Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

pusinqa
11. jún 2011

@kankam vieš že aj ja som chcela len Julku, fakt som bola z nej vyčerpaná, ale pri druhom to je už ozaj iné, človek viac vie čo a ako, viac si to dietko už vychutnáš a keď ich vidím ako sa spolu malé ľúbia no nemenila by som už ani za nič, už si to bez Tinky ozaj neviem ani predstaviť, tá na Julke doslova visí, hrooozne ju zbožňuje, no úžasné sú

libka1
12. jún 2011

@drimajova bodaj by boli vsetci lekari ako tvoja, to je fakt vynimka zial 😔

@drimajova gratulujem k prirastku a nech vam to dlho v takej pohode vydrzi 🙂 anna je velmi pekne meno 😉
my zatial nevieme co to bude, v stredu mam ultrazvuk tak mozno sa dozvieme 😀

libka1
12. jún 2011

ta gratulacia mala patrit lumistri, drimajovej prirastok uz bol pogratulovany predtym 😀 lumistri bola pre mna novinka...

pusinqa
12. jún 2011

ja sa inak aj u maňáka nemôžem sťažovať, my s ním máme veľmi dobré vzťahy, minule tiež navrhol že mi povarujú nech si skočím do lekárne keď nemali už iných pacientov, pravidelne telefonicky konzultujem aj prkotiny a vždy poradí, a tiež sme ho už otravovali aj cez víkendy a je ochotný pomôcť ako sa dá, občas má svoje muchy ale kto nemá nie?

drimajova
12. jún 2011

@libka1 dik aj tak 😀
S Anickou a Jojkom je urcite vacsia pohoda ako s nasimi strasidielkami. Ja mam napriklad teraz maleho na rukach - dnes ma zasa nespavy den, spi len take 10 minutovky a 30 minutovky ... to mam asi za vcerajsok, prechvalila som ho - spinkal cez den celkom pekne, dokonca som trosku upratala a vyzehlila. V takyto den, ked nespi, tak sa ledva stiham najest a ist na wc, nic ine. Cely den je o pokuse uspat ho, o dojceni a noseni na rukach (tam mi spi, potvorka mamin prisavnik). Aj Sonku som prechvalila - ta ma zasa dnes jeden zo svojich ziarlivych dni a ked mi vidi Simona na rukach, tak prave "musi" vyskat, kricat a skakat 1 cm od jeho hlavy. Ked ju upozornim, tak prida na intenzite. Vycapat ju za to neviem ci mam, ci by som to len nezhorsila (alebo neublizila jej rozmaznanemu jedinacikovskemu ja) Takze zacarovany kruh - ona krici, on nezaspi a place a ja ho nosim na rukach a ona krici este viac. Nevie alebo nechce pochopit, ze ked nebude taka hlucna, ze on zaspi a mozem sa venovat jej....Este ze sme sa dnes prisli naobedovat k nasim a Sonku vzali na plavaren, tak uz nevidi Simona nonstop pestovaneho

@pusinqa to je dobre, ze ich je viac

libka1
13. jún 2011

@drimajova dufam ze nas necaka to iste, uz teraz sa bojim.. teraz sa na babo velmi tesi ale co bude ked naozaj bude konkurencia pritomna tak to netusim... my sme boli celkom v pohode, ked som chodila prec tak vydrzala s mojou mamou bez slziciek a teraz ako keby utal, nechce odo mna ani na krok, zhruba pred pol rokom sa to tak nejak zlomilo a ostala uplne nalepena na mna 😅 uz teraz sa bojim aj prazdnin, lebo bude musiet chodit po babkach, tolko dovolenky nemam a na matersku idem az v sept. no uvidime, ak to nebude zvladat, budem sa musiet dat vypisat... tak drzim palce nech to ide rychlo k lepsiemu 😉 ono ju to casom asi prejde, kamoska mala cosi podobne, ale ona mala 1,5 rocneho chlapceka a novorodenca dievcatko a ten dokonca bol nebezpecny... musela nanho davat pozor aby jej realne neublizil alebo ju nezbil.. trvalo to u nich par mesiacov, ale uz su za vodou 😵

pusinqa
13. jún 2011

@libka1 ono celkom sa tomu nevyhneš, pre starších je to veľký šok to bábo, niektorí sa s tým vyrovnajú lepšie, iní horšie, ale malá sa aj v škôlke trošku odreaguje aj keď julka napr. doteraz žiarli na nás že sme s tinkou doma a najradšej je s nami doma

mia.k
13. jún 2011

@libka1 už ste doma? Tak ako bolo na dovolenke,pochvál sa.
@drimajova tak to máš teda super s tou lekárkou,klobúk dole,pred takými ochotnými lekármi. A ty musíš Šimonka uspávať? On sám nezaspí? Ja Filipka neuspávam,on zaspí sám,keď je jeho čas. A inak ma zaujíma,že ako vnímaš teraz Šimonka ako dieťa a ako si vnímala Soňku,keď bola malá, myslím tvoje city k nim,keďže sú každý iného pohlavia,že či je v tom nejaký rozdiel. Zaujíma ma to,lebo ja som to nezažila,keďže mám obidvoch chalanov.
kankam ja myslím,že by si to zvládla aj s druhým dieťaťom. Tak ako pusinqa píše,pri druhom to už je iné,to už zvládaš akosi automaticky.

libka1
13. jún 2011

@pusinqa no nad tym som rozmyslala ze ako bude znasat skolku ked bude vidiet ze som doma, ale vyberat ju teda urcite nechcem 😅

@mia.k vynikajuco, prisli sme v sobotu, na moj vkus taka zlata klietka, ale s dietatom mi to zas celkom vyhovovalo, kebyze sme sami dvaja tak asi zomriem od nudy 😀 prihodim fotky ked bude casu trochu viac 😉 a dosla som domov s jednym slepym okom a hluchym uchom (neviem ako, ale normalne ma odrovnala cesta naspat lietadlom, tam mi nic nebolo...), a dnes som uz v pohode, vcera to bolo vzruso rano, ked som nevedela jedno oko otvorit 😀 😀

pusinqa
13. jún 2011

@libka1 aj ja sa ju snažím príliš nevyberať, ale keď občas musí ostať doma napr. teraz kvôli chorobe taká je neskutočne šťastná až ma to dojíma, zas mi je potom doma bez nej aj smutno, super že si si ešte na dovči oddýchla, nahoď potom dáke foto .-)

kankam
13. jún 2011

@mia.k @pusinqa @libka1 @drimajova na mojom rozhodnutí sa podieľalo veľa činiteľov, mnohé ste ich tiež spomínali ... aj ja som presvedčená, že už by som mala pri druhom nejaké tie grífy a všeličo by som možno robila inak a lepšie 😉 ale napr. som presvedčená, že naše druhé dieťa by bolo ako šimonko,@drimajova neviem či v spaní tak ako sonička, ale naša nina bola aj stále pricucnutá aj stále nespala, len na rukách ako šimonko a ja som mala asi 28 dní z mesiaca tohoto typu, že som bola nenajedená a vynervovaná večer keď prišiel mm z práce, takže si to viem dosť dobre predstaviť a neviem si predstaviť ako by som to prežila, keby mi aj nina ešte vrešťala, že na ňu nemám čas ...
a vec druhá je tá, že teraz to vidím v robote, že je problém ísť zo sebou k lekárovi a s malou tiež a neviem si to predstaviť ako to robia ľudia s 2-ma a viac deťmi, asi je tá žena radšej doma a zasa z 1 príjmu vyžiť dnes je zaujímavé ... A tak ako povedala @libka1 ani moji rodičai ani svokrovci nemládnu a budem rada, keď tam nina za pár rokov ešte bude môcť chodiť na prázdniny ...

kankam
13. jún 2011

možno to raz obanujem, ale akosi sme to tak uzavreli s mm, že pokiaľ sa niečo neplánovane nevyskytne, tak to nebudeme plánovať ... 😎 😉

pusinqa
13. jún 2011

@kankam ale veď to jasné že si každý najlepšie rozumie a rozhodne 😉 , ja som sa tiež bála či nebude druhé také náročné ako Julka našťastie Tinka je menej náročné bábo aj to už beriem tak "s humorom" keď sa v noci riadne nevyspím a pod. 😉

drimajova
14. jún 2011

@kankam
@libka1
@mia.k nezaspi, skusala som. ani v kociku ani v postielke ani v cocoone {to mi kamoska z francuzska pozicala taky matrac, v ktorom je dieta take schulene}. ked je takto sam vyrusi ho kazde suchnutie. ked ho aj unaveneho ulozim kludneho, syteho atd. tak pozera, o chvilu zacne mrnkat, potom knucat a potom plakat a uz je spaniu koniec. place a kruti sa a skriabe si tvar. z toho krutenia a silenia sa pogrcka a ma na tvaricke a hlavicke vyrazku {inak zrejme tu z TT porodnice}, takze si ju celu doskriabe. potom je to len o zaspavani a budeni sa a je to tak aj pol dna, tak si vies predstavit aky je potom predrazdeny. to sa potom neda hovorit o nejakej pravidelnosti, ci co. mozno je to aj moja chyba, vobec neviem byt zorganizovana a rezimovana a moje deti mi to oplacaju 😒
vraj som urobila chybu, ze som mu nedala dudlik. ktovie. mozno by pomohol, mozno nie. uz to nezistim, uz ho nechce.
dnes este aj sonka spadla a rozbila si koleno, vrieskala a dozadovala sa pozornosti, take divadlo z toho urobila. tak segra drzala na rukach spiaceho simona [na rukach ked je,tak mu ani vreskot nevadi, spi, alebo aj po strhnuti sa hned zasa zaspi], a sona nevrestala len vtedy,ked som aj ju drzala ako babatko. az mi tiez zaspala na rukach...je 6 vecer a este spi, ta dnes pojde do postele o polnoci!
mia, rozdiel medzi pohlaviami vobec nevnimam, mozno to pride neskor - asi ano. teraz je to babo ako babo. casto sa aj pomylim a zo zvyku po sonke o nom poviem, ze 'jej, ju, nu, moja, a pod.
so sonkou je ten vztah taky plnsi, predsa len sa dlhsie pozname 🙂 a viac sme spolu prezili, ale to si sa asi nepytala. to nie je o pohlavi, ale o case...
@kankam moj manzel tiez zahlasil,ze to je nase posledne dieta. je to ako so sonkou, vlastne tazsie - sona aspon na prsniku bola kludna. simon nie vzdy. cim je viac unaveny, tym ma k nemu paradoxnejsi vztah. viac sa ho dozaduje a viac na nom place ☹
moj muz chodi domov o 7 vecer a aj za ten cas toho ma dost. s malym bude 'kamarat', ked bude mat tak rok...
😀
takze ja ta chapem, ze si mohla dospiet k takemu rozhodnutiu. kazdy si prezijeme svoje a po svojom to vnimame. ja som vzdy chcela vela deti, som zo 4roch a vnimala som to vzdy super, ale viac teraz suhlasim so svojim muzom [plus on aj zle znas, ze aka som vzdy utrapena a ufnukana a ubolena posledne mesiace tehotenstva...pre neho su to tazke obdobia... 😅 jeeej, a ze co ja mam povedat...?].
dobry roman som vam napisala, ze? to sedim pri compe a simonko mi spi na rukach. piaty krat som sa ho uz nepokusila polozit... 😠
...ale som u nasich, tak ma nechytaju nervy, ze som nic ine neurobila...to bude az ked sa vratim vecer domov do toho binca 😒
no a mia, lucia a ostatne mamy, co vam deti zaspia same a spia 3 hodiny, aky je recept, ci zaklinadlo????

drimajova
14. jún 2011

@mia.k a ako je to s jeho refluxom? nebudi ho to zo spanku, resp. nebrani mu to kludne zaspat? lebo Simonko ani nema reflux, mozno len slabsi zvierac na pazeraku, alebo je len prepchaty a aj zaspi a zobudi ho vygrcnutie. dnes nad ranom ho to prebudilo hodinu po krmeni a ked som ho zdvihla, tak vygrcol ... polozim ho spiaceho a po 10 minutach uz len vidim, ako sa zacne krutit a viem, ze ho zobudi potreba odgrgnut si ☹

drimajova
14. jún 2011

@libka1 klobuk dole pred maminami, co zvladnu dve [a viac] takychto malych deti naraz. mam kamosku, kt ma rozdiel medzi detmi 18 mesiacov...obdivujem...
sonka sa aspon uz sama napapa, ide na wc, aj oblecie, ked ma naladu. aj moze zostat sama, neprizabije sa a nevyparati nic hrozne. to je velky rozdiel.
napr. dojcit jedno dieta a druhe rychlo davat na nocnik, to je narocna fuska 😔
evka ti bude v zime este sikovnejsia. zelam ti, nech potom chce byt dalej nalepena - ale uz na vas ako na dvojke - na tebe a na babatku. tak proste budete spolu stale.

drimajova
14. jún 2011

@kankam pisala som ti, ze vdakabohu za moju mamu, ktora nam vacsinou navari a casto vyzehli? ma toho vela, a toto je pre mna velka pomoc. aj by povarovala sonku - ved ta by sa zahrala u nich na dvore aj sama, kym babka okopava ... aj k mojej sestre by obcas mohla ist ale sonka po narodeni simonka proste nechce bezo mna ani k babke ani k nim ist

pusinqa
14. jún 2011

@drimajova to máš super že ti aspoň má kto pomôcť, a s tým spaním ja si myslím že recept nie je, aj u nás julka skrátka nikdy sa neunavila a nezaspala, museli sme ju hodiny natriasať v kočíku, ona teda našťastie aspoň v kočíku nakoniec vždy zaspala ale po veľmi dlhom uspávaní, často aj 2 h večer, skrátka bola taký typ že nikdy sama nezaspala, tinka je úplne iná, tá keď sa unaví, nakoniec zaspí aj keď momentálne trošku vymýšľa, takže ja verím že je to aj o tom dieťati, nie len o prístupe ktorý k ďeťom máš, pri niektorých ďeťoch sa môžeš aj na kúsky rozkrájať a nepomôže

libka1
15. jún 2011

@drimajova no to si teda uzivas ☹ hadam sa to coskoro zlepsi... ja tiez nechapem ze ako to robia ludia ze im deti stale spia, vid miin filipko a predtym ben 😀 nasa bola ticho tak akurat v kociku, doma vzdy proti comusi protestovala a to nas nebolievalo brusko ani reflux sme nemali... a ze deti s refluxom su nepokojne 😀 tam aspon vies pricinu, ale co tie bez 😖 ja si pamatam ze prve 3 mesiace boli uplne hrozne, hlavne v noci, potom to uz slo k lepsiemu 😉

kankam
15. jún 2011

@drimajova inak to fakt ako keby som seba videla s ninkou, aj môj mm bol z toho ne nervy a aj z toho, že ani so mnou nebola reč, ja som mala asi cca 3-mes. obdobie, kedy som sa od rána tešila, že kedy bude noc a ja pôjdem aspoň trošku spať 😢 😀 fakt nepreháňam ... takže ťa úplne chápem a ako som písala, už si to netrúfam opäť zažiť a pri tom mať 1 väčšie dieťa ...
inak skúšala si baby vak ? ninka mi v tom potvorka chcela spať aj 2-3 h raz mi skoro rameno odpadlo, lebo som s ňou aj žehlila - to som už nezopakovala 😔 😝 , ale aspoň som poskladala prádlo, ale navarila, a aj som ju v tom po večer uspávala aj cez deň a keď bola väčšia 3 mes. tak už tam aj zostala spať aj keď som ju opatrne položila, ako by ma tam stále cítila ...

@pusinqa ako píšeš a to som aj čítala spánok - teda spavé, alebo nespavé dieťa je daný geneticky, takže buď je ako @mia.k deti že sú také dobré v tomto asi po mamine 😉 , alebo tak ako naša nina po tatinovi - nespavá a tiež vždy zaspí len s nami, najlepšie poriadne ustatá z denných aktivít a s 1 rozprávkou, potom je to tak cca do 15 min, ale tiež som uspávala do 9 mes. v baby vaku večer čo večer ... že prečo ma tak bolieva chrbát a kríže ...) 😔

mia.k
15. jún 2011

@drimajova to čo popisuješ sú presne príznaky refluxu. Ako vieš,že nemá reflux? To že negŕca,ešte neznamená,že nemá reflux. Náš Filip tiež negŕca,ale má tichý reflux,čo znamená,že mu grcky idú do pusy a späť. Tieto deti bývajú nekludné,metajú sa, ukludnia sa a zaspia na rukách vo zvislej polohe,ked ich položíš,tak sa preberú a trepú sa. Takisto pri jedení sú nekludné,odtŕhajú sa od prsníka,potom sa zase prisajú,vypínajú sa do luku, odgŕgajú a grckajú aj po hodine od jedenia atď. Ja mám tiež akurát Filipka na pleci,lebo sa metal a zvíjal,tak som ho zobrala na pleco a hned sa ukludnil a už aj zaspal.Ja mám obidvoch refluxákov a viem čo to obnáša,ale vďaka určitým opatreniam,sa to dá celkom dobre zvládať. Takže ak by si chcela nejaké rady a typy,tak písni do IP. Inak môžem ti poslať aj jeden článok od jednej baby,ktorá si myslela,že má náročné a nespavé dieťa,tiež im spávala len na rukách,väčšinu dňa preplakala,proste "užili" si s ňou svoje a po roku zistili,že ich malá má tichý reflux a preto bola taká náročná.

margareta76
15. jún 2011

Ahojte, pripojim sa aj ja do vasej debaty, aj ked ja som chvala panu bohu nemala (zatial) take tazkosti s detmi co sa tyka spania alebo jedenia. Preto asi cakam aj tretie 🙂 Ja iba mozem povedat, po mojej osobnej skusenosti, ze kolko casu som dietati venovalo, tolko si zobralo. Ked som mala prveho syna, toho som dojcila aj 3/4 hodinu, ale druhemu som uz tolko casu venovat nemohla (starsi mal v tom obdobi iba 17 mesiacov), tak mu "muselo" stacit 15 minut - a naozaj stacilo, nestazoval sa 🙂 Co sa spania tyka, viacmenej to iste, prveho sme uspavali aj niekolko hodin, ale druheho som viac-menej polozila iba do postielky (hlavicku mal vo zvysenej polohe), chvilu sa tam pomrvil a zaspal aj bez nasej pomoci. Vecer to bolo horsie u obidvoch hlavne do ich 3 mesiacov, to sme ich nosili na rukach aj 2 hodinky, ale potom to bolo uz dobre. A mozem povedat, ze pri dvoch malych detoch som bola menej unavena, ako ked sme mali iba jedneho (a to do jeho 6 mesiacov sme byvali u rodicov). Teraz sme sami, nikto mi nechodi deti varovat, varim si sama, upratujem, periem... Jedna obrovska vyhoda je, ze mame rodinny dom a manzel je okolo 16:30 kazdy den doma, potom mi velmi pomaha. Drzim Vam vsetkym velmi palce 🙂

pusinqa
15. jún 2011

ahojte, no u nás začína byť aj pri Tinke "veselo" s denným spánkom, doteraz zaspala aj doma v kočíku čo som bola vďačná, som si oddýchla, porobila, teraz sa však už posadí a hotovo, keď ju zložím, zas, zložím ju takto pár krát a chytí hysák a nechce už vôbec spať, takže asi zasa začíname 2x denne brúsiť vonku ako pri Julke, tam potom zaspí, len ja asi ostanem ozaj na mraky, skrátka to už dáko nevládzem, v noci sme dosť často hore a manžel už nepomáha ako pri julke, no uvidím, dnes som skúšala poobede uspať na posteli, potme, ale s plačom a po pol hoďke som sa ja zamrvila a bola hneď hore a revy neskutočnéé, no ešte voľačo poskúšam, uvidíme, ale večer je oproti julke super, to má o 7-ej svoju hodinku, napapá sa, dám do postieľky a spí, za každý takýto deň som neskutočne vďačná je to veľká pomoc keď zaspí sama ušetrí mi to kopeec času a nervov
papať konečne papáme ale také svoje malé množstvá, tak jej už viac ani nechystám, asi vie kedy má dosť, ja keď mi je smiešne že jeden zemiak s trochou zeleniny a mäska má navarené na 3 dni 😀

margareta76
15. jún 2011

Este som chcela dopisat, ze asi nejako podobne to riesia s detickami aj mamicky, ktore maju dvojicky. Nechcem sa s nimi porovnavat lebo to maju urcite ovela tazsie ako ja i ked vekovy rozdiel medzi nasimi nie je velky, ale starostlivost o deti s rovnakym datumom narodenia je (podla mna) velmi, velmi narocna. Ako jedna znama, ktora dvojicky ma (2-rocni chlapci) mi povedala, ze ona to riesi jednoducho - chces jest - jedz, nechces jest - nejedz, chces spat - spi, nechces spat - nespi... A ked som sa jej spytala, ze ako to riesila, na zaciatku, ked chlapci boli malí (v prvych mesiacoch zivota) a mali brusne koliky, tak mi povedala, ze viac-menej nijako, museli si poplakat, pretoze obidvoch na rukach neudrzala, kedze manzel bol castejsie na sluzobkach ako doma. Napr. toto si ja vobec neviem predstavit.

lumistri
15. jún 2011

@libka1 dakujem, ty mas vybrate tiez pekne mena 🙂)
kebyze mam este dve dcery tak by sa asi volali maria a eva (ale uz nebudem mat) 🙂 ale aj katka sa mi paci, take naozaj pekne dievcenske meno 😵

@drimajova neskoro reagujem, som tu dlho nemrkla.. recept na to spanie nemam, vies ze ja len vecer okupem, nakojim a hodim do postielky a spi.. mozno ju pri tom kupani tak vytrapim 😀
inac dnes sme z tej ortopedie sli rovno domov, bo uz mala nechcela spat a navyse som este musela nejaky obed navarit.. jozo je dnes v robote od siedmej rano do jedenastej vecer a zajtra podobne, tak som utahana ako kon, malemu sa nejde zastavit pusa cely den. strasne ma uz boli hlava.. a hlavne ked sa na rovnaku vec pyta 100-krat.. fakt ta obdivujem ze to zvladas sama cele dni bez steva..
joj ako dobre ze uz obaja spia..

libka1
15. jún 2011

@lumistri to co ma manzel preboha za robotu, ze od 7 do 11 😕 sak to je otrokarstvo 😀
u nas ultrazvuk prebehol v pohode, pohlavie nevieme, povedal ze skor dievcatko ako chlapcek, ale nevedel, lebo nevidel ani pipika ani kavove zrnko 😀

mia.k
16. jún 2011

@libka1 takže istí to až 3D-čko? No čo už,vydržíme. 😉

lumistri
16. jún 2011

@libka1 noo to je len vynimocne takto v robote, doobedu mal skolenie a potom normalnu smenu.. ale dnes prisiel uz o osmej 😕

libka1
19. jún 2011

@lumistri aspon ze tak, uz som sa zlakla ze stale 😀 a to ja stale pindam ze muz chodi neskoro, mozem byt rada ze chodi ako chodi 😅 asi by som si mala viac vazit to co mam ☹
@mia.k ty si tusim netrpezlivejsia nez ja 🙂 mne je to nejak jedno, aj som zo seba trochu prekvapena 🙂 muz by asi chcel chlapca, malicka chce sestru, no kazdemu nevyhoviem 🙂 a ja uz chcem byt na materskej, to je moja jedina tuzba, nech uz nemusim chodit do roboty 🙂

kankam
19. jún 2011

@libka1 a kedy nastupuješ na materskú ? Ja som mala tiež úžasný tento týždeň, mm na služobke a potom ešte do večera v robote, tak som mala malú stále na krku vrátane minulého víkendu, tak už som padala dole nosom ... 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre