Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

mia.k
9. mar 2011

@janus32 🙂 🙂 😉 😉

libka1
9. mar 2011

@kankam ejha, tak nech ju to rychlo prejde, to je neprijemne... to je tusim jedina choroba ktoru evka este nemala co chodi do skolky, klop klop
u nas dneska robili portrety v skolke, tak slecna isla s vrkocmi co teda u nas byva strasny boj a dneska sa paradila ako princezna 😵 dufam ze sa ten portret vydari, mali by sme darcek pre babky, jedna ma tento mesiac narodky a druha buduci 😉 sa na to tesim ako mala 😵 😵

lumistri
9. mar 2011

@svetielkoand coze? to akoze nedostanem matersku ale budem dostavat len rodicovsku? to si ten stat robi srandu?
a navyse som si platila dobrovolne pripoistenie, tak hadam dostanem viac, ci?
inac sme volali na socialku do trnavy a chcu aby sme to doniesli tam, vobec nepovedali, ze sa to da vybavit tu v hc..
a ten registracny list nam poslali mailom ale chcu aj potvrdenie od zamestnavatela (co som tam robila pred prvou md), tak na co im to bude? a este chcu aj z upsvaru potvrdenie o preruseni poberania rodicovskeho, tak hadam by mohli uznat tu matersku?! fu, som z toho jelen.. no uvidime co si na mna vymyslia.. 😖
paneboze toto je horor s touto byrokraciou.. na nervy.. 😒

janus32
9. mar 2011

@libka1 😀 😀 😀 tak to je super darcek.Inak damian ked bol maly,nikdy sme chvalabohu nemali hnacky,grcacky,no ale Ema si ich uzila 😒 byvali sme 10ludi v dome a tam ked jeden chytil taku pliagu,tak uz sa to vlieklo,z jednej strany domu na druhy 😠

kankam
9. mar 2011

@janus32 už jej je lepšie, už nehnačkuje, grckala len ráno a zjedla kúsok rožka, nejaké kukuričné široké chrumky, aj 1/2 banána na etapy, cez deň mala 38,5, to som sa naľakala, ale dala som panadol a teraz už má len 37,7 a panadol už doúčinkoval ... akurát sa začala sťažovať na pravé uško, tak neviem čo z toho bude 😖 😖 😖
ja som tiež náchylná na takéto veci, niekedy stačí aj zchuti zjesť tresku, aj tehotná som také mala 2 x, som myslela že predčasne porodím ... 😒 😒 😒

pusinqa
9. mar 2011

@libka1 julka mali včera dáke fotenie asi to čo ty píšeš a akurát nám ráno zateplotovala a ja som sa tak tešila na fotečky ja som tiež na toto "zaťažená"
@kankam nech je malá rýchlo fit
my tiež virózujeme julku sa snažím izolovať v detskej a má povolený vstup len na chodbu, tak máme "veselo", ešteže Tinka sa v pohode vyspí aj pri okne 😉

libka1
10. mar 2011

@pusinqa joj, my sme uz jedno fotenie takto premeskali, kebyze aj druhe tak sa asi uz rozplacem 😅
@kankam hadam ju to usko nebude boliet, drzim palce ☹
@lumistri ked si si platila dobrovolne pripoistenie dostanes matersku 😉 naco by sa to potom platilo inak...
@janus32 teraz ma napadlo ze mi sme tiez uz mali celorodinne hnacky, takze som nehovorila pravdu ked som pisala ze to este nemala, mala, sme to nachytali jeden od druheho, ale ona to tusim mala najmiernejsie... a nedoniesla to zo skolky, my sme to asi chytili od svokrovcov 😝 sak som vtedy panikarila ako kon a teraz som na to uplne zabudla 😀 nevadi, na zle treba zabudnut a pamatat si len to dobre 😵

svetielkoand
10. mar 2011

@lumistri ked si si platila DNP tak budes dostavat matersku, tych odpracovanych 270 dni - tam nejde o pracu ale o platenie odvodov, ktore si si zaplatila. to potvrdenie od zamestnavatela neviem na co im bude 😕

pusinqa
10. mar 2011

@libka1 my sme zas na jednom tento rok boli, preto ma tiež kvôli tomuto neporážalo aj keď mi bolo ľúto, len to prvé mali kým som bola v pôrodnici, tak je tam tak smiešne učesaná ako keď má tatinko dieťa na starosti 😀

janus32
10. mar 2011

@kankam no hadam sa vam to zlepsi a usko mozno trosku len z grckania boli 😵
@libka1 mas pravdu,na zle treba zabudnut 🙂

mia.k
10. mar 2011

@kankam dúfam,že Ninku prestane bolieť to uško, to by nebolo bohviečo,keby tam mala nejaký zápal. 😝
Inak aké si je zase chorobové obdobie. My sme už všetci traja chorí,aj ciarkovci sú ževraj chorí,aj vy tu máte choré detúrence, no neviem,ale tento rok sa mi akosi nepozdáva s tými chorobami. Nejak to nemá konca kraja. 😖
@libka1 no som zvedavá,aké fotky im porobia. Dúfam,že sa vydaria. 😉

pusinqa
10. mar 2011

ja chcem ísť voooon 😢 , bohu vďaka za to že tinka najlepšie spáva pri okne že nevyžaduje vozenie von v kočiari ako julka lebo to by už bola iná kovbojka, tá už je taká plačlivá chúďa, keď jej zajtra klesnú teploty asi jej už zruším izoláciu v inej izbe je mi jej ľúto že nie je s nami, hádam postačí keď sa bude držať ďalej od malinkej
a dúfam že niekedy potom už dáme to kočíkové stretko v pánskej keď bude pekne a keď už bude juli fit 😉

libka1
11. mar 2011

aj evka uz mala vcera soplik a so mnou sa nejak tocil svet, som musela muzovi volat nech pride skor z roboty 😕 😅 uz aby bola jar, lebo tento rok je naozaj neuveritelny 😝 teraz mi je uz lepsie, uvidime co bude ked sa evka zobudi 🙄

kankam
11. mar 2011

@libka1 @pusinqa @janus32 @mia.k
ďakujeme za priania, nina včera prekonala krízu, mala 39 teplotu a nič nechcela piť, až sme s ňou robili krik a hrozili, že odobereme krtka(plyšáka, ktorého berie všade), tak s plačom sme do nej dostali niekoľko glgov a ešte nás aj zavádzala že pije, len cmúlala slamku a dávala flašku do pusy, ale nič nepila, ja som bola v koncoch, našťastie sa to v noci polepšilo a vypýtala si mliko, tak do rána postupne vypila 1 flašku a potom síce ešte cez deň 2 x vracala, ale už je ožitá, teraz zjedla trochu ryže, užpije dobrovoľne a hlavne sa začala hrať a pobehuje tu, takže ona je z najhorišeho vonku, za to prebral štafetu mm s 38,5 tepotou a podobnými príznakmi, len nie v takom prevedení ako nina a už to chytá aj mňa, takže som zvedavá, ako prežijeme víkend a či sa z toho dostaneme do pondelka, lebo do roboty ísť musíme ... 😖 😖 😖

pusinqa
11. mar 2011

@kankam júj nech ste čím skôr fit 😖
mňa dnes julka tiež oblbovala, vstane z gauča a tam mokrý fľak, chytím tepláky mokré, reku či sa pocikala ale nešlo mi to do hlavy už je ozaj veľká a nie je ani na močové prechladená, prezliekam ju gaťky suché, suším fľak fénom a lepkavé, tak ona tam vyliala džús a sa mi bála povedať tak si na to sadla žaba malá 😀

janus32
11. mar 2011

@kankam jeeeezisenko marienko,chudiatka,takze az taketo to mate doma 😖 no ja to veeelmi dobre poznam ☹ nasa Emka si taketo grcacky uzila od malinka ☹

libka1
12. mar 2011

@pusinqa sikula, hned nasla riesenie 😀

@kankam tak to mate presne to co sme mali my, to bola radost 😝 , ale preslo nas to vsetkych tak za 2-4 dni, tak dufam ze budete na tom podobne 😔

kankam
12. mar 2011

@libka1 už je nám lepšie, máš asi pravdu, že tie 2-4 dni, dúfam, že zajtra večer už budeme viac fit, aspoň u nás dospelých to má ľahší priebeh, pri ninke som už bola v koncoch ☹ ☹ ☹ , ešte stále je ako vrabček - 3 -4 sústa, ale lepšie ako nič .... neuveriteľné ako dokáže také dieťa schudnúť za 3 dni ☹ ☹ ☹

kankam
12. mar 2011

@janus32 @pusinqa ďakujem vám za podporu ... 😉 😉 😉 😵 😵 😵

kankam
12. mar 2011

hovorila som so sestričkou od bugárovej a že je strašne veľa rotavírusov v HC, takže dúfam, že vás to nepostihne niektorú, pozdravujem aj statných chorých - @mia.k aj čiarku, nech ste rýchlo fit, už nám dúfam, prichádza jar ...

libka1
13. mar 2011

@kankam my sme proti rotavirusom ockovali, ale teda nie som si ista ci to pomaha, kedze sme to mali 😅 ale vraj ked to dieta dostane tak ma lahsi priebeh ak bolo ockovane, tak to teda tiez neviem posudit ci bol lahsi 😅
boli sme vcera na vystave nabytku a som stastna ako blcha, lebo jediny rest co sme mali mame z krku, dokupili sme nabytok do detskej izby, do mesiaca by sme ho mali mat doma, tak sa tesim 😵 😵 😵 uz nas to matalo vyse roka a nevedeli sme sa rozhybat 😝

janus32
13. mar 2011

@kankam Aj u nas to malo vzdy taky priebeh,Emka bola na tom najhorsie,Damian a ja sme to nechytili a mm si isiel rit roztrhat 😀 Aj v okoli Nitry je ta pliaga teraz,aj svagrinina mala kakala ostosest 😒
@libka1 aj svokorovci boli a skonstatovali,ze po ine roky bolo viac toho.ja byvam za rohom a ani som nevedela,ze vystava je 😖 mm ju chcel utajit predo mnou,lebo ja rada take veci ocumujem a kocham sa 😵

libka1
13. mar 2011

@janus32 my sme isli len po detskom borovicovom nabytku, takze netusim co vystavovali, ine ma nezaujimalo 😅 ked clovek zariaduje je to vzruso, ale ked nemas co kupovat tak ma to nebavi 😉

janus32
13. mar 2011

@libka1 tak to mne vobec nevadi,ja sa rada pokocham 😵 ale ked vidim nieco co by som straaasne chcela,tak ma ruky svrbia vo vacku 😀

mia.k
14. mar 2011

@kankam fúha,to ste si teda užili! Dúfam,že už je vám lepšie.Aj ste išli dnes do práce? A čo sa v takomto prípade užíva,či nič,len sa dietuje?Ešte sme to našťastie nemali,ale až by nás to náhodou postihlo,nech viem,čo s tým.
@libka1 a Evka je ako na tom,ešte je chorá? Inak blahoželám ku kúpe nábytku.Tak už ste to konečne poriešili? No som naň už zvedavá. Ja tiež strašne rada chodím na výstavu nábytku,aj ked nič nepotrebujem,ale tiež sa rada chodím kochať. Bola by som tiež išla,ale už si teraz netrúfam.

libka1
14. mar 2011

@mia.k uzivaju sa vsemocne probiotika 😀
nie je chora, isla do skolky dnes, ale vcera vecer sa z nejakeho zahadneho dovodu povracala, dufam ze to bola len jednorazova zalezitost, rano jej nic nebola... na ine nepomyslela len si nezabudnut zobrat kabelku so sebou 😀
zacina mat slecnovske maniere, place lebo nema dost dlhe vlasy a v h&m sa chytila kabelky s hello kitty a boli dve moznosti, bud pojde kabelka s nami alebo tam evka (popripade jej ruka) ostane s kabelkou... 😅 tak sme jej ju kupili, a ani nebanujem, lebo ked vidim aka je z nej hotova, tak konecne dostala darcek ktory trafil do cierneho 😀 vecer zaspala so slovom kabelka na perach a rano sa s tym istym zobudila 😀 asi ide do tuheho 😀

mia.k
14. mar 2011

@libka1 jéj podarené s tou kabelkou 😀 😀 😀 😀

libka1
14. mar 2011

@mia.k von nejdete? ci este choroba trva?

libka1
15. mar 2011

nejak to tu viazne 😀

Bola som na nákupoch v supermarkete, kde som si kúpila:
Liter mlieka.
Dvanásť vajec.
Pomarančový džús.
Hlávku šalátu.
Veľké balenie kávy.
Nakrájanú slaninu.

Počas vykladania tovaru na pás pri pokladni som si všimla, že za
mnou stojí nejaký opitý chlap, ktorý pozoruje čo vykladám
Pokladníčka začala skenovať môj nákup, opilec bez akejkoľvek
Emócie povedal nahlas: "Ty určite nemáš priateľa."
Ostala som prekvapená jeho tvrdením ale zaujala ma jeho intuícia,
pretože som fakt bola sama.
Pozrela som sa tých 6 položiek, ktoré ležali na páse a nevšimla si
nič nezvyčajné na mojom výbere čo by mohlo ožranovi naznačiť, že som
bez partnera.
Absolútne nič ma nenapadlo.
Moja zvedavosť bola priveľká a tak som povedala:

"Vieš čo? Ty máš naozaj pravdu ale ako dočerta si na to prišiel?"

Opilec odpovedal:
"Pretože si škaredá."

mia.k
15. mar 2011

@libka1 😀 😅 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre