Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

lucyka1
12. apr 2011

@majka_3 neboj urcite o dva tyzdne ti doktor povie ze mu uz krasne bije srdiecko. ano tam za postou v tej oranzovej vilke. aj ste planovali babo? 😉

majka_3
12. apr 2011

@stanka26 o tych som pocula to su porodnici v Pn. tusim .nie? 🙂 noo ako bolo by mi to jedno kde budem chodit ci do Pn ..Ba ..Nr len nech je odbre postarane a zaujem sa staratnei..rychlo..ryychlo..a sup dalsia takto jak na pase.....minule som bola na prehliadke a som povedala ze mam problem ze mam vytok ci sa mam vyzliect.a on ze naco.....a bolo ......to bolo vsetko ako sa o mna postaral... 😠

majka_3
12. apr 2011

@lucyka1 ano 2 roky sme sa pokusali ..teda nechavali ze ked bude budeme sa tesit..no a neslo to..tak som mala predpisane tabletky clostil a sup na prvy krat 🙂 ani som nedufala.... 😀 to bolo prekvapko tie dve palicky najst 😀

lucyka1
12. apr 2011

@majka_3 super. my sme sa o martinka pokusali 2,5roka a toto druhe tehu sa podarilo na prvykrat. co mna osobne velmi prekvapilo kedze som myslela ze budeme sa musiet viac snazit 🙂 inak mas pravdu, doktor by sa mal viac starat o svoje tehu pacientky. u brestanskeho je jedna nevyhoda ze sa caka vonku este predtym nez pride sestricka, aby si mala dobre cislo a bola cim skôr vybavena, ale ty ked si z HC priamo, tak to ti nevadi ake by si mala cislo, lebo môzes ist kludne domov este... ja tam chodim vzdy skôr, aby som bola medzi prvymi kedze nie som priamo z HC...

majka_3
12. apr 2011

@lucyka1 ahaa..no to sa mne nepaci..lebo kd eteraz chodim ma objedna pribblizne na 11 tak do tej hodiny ma vybavi..vie sze nemusim sedeita cakat celi dne.....alebo tak.... hm 🙂 tak to ma vyhodu...no som poevdala ze este poslednu sancu dam.....bo pojdem o tie dva tyzdne a som zvedava na spravanie uz by tam mal byt ten moj d . aj ked ani on nije bohvie aky.... :-/ uvidime... mozno sa tam niekedy stretneme 😀

lucyka1
12. apr 2011

@majka_3 necakam cely den ked som medzi prvymi. no pravda je ze to je nevyhoda toho celeho. ale ako doktora si ho pochvalujem nakolko je este aj vtipny 🙂 ale ak mam problem tak ho riesi. dava si zalezat podla mna vzdy ma vysetri dôkladne a neodbyje ma. to je môj nazor. moja osoba je s nim spokojna. cokolvek sa ho spytam pekne odpovie a poradi, porozprava sa a tak. ziadne rychlo, rychlo, rychlo.... 😉

lucyka1
12. apr 2011

@majka_3 ale uz musim ist pre maleho do skôlky. tak zatial ahoj. 🙂 a daj vediet ako si dopadla. drzim palce. ale myslim ze ked je to uz raz tam tak bud hlavne kludna a nestresuj sa tie dva tyzdne. uzivaj si krasne tehotenstvo. je to naozaj zazrak prirody. 😉 🙂

majka_3
12. apr 2011

@lucyka1 to je pekne a dobre 🙂 aj ja bysom chcela takeho... 😉
no budem sa snazit byt kludna a dufam ze bude vsetko ok..no ozvem sa ako som dopadla.. 🙂
tak utekaj aby mali necakal 😉 a dakuejm za rady ..tebe aj ostatnym babam 🙂

libka1
12. apr 2011

@majka_3 to si isla fakt dost skoro, vacsinou tam este nic nevidia v takom skorom stadiu... ale zas chapem aj ja som bola netrpezliva, chcela som vydrzat do 10 tyzdna ale podarilo sa nakoniec len do 8 😀 to uz bolo vidiet srdiecko 😵 😵 😵 ja chodim k belanskemu na podzamsku... nemam s cim porovnavat tak neviem posudit jeho kvality 😅 niekto nanho nadava, niekto ho chvali 😉 mne zatial vyhovuje, ale podla mna je kazdy lekar dobry kym nie je nejaky problem, potom az clovek zisti aky naozaj je 😝 a na krv idem prvykrat zajtra az, ale tehu knizku uz mam skoro mesiac 🙂

majka_3
12. apr 2011

@libka1 jeej tak gratuluejm 🙂 ten moj ochotak nezobral ani krv ani nic..hm 🙂 zvykam si na ten nas Hlohovsky pristup 😀
ale nevadi snad ked pojdem o 2tyzdne sa budem tesit ze je tam fazulka bije srdieckoa s knizkou domov 😀 tak si predstavujem navstevu u gyn. 🙂 len mam aj obavi..lebo sa somnou bavil ako keby som si vymyslala ze som tehotna . 😖 ..ale hadam nemozu klamat tie testy ci? 😲 robila som si 5normalnych testou 2 do nadoby 2 co nakvapkas a 1 do prudu a dnes ten clearblue ten digi. vsetky pozit takze 6 testov mi to potvrdilo.... 🙂 no uz nech prejdu tie dva tyzdne 😀

libka1
12. apr 2011

@majka_3 no z toho ze nie som tehotna by som po tolkych testoch strach nemala 😀 😉 len treba vyckat 😵

libka1
12. apr 2011

sranda, zaradilo mi moj prispevok pred tvoj a pritom som pisala az po tebe 😀 zahada 😕 🙄 😅

libka1
12. apr 2011

aj ten druhy, no som zvedava kam sa dostane tento 😕

margareta76
12. apr 2011

Libka1: Ja mam knizku asi tyzden a na odberoch som zatial ani nebola. Som zvedava ake odbery ti bude robit, v com sa budu odlisovat od mojich 🙂

libka1
12. apr 2011

@majka_3 nemas nejaky divny cas nastaveny na pocitaci? neviem skade sa do tvojho prispevku potiahlo 15:32 ked este je len 31...

majka_3
12. apr 2011

@libka1 pozeraam 😀 😀 😀 ale mi mame tolko hodin 😀 to ten Hlohovec 😀 😀 😀

libka1
12. apr 2011

@margareta76 potom porovname, ma mi zobrat krv a spravit ultrazvukove vysetrenie, myslim ze by to malo byt NT (nuchálna translucencia) plodu, podla toho co som nasla na nete. tu je cosi o tom napisane: https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-komplikacie/nuchalna-translucencia-hranicna-hodnota-vase-skusenosti/

margareta76
12. apr 2011

Majka_3: Ja si myslim, ze tie testy su celkom kvalitne. Ked som si ja ich robila na zaciatku tehotenstva (mozno v takom case ako ty) tak som ich mala negativne, az neskor boli pozitivne. A vzdy ked boli pozitivne - vzdy som bola tehotna 🙂 Takze u mna 100% uspesnost pozit.test-tehotenstvo 🙂
Libka1: Aj ti byva este nevolno? Mne ano, ale dufam, ze to coskoro prejde. Ratam kazdy den dokonca prveho trimestra. Naozaj nechapem, ze preco su to ranne nevolnosti, ked trvaju cely den, ale asi preto, ze zacinaju rano 🙂

libka1
12. apr 2011

testujem 😀 zmenila som si cas na 13.40, som zvedava kde bude tento prispevok 😀

libka1
12. apr 2011

nepomohlo, zaradil sa ako posledny 😀 😀

libka1
12. apr 2011

@margareta76 no mne rano vacsinou nie je nic, ale poobede mavam zaludok ako na vode... vracat som este nevracala zatial... dufam ze sa to uz ani nezmeni, pri prvom tehu mi nebolo zle vobec, takze toto je pre mna trochu nezvyk 😅

margareta76
12. apr 2011

Libka1: Mne robil NT zatial pri kazdom tehotenstve a ultrazvuk mi robi tiez pravidelne. Na NT som objednana na buduci tyzden. Dufam, ze vsetko dopadne OK.

margareta76
12. apr 2011

Musim utekaaaaat... deti sa budia 🙂

libka1
12. apr 2011

prave som zistila ze tie prispevky sa miesaju aj v inych temach, takze je cosi s konom 😀
to NT sa robi asi len v 12 tyzdni ak som dobre pochopila a je to povinne vysetrenie... aj mne ho robil aj v minulom tehu... tentokrat sa trochu bojim, predtym som nejak lahsie znasala tie vysetrenia...

majka_3
12. apr 2011

@margareta76 dakujem za uspokojujucu spravu 🙂 no uvidime o 2 tyzdne 🙂

majka_3
12. apr 2011

@libka1 to tomu koniku asi blbne 😀

pusinqa
12. apr 2011

@margareta76 a kam chodíš ty ak sa smieš opýtať?

majka_3
12. apr 2011

@pusinqa a jake nove zdravotne stredisko? nieco v Hc? to asi nie.ze...
Veru tazky vyber tu v Hc ... 🙂

kankam
12. apr 2011

@majka_3 ja chodím do tt mudr.Péči - poliklinika družba, v hlohovci som to tu ukončila, ja som u neho bola v 5-6 týždni a aj keď neviudel plod, ukázala sa taká gulôčka prázdna a povedal, že asi som a hneď mi zobral test hcg z krvi, za 3 dni som vedela, že som tehu 😉 a potom mi v 10 tt urobil sono, aj foto a vypísal mi knižku.
to prečo ti nevzal krv som nepochopila ... 😉 😉 😉 hlavne keď vidí, že je to želané tehu 😖 😖 😖

majka_3
12. apr 2011

@kankam 😖 😖 😖 ved to ze vie ze som sa o to snazila a brala tabletky aby sa podarilo tak by mal by mat zaujem mi pomoct 🙂 ale co uz.... 😒 😠 v dnesnej dobe ..ked nieje znamost tak nieje nic 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre