Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

alionuska
29. jan 2009

Ivulienka 😀 😀 ved nie je nic krajsie ako sa venovat babatku! 😉

janetina
29. jan 2009

ivulienka ano ja mam sintra starsieho a mam to tiez tak na rok hladania prace takze tiez sa neponahlam ale pomaly si robim priekum trhu. Od maleho by som nesla ani za svet ani keby sa rodicia starali, len keby som mala naozaj lukrativnu pracu 😉

mia.k
29. jan 2009

Ahojte.
alionuška,perfektné tortičky...Tie marcipánové ozdoby si zrejme robíš sama,že? Fakt super.
Dnes mi volala libka,že večer jej priniesli opravený modem,dnes ho zapojila a zase nejde.Zajtra by sa jej mali na to prísť pozrieť. Ale pochvaluje si,že teraz,keď nemá počítač má aspoň upratané a ožehlené. 🙂 A inak zase pre zmenu ochorela libkina Evka.Tu je stále niekto chorý.Hrozný čas... Fotky už má hotové,len ešte si musia ísť pre ne.

kankam
29. jan 2009

ahojte baby dík moc za dobré rady, myslím, že to súvisí ešte aj s tou chorobou - tie antibiotiká sú svine aj keď ich treba 😠 😝 🙂 ja mám sama nábeh na mykózy pri antibiotikách a doktoroka mi hneď povedala, že bohužial sa tomu nedá vyhnúť, ani u takých maličkých detí, tak imazol hneď predpísala ...
materské mlieko - dobrá vec 🙂 ja som si tak nechávala zaschnúť na bradavkách zo začiatku, je to fakt liečivé, aj premastí, aj antiseptické účinky to má - taký malý zázrak ... 🙂

skúsim všetko, ale už sa to lepší, už to nie je také červené, ale má pluzgieriky, tak poctivo vetráme, často prebalujeme a hodne natierame - striedam ten imazol a sudokrém ... ja som sa vtedy čudovala čo tak strašne plače a ju to muselo strááááááááááášne štípať chudiatko moje 😠 ☹ ☹ ☹

kankam
29. jan 2009

alionuska konecne aj ja som kukla na foto si fakt šikovná, škoda že tie ostatné foto odrušili 😒 , aspoň vieme na koho sa obrátiť, ke´d bude treba tortičku ... 🙂 🙂 🙂

baby tiež si myslím ako aj píšete, že je to krásny čas a mne sa až niekedy tisnú slzy do očí, čo všetko tie naše lásky dokážu ... 😀 ja sa teším na každý nový deň a tiež tak ako ivulienka teším sa na leto - tých holotrtánov 😀 😀 😀 a vodu, slniečko a tak. nie aby, malú niekto varoval a ja sa potila za pc a nervovala ... ešte mám čas, tiež budem robiť potom prieskum ... 😝

mia pozdrav libku a nech sa nepretrhne s tým upratovaním, a nech sa skoro evička vylieči ...

ivulienka ten čas ma dorazil 😠 😠 , dúfam, že zajtra bude lepšie a vybehneme. Ja som sa tiež pustila upratovať - prezliecť periny a tak - včera si ma inšpirovala 🙂 🙂 🙂

mia.k
29. jan 2009

kankam,aj náš Benjamín mal zaparenú ritku,keď mal redšu a častejšiu stolicu.Dávali sme sudokrém,a umývali vodou,ale prešlo to až keď sa stolica upravila.A tiež to bolo po tom,čo doužíval antibiotiká.Ale pomocou probiotík to rýchlo prejde.Ty dávaš Ninke probiotiká?
A tie alionuškine torty si pozri všetky.Stoja za to.Klikni na tú prvú tortu-tá sa ti zväčší,a potom sa preklikávaš šipkou do prava cez všetky ostatné.

kankam
29. jan 2009

hej dávam infant dofilus (alebo ako sa to píše 🙂 ) tak dúfam , že to skoro prejde. ona má už stolicu skoro normálnu len sa to musí zahojiť

idem uspavat, čafte
🙂 😉

ciarka
29. jan 2009

Cavte babule, ste toho ale popisali.Ja sa tiez do prace nechystam, uvidime casom co bude.A dalsie babo tiez uvidime.

Alionuska-smies sa opytat preco si doma?Alenka ma 4 rocky a uz chodi asi do skolky,nie?

Inak ja som bola vcera na chirurgii vacsi strach ako pred porodom.Stale mi hnisa a zapaluje sa mi prst na nohe a nie je to dobre.Mozno mi ho budu musiet strhnut.No bojim, bojim.

A pri antibiot. sa davaju aj probiotika automaticky.

janetina
29. jan 2009

antibiotika plus laktobacily ale kvaltne s viacerymi kulturamia a hlavne vitaminy skupiny B

ivulienka22
29. jan 2009

Malý mi spinká ale sa už čoskoro zobudí, bo spí už vyše pol hodinky, a doteraz tu bola segra s drobcom.
Alionuska, je to fakt krásne sa starať o detičky - to určite-inak by som nebola na materskej, len náš Adrián spáva denne hodinu rozdelenú na dve časti, čo je fest málo, a pritom len behá a vymýšľa - behá za ruky či v bežke, no nemám chvíľku výdychu,iba keď zahajká. Stále by chcel byť všade.
Inak Macka včera Peter zíral že Ninuška aká pohodička oproti Aďovi a mi povedal: žeby to bolo kvôli tej epidurálke?, asi si si ju nemala dávať, no neprizabijem ho!!!!!!!!!!!!!!!!!!
čiarka aj mávam trošku problémy s nechtom, ale zatiaľ to neni v takom hroznom štádiu ako ty, absolvovala to moja mama, no nič moc 😒

kankam
29. jan 2009

ivetka 😀 😀 😀 🙂 🙂 🙂 😝 že ho pozdravujem a že v tom to určite nie je ...

spomen si aká nina bola prvé 2-2,5 mesiaca ako som ja bola zničená a na nervy, tak nás sa to konečne otočilo a možeme trochu existovať, váš malý bol na začaitku zlatý a spal, tak asi si to predspal malinký , ale zas nás to čaká a malý bude už behať sám ...

kankam
29. jan 2009

a keby som rodila tak ako ty, možno by som si ju aj ja dala, mne ju pichnúť nemohli, o 7:15 prišiel doktor a za 2 h bola nina na svete ... 😉 😉 😉

drimajova
29. jan 2009

no a my sme boli vonku aj dnes. pekne sme sa obliekli, zatiahla som budu na karicke a otocila so ju od vetra a bolo nam fajn.
baby tak som rada, ze som rozputala debatu. zda sa, ze sme tu vsetky podobneho nazoru. ale kto robi ten robi. A su urcite aj moznosti popri dietati.
mne by sa strasne pacilo mat super talent na malovanie alebo fotenie a byt tak doma s malickou a este aj zarabat uzasne prachy. pracovala by som len keby som chcela a za trochu casu, kedy by som sa nevenovala dietatu by som dostala obrovske prachy a stalo by to za to.
He, aka ze utopia.
Antibiotika su svinstvo. Neter mala vysypanu vyrazkami celu tvaricku. A pripady so silnou hnackou tiez poznam. Ja k antibiotikam tiez hned nasadzujem probiotika. Ale malej som ich este nedavala. Asi sa k nej ale dostali aj cez mlieko, lebo ked ako novorodenec mala antibiotika, tak hnacky nemala (a to som o tom sirupe pocula, ze ich sposobuje)
Ciarka, to ti hnisa priamo necht? Lebo mojej malej neustale hnisa vedla nechtika na palcoch na nohach. Bud jeden,alebo druhy. zda sa mi, ze je to z toho, ako stale do niecoho (aj tvrdeho) kope. Potom jej ten pluzgierik praskne a trha sa jej kozicka ... fuj. Doktorka hovorila, ze jej s tym nemam nic robit, len natierat Bactrobanom...to celkom zabera ... kym si ho zasa najblizsie niekde nenarazi...

drimajova
29. jan 2009

nuz, Sonicka sa zobula po pol hodine spanku ☹
a ja som mala velke plany, ze si vypijem kavicku, popozeram net a este ozehlim 8 kosiel, co mi visi uz tyzden... 🙄
.. skusim zehlit s nou, ale verili by ste? Ona sa boji zehlicky!!!!

mia.k
29. jan 2009

Čaute.Nezávidím tým,ktorím deti spia len po pol hodine. Náš Benjamín sa dnes pred dvanástou naobedoval,a o dvanástej zalomil.A ešte stále spí. Spí už 4,5hodiny,ktovie kedy sa zobudí. 😕 Asi to bude tým počasím,lebo keď býva také zamračené a upršané počasie,dosť dlho vtedy spáva.Ale celkovo sa nemusím sťažovať na jeho spánok-asi bude spachtoško po mamine. 🙂
Ja si tu zatiaľ brázdim po internete,ale asi ho už idem zobudiť,lebo už mal dávno jesť.

drimajova
29. jan 2009

ozaj a ta anglictina, mia viem, ze na sihoti je skola - Lucky school. ale nepoznam
ja som na anglinu okrem skoly nechodila, mna ju ucil zivot 😀 ale keby si chcela, spytam sa na referencie, sestra aj kamoska tu v hc chodili. ale ako zaciatocnicky. ty by si co potrebovala?
opytaj sa libky, vo firme su kurzy, aj externisti, ci ona nevie.

drimajova
29. jan 2009

mia, ved aj ja som strasny spachtos! za slobodna som to dokonca mala aj v obcianskom, taka pravda to bola! ved: drimajova = stale drieme alebo sniva (dream-drim)
a moje dieta?!
... to bude asi po otcovi, toho zobudi aj ked si komar prdne (prepacte 😔 ) a potom uz nezaspi... 🙄

mia.k
29. jan 2009

vďaka Anka.
No nedalo mi to a bola som zobudiť poklad,takže idem sa mu povenovať.pa zatím

drimajova
29. jan 2009

ok, ved ja tie kosele tiez chcem dozehlit...malu zatial strazi manzel = marod. dufam, ze od neho neochorie 😖

...ale ked zehlim, ona sa neprestane pozerat na zehlicku, ale zmurka a laka sa jej (ked vyjde para) a po case sa rozplace a uz som dozehlila.
to je sila! maju aj vase deti taketo fobie?

he he, tema na zajtra? nase deti a ich fobie?

ciarka
29. jan 2009

Ivulienka22 - a ty ake mavas problemy s nechtom? Lebo mne sa to robi casto na palcoch na nohach. No a tak kazdy den mocim v repiku hodinu, potom si vysparavam hnis a natriem roztokom.

Drimajova- nehnisa mi necht ale vedla nechtu a tiez sa mi to robi casto a uz mam z toho nervy.

No a fobie a deti-nasa sa trosku boji vysavaca, lebo ked ju odsavame tak to ma asi z toho.

Mia.k-to ti asi kazdy zavidi ze maly tak dlho spi.A to tak spi kazdy den?Inak ja som tiez spachtos a preco moje dieta nie je po mne?

alionuska
29. jan 2009

Baby ...dakujem za pochvalu. Dnes som dorobila dalsie dve.Tak zajtra ich odfotim a hodim ich tam.Som sa smiala,lebo maly synovec chcel na tortu pavukov a spidermana a taky su hnusny...ze ani ja by som taku tortu nechcela! Ale dobrucky... 😀 Z cokoladkoveho marcipanu! 😀 😀
Ciarka...na tu tvoju otazku,preco som doma..No tatinov napad to bol.On neche aby som isla niekam robit za par korun a ze aby som bola doma,ze nas uzivi... Ved ja mam aj doma dost roboty.Mala este v skolke nebola...Ja uz som ju chcela dat,ale nemaju volne miesto.Tak asi az v marci!Ale bojim sa toho,lebo sme na seba strasne naviazane..A ja to budem asi horsie znasat,ako ona. ☹ Vies to sme mali take plany,ked som cakala Dianku,ze budeme spolu vsetky tri doma a Alenka mi bude pomahat s babatkom...lenze babatko nam zomrelo a ja som nechcela zostat sama...tak som malinku do skolky ani nedala.Som taka stasna,ze ju mam doma...jaaaj,baby ja to asi nerozchodim...musim vam pripadat asi smiesna,ale ona je ako moja droga! Ja som ju este nenechala samu ani u mami.. 😅 Stale sme spolu...zavislacky! 😀 😀

alionuska
29. jan 2009

Ciarka inak som chcela este sk tomu nechtu...No nezavidim ti to.Moj drahy to mal este ked sme sa ani nepoznali a hovoril mi po tom,ako to strasne boli,ze mu museli rezat necht a mne sa to stalo tiez.To mala Alenka ale rok a ja obidva palce na nohach...No vyskusala som vsetko...masticky,alpu,cukor(recept starych materí)repik a kamilky ale nic...stale mi to hnisalo a v noci som ani spavat nemohla...jedna noha sa mi ako tak zahokjila a tu druhu som tak mala asi tri mesiace,az nie viec..Nakoniec som isla na chirurgiu na poliklinike a taky pekny doktor..uz neviem ako sa volal,mi to umrtvil,odrezal z nechta a zasil ..dva stichy!Asi dve noci som bola na ibalgine,lebo bolest jak slak a odvtedy mam pokoj!!! 😝 Len s tym chod cim skor,lebo same sa ti to asi nezahoji...je to potvora! 🙄

katarinka1107
30. jan 2009

ahojte maminy.Tak tie spidermanove torty som alionuska videla .Su fantasticke.Spiderman tiez nie je moj typ 😀 😀 ale pekne si to urobila.Aj tie ostatne su krasne.No skoro som si "zaslintala " obrazovku 😀 😀 😀

libka1
30. jan 2009

Som opat online 😉 Eva ma sopel. Dufam ze ju to prejde skoro. Inac nic nove. Stale rovnako dobre 😀 😀

mia.k
30. jan 2009

Serus libka,vitaj späť.
alionuška,už som zvedavá na nové torty.
ciarka,malý mi takto po obede docela dobre spáva,nie síce vždy tak dlho ako včera-to bolo tým počasím-ale približne tie tri hodinky potiahne.
Čo sa týka fóbií,žehličky sa Benjamín nebojí,skôr ho fascinuje,a nemá ani neaké fóbie,skôr sa laká.Napríklad,keď sa pri ňom niekto nahlas zasmeje,alebo skríkne,vtedy sa zlakne a rozplače sa.Ale najviac ho vie rozplakať libkina Evka.Keď sa tí dvaja stretnú,Evka sa zakaždým rozpalače a nato spustí Benjamín taký rev,že ho nemôžem utíšiť.Keď sú tí dvaja spolu,to je len samý rev.Plačú jeden cez druhého. 😝 Preto sa aj obávam prípadnej stretávky,lebo keď tam tí dvaja spustia,asi tam dlho nezotrvám.

ivulienka22
30. jan 2009

Ahojte babky,
Libka na to že si po takej dlhšej dobe späť čo tak stroho???? Kde je nejaký vtípek??? Myslím že viacerým to tu chývbalo. Evinke nech soplík čím skôr prejde nech sa maminka nemusí strachovať 😉
Mia, dnes mi Macka hovorila že aké dobré bábo je ten tvoj Benjamínko, čo by som ja dala aspoň za dve hodiny spánku - no ja neviem po kom je náš malý taký nespáč. Aj nášho Adriána fascinuje žehlička, myká s hlavou do strán ako ja žehlím, ani pri tom nedýcha... A aj náš malý sa zľakne, niekedy keď mi niečo spadne na podlahu, či si kýchnem či hocičo, musím sa na neho vycierať, že joj to bola ale sranda, že??? aby nezačal od laku plačkať.
Alionuska - to že si doma si užívaj - keď vás tatinko uživí...len neviem ako prežiješ keď pôjde malá medzi detičky a ty sama doma-malá po chvíľke zabudne lebo bude mať čo robiť s detičkami a ty doma budeš blázniť... ja som taký istý prípad, len malý je ešte malý, ale keď pôjde do škôlky ja musím ísť do robotky, lebo by som to nevydržala a držala malého doma pri mne do 18-tky 🙂 🙂 Ja som ho tiež ešte nedala nikomu varovať, síce mi ani moc nemá kto varovať, ale ešte by som sa neodvážila.
Ciarka, ak ti dobre rozumiem s tým palčekom, to ti zarastá trochu necht a tam naboku ti to hnisá??? Ak áno mám jeden fígel,len to je nadlho rozpísať, tak daj vedieť a pošlem ti IP.
Macka-trávim kačku, celú som ju zbodla-MŇAM-len malý mi pol ryže vyhádzal na stôl a na zem-on sa stým hral,kým ja som jedla 😀 😀 😀

alionuska
30. jan 2009

Katarinka...dakujem! Prave som do albumu pridala tie nove...este su teraz v chladnicke,ale onedlho pojdu pre..mala Ala uz aj slzy vyronila,ze ona ich neda nikomu... 😀 😀
Ivenka,veru uzivam si jej naplno,ako pises.No s tou skolkou...hadam dovtedy budem cakat babo,aby som zamestnala svoju mysel,lebo by som sa ozaj zblaznila,bez nej! 😅 😅 Inak som sa zasmiala,ze by si maleho drzala do 18.ky.Ja uz som aj uvazovala nad tym,ci by som ju nemohla ucit doma ja 😀 😀 akoze aby nemusela ani do skoly..ale asi mi uz sibe! Jasne,ze bude musiet ist...do tej skolky najskor! 😀 😀

ivulienka22
30. jan 2009

Alionuska sa ti nečudujem že rozmýšĺaš nad takými vecami-darmo ste na seba naviazané. človek vie že je to somarina-že doma učiť a tak, ale to čím si s tým dieťkom dlhšie tým viac sa ti znova asi robí pupočníková šnúra 😀 😀 😀 Dúfam že s tým Ďalším bábom sa vám pošťastí kedy sa vám zachce a budete sa vytešovať všetci traja. Malá Alenka bude už veľká slečna a bude ti pomáhať... 😉

libka1
30. jan 2009

Nieto času 😉 Musim si najskor precitat co ste pisali aby som mohla aj nieco napisat... vtipy som necitala uz ani nepamatam, mailbox mam narvany, musim vyselektovat tie dobre 😉

ciarka
30. jan 2009

Ivulienka ano ako pises, necht mi zarasta a tam naboku to hnisa a ono sa mi to stale tvori, ide ma z toho slak trafit.No napis mi IP budem rada aky figel nato mas

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre