Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
26. jan 2009

baby som rada že tu ste, necítim sa opustene .... 😎 🙂 😉 tak ako predtým niekedy , aj sa zasmejem ... 😀 😀 😀

nedáme to stretko o týžden v stredu ? maxim to istí ? 🙂

kankam
26. jan 2009

boli ste plávať? musím len závidieť... ☹ 😝 😎 ja mám malú v stoličke, tahá ma za gate, lebo píšem po stojačky 🙂 a dávam do pusy jablko, po kúskoch, ked ho mala sama, hned sa mi drhla ... 😠 🙂

kankam
26. jan 2009

čo ste robili ? 🙂

mia.k
26. jan 2009

Kankam,a čo takto si najskôr zistiť predpoveď počasia?To vieš pri našom "šťastí"...
i keď zase na druhej strane tento krát nám to môže prekaziť zase niečo iné.

kankam
26. jan 2009

zistím ... 😀 😝 😀 -chodím na takú stránku accuweather.com a tam vám majú aj Hlohovec a na 16 dní dopredu, väčšinou sa im zadarí ... 🙂 🙂 🙂

libka1
26. jan 2009

ja na budúci týždeň nemôžem celý 😝 😖 ☹ 😒 😠 🙄 😔

libka1
26. jan 2009

Alebo teda mozem, ale az okolo 16.00 a to je asi neskoro 😝

kankam
26. jan 2009

tak to teda nemôžeme hlavnej prvej dohodovačke stretnutia urobiť!!! 🙂 😉 Tak to nechajme až na ten další týždeň, nech si to môžu viaceré naplánovať. Predbežne tá streda ? to bude 11.2.2009

predpoveď je len do 09.02. a hlásia okolo +3 stupne

mia.k
26. jan 2009

u nás to vyzerá tak,že náš pokladík bude asi tiež chorý. ☹ Takže uvidíme,či budeme môcť ísť na stretko.

katarinka1107
26. jan 2009

mia.k .si sa pytala na Jurkove rozpravanie.No on rozprava a tvori uz vety.Myslela som si ,ze je to samozrejmost, ale nie je .Mame rovesnikov co pouzivaju iba mama,tata a take ozaj takladne frazyKedze mame doma aj "predpubertiacku" tak mame aj inak obohateny slovnik.Ale opakuje tiez vsetko a hlavne mu nerozpravam maznavo ako moja jedna znama k svojmu a potom aj mojmu synkovi a to ma ide porazit.Aky si kvasny(krasny)pepina(capica)no uznaj ako sa potom ma naucit rozpravat ten jej maly.Tak moc toho nenahovori.Mame susedku ta je starsia o 2mes. a ta teda melie zarovno nami mamami.Ale taka bola aj Barborka v tomto veku.No tak neviem kazde je asi individualne.Ale ked Jurko nieco povie ja to po nom zopakujem normalne.Vyzerame ako v papagajove ale co uz.Uf ale som sa zas rozpisala 🙂 🙂

libka1
26. jan 2009

No to mi teda nemozete urobit, to si piste 😅 😀 😵

mia.k
26. jan 2009

Ja som tak postrehla(ale neviem či je to pravda),že deti,ktoré majú súrodencov sa naučia rozprávať skôr.

katarinka1107
26. jan 2009

ale moja susedka nema starsieho surodenca ,ale zas ma okolo seba vela dospelych kt.sa jej velmi venuju 🙂 🙂 🙂 Tak u nas je to zas tak ,ze mame tu Barborku a ta ho dost uci

kankam
26. jan 2009

myslim že 1 vec sú dospeli ktorí sa venujú a vec 2, čo som teda len počula, že dievčatá rozprávajú skôr a viac (ako vlastne všetky ženy 🙂 😀 🙂 ) a chlapcom to trochu trvá. Ale vela záleží od toho kolko sa s ním rozpráva doma, či je na dieta čas a aj ochota ...

mia malý bude hádam za 2 týždne fit, nech je aj libka s nami ... 🙂 🙂 🙂

katarinka1107
26. jan 2009

kankam je pravda co vravis, lebo Bara mlela o nieco skor a lepsie.Akurat, ked ako 2r a9mnastupila do skolky trochu sa "pokazila "lebo vela deti opakovala po detoch ,kt to tak neslo.Ale tragedia to nebola.A ako pises, vela zalezi na tom ako sa tomu dietatu a kto venuje 🙂

kankam
27. jan 2009

halo dneska som tu prvá ? libka ty ranné vtáča kde si ? 🙂 😉

kankam
27. jan 2009

hodte tému 😀 😝 🙂

mia.k
27. jan 2009

ahojte. Ja som celú noc nespala,malý má vysoké teploty,tak som okolo neho behala. Paralénové čípky mu zakaždým zabrali,ale každých päť minút sa budil so strašným plačom,tak som ho musela zakaždým na rukách utišovať.Nad ránom zaspal a teraz ešte spí a ja čakám kedy sa zobudí,aby som mu dala najesť a uvidíme čo bude ďalej.Zatiaľ netuším čo mu je,má len vysokú teplotu a žiadne iné príznaky.Viem,že takto sa prejavuje šiesta choroba,ale neviem,že či to nemôže byť ešte aj niečo iné. Skúsené maminy poraďte čo to môže byť.

mia.k
27. jan 2009

pred chvíľou Benjamínko vstal,a už vyzerá lepšie,aj teplota mu už klesla,zrejme to bude neaký výrus,veď teraz je toho všade plno...

kankam
27. jan 2009

mia 6 choroba sa prejavuje vraj teplota+vyrážky, tak ho pozri, ale moja malá mala zatial teploty len zo zubov 39,4 najvyššiu, tiež som dávala paraleny a tiež som nespala, lebo som sa bála a nina bola tiež každú 1 h hore, ked to tak budeš mať aj v priebehu dneska, chod zajtra k lekárovi ...

ja teda nie som skúsená mamina, ale píšem ako bolo u nás ... drž sa a nech mu to skoro prejde 😒 😉

kankam
27. jan 2009

a inak ty ako, už ti je lepšie ? ☹ 😉 s chorou tvojou myslím-to nespanie ti moc nepridá 😠 , ale z vlastnej skúsenosti viem, že ked už si myslíš, že si na konci zo silami, tak čšte niekde vždy niečo vyhrabeš, ked ide o dieťa 😝 🙂 😒 , akurát potom už fakt je človek hotový - úplne ... 😠 😠 😠

kankam
27. jan 2009

chorobou som myslela 😉

mia.k
27. jan 2009

mne je dnes trocha horšie,kôli tej prebdenej noci,ale čo tam po mne,hlavne aby Benjamínko vyzdravel.A pri tej šiestej chorobe sú vyrážky až po troch dňoch,takže to teraz nezistím.A k lekárke sa mi moc s ním ísť nechce,lebo teraz je všade tá chrípková epidémia,nepotrebujem aby ešte aj tú dostal.(Ovšem ak ju už nemá.)Počkám do zajtra a uvidíme.

kankam
27. jan 2009

mia toto som našla na poradni pediatra ... pa

Dobry den,
mam 7,5mesacneho synceka, ktory prekonal siestu chorobu, 3dni mal vysoke teploty a teraz uz 2.den je vysypany. Chcem sa opytat, dokedy je potrebne ho drzat od ostatnych deticiek, dokedy je mozne aby ich nechtiac nakazil touto chorobou.
Dakujem.
_________________

MUDr. Martin MRÁZ, PhD.

Vysyp bude trvat len par dni, zvycajne 3, dieta nemusite izolovat, no aktulane, v rekonvalescencii s nim pobudnite doma, ako pri inej viroze. Ochorenie je banalne, nezanechava nasledky. 🙂

drimajova
27. jan 2009

Mia, je mi ta aj malinkeho luto. Taky milacik, ked si ho predstavim, ze placka. Chudacik. Nech mu je skoro dobre. A tebe tiez.
... kankam aj s tebou som sucitela, ale maleho Bena poznam osobne 🙂 a to si viem tak realnejsie predstavit, tak to prezivam viac...
moj manzel dnes zostal chory, zatial nema vysoke teploty, ale vratil sa skoro z prace a pospal si, snad to predbehol. Lebo on ked uz je chory, tak pod 39 nejde...a ja len beham a vymienam plachty a pyzama a obklady ...
... staci mi Sona na opatrovanie...
Dnes to tu je akesi zamrznute. Teda vlastne po veceroch je to vzdy mrtve, asi uspavate deti, alebo same spite.
Lenze ja mam konecne pripojenie dobre (manzelov comp z prace), tak som tu. Cez den mam len nasu staru chrapinu pc a ten mi stale zamrzne a vyhodi ma z i-netu, tak ma to dlho nebavi stale restartovat...

drimajova
27. jan 2009

libka, pozri si IP

mia.k
28. jan 2009

Ahojte.drimajova,ďakujem za sucitenie.Už nám je lepšie,aj mne aj Benjamínkovi.
Neaké je to tu vymreté.Človek by si myslel,že keď je vonku tak škaredo,mohli by ste mať viac čas u na net...Čo porábate?

drimajova
28. jan 2009

zasa len ja, asi ta nepotesim, Mia

vari sa mi obed (fajnove, teda dufam, zapecene cestovinky so spenatom a rajcinkami a syrikom ... mnam), tak kym sa to zapecie, som tu

Ja by som mala temu. Mame teraz v rodine aktualne, ze ja: koniec materskej-praca-alebo kedy druhe dieta.

Moja mamina totiz asi od marca bude bez prace, tak ze nech idem do roboty (ked este nechcem druhe babo, aj ked v "mojom veku" sa tomu cuduju) a ze mamina bude opatrovat Sonicku...
...keby aj, ja by som ju radsej dala do jasliciek, nech je medzi detmi.
Hm, aj ked moja mama je skvela vychovavatelka.
Tak neviem.
Co vy na to?
Ake mate vy predstavy?
Mala mi pisti za usami, asi chce jest... ☹

iva8
28. jan 2009

Ahojte maminky Hlohovčanky, no bola som sem odporučená, zamkli mi tému.Nenájde sa medzi Vami nejaký kamoško ,alebo kamoška pre môjho synčeka 4 ročného? Chodí do škôlky,ale sem tam by nám bodlo poobede s niekým pohrať, pokecať a tak.Moje rovesníčky /mám 35/ už majú starosti a radosti skôr s pubertiakmi. Ahojky ozvite, poradte. 😀 😉

mia.k
28. jan 2009

Ahoj iva.Premýšlala som,či nepoznám niekoho v tom veku,ale nikto ma bohužial nenapadá.Poznám len mladšie alebo staršie deti od tvojho synčeka. ☹ Snáď ti bude vedieť niekto poradiť od tiaľto,ale musíš si trocha počkať,lebo je to tu momentálne vymreté... Ale ak ti môžem dať jeden typ,tak skús,keď už bude pekne a teplo ísť do panskej na detské ihrisko,tam býva vždy toľko detí,že určite si tam tvoj synček nájde neakých kamarátov.

Anka,tak ten tvoj obed by som si dala tiež. A čo sa týka tej práce,tak ak by si aj šla pracovať,tak nemusíš mať neaké výčitky,lebo je dosť takých mamín čo idú do práce a majú malé deti.Ale ja na tvojom mieste by som asi uprednostnila maminu pomoc pri opatrovaní pred jaslami. Inak mi čítaš myšlienky,pretože aj ja som práve rozmýšlala,že čo ďalej.A práve si tu na nete pozerám neaké možnosti štúdia.
A to by si išla robiť do Sládkovičova? Lebo pokiaľ viem,tak si robila tam,či nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre