Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

svetielkoand
7. feb 2011

@pusinqa dakujem 😉

kankam
7. feb 2011

ja potvrdzujem, že zatiaľ môžeme ísť na akciu tiež v piatok a možno sa pripojí aj ivulienka 😉 😉 😉

drimajova
7. feb 2011

@mia.k tiez neviem, preco to tak je, ze kazda ambulancia robi ine testy, odbery ... kolegyne z Galanty / Serede napriklad automaticky isli na ten "sladky poharik" - vysetrenie na tehotensku cukrovku. Tu na ten test posielaju mozno az ked su nejake naznaky z vysetrenia krvi/mocu ...
pri Sonke mi na toxo testy robili ... teraz ani neviem 😒
...nejak to menej studujem... 😒

libka1
7. feb 2011

v piatok sa pridame, evka sa uz tesi 😵

stanka26
7. feb 2011

hlásim že zápis do škôlky na čínsky múr je od 28.2-4.3.2011 podrobné info ešte hodím.

svetielkoand
8. feb 2011

tak dnes bol mm s malym vo vcielke, taka malickost - je fajn priniest pre deticky papucky 😉

pusinqa
8. feb 2011

@svetielkoand dobrý nápad 😉

svetielkoand
9. feb 2011

Kočky, neviete mi poradit, kde by som mohla dat nastrelit malej nausnicky, resp. prepichnut uska?

exupery
9. feb 2011

@svetielkoand mi sme davali naSNP v MONDY zlatnitcve-7 eur,ochotne slecny su tam.

exupery
9. feb 2011

@svetielkoand aha ale teraz citam,ze mate len dva tyzdne,nastreluju az od tretieho mesiaca

svetielkoand
9. feb 2011

@exupery praveze ja nechcem hned nastrelit, az tak trosku neskor tak to by bolo super, dakujem za radu

pusinqa
9. feb 2011

@svetielkoand aj v zlatníctve naproti kinu, pred pešou mali vypísané na dverách že nastreľujú

svetielkoand
9. feb 2011

@pusinqa dakujem, pojdem to pobehat, v Hc sa este moc nevyznam, tak mi kazda rada padne vhod 🙂

margareta76
9. feb 2011

svetielkoand: Ja si myslim, ze uska prepichuju aj u pediatra, ale mozno sa mylim. Skus sa popytat v ambulancii.

margareta76
9. feb 2011

Drimajova: Pocas tehotenstva je POVINNOSTOU lekara urobit glukozo-tolerancny test - "sladky poharik" (plus dalsie ine vysetrenia), bez toho, ze ci tam je nejake podozrenie na tehotensku cukrovku alebo nie je.
Vysetrenie v 24.-28.tyzdni tehotenstva http://www.klinikbox.sk/tehotenstvi.php?page=cl...

libka1
10. feb 2011

@svetielkoand nam prepichla pediatricka ked mala dcerka zhruba mesiac, mozno aj menej... velmi som sa toho bala, ale nebolo to vobec hrozne, kazala mi dopredu namocit tie nausnice do liehu a potom mi predpisala nejaku mast na potieranie... mala na to taky hacik a urobila to velmi sikovne az som z toho bolo prekvapena, ziadne take ako som si myslela ze jej prepichne usko a potom navlecie nausnicu, prepichla jej a navliekla nausnicu sucasne, ak sa dobre pamatam platili sme za to nejakych 10 eur, ale uz som si nie ista 😅

pusinqa
10. feb 2011

@svetielkoand my sme obom prepichovali tiež u detského asi v 2 mesiacoch, prvej to stálo 10, teraz tuším 13, náušky sme mali 2 dni otvorené namočené v liehu, potom sme dávali bactroban alebo framykoin, pozerám že to nastreľovanie je o dosť lacnejšie keď 7 eur 😒

ciarka
10. feb 2011

kedy je to strretko? o ktorej?

pusinqa
10. feb 2011

16.30 vo Včielke sme tuším dohodli 😉

libka1
10. feb 2011

akurat som sa chcela spytat to iste, tak mi tam zajtra prideme ak sa nieco necakane neprihodi, uz sa na to tesime 😵

adapa
11. feb 2011

Tak my neprídeme. ☹ Sme chorí.Lukáško má 40 teploty a Dominika 39,5.Musíme ležať v posteli.Tak sme sa tešili... 😢

libka1
11. feb 2011

@adapa skore uzdravenie 😉 niekedy si to zopakujeme a potom si to uzijete 😉

pusinqa
11. feb 2011

@adapa márnosť, nech sú detičky hlavne čím skôr fit, myslím že ak bude chuť v lete sa môžeme stretávať aj častejšie niekde vonku 😉

mia.k
11. feb 2011

@adapa fúha, zrejme nachytali chrípku,alebo nejakú inú virózu... ☹ Čo narobíš.Hlavne sa uzdravte a snáď to na budúce víde aj u vás so stretkom. 😉
Inak aj my sa chystáme dnes prísť,tak dúfam,že nebude nejak moc pršať a že nás príde čo najviac. 😉

ciarka
11. feb 2011

aj my sa chystame.

drimajova
11. feb 2011

@svetielkoand Ci je to este tak, neviem, ale ked sa narodila Sonka (maj 2008) niekto spominal, ze MUDr. Demmer - pediater - nastreluje nausnicky. Vtedy sme sa boli pytat v HC v zlatnictve (v dome sluzieb) a povedali, ze detom nastreluju az od 3 rokov.

drimajova
11. feb 2011

@margareta76 fakt? to si to mam vypytat? 😒

drimajova
11. feb 2011

@margareta76 ...aha, prave som si ten clanok precitala...aj tak uz je neskoro, 28t som skoncila ...
@mia.k tebe to robili?

mia.k
11. feb 2011

@drimajova mne ten glukózový test robili,ale pýtala som sa teraz na tú toxoplazmózu a že oni to vôbec nerobia 😅 a ani panvu nemerajú. No divné. 😅

margareta76
11. feb 2011

drimajova: Ja som velmi prekvapena (alebo skor nie?) z pristupu lekarov. Stale su "prepierani", ci uz vdaka osobnym staznostiam pacientov (zanedbanie starostlivosti, uplatky, neludsky pristup...) alebo zo strany uradu pre dohlad nad zdrav.starostlivostou a oni su nepoucitelni. Nerozumiem preco su taki (cest vynimkam - poznam aj takych).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre