Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janetina
16. feb 2009

ahojte tak vsetki myslime na libku 😀 😀 ...co by som aj ja dala za to sa vyhrievat vo vodicke. Ja prazdninarku nemam je na lyzovacke, my sme chceli ist aj na Bezovec ale aj to pocasie cez vikend nas odradilo....dnes som uz bola vonku hned cca o10h a dalo sa pochodit ale teraz to uz vyzera horsie 😖 . Cez vikend som chcela ist sa aspon kupat ale manzel ma stale odhovara ze taki prehriati pojdem do auta a hned sme choriii 😒 ...tak sme boli v shopingu v TT a po navstevach.
Povedzte kedy bude jar???????????????????????????? takato dlha zimaaa 😠

mia.k
16. feb 2009

janetina,ty čo už by si chcela jar,veď je ešte len február,a poriadna zima ešte ani nebola. 🙂
A na libku som myslela dnes aj ja,chystám sa jej napísať sms-ku,že ako sa majú,tak potom poreferujem.
ivulienka,kankam,to vám teda ozaj málo deťúrence pospia,a koľko potom spia v noci?

ciarka
16. feb 2009

mia-fotky nebudu, musime ist este raz,so Sabi sa nedalo spolupracovat.

A dakujem zato mydlo.vyskusam.A to sa da len na cerstve skvrny?

kankam
16. feb 2009

mia my sme s ivulienkou na tom podobne, neviem ako jej teraz spí v noci, ale nám teda po nanútenom večernom spaní zaspí cca o 21 h potom sa prehadzuje a o 22:00 ju musím ísť znovu mojkať prípadne si ísť k nej ľahnúť lebo vykrikuje a by sa rozplakala, keby neprídem. Potom obvykle keď zaspím pri nej spí tak do 03-04 ako kedy (teraz sa strašne vrtí medzitým a dávam stále dudel) nakojím ju a potom ešte spí, lae včera a dnbes bola už o 05:30 hore s plačom (akože chcem ešte spať ale nemôžem, asi tie zubky už ide totiž ďalší dolný 🙂 😉 🙂 ) a spí len tak že si ju dám na seba a to si vieš predstaviť to spanie ...ja len driemem ... Takže nič moc... Na benjamínka sa nechytáme 😉 🙂 😉 , ja ti to fakt želám, keby nina namiesto toho večerného spania spala radšej 1,5 h poobede ale ona sa jak tik-tak budík zobudí za 1/2 h nanajvýš 45 min. Raz tak spala 1,5 h a to som nechápala, už som myslela že má teplotu ... 😒 😒 😒
To sú také deti, myslím, že s tým spánkom to nejde zmeniť, len prijať ako to je a byť vďačný aj za to. Dnes chodí spať o 21 h kedysi čo by som za to dala keď ešte o 23 h nespala ... Ale zmenili sme systém, aj keď nerada úplne sme zrušili postielku na spanie(iba sa tam hrá) spí sa nami a vďaku tomu sa to zlepšilo, už sme to s mužom vzdali, keď boli 3 mesiace bezo zmeny, - ona a hlavne my nevyspatí , už sme nevládali ... 😖 😝 😉

kankam
16. feb 2009

petusaaa mám dobrý recept pre kojace matky (aj nekojace 🙂 ) na zapálené hrdlo ... Uvar si silnejší šalviový čaj a do 3 dcl šálky za 1-1,5 čl octu zamiešaj a kloktaj 3 a aj viac krát denne, koľko môžeš. Mne je to menej hnusné ako slaná voda, niekto to neznesie ani jedno. Všetky hlieny pôjdu von - len nepi šalviový čaj, lebo ten sa nemá pri kojení, kloktať môžeš, teda ak budeš chcieť. Ja sa tak už liečim roky v začiatkoch + teraz zapájam aj homeopatiu a ide to ... 🙂 🙂 🙂

želám ti skoré uzdravenie a z bordelu si nič nerob, sme na tom zväčša podobne ... ☹ 😉 ☹

kankam
16. feb 2009

šalvia lieči hrdlo (má antibiotické účinky) a ocot ako kyselina neutralizuje tie hlieny, takže sa to dobre odtŕha a čím tam toho budeš mať menej tak tým lepšie ti bude ... 🙂 🙂 🙂

kankam
16. feb 2009

ivulienka poslala som ti mailom to foto 🙂

kankam
16. feb 2009

aj IP 🙂

mia.k
16. feb 2009

ciarka,viem,že si spomínala,že Sabinka pri fotení nechcela spolupracovať,ale netušila som,že nebudete mať vôbec žiadne fotky. 😒 By ma piclo. 😝
A to mydlo je aj na zaschnuté škvrny,ale samozrejme,že za čerstva idú dole lepšie.

kankam,všimla som si že vám čo kojíte-(ty,ivulienka,drimajova)spia deti pomenej,a nám čo nekojíme-(ja a libka)spia lepšie.Možno to spolu súvisí.Neviem ako sú na tom ostatné.Môžme spraviť štatistiku.

petusaaa
16. feb 2009

kankam, ja praveze nemam ziadne hlieny, upchaty nos ani nekaslem... mne len boli hrdlo 😔 a preco sa nemoze salvia? ja som bola v lekarni a hovorila som im, ze kojim a oni mi dali mullerove tabletky salviove. fakt mi to zabera. ale ta salvia ma dostala 😲

a to je teda kloktadlo? ten recept, co si sem dala? slanu vodu tiez nemusim a homeo mam rada 🙂 takze dakujem za super recept 🙂

petusaaa
16. feb 2009

do statistiky 😀 :
mne spi maly ako kedy. cez den si dava take polhodinky, v kociari vydrzi aj 4 hodiny, ale to sa musi natriasat a byt na cerstvom vzduchu. a v noci uz spime super, 10.12 hodin v kuse 😅 a to kojim, aj dokrmujem, o chvilku prikrmujem 😉

mia.k
16. feb 2009

tak zatiaľ štatistika vychádza,keďže petusa kojíš aj dokrmuješ,tak ti spí Riško ako kedy. 😀

petusaaa
16. feb 2009

mia 😀

mia.k
16. feb 2009

Mne spí Benjamín aj podľa počasia.Keď je škaredo,spí viacej.Aj dnes je škaredo a preto spí už tri hodiny vkuse.Preto tu dnes toľko oxidujem. 😀

tesorino
16. feb 2009

ahojte maminy 🙂

tesorino
16. feb 2009

pridam sa do statistiky 😀 ja iba kojim, cez den papame kazde dve hodky, spi asi 45 min a hore je 1,5 hodky a na noc ideme spat okolo pol osmej, osmej a spime do 6,00...ale aj v noci papame kazde dve hodky 😀

tesorino
16. feb 2009

peti, objednala som sa na fotenie na marec 😀

petusaaa
16. feb 2009

tes, super🙂 sa tesim, potom zreferujes 🙂

tak moj dnes spal pol hodinku. ale on je zlaty, sem tam sa pohrame, dam ho do sedacky, odpisem vam, poupratujem, zasa sa pohrame a tak. teraz som ho dala do posstielky, otvorila okno, pustila sneuhilenku a cakam, ci zaspi...

tesorino
16. feb 2009

peti, to nemyslis vazne ze za cely den ti spal iba pol odku 😨

tesorino
16. feb 2009

to my uz spime stvrty krat, on vydrzi iba hodinku a uz je nervozny 😒

petusaaa
16. feb 2009

tes, mylsim, my sa vacsinou rozpravame, jasime, ale sa pohra s hrazdickou, popozera na kolotoc. ale zasa vstaval o 9, takze ja som pekne vyspana. a teraz uz asi zaspal 😉

tesorino
16. feb 2009

tak to je moj sen vyspat sa do 9,00 😀 to mas super.
my aj ked sa jasime a hrame tak aj tak sa skoro unavi....pytala som sa na to ockovanie na tych pneumokokov a ze oni to nerobia naraz koli reakciam, tak ze nas budu ockovat v piatom mesiaci

mia.k
16. feb 2009

tes,kam sa idete fotiť,tiež do Senca?

petusaaa
16. feb 2009

tes, aha... tak nam zas povedali, ze sa to musi naraz... tak si vyber 😀 😝

tesorino
16. feb 2009

peta kezdy lekar ti povie nieco ine..... 😠

tesorino
16. feb 2009

mia ano do senca, som objednana na matec 🙂

janetina
16. feb 2009

ahojte no my sme nekojeny cca od 3 mesiaca a teda ako kojeny spinkaval asi ako Benjaminko 😉 / ale nie 😅 take kazde 2-3 hodiny som kojila a neskor sy pytal aj umele noc a aj den/. / PO roku si prestal pytat neke tekutinky v noci a ked sa zobudil len som ho upokojila. Ale nespime v postielke ako kankam uz od cca 3 mesiacov stale so mnou a na mne 😀 . Ked nam sli zuby sme sa v noci budili cca 3x a plakaaaaliiii to bolo hroznee. Po roku cez den sme spavali 2x po 1,5 hodine presne nacasovanych.
Ako dvojrocak to uz ma rozhadzane zo spanim tak 1x ale obcas vobec cez den a aj nasilu ho nutim. Ale vzdy ho uspavam , nikdy sa mi nestalo ze by som ho polozila do postielky a ze zaspi....A aj teraz sa obcas zobudza v noci ale to len obcas a krutime sa po posteli ako paragrafi 😀 ...no ja spim na pol oka cca 2 roky 😎 .
Ked mame hekticky den, ze ma vela zazitkov lubi sa mi v noci budievat casto s placom a potom to taky 1 den dospava aj cez den , vtedy sa tesim ja 😀 😀 , ze si mozem porobit.

janetina
16. feb 2009

si sorry a aj za dalsie chyby Timo sa tu vrha po klavese 😀

kankam
16. feb 2009

ahojte, najprv petusaaa tá šalvia že znižuje tvorbu mlieka a má antibiotické účinky ...tak preto, inak je to na uvážení ... vyskúšaj a uvidíš, nič za to nedáš, aj ja som myslela že nemám hlieny a potom zo mna všeličo vyšlo 😲 😝 prepáčte za predstavu ...

janetina ja tiež od malička uspávam na rukách a večer niekedy ked idem ju uspať do postele tak po 1/2 h pesničiek( už nevládzem , potom len hmkám) 🙂 a šmátrania po mojej tvári niekedy zaspí, inak by bola hore aj do 24 h vrešťala by ale nezaspala-proste to nevie ...

ked som len kojila tak prvé 2 mesiace som kojila každú hodinu, býval strašný plač, nevedela sa viac najesť, zaspávala na 10-15 min a bola hladná, po 2 mes. sa to zlepšilo na 2-2,5 h cez den a v noci niekedy vydržala aj 3-4 h ale len na začiatku noci tak do 24 h-02 h potom zasa po 2 h a najhoršie to bolo medzi 5-6.mes už mala málo mlieko, ale umelé nechcela a pevnú stravu ešte tiež v takom množstve, teraz je to už fajn, akurát tie zuby ... ☹ 😒 🙂

kankam
17. feb 2009

halo baby, ja že aký tu už bude pokec 🙂 🙂 🙂 a tu nikto a už som jak libka že si vystačím aj sama 😀 😀 😀

chýba, že ?! ona to obvykle začína okolo tej 05-06 h ranné vtáča ... 🙂

idem trochu upratať a nachytať sa k doktorke na poradnu ... vôbec sa mi tam nechce do toho počasia a to som chcela ninu vyvetrať, nech si pospí na čerstvom vzduchu ... 😒 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre