Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kajkasamko
3. okt 2011

Ahojte baby, prosim vas este funguje ten detsky kutik v HC? Mozte mi napisat kde to presne je a ako tam je. Myslite ze tam mozem ist aj s rocnym babom, tak ze budem pri nom, nech sa troska pohra?

mia.k
3. okt 2011

@kajkasamko ahoj. Ten detský kútik,čo bol nad Orangeom je zrušený,ale na Dilongovej je materské centrum,kde sa dá ísť tiež s deťmi pohrať,ale neviem ti povedať,že či s ročným dieťaťom,ešte som tam nebola.

kajkasamko
3. okt 2011

@mia.k dakujem, som si aj myslela, ze to bude zrusene (v HC nema nic dlhu zivotnost ☹ ) skusim pozistovat o tom materskom centre. Dakujem

mia.k
3. okt 2011

@kajkasamko niet za čo. 😉

libka1
4. okt 2011

@kajkasamko urcite tam mozes ist s rocnym dietatom, robia aj cvicenie pre deti do 1 roka, najdes ich na facebooku, ked si ich pridas medzi priatelov budu ti posielat oznamy o akciach co sa konaju 😉 my sme tam teraz moc nechodili lebo bolo pekne pocasie ale cez zimu sa tam urcite budeme vyskytovat, ak mi to druhe dieta dovoli 😉

libka1
8. okt 2011

@kajkasamko hello, prave mi dosiel email z toho centra na dilongovej

Cvičenie s detičkami od cca 12-15 mes. do cca 3 rokov
Monday, October 10 at 5:00pm
Location: u nás v centre

Cvičenie s bábätkami
Monday, October 10 at 4:00pm
Location: u nás v centre

kajkasamko
8. okt 2011

@libka1 ano dakujem aj mne prislo na FB a rozmyslam ci pojdem a na ktore 🙂

mia.k
10. okt 2011

Ahojte babulky. Tak ako sa mávate? My sa máme fajn,až na to,že odkedy začal chodiť Benjamín do škôlky,tak je stále chorý a aj malkáča mi nakazil,ale čo narobíme,tak to už so škôlkarmi chodí. Inak Filipko mal predvčerom pol ročka a od včera začal hovoriť mama,tak sa vytešujem. Ale ten čas letíííí. 🙂

libka1
11. okt 2011

😀 ja sa mam dobre, len by som uz rada porodila 😀 idem si dnes uz pobalit tasku konecne 😀

libka1
11. okt 2011

a este som zabudla napisat ze sa zacinam bat 😅 uz len kvoli tomu by som to chcela mat cim skor za sebou 😝

margareta76
11. okt 2011

Ahojte, ja sa mam tiez celkom dobre. Na (zatial) poslednej poradni u gynekologa, som sa ho pytala, ze ci sa este nechystam rodit a on, ze "co by si sa kde chystala, ved si este len v 37-tyzdni" 🙂 Tasku si balim tak priebezne, stale do nej nieco dohadzujem. O strachu z porodu som zatial velmi nepremyslala - chlapci ma tak zamestnavaju, ze nemam kedy o tom premyslat 😉 Ale aj ja, by som mala uz najradsej za tym 🙂

libka1
11. okt 2011

@margareta76 ja mam poradnu zajtra, tak uvidim co mi povie... uz sa nam to v kazdom pripade blizi 😅

margareta76
11. okt 2011

Tak drzim palce Libka1. Ja mam poradnu v piatok (vlastne teraz uz kazdy tyzden, vzdy v piatok). Kam - ku komu chodis na poradnu? Naposledy malo babatko okolo 3kg a vsetko ostatne bolo tak, ako ma byt. Otocene hlavickou dolu... dufam, ze to aj tak zostane 🙂

libka1
11. okt 2011

@margareta76 chodim stale k svojmu gynekologovi tu v HC, akurat sa ho zajtra chcem spytat ci nemam vybehnut do nemocnice, lebo teraz to nejak zmenili... pri prvom som chodila mesiac predtym do nemocnice v TT ale teraz to vraj netreba 😝 uvidim co povie, ale aspon raz by som tam vybehla predtym aj ked netreba 😅

margareta76
11. okt 2011

@libka1 aha, ani som nevedela, ze je takato nejaka zmena, kedze moj gynekolog je zaroven aj porodnik. Ale z pocutia viem, ze tak ako pises, niekedy to tak bolo, ze zena 1mesiac pred porodom chodila na poradnu do nemocnice nejakemu porodnikovi.

libka1
12. okt 2011

@margareta76 ahoj, tak mne dneska napisal ze som na 3 cm otvorena, som sa potesila a on ze to je normalny nalez u druhorodicky 😅 😝 ale uz ma poslal do porodnice nech idem radsej na buduci tyzden sam od seba, ani som sa pytat nemusela, tak hadam sa uz cosi rysuje... aj ked on povedal ze to nikto nevie, ze mam byt trpezliva 😝

margareta76
12. okt 2011

@libka1 Ja som mala naposledy CS 5 (to bude pravdepodobne ludovo povedane otvorenie na 5cm - aspon si myslim 😉 Zevraj to nema ziaden vplyv na porod, ze ci bude zena rodit o tyzden, dva alebo na druhy den.
A do nemocnice-porodnice ides tam, kde chces rodit? T.j. do Galanty?
Misko je podla sono uz aky velky? 🙂

libka1
12. okt 2011

@margareta76 aky je velky neviem, to mi vobec nehovoril 😅 ano, pojdem do GA. To iste s tym otvorenim mi hovoril aj on, tak ma sklamal 😀 neviem ci je to CS, lebo ja tam taku skratku nemam, ale asi ano, ja tam mam doslovne ze branka otvorena na 2 prsty (3 cm)

pusinqa
12. okt 2011

@margareta76 cs je cervikálne skore tam sa berie okrem otvorenia tuším viac paramentrov a je na to nejaká stupnica čiže to nie je otvorenie na 5 cm
držím vám palce baby nech to máte čím skôr úspešne za sebou
u nás sa tinka pomaly púšťa chodiť, zo zubov je zahlienená až hrôza, julka chodí na mažoretky konečne v pohode, zajtra nás čaká zubár mám z toho bobky aj za ňu hádam to zvládneme

margareta76
12. okt 2011

Dakujem Pusinqa za podporu, urcite ju budeme potrebovat 🙂 a taktiez za vysvetlenie CS, nieco taketo som nasla na nete.
Cervikálne skóre -
sa snaží objektivizovať nález (zrelosť krčka) pri vaginálnom vyšetrení. Stav sa hodnotí v týchto charakteristikách

dĺžka,
dilatácia (otvorenie krčkového kanálu),
orientácia (dorzálna je dozadu - ku kostrči, mediálna je v strede a anteriórna je dopredu - k lonovej kosti),
konzistencia (tuhosť),
cerviko-korporálny uhol (je to hodnotenie strmosti zúženia v oblasti vnútornej bránky krčka),
naliehanie (je to vzťah najnižšie položenej časti plodu, najčastejšie hlavičky k panvovému vchodu).

Hodnota môže mať 0, 1 alebo 2 body. Teoreticky je možné nazbierať 12 bodov. Na začiatku tehotnosti je väčšinou cervikálne skóre 0 a na konci 9. V tehotenskej knižke je uvedená maximálna tolerancia pre jednotlivé týždne tehotnosti, špeciálne pre prvorodičky (primi) a pre viacrodičky (multi).

pusinqa
12. okt 2011

mať 3 detičky, to ťa obdivujem, je to krásne ale musíš mať zlaté nervy 😅

margareta76
12. okt 2011

@pusinqa 🙂 Dakujem 🙂
Ani neviem, ze ci su to zlate nervy, ako skor poslusne deti a pomahajuci manzel 😉

mia.k
13. okt 2011

@margareta76 no,niekto si vie vybrať... 🙂 😉 Inak držím tebe aj libke1 strašne moc palce,nech vám tie pôrody šťastlivo dopadnú a nech sú detičky zdravé. 😉

mia.k
13. okt 2011

@margareta76 ozaj a meno máte aké vybraté?

pusinqa
13. okt 2011

@margareta76 ale to aj človek na to musí mať povahu, ja tu už pri dvoch nerváčim ale že neskutočne, dnes až teraz od 2 mini perníčkov a polky jablka a banánu čo som malej robila ovocko som sa konečne napila a varím si jesť, v noci 5x hore a to je že dobrá noc, ja potom pením jedna radosť až ma to kvôli ďeťom mrzí občas aj keď robím čo môžem a vládzem 😀
@mia.k na teba som dnes myslela, sme museli s julkou k zubárovi a varovanie mi vypadlo, som stresovala, ale nakoniec nebolo ľudí a tinka to dnu tú chvíľku vydržala lebo jej zatiaľ iba dal liečivú vložku julke, ale neznášam takého situácie, len tinka teraz ručí keď ma nevidí asi by ju neuvaroval nikto, aj svokrovcov zavolám len k nám tu ako tak vydrží 1-2 h aj bez nás 😝

libka1
13. okt 2011

u mna o CS ani stopy v knizke 😅
inac 3 deti si tiez neviem momentalne predstavit, ja kolkokrat vypenim pri evke a potom ma to mrzi 🙄 ale asi je to o tom kolko pomaha aj ten manzel, u nas je to teraz bieda lebo chodi okolo 7 az domov a dedkovcov som teraz nechala na 2 mesiace na pokoji, este ich budeme potrebovat tak nech si oddychnu 😉 evka tam uz ale na buduci tyzden rukuje, aby sme nahodou nezistili ze rodim a nie je ju kde dat tak ide na tyzdnovku, aspon teda dufam, lebo jej zacal tiect sopel a zajtra ju radsej vyberiem zo skolky 😖 uvidime co bude zajtra...

pusinqa
14. okt 2011

súhlasím s @libka1 u nás mm chodí neskoro a doteraz sa v pomáhaní nepretrhol, čo to pomohol ale zázrak to nebol, posledné týždne sa snaží a pomáha tak na 95 % podľa mojich predstáv 😀 , inak mi svokrovci občas pomôžu s nevyhnutnými vecami ale sú to ozaj iba občasné rýchlovky a nemôžem sa na ne spoľahnúť lebo často z toho vzíde, ale aj to mi dovolí trošku si vydýchnuť keď s niečím pomôžu ale je to makačka byť na 2 deti takmer neustále sama 😝 min. rok sme zvažovali aj pani na varovanie tak 2x do týždňa na 1-2 h, že by som mala viac času na seba, domácnosť, cvičiť som chcela chodiť, ale dáko to nevyšlo a teraz mi to už príde dáke blbé, malá je už naviazaná iba na mňa, ja na ňu a dúfam že už s ňou bude len a len lepšie, ale keď tu piští či varím, či vysávam, pri hocakej činnosti keď sa jej nevenujem chvíľami mám dosť
už máme dnes aspoň korpus torty upečený, zajtra oslavujeme rôčik, strašne to letí

libka1
14. okt 2011

@pusinqa ze rok, to kedy tak ubehlo 😕 uzite si to zajtra 😵
ja sa na muza nemozem stazovat, robi co moze, teraz je zla doba v tomto zial, chces robotu, musis makat ako srob, potom prides domov ako zbity pes, doma deti, vynervacena zena... len ako spomalit, malokto to vie a ma moznost uregulovat tak aby bol v klude 🙄 mne ked pride muz o 7, tak sa akurat tak s evkou pohra (ale aj to mi vzdy velmi pomoze) a umyje mi riady (to ma nejaky pozitivny navyk, tak dufam ze mu to dlho vydrzi)... s ostatnymi aktivitami mi vie pomoct tak akurat cez vikendy a to sa naozaj snazi... len on sa rad tula a stale by chodil po vyletoch (nie sam, s nami) 😀 tak niekedy ani vtedy nevystane cas 😅

pusinqa
14. okt 2011

@libka1 veď to že keď príde aj náš tato tak neskoro domov to už ledva vynervovaná na neho čakám ledva chvíľu vidí a prebaví deti čo fakt pomôže, rýchlo ich nakŕmiť, umyť, uspať každý jednu, my večeru narýchlo kedy sa dá, nezriedka dosť neskoro a ďalší deň za nami, je to sila a cez víkend tiež dobiehame všetko čo sa cez týždeň nestíha, ubehne to rýchlo ako voda 😖

mia.k
17. okt 2011

Čaute. Ja sa tiež od muža moc pomoci nedočkám,on najradšej trávi svoj volný čas podľa vlastných predstáv a nie pomáhaním v domácnosti. Takže sa tiež od rána do večera nezastavím a na nejaké oddychové aktivity nemám čas. Akurát tak keď sa sem tam zadarí,tak si sadnem na obed,keď malkáč spí na chvíľu k počítaču. Tak by som si rada prečítala nejakú knihu-tri mám nové kúpené-len na ne nemám čas. 😒
Inak Tinuške želám všetko najlepšie k rôčiku...ale to rýchlo ubehlo!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre