Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

ciarka
16. jan 2011

Drimajova- aj nasa chvilku chodila do CMS, ale potom som ju musela odtial odhlasit,lebo by mi zobrali rodicovsky. Ty si sa kedy pytala ohladom toho rodicovskeho.To bude chodit na cely den, alebo do 12.00h?Ja to nechapem, ked som sa informovala ja, tak mi povedali, ze pridem o rodicovsky, ked ju dam do skolky. A skolka je naozaj super, vsetko je super, aj mily pristup. Tak Sonicka bude asi s nasou Sabinkou, nie?

janus32
16. jan 2011

babulky nemate nahodou niektora nejaky karnevalovy kostymcek?My mame taky akoze lienkovy,zajtra ho sem vycapim,ale uz sme ho mali obleceny a rada by som nejaky iny malej zohnala.Ak by ste mali zaujem niektora,tak poziciam nas na vymenu s vysim,alebo aj bez vymeny,predat ho asi nechcem,sa to neoplati a naco by zase niekomu doma trcal,ze ano 😀

mia.k
17. jan 2011

@drimajova no super,že už bývate vo svojom. A ako si spokojná s domčekom?
@pusinqa veď toho sa ja obávam,že keď dám Bena do škôlky,tak bude aj tak väčšinu času doma,lebo bude chorý a ešte aj nás nakazí. Preto by som ho chcela mať radšej doma,len kôli nemu zvažujem tú škôlku,lebo vidím,že mu to chýba tá detská spoločnosť,doma sa chudák len nudí. Inak do tej cirkevnej škôlky by som ho aj ja rada dala,ale máme to odruky,radšej zvolím tú čo máme najbližšie. Aj s tou cirkevnou školou je to tak isto,najradšej by som ho dala tam,lebo som počula chvály na morálku detí v tej škole,len tiež to máme ďaleko,tak pôjde do najbližšej školy.

pusinqa
17. jan 2011

@mia.k s tou škôlkou to je veru strašná dilema a je to len na tebe zvážiť si svoje priority a situáciu, ale je to náramne ťažké rozhodnutie, ktorú škôlku máte vy najbližšie?
dneska aká hmla hnusná že?

pusinqa
17. jan 2011

@janus32 my máme len z obchodu všetko za euro také včielkové krídla a čelenku - minulý rok mala, som jej k tomu oblepila čierne tričko žltou páskou pásiky, čierne gate, žltú sukienku, vílové biele krídla, čelenku, sukienku tylovú a paličku - to chce tento rok Julka, lienkové krídla a červenú sukienku tylovú a čarodejnícky klobúk s pár vlasmi ak by sa ti čosi hodilo ozvi sa ale všetko je to také že musíš k tomu ešte kostým dotvoriť ty, ona sa s tým aj doma hrozne prehrá, furt má niečo z toho navlečené 😉

libka1
17. jan 2011

@ciarka od 1.1.2011 sa menil zakon, zato uz neprides o rodicovsky 😉 predtym to bolo tak ako ti povedali...
neplaste ma tu s tym podiom,sak dostanem infarkt...

janus32
17. jan 2011

@pusinqa my mame takyto a rada by som nieco ine 😵 ,nejaku princezku,alebo take nieco 😔

pusinqa
18. jan 2011

@libka1 prepáč plašiť ťa nechcem ja som to tam nevidela ale počula som o veľmi vážnom úraze ktorý sa tam stal ale zas nie počas škôlky pri učiteľkách ale keď prišla mama malá si ešte pre niečo vybehla a spadla odtiaľ s vážnym úrazom hlavy ☹

mia.k
18. jan 2011

@pusinqa ach,mi hovor o tej dileme,či dať malého do škôlky alebo nie.Už nad tým uvažujem niekoľko mesiacov a termín zápisu sa blíži, a ja stále neviem,čo spraviť. Najbližšie máme tú škôlku na Holého. Možno naše mladšie deťúrence budú raz spolu chodiť do triedy. 😉

libka1
18. jan 2011

muz bol dneska s malou u tej imunologiky lebo mna vyexpedovali z roboty do BE 😝 vysledky mala dobre, vraj nie je nachylna na alergie, predpisala jej nejaky isoprinosine a ked ho vyberie nasledne ribomunyl tak som zvedava aky to bude mat prinos 😅 dufam ze to uz bude lepsie...

@janus32 nechces oblecko micky mausice pre malu? akurat dnes som take videla v hrackarstve, som bola kupit cosi malej a maju ho za 12 euro, su to take saty ruzove s bodkami a celenka s usami a maslou... to ma len tak napadlo ked zhanas kostym 😉 nemal by mat nikto iny ked to dovleciem stadeto 😉 inac aj my mame karneval v piatok, ale my mame este kostym z minuleho roka, kedze je s nim spokojna a cche si to v nom zopakovat tak zatial nemusim riesit novy 😀

janus32
18. jan 2011

@libka1 ja som bola dnes v Tescu,booozenko tam mali take paradne kostymceky,normalne sa mi rozum zastavoval-no horsie je,ze aj pri tych sumach 😠 A Evka chodi teraz do skolky?no nasej Eme som uz povedala,ze tie jej kasle riesit nebudem,kasli si moja,do skolky aj tak pojdes 😒 no niekto si povie,ze mi asi sibe,ale ona fakt je chora z tej skolky.Nekasle,iba ked jej poviem,ze sa ide rano do skolky.Ale zacala chodit aj susedka nasa,Emina veelka kamoska,tak je teraz v pohode 😉

libka1
18. jan 2011

@janus32 a co tam stali tie kostymy? lebo tento mickey tu bol najlacnejsi, ostatne stali aj 29 eur a pritom mi nedosli nejake uzasne 😝

lumistri
18. jan 2011

@mia.k a nevies nahodou kedy je zapis do skolky na holleho? ja tam tiez chcem dat maleho.. minuly rok sme tam boli na dni otvorenych dveri a celkom sa mi to tam pozdavalo, taka normalna skolka, klasika a je najblizsie.. 🙂

pusinqa
18. jan 2011

@mia.k možno 😉 ako to zvládaš ?
my stále riešime dookola predné sople, zadné hlieny, teraz dávame fenistil a sinupret a modré septonexové kvapky a mám pocit že to je k ničomu, výter mala asi ok lebo detský zatiaľ nevolal, cez deň je v pohode, len keď spí pochrchláva a nadránom des to nemôže dýchať a sa budí potom o 6-ej lebo má problém 😝 Julka zas robí večer cirkusy posledný týždeň sme z nej na mraky, navečerať, umyť , uložiť je nadľudský výkon 😝
a čo najbližšia škôlka je dobá voľba ja to veľmi oceňujem hlavne keď sa ide s bábom pre väčšie deculo 😉

janus32
19. jan 2011

@libka1 ceny boli od 8e-po 20e-ale tie uz boli fakt paradne-akoze normal saty ako princezna a vsetky tie blbosti k tomu,fakt suprove 😵

janus32
19. jan 2011

@mia.k jezis tebe to ako ide,za chvilku uz budete styria 😉
@pusinqa stale sa trapite so soplikmi?Nemoze to byt z mlieka?

mia.k
19. jan 2011

@lumistri ešte neviem,kedy bude zápis,ale býva myslím niekedy v marci. A ty si rozhodnutá dať Jojka od septembra do škôlky? Kto ti ho tam bude vodiť?
@janus32 veru blíži sa nám to už...
@libka1 tak ty si zase preč? Ja reku že čo je s tebou. Inak som rada,že Evke dobre dopadlo to imunovyšetrenie. Takže si len ešte nevie jej organizmus poradiť s tými bacilami a vírusmi v škôlke-pravdepodobne, alebo čo na to povedala imunologička?
@pusinqa chudiatko Tinka,stále sa jej tie soplíky nezlepšujú? Kedy budeš vedieť výsledky z výteru? A ku ktorému pediatrovi chodíš?

pusinqa
19. jan 2011

@mia.k chodíme Maňákovi, povedal že ak tam čosi budú mať zavolá a nevolal tak asi to je ok, bud. týždeň ideme na kĺbiky, poradňu, očkovanie, sa opýtam. akože chvíľu je lepšie, chvíľu horšie ale furt má hlieny, teraz hlavne nadránom
@janus32 čo ti ja viem, ozaj neviem z čoho to má, skúsim jej naliať dačo namiesto mlieka ? 😀

pozrite ako nám rastie princezna

mia.k
19. jan 2011

@pusinqa jéj,aká je už veliká...Myslím,že sa na teba podobá... 😉 No nad ránom to býva s hlienmi najhoršie-pozatekané to má po noci. V noci zrejme asi tak často soplíky neodsávaš ako cez deň... Ale aj tak je to divné,že má tie splíky tak dlho,pokiaľ sa teda z výteru nič nepotvrdilo. 😖

pusinqa
19. jan 2011

@mia.k cez deň ani nemusím odsávať, nemá ich teraz, odsávam len ráno aj to nemá sople ale musím dlhšie čakať kým vysajem trochu z tých zadných hlienov a to stále spí v noci na vyvýšenom nech jej to aspoň steká a nezateká 😝

kankam
19. jan 2011

@libka1 tak zas ťa vyexpedovali 😉 aspoň máš zaujímajú prácu, ak ti to teda nelezie na nervy 😝 , som rada že v zásade nič hrozné, ribomunyl berieme aj my od Mája a v septembri nám brala krv na výsledky, myslela som že to hneď zaberá, ale nie to je asi beh na dlhé trate, musí sa to brať v cykloch na lačno, stačí trochu vody, aby ti to vypila(my sme sa trápili s 1/2 pohárom na začiatku a netreba veľa, len aby sa ti to rozpustilo)
My sme už ok, neboli sme ani na rongene, ani u neurológa, nechcela som ju zbytočne trápiť 😔

asi som to tu nepísala, mali sme problém s krkom, spravila jeden blbý pohyb s hlavou(oprela sa o gauč) a nemohla hýbať s hlavou, len v 1 polohe bola a každý nepatrný pohyb ju strááášne bolel ☹ ☹ ☹ skončili sme na druhý deńna ortopedii a nosila týždeň golier na krku, a lieky od bolesti sme jej dávali, musela v tom aj spať, našťastie sa jej to polepšilo(že tak ako to stuhne to musí aj odtuhnúť 😔 ) tak našťastie je to ok, ale mala som stres jak hovado, či jej niečo nezacviklo a nebude mať problém s rukami, alebo nohami ...

kankam
19. jan 2011

@janus32 ja som čítala, že to že mlieko zahlieňuje je mýtus 😒 tak si vyber ...
@mia.k daj si ho na zápis a keď nedáš potom, tak im to nebude vadiť, aspoň zoberú nejaké ďalšie dieťa, ale budeš mať istotu, inak ako sa máš ? 😉
@pusinqa krásna princeznička 😉 😉 😉 chúda -tie soplíky a ty od 06 h hore, tiež nezávidím ...mňa toto počasie nejako likviduje, by som spala stále keď je tma, a naša nina má teraz zasa nejaké mory, bije ma v noci a kope a pýta tatina a potom aj toho odháňa, asi sa jej najaké hlúposti snívajú ...

kankam
19. jan 2011

a materské mlieko nemá ako zahlieňovať je to prirodzená potrava ... 😔 😔 😔

janus32
19. jan 2011

@kankam som ho davno nepila,tak neviem 😀 ale aj na pohotovosti nam dr raz povedala,ze v noci nedavat malej mlieko,ked mala sopliky,vraj skusit nahradit cajom 😕 to sa mi zda blbost,ale neviem 😒

pusinqa
19. jan 2011

@kankam chúďatko Ninka, nám sa Julke malej pri obliekaní zasekla tak rúčka z ničoho nič, nemohla ňou hýbať, kebyže nevidím neuverím, utekali do TT a tam v čakárni chcela zdrav. kartičku a dáko tak ju chytila že sa jej to odseklo a bolo po probléme 😀 , mne sa tak v detstve zasekla noha, bolo to hroznéééé, odvtedy neznášam cviky kde sa zalamujú nohy alebo sa v podrepe otáča a tak 😝
a tie nočné mory to je veru des, u nás už našťastie len občas ale vie to "potešiť" predvčerom mala takú noc, sme boli ako smrtky lebo bola u nás v posteli, nič sme sa nevyspali 😲
a veru kým ráno Tinka pospala bolo super, teraz tieto budíčky o 6-ej nič moc, ani nevládzem doobeda moc s ňou chodiť von tak sa mordujeme vnútri ale ona sa aspoň dá uspať vnútri v kočíku aj keď len na cca 40 min., Julka iba von a za pohybu môj najšťastnejší okamih bol keď po roku spávala už iba 1x denne 😨

libka1
19. jan 2011

@mia.k povedala presne to co si napisala, ze do 5-6 rokov si dieta buduje imunitu a mame byt trpezlivy, ale teda dala nam nejake oblbovaky...
@kankam k tej robote sa nebudem vyjadrovat, dufam ze sa to coskoro vyriesi...

kankam
19. jan 2011

@libka1 inak som strašne zvedavá ako ja budem na tom keď ninka pôjde do škôlky, modlím sa, aby to nebolo tak ako evička, lebo aj keď ti nič nezistila, tak niektoré deti vôbec takéto problémy nemajú, neviem čím to je ... 🙄 😕 🙄

držím palce na tú robotu 😔 😔 😔

lumistri
19. jan 2011

@mia.k ano chcem ho dat na 100%, dufam ze mi ho zoberu. myslim ze mu to pomoze, bo malo rozprava a aj slabsie papa.. tak dufam ze sa zvezie popri ostatnych detoch 🙂
a vodit ho tam budem tyzden ja a tyzden manzel ked bude mat poobednu, a zase vyberat ho tiez budeme na striedacku.. hadam to nejako zvladneme.. 😕

libka1
20. jan 2011

@lumistri zvladnete neboj 😉 ja kolko razy bezim pre nu tak ze mi az pot po chrbte tecie a zvladame 😀 rano vacsinou vozi muz a poobede vyberam ja, ak sa fakt neda, idu svokrovci, byvaju v bohuniciach, tak ked neni ina moznost vypomozu, ale snazim sa tomu vyhnut, lebo evka sa strasne tesi ked pridem ja 😵 muz chodi z roboty medzi 18-20.00 takze on je poobede nepouzitelny 😅
@kankam u nas maju v triede tento problem tusim vsetky deticky, 1-2 sa mi zdaju ze su tam dost vela, ale ostatne furt chybaju 😝 nechcem zakriknut, ale my sme teraz relativne dobre, klop klop, minuly tyzden sice mala soplik ale nakoniec uplne sam presiel za 2 dni a odvtedy je OK.... asi pomohlo aj to ze dlhsiu dobu nechodila do skolky, vyse mesiaca, vysadili sme mlieko, pchame ju ovocim a zeleninou, bola par dni pri mori, davame imunoglukan (no teraz sme ho nahradili tym co dala imunologicka) a neviem co vsetko este na nej skusame 😅 tak hadam do marca vydrzime bez vacsich problemov a potom by to uz malo byt fajn dufam...

kankam
20. jan 2011

@libka1 tvoj mm, presne ako môj mm, my tiež uvažujeme, že ju bude mm vodiť do škôlky a ja budem pre ňu chodiť ...
inak si myslím, že to more jej určite prospelo, ako ste sa tam mali, počasie vám vyšlo ?
mne poradila imunologička probiotika biogaia , dávala to aj svojim vnúčatám 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre