aj ja som pocula,ze je vela crevnych viroz a celkovo chorob. My sme tiez boli chori.A inak vcera som bola v Ba u tej imunologicky, zatial som spokojna.Dufam, ze to pojde k lepsiemu.

Libka- tak aj vas trapi choroba? A co Evke zistili z CRP? A vam to vzdy berie to CRO, ked je Evka chora? Lebo nam to este nikdy nebrala. Teraz co bola chora, tak zrovna sme museli ist zastupujucej doki. Ja som bola potvrdit prihlasku, tak Sabi uz bude skolkarka, manzelik to bol zaniest do skolky.

ciarka
10. mar 2010

vegetka - vsak kludne aj my sa s vami stretneme, ale tiez uz mam velkacku. Kedy chodis kocikovat? Teda o kolkej?A ako mas stare babo? Chlapca, al. dievca?

Mia- mna mrzi, ze este stale mame Benove ponozky, su oprate aj ozehlene, kedy ich mozme odovzdat? Ako sa mate?

mia.k
10. mar 2010

ciarka ponožky počkajú... Prídeme sa k vám niekedy pošmýkať,až môžme. 😉

libka1
10. mar 2010

nam robila to CRP prvykrat tiez, tak neviem ci tu masinu nema novu 😅 praveze mala dobre vysledky, tak jej nedala antibiotika na zaklade nich, ale uz druhy den ma teploty do 39 a kasel sa jej zhorsil, zajtra tam ideme zas, tak hadam nieco vymysli, lebo takto sa to nelieci, len to udrziavame 😝

kankam
10. mar 2010

ciarka tak super dovolenka, dobre ste si oddýchli, niet na dovolenku, kde sa aj naše deti zabavia a dobre spia, vtedy aj my oddychujeme, ja tiež v lete takú dúfam, s niekým absolvujem 😉 😉 😉 😉

libka chudiatko evka, tak to nie je nič moc, taká teplota, ak to po 3 dňoch neprejde, tak to asi nie sú zuby ... 😖 😖 😖 veď uvidíš čo ti povie doktorka ...

ja som nine dnes dala nasilu kamistad gel, tak na chvíľu to pomohlo, ale aspoň v noci spala celkom dobre, akurát teraz začala ale úplne bojkotovať mlieko, vypije ho až po veľkom ponúkaní 1 x za deˇn večer pred spaním( a to viete zainteresovaní, že neváhala vypiť aj viac ako 1 l denne) a v noci pemanentne sme hore, že je hladná, takže sa pokazila, ale vyriešila som to tak, že si pred spaním ohrejem na vrelo mlieko a dám si ho do toho termo-obalu na flaše, dám k posteli a potom ho už neohrievam, len jej také vlažné podám
poslednú dobu počúvam od nej samé nechcem a nedám, všetko naopak ako chcem 😀 😝 😀
už je nám celkom fajn, vzalo to nášho tatina, akurát ninka má takú čudnú prehánku 3-4 x denne, z tých očákov, tak som nasadila probiotiká, ďakujem mia za želanie, dúfam, že to bude skoro za nami ... veď vieš že my si to od začiatku užívame 😀 😝 😝 ale na ivulienkinko ad´ka nemáme a dúfam, že ani nebudeme mať ... 🙄 ten si to chudiako minulý týždeň odtrpel ...

vegetka
10. mar 2010

ste zlate baby, ze ste sa ozvali🙂 no ja mam este malinke babo, cerstvo 4 mesacne a vola sa emka. mam 25, som z piestan a este len od juna tu byvam lebo som sa sem vydala. tak nejak este nebolo casu sa tu s nejakymi maminami zoznamit🙂a chodim okolo 14, to isi to zavisi od malej, ako ma papat.

matula1194
10. mar 2010

ahojte babulky, chcela by som sa spytat ci mi viete odporucit nejakeho dobreho detskeho lekara v HC? nebyvam tu dlho a velmi to tu este nepoznam 😉

libka1
11. mar 2010

vitajte 😉
my chodime k doktorke Bugarovej na Hlohovu, neviem porovnat ci je dobra, ale ma vela pacosov 😅 , k jedinej inej detskej doktorke co som chodila bola moja detska lekarka 😀 😀
vegetka aj mia je z piestan, to len taky teply bonz, mozno sa aj poznate 😉

mazzone
11. mar 2010

ahojte baby, tak sa pripajam k vam - povodne som z TT ale po porode mi nezostavalo nič ine, len sa prestahovat s našou malou za tatinom do Hlohovca 😅 ako tak čitam, tak vela aktivit pre mamičky a pre detičky tu v HC nie je 😨

libka1
11. mar 2010

to co sa s vami vrece pretrhlo? rok nikto novy a teraz 3 prirastky za 24 hodin 😀 tusim to tu zas ozije 😵
mazzone nie je tu vela aktivit, povedala by som ze ziadne, alebo presnejsie take ake si sama vymyslis 😅 dieta co nechodi do skolky tu nema sancu nejak sa kulturne vyzit asi, okrem cvrckov co byvaju raz do tyzdna v skolke a tam moze byt naraz 5 deti 😅 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre