Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

pusinqa
27. máj 2011

@libka1 zas musím povedať že v TT nastali veľmi pozitívne zmeny, aj ja som po prvej nie až tak príjemnej skúsenosti nemala až tak chuť, ale presne popri malej nejaké vymýšľanie možné až tak nebolo, ale druhýkrát som ozaj nemala jediný problém akurát strava je nič moc ale to sa dá zvládnuť a niečo ti môžu prípadne doniesť, inak boli všetci od začiatku do konca fakt na jednotku

libka1
27. máj 2011

@pusinqa ja viem, aj som toho vela pocitala pozitivneho, ale mne sa to tam tak zhnusilo vtedy, ze stale mam nabeh ist niekde inde... mne tam povedali par takych veci co mi nevedia vysumiet z hlavy, vid ako priklad jedna sestricka, ktorej som sa pytala ze ked sa mi nechce prisat mala ze ci si ju zle neprikladam a ona mi povedala citujem: " moja mila, viete kolkym som ja uz dnes poradila, kebyze mam radit kazdemu tak sa tu zblaznim 😖 " a zvrtla sa na pate a odisla prec... a takychto skusenosti mam viac, a to si nemyslim ze som nejaka precitlivela, len ma proste dobre nasrali vtedy takymito tahmi 😠
ale este je to daleko a fakt asi ukaze cas ze co a ako... strava mi je fuk, to mi nieco donesu, skor tie ostatne veci okolo toho ma hnevali... 😒

pusinqa
27. máj 2011

@libka1 márnosť, dosť husté čo ti povedala, ja som pri julke tiež mala problémy a akože došla vždy riešiť ale niekedy to trvalo aj pol hodiny kým sa uvoľnila čo pri hladnom decku nebolo nič moc, teraz bolo kojenie ok a dokonca sa chodili pravidelne na izbu pýtať či všetko v poriadku, či s niečím nepotrebujem pomôcť a poradiť

janus32
30. máj 2011

@libka1 tak to ta riadne odpinkala,nejaka puca to bola 😒 ja som bola aj TT,aj Galante aj v Nitre 😀 moja skusenost bola taka ze Nitra bola asi najlepsia,potom Galanta,potom dlho dlho nic a potom na konci TRnava 😵

libka1
30. máj 2011

@janus32 ja rozmyslam nad galantou 😉 no uvidi sa ci bude cas na rozmyslanie alebo budeme len prudko utekat na najblizsie miesto nech nerodim v aute 😀

janus32
30. máj 2011

@libka1 🙂 tak to hadam nie 🙂 aj ked mozne je vselico🙂V galante je velke pozitivum to,ze zachod je hned na izbe,resp.je urobeny medzi dvomi izbami,takze je to super,ale aj sprchy a sestricky boli fajn🙂akurat jedna nevyhoda,nevedela som ani ceknut po madarsky🙂

libka1
30. máj 2011

@janus32 😀 no, tak ja celkom po madarsky rozumiem, ale hovorit teda neviem poriadne 😒 babka nevedela po slovensky ani slovo, takze ked som nechcela na prazdninach zomriet od hladu co to sa na mna nalepilo 😀 inac niekedy je lepsie nerozumiet, hlavne ked si predstavim tie komentare z TT nemocnice, tam by mi bolo celkom vyhovovovalo keby hovorili hebrejcinou, nech nemam ani paru o tom co hovoria 😀 aspon by ma to nezralo, a najviac som nastvana ze som sa nestazovala, lenze som bola zo vsetkeho tak mimo ze som na to ani nepomyslela... 😒

janus32
30. máj 2011

@libka1 noo to tak byva🙂ja som mala na izbe madarku,co nevedela po slovensky ani prt a ja zase po madarsky nic,takze zabava to teda bola riadna 😀 cista nuda🙂

libka1
30. máj 2011

@janus32 nevedela vobec po slovensky? tak to inac nepochopim... ja som mala takeho spoluziaka na vyske... to som vobec nepochopila ako sa tam dostal... co dostal, on ju aj skoncil 😀 ale ku cti mu sluzi ze v 5 rocniku uz vedel celkom slusne po slovensky, v prvom sa ucil knihy naspamat a neverim ze rozumel viac ako 20% toho co sa ucil... ale bol to bojovnik, dotiahol to az do konca, celkom by ma zaujimalo co teraz robi a v akom jazyku 😀

janus32
30. máj 2011

@libka1 ty kokso-tak to bol iny macher 🙂 nevedela a mozno vedela ale nechcela hovorit 🙂 idem si trochen zvysit tlak do skoly,Damian maju rodicko 😝

libka1
30. máj 2011

@janus32 ja idem po malu do skolky a potom niekde na vyjazd po meste, na postu a tak...

janus32
31. máj 2011

halooo,halooo,kde ste vsetky babenky? 🙂

libka1
31. máj 2011

ja balim, odchadzame na dovolenku... dneska mala revala v skolke ked som ju tam nechala... to sme nemali uz aspon 3 mesiace, ale kebyze ju necham doma tak nic nepobalim 😝 celkove sa jej nechcelo vstavat, obliekala som ju spiacu a ledva sme to stihli na 8, tak sa jej ani nedivim ze jacala... 😔

janus32
31. máj 2011

@libka1 jaaaaaj,vam je ale dobre 🙂 ani nasa Ema nechcela ist dnes do skolky,vraj sa este nevyspinkala 😵 a ze preco tam zase musiiiim isssstttt 😔

libka1
31. máj 2011

@janus32 nasa sa praveze v poslednej dobe velmi tesi, dokonca sa tam pytala aj cez vikend, tak ma dnes dostala, normalne som bola bezradna 😝

pusinqa
31. máj 2011

@libka1 tak sa tešíš nie? kam idete?
my sme boli pred týždňom na východe v spišskej na svadbe, baby to super zmákli, som sa bála hlavne cesty s malinkou ale išli sme večer na nočný spánok a super to bolo, ale veru bola ešte celý týždeň rozhodená zo zmeny prostredia a ľudí a ja idem baliť štvrtok, mali by sme ísť na víkend do semeringu tak dúfam že troška zrelaxujeme 😉 s papaním sa stále mordujeme, ale dnes keď som jedla jogurt aj ja, tak ho už potom pekne papala tak uvidíme, no stále musím špekulovať čo by jej zachutilo 😖

kankam
31. máj 2011

@libka1 to bol inakší týpek ten chalan, to som v šoku, že sa na také niečo dal, a ako robil prijímačky, tiež sa tak nabifloval ? 🙂
My máme zasa také rána do škôlky poslednú dobu, že nejdem s tatinkom, ale s maminkou (ja musím na 07 do práce) a vstávať madam nebude, potom reve, že chce ísť so mnou, proste katastrofa, tak zasa začnem chodiť skôr do práce, aby ma nevidela a nemala inú šancu ... Inak keď ju dovediem na 07:00 h je tam 2-há a o 15:40 už je posledná v zbernej triede, nechápem, či tí rodičia nikde nerobia, alebo majú na to lidi čo im pre deti chodia ... 😕 😕 😕
Kam idete na dovču ? My ideme až v Júli, lebo Júl musíme vykryť, nemáme škôlku až v Auguste funguje naša ako zberná, tak tam potom bude chodiť ...

@pusinqa tak to máš stále perné, ale snáď sa ti pomaly rozpapá, naša niekedy jedlo 4 veci stále dokola a tiež už som mala nervy, ale keď je aspoň niečo, a prospieva tak sa príliš netráp 😉 😉 😉

mia.k
31. máj 2011

@margareta76 gratulácia ku chlapčekovi! To je super pre tvoje deti,že je medzi nimi relatívne krátky vekový odstup,- budú to kámoši!
@libka1 šťastnú cestu a uži si tú dovolenku. 😉

margareta76
1. jún 2011

mia.k : Dakujem za gratulaciu 🙂 To ma ani vo sne nenapadlo, ze budem mat 3 synov 😀 U nas v rodine su vacsinou 2 deti a to chlapec-dievca 🙂 Ale nevadi mi to, hlavne aby sme boli zdravi 🙂

kankam
1. jún 2011

@mia.k ako sa máte ? Filipko už je lepšie s papaním ?

mia.k
2. jún 2011

@margareta76 presne tak,hlavne nech sú zdraví.
@kankam máme sa celkom dobre. Filipka stále trápi ten reflux,ale to tak skoro ani neprejde. Napriek tomu som šťastná a hrozne sa z neho vytešujem. Už som to tu spomínala,že teraz to vnímam celkom inak,ako pri Benjamínovi. Benjamín sa tiež trápil s refluxom a ja som len čakala,kedy bude väčší,kedy mu to už prejde a tešila som sa,keď ten čas rýchlo ubiehal,teraz naopak,napriek tomu,že sa Filipko trápi, snažím sa vychutnávať každý okamih,kým je ešte bábo a najradšej by som ten čas zastavila.

pusinqa
2. jún 2011

@mia.k preesne takto aj ja vnímam baby, pri julke som len chcela nech už vyrastie nech je lepšie a pri tinke mi to hrooozne rýchlo uteká, nestíham si ju dáko vychutnať tak ako by som chcela, super že to dobre s oboma zvládaš, u nás aj tinka tak hrozne ľúbi tú julku až ju vyzýva na jašenie, sa na ňu naschvál nahlas rehoce nech sa s ňou jaší, ide ju zožrať furt očami, no úžasné ako ju zbožňuje 😀

mia.k
3. jún 2011

@pusinqa to je super,že sa tak zbožňujú,dúfam,že aj moji sa budú.

lumistri
5. jún 2011

konecne doma 🙂

kankam
6. jún 2011

@lumistri ja gratulujem k dievčatku 😉 🙂 😉 , neviem či som tu ja dlho nebola, ale asi aj ty, boli ste dlho v nemocnici? ste ok ?

lumistri
6. jún 2011

@kankam dakujem. neboli sme dlho v nemocnici, len 4 povinne dni, aj to sa mi zdalo dlho, ja som bola schopna odist uz po dvoch dnoch 😀. Nerodila som totiz tu, teda ani v tt ani pn, ja som bola v liptovskom mikulasi, mam tam rodicov, sla som tam cca mesiac pred porodom a este som tam ostala 2 tyzdne po porode, aby sme necestovali s takym cerstvym miminkom a aj preto aby sme tam absolvovali ockovanie proti tbc, preto sme tu dlhsie neboli 🙂
dakujem za opytanie, sme ok, mala vela spi, papa, pribera a mlieka mam na rozdavanie.. sveta zit 😝

kankam
7. jún 2011

@lumistri tak to je úplne super 😵 , hlavne to spanie a mlieka na rozdávanie ti ticho závidím v dobrom 😵 ja som sa vyspala až cca po 1 roku a keďže malá stále chcela piť, tak som bola stále pripojená na ňu, teda ona na mňa ...

drimajova
9. jún 2011

@kankam to spanie a klud mozem tiez len zavidiet aj ja. Sonka nebola dobry spac (dodnes nie je) a bola stale pricucnuta na prsniku a Šimonko je taky isty. S nim je to ale este o to tazsie, ze nezvlada kvantum a silu akou tecie moje mlieko, takze sa casto pri dojceni hneva, place, doslova topi v mlieku a potom to grcka a zvyja sa, co ho boli ho brusko...

kankam
11. jún 2011

@drimajova no tak to teda máš nadelení 😔 ☹ , a ako to zvládaš so Soňkou popri tom ? Máš na ňu chvíľami čas ? A má ti kto pomôcť ? A človek by si pomyslel, že dostatok mlieka nemôže byť problém a aha je 😖 😖 😖 ... Možno keď bude mať 3 mesiace, že to s tým bruškom bude lepšie 😔 😔 😔 , veď uvidíš. Aspoň v noci spí lepšie ? Musíš byť poriadne vyčerpaná ...
Asi aj pre obavy z toho že by bola moje druhé dieťa takéto nejaké (tiež ako bola v tomto ninka) som sa rozhodla, že bude len NInka ...ja by som to už asi druhý krát nezvládla a ešte popri tom aj ninu ....

Držím ti palce nech je to čo najskôr lepšie ...

drimajova
11. jún 2011

@kankam Ale ono sa to da zvladat. Niekedy som troska, bezradna a uplne bez nalady a su zasa aj take lepsie dni. Ako aj dnes. A dufam, ze to bude len lepsie. Niektore veci sa musim naucit brat nie tak vazne.
S tym mliekom sa to urcite casom upravi. Uz teraz to zvlada lepsie, ked je vyspinkany.
V noci spi vacsinou celkom dobre - najlepsie, ked ho mam pri sebe. 😉 Aj ked niekedy konci noc o 3 alebo 5. ☹
Potom chce vykecavat. Rehoce sa, krici a budi tatina. 😒
Sonka sa prisposobila po svojom - neodlepi sa od nas, vacsinou sedi pred telkou a len maloco ju vylaka k babke ci k tete hrat sa. Iba ak idem aj ja...Najhorsie je, ked su naraz unaveni a placu a obaja chcu mna a nestaci ani tato /alebo ten musi byt v praci/. Aj to sa stava.
My to mame o to tazsie, ze dokoncujeme dom, snazime sa robit dvor a popri tom tieto deturence ... tak fnukam za bytom, ze ako rychlo sa dal upratat a ziadna dalsia praca okolo neho nebola... 😒

Ale musim vam vsetkym povedat, ze aku maju moje deti uzasnu pediatricku - Dr. Bosansku v Piestanoch. A jej sestricka Eva je tiez skvela.
Simonkovi sa zhorsila vyrazka na lickach, volala som jej piatok takmer po pracovnej dobe, ale aj tak nas pockala v ordinacii a este o 4 poobede ho vysetrila. Kludne som si tam mohla maleho este nakojit a ked si odgrgoval a driemal, tak sa sestricka ponukla, ze nech si idem vybrat lieky do lekarne, ze ona mi ho zatial popestuje. Dobehla som naspat a maly jej stale spokojne spinkal na pleci.
Tiez su vzdy pripravenea po telefone mi pomoct, poradit a spominam si, ze ked mala Sonka pred rokom vysoke horucky niekolko dni, doktorka bola ochotna prist v piatok o 9 v noci k nam a aj v sobotu a v nedelu nam telefonovala, ze ako sa Sonka ma, ci sa jej lepsi stav.
Neviem to naisto, ale myslim si, ze toto nie je bezne. Chcem ich zato pochvalit a nech im to PanBozko odplati.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre