Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

mia.k
24. aug 2010

@pusinqa a do ktorej škôlky chodí Julka?
janus,to je fajn,že si môže takto po troche zvykať.

pusinqa
24. aug 2010

@mia.k na hollého na čínskom

libka1
24. aug 2010

@janus32 ved to, ze je ine ked je mamka za zadkom ako ked ostane uplne sama 😅 hadam az domov plac nebudes pocut, to by bol iny zaberak 😝
este ma mrzi ze neviem o ziadnom dietatku co by nastupovalo s nami do skolky ktore by Evka poznala... to by bol tiez bonus, keby tam videla znamu tvar, najlepsie niekoho s kym je kamoska... no hadam si rychlo najde nejakeho spriaznenca 😀
dnes to tu naozaj fici 😉 tolko prispevkov a prispievajucich tu uz davno nebolo 😵

libka1
24. aug 2010

@pusinqa tam sme chceli aj my, ale takych krpcov ako je nasa tam neberu 😝 nevadi, ja som rada ze nas niekde zobrali 😵

mia.k
24. aug 2010

@pusinqa aj ja by som tam chcela dať malého... Aké máš skúsenosti s tou škôlkou a s učitelkami?

pusinqa
24. aug 2010

@libka1 a kam ide malá? ja som tam tiež dávala malú tak že nemala ešte 3 r. ale 2r.8m. a to bol sakra problém aby ju tam vzali, a potom ju zas šupli k starším kde nikoho nepoznala a nemá tam rovesníkov, ale učiteľky sú báječné, tak si zvykla ale doteraz sa s deťmi až tak priveľmi nehrá proste sú staršie a ona hanblivá a nezvyknutá na deti len na dospelákov tak väčšinou asi čučí pri učiteľkách a hučí do nich, aj sme ju chceli preložiť do nižšej triedy ale že tam budú úplne nové deti a učiteľky tak sme to potom nechali tak že radšej to necháme na posledný rok nech si zvykne na novú triedu, teraz sme radi že si zvykla kde je, ona ťažko akceptuje nové veci

@mia.k no Julka chytila super učiteľky, zaskočilo ma to zaradenie k starším, som nevedela či to tam ísť riešiť, ale bola som rada že ju vôbec vzali a jedna učiteľka býva u nás v činžiaku bola som sa s ňou poradiť čo a ako a tá mi hovorila nech ju tam nechám, že v tej triede sú výborné učiteľky a mala pravdu, som s nimi veľmi spokojná, aké sú ostatné neviem, asi je to dosť individuálne, ale zdajú sa mi vcelku v pohode, také síce staršie väčšinou, aj prístup tam majú taký trošku "starší" celkovo v tej škôlke a na môj vkus trošku málo spolupracujú s rodičmi, keď sa aj na malú vyslovene neopýtam tak mi nikto od seba nič nepovie ako si zvyká, ako sa prejavuje a tak, aj na to pýtanie musím vystihnúť chviľu že prídem tak že majú čas mi aspoň odpovedať, ja by som uvítala nejaké občasné rodičko alebo konzultácie, ale zas ozaj veľa s nimi pracujú, stále majú čosi vystavené,majú aj veľa akcií, malej sa páči

libka1
24. aug 2010

napisala som prispevok, odoslala ho a vobec ho nevidim 😕 tak hadam sa zjavi 😅

janus32
24. aug 2010

baby no vy sa dnes cinite 😀 Prsi u vas v HC,ked je vas tu taky pocet?libka1-a kam tie vase deturence budu chodit?do ktorej?My sme chodili za postou 🙂 .Ale az pre velkacov...

libka1
25. aug 2010

nezjavil sa... tak zhrnime, sa mi nechce zase rozpisovat... pisala som ze mala bude chodit do tej skolky pod most, aj ked ona si stale mysli ze ide na cinsky a vzdy ked ideme okolo to povie, ze sem budem chodit do skolky. Tu skolku totiz pozna, lebo sme tam chodili na cvrckov 😉

pusinqa
25. aug 2010

@libka1 veď tú tiež chvália a áno tam berú aj maličkých

libka1
25. aug 2010

no mala by tam mat rovnako stare deticky, bude chodit do tej triedy pre deti od 2 do 3 rokov, tak to ma tesi, ze nebude so starsimi 😉
chvalia, ale kym neskusim na vlastnej kozi neverim nicomu uz 😀

janus32
25. aug 2010

My sme pri tej skolke byvali a dost ma mrzelo,ze syna tam nechceli zobrat,plny stav.Tak sme nasli za postou,tam je asi vzdy volno 🙂 Inak syn zacal chodit do skolky ked mal 2 a pol roka a musim povedat,ze to zvladol velmi dobre.no ale zase on je ina odroda ako dcera 😀

margareta76
25. aug 2010

Ahojte. Mam na Vas jednu prosbu pred kratkym casom sme sa prestahovali do Hlohovca (z BA) a hladame pre nase dve deti (2 1/2 rocneho a rocneho chlapca) nejake aktivity na vybijanie detskej energie 🙂 Okrem dvoch externych ihrisk v Panskej zahrade a na ulici Dilongovej nic ine nepozname. A vlastne este sme par krat boli v cukrarni na pesej zone, kde je taky maly detsky kutik. Viete mi prosim poradit, kde tu v Hlohovci alebo v blizkom okoli so svojimi ratolestami chodite? Dakujem za Vase odpovede.

stanka26
25. aug 2010

ahojte.

tak ešte k tým škôlkám.SAbínka nastupuje tiež na čínsky,chceli sme zapísať aj Šimona že by nastúpil od januára ale ani prihlášku nám pre neho nedali.A vôbec neviem ako si vyberajú detičky.KAmoška si tam bola zobrať prihlášku minulý aj tento rok a vôbec jej ju nedali,povedali jej z´že uprednostnujú súrodencou,bola dosť sklamaná,lebo chcela aby jej syn chodil s našou Sabínou sú na seba zvyknutý.Tam kam pôjde on nebude nikoho poznať a myslím si že bude dosť sklamaný.

janus32
25. aug 2010

@margareta76 Ahoj,a vitaj!No ja uz sice v HC nebyvam,ale mam tam moju uzasnu rodinku a kamosky-vyrastala som tam.Ked idem do Hc,tak na Podzamskej je tiez take ihrisko pre decka,tak my chodime tam.Alebo ako si uz spominala pansku zahradu.Inak fakt neviem,poradia ti asi skor maminky ostatne.Mozno aj mna prekvapia 😀 😀 😀

janus32
25. aug 2010

@margareta76 jaj este som si spomenula,ze aj tam pri vas pri Vahu je taky ten parcik.Byvali sme tam pred 5rokmi,chodili sme tam-boze to uz nejak dlho som prec 😀 .Funguje to tam,alebo to mladez roztrieskala?

stanka26
25. aug 2010

@margareta76
ahoj a vitaj v Hlohovci.
ja so svojimi deťmi chodím na podzámsku na ihrisko,tam sa super vybláznia a nemajú kam utiecť.Ked je pekné počasie tak sme tam skoro stále.

margareta76
25. aug 2010

Dakujem Janus za odpoved 🙂 A este som chcela povedat, resp. napisat, ze v Panskej zahrade je celkom dobre, len tych komarov tam je velaaaaaa ☹ Cez vikend sme boli na navsteve v Trencine a tam je take detske centrum v interiery jedneho nakupneho strediska (v pripade zleho pocasia) uzasne miesto. Boli sme tam asi 2hodiny a to sme isli este s placom domov, tak sa im tam pacilo. Ked dam do vyhladavaca materske centrum Hlohovec, tak mi nabehne odkaz na materske centrum Frastacik, ale to je vsetko. Pravdepodobne uz nic take neexistuje ☹

margareta76
25. aug 2010

@margareta76 Dakujem aj Tebe Stanka 🙂

stanka26
25. aug 2010

my do pánskej nechodíme kvôli komárom a kliešťom.tak daj pozor na decká aby nejakého nechytili

pusinqa
25. aug 2010

@margareta76 no možností nie je veľa, po Blave si asi budeš musieť zvyknúť na menšie a čo sa vychádzania deťom v ústrety týka "zaostalejšie" mesto, v panskej sú preliezky, ale v lete ozaj samý komár, na podzámskej sú celkom fajn, dole pri váhu akože žiadna sláva ale príjemné miesto aj s parčíkom a hrádzou, v meste pod družstevnou predajňou mäsa na pešej je nejaký podnik neviem či kelt či niektorý portugal tam je teraz trampolína pre deti a nejaké nové prieliezky, dá sa tadiaľ prejsť keď je otvorené až na kockovú ulicu, v cukrárni ako píšeš je kútik a dnes o 17-ej je tam predstavenie pre deti, my sa občas vyvezieme aj za mesto do Jaštera sú tam 3-4 staršie preliezky, no malá má na chvíľku zmenu, my dáme vineu a palacinky a ideme domov. MC momentálne nefunguje, tuším od septembra fungujú v škôlke na čínskom múre na hollého cvrčkovia raz do týždňa pre pár detí že sa tam pohrajú ale musíš sa dopredu zapísať a býval tam veľký záujem lebo tu nič iné v zime dokopy pre deti nie je.

janus32
25. aug 2010

Ked sme boli deti,tak sme pansku pochodili krizom-krazom,ale no to sme boli decka.Teraz panska vyzera uz inak...bol tam amfik,spinavy mociar ☹ ,no same lakadla 😀 Ozaj a kupko je v akom stave?Lebo ja si ho pamätam ako taku riadnu mraznicku 😀 ,voda ladova,jeden velky bazen...kliesta sme tam este nechytili,zato komare nas riadne obzrali 😀

janus32
25. aug 2010

baby inak my mame za domom taky clenkovy potocik a v lete nas isli tie male besie zozrat.Boli sme raz v lete v panskej a tam boli strasne velke exemplare,cuciaci 🙂

janus32
25. aug 2010

@pusinqa A klzisko v zime nefunguje?Inak sankovacka super v panskej,ale to zase z detstva spominam 🙂

pusinqa
25. aug 2010

@janus32 no veď ty si aká informovaná, funguje celkom sa dá na prebavenie a pánska v zime je tiež fajn, my sme sa boli aj v Červeníku zo 3 razy pozrieť na zvieratká pri takom jazere, ale to nám tam ukazoval mm známy, ale vraj robili výbehy no či ich cez ne vidno neviem, takto naslepo sme tam ešte neboli, teraz sme boli v Rybárskej bašte pri PN trošku na Sĺňave, potom tam je detský kútik a trampolína, pár zvierat, keď máme cestu do NR tak stavíme pri Hofferi na zvieratká, ďalej je už Bojná, za PN Bašovce dajú sa chytať ryby a pre väčších lezecký park, pre malých pár preliezok, kupko máš HC alebo niektorí chodia aj do Koplotoviec že je lacnejšie, za kupkom aj minigolf ale to sme ešte tento rok dáko nestihli a zabudli

janus32
25. aug 2010

@pusinqa No teda vy to mate riadne okolo obehane 🙂 My mame Hoffer po ceste domov,tak deti to uz maju obkukane.dnes isiel syn na Slnavu na tu coutry lodenicu s exmanzelom.Boli ste tam niekto?Ake to tam je?.

margareta76
25. aug 2010

Dakujem Pusinqa za skvele tipy a prosim ta, smer na Trnavu mas tiez takto dobre zmapovany?

pusinqa
25. aug 2010

@margareta76 čo ma napadlo som napísala, na TT ma už potom napadá len Červený kameň, Smolenice, môžeš na oplátku ty pozisťovať a hodiť mi tu nejaké tipy, lebo ja nie som odtiaľto, toto sú veci čo sa mi zatiaľ podarilo zistiť a objaviť ale naozaj sa tu neorientujem ešte ako domáci 😉

janus32
25. aug 2010

Baby ked vas tu tak citkam,tak ktora ste vlastne z HC?Tusim ste sa vsetky pristahovali 😀 a ja odstahovala 😀

margareta76
25. aug 2010

Mna teraz este napadla zoofarma Novy Zeland v Modrovej /kusok od Piestan/.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre