Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
23. jan 2009

práve som malej triedila veci, dneska je moooooooooooc dobrá, spala až 1,5 h, ale mne na rukách, lebo sa rozplakala asi za jej niečo snívalo a zobudila sa a potom mi jej už bolo lúto, tak sa doteraz hrala a mala som ju na posteli, teší sa z červených bodkovaných šiat na leto ...

to s tými piešťanmi sa mi páči, to budete oddýchnutí, aj malú vám zavarujú, to vám bude hej 🙂 🙂 🙂

libka1
23. jan 2009

uz sa tesim, neviem sa dockat, len skoda ze su to piestany, radsej by som niekde dalej 😒
mavame to v utorok a vo stvrtok 😉

kankam
23. jan 2009

tak ten štvrtok by mi vyhovoval aj tak ako chodíš ty, ešte sa opýtam ivulienky a by sme mohli dobehnúť ... 🙂 🙂

verím že sa tešíš 🙂 , neva že piešťany aj to je zmena ja sa teším na teplo, a dovolenku, predtým nám to asi nevíde ... 😒

idem chystať ninu na kúpanie, pa 🙂

ciarka
23. jan 2009

babulky ahojky.
No som z nechtov uz doma, mam ich krasne.Samochvala najlepsia chvala.

Mia.chcem byt krasavica,ale to asi kazda,ale uz dlho som mala taku tuzbu ist na nechty a som spokojna, urobila som si radost.

Libka1-to vam zavidim v dobrom tu dovolenku a este aj ked vam budu malu strazit to bude hej.

Inak babulky z nechtov som isla do toho maxu, manzel ma tam cakal aj s malou a hovoril mi ze tam bolo minimalne 6 kocikov naraz a ze ked tam isiel do vnutra tak ani ze moc nechcel ze vsak je tam vela kocikov a ta pani predavacka hovori ze vsak podte zmestite sa tak si myslim ze je to v pohode. Co vy nato?????

kankam
23. jan 2009

caf ciarka, tak si si urobila labúžo, že !? ja sa tak teším kozmetičke, je to nielen skrášlenie, ale aj oddych, niekedy aj 1/2 h bez dieťaťa je velký oddych-vypnutie. Aj ked malú by som nedala za nič, ale niekedy mám strašnú potrebu, aby ju niekto povaroval a ja vypla ... niekedy sa pošťastí a mám chvílku len pre seba 🙂 🙂 🙂

tiež si myslím že ten maxim by na to stretko bol v pohode, záleží na ostatných ... 🙂

drimajova
23. jan 2009

Ahojte, tak mam konecne doma mangelika z tyzdnovej sluzobky (to nam bolo smutno ☹ ) a s nim aj jeho sluzobny notebook - lebo na nasom starom hnusakovi PC vyhorel monitor. To som akurat o 10tej vecer zehlila a jednym okom citala, co pisete. A zrazu len cierna bedna...!
Mna muz tiez stale vyhana plavat s malou, ale mna to moc nelaka. Jej by sa to asi pacilo (podla toho, ze z kupania vo vani je vo vytrzeni este aj ked zaspava - tape ruckou po mne ako to robi do vody) ale ja som s vodou - a este aj v zime neni moc velky kamarat...
Mia, Libka a ktoruze to z bab aj ja poznam z predporodneho kurzu? 😅
...tieto fotky su take miniaturne, ze na nich do tvare nevidim!
A Ivulienka, nebola si dnes na prechadzke v parku? Taky oranzovo-cierny kociar? Sa mi tak zdalo, ze si to ty, ale hanbila som sa prihovorit 😅
Baby, uz ste o tom kecali skor, ale minule som sa vas isla opytat - kedy upratujete? A co take "hlbkove cistenie domacnosti"? Ja absolutne nestiham udrzat tento byt cisty. A to sa nestazujem na milion omrviniek pod Soninou stolickou, ked jej dat zut chlebik...
Co som niekedy urobila v sobotu, teraz mi trva cely tyzden. A zacne novy tyzden a zas odznova... a poriadok stale nie je...!

drimajova
23. jan 2009

Ivulienka, mne teraz uz mala spava cez den viac ako spala ako malicka, ale tiez niekedy vstane po 1/2 alebo 3/4 hodine strasne uplakana. Skusala som vselico, ale najlepsie sa mi osvedcilo hned ju pomojkat a dat prsnik. Aj pediatricka na mama a ja poradni pise: "kojene dieta ma prsnik nielen od hladu ale aj smadu a aj jedu". Ja viem, ze si do buducnosti oducanie od kojenia tymto vobec neulahcujem, ale ona sa ozaj krasne ukludni. Vacsinou este zaspi a vstava usmiata a vesela. To je hned aj mne lepsie. Ked vstane mrzuta, tak ju len nosim na rukach a aj tak mi cele hodiny pisti za usami a zyva a zmoli si oci.

Ja ju davam spat aj doobeda aj poobede von. Doobeda vzdy na balkon (aj ked je -9), vtedy si rychlo nieco urobim, alebo navarim. A poobede ideme von na 1/2 hodinkovu prechadzku, len tak okolo cinziakov (jej sa aj tak najviac pacia auta a psi a to mame aj tu 😉 ) a ked nezaspi, vratim sa domov a uspim ju na balkone.
A ked nahodou zaspi poobede pri kojeni, tak spi v postielke a von ideme potom. To ale spava velmi malo, viac sa jej paci vonku, ona je taky Eskimak.
Aby to ale nevyzeralo tak jednoducho, niekedy neviem co s nou. Pri kojeni nezaspi, v kociku na balkone reve ... potom vacsinou zaspi vonku na prechadzke. Takze my chodime von kazdy den a za kazdeho pocasia...

drimajova
23. jan 2009

teraz si tu asi pisem sama so sebou, ze ?
Mam rozhadzany system, tak sa mi ani spat nechce ist ... Sona chodi spat o pol 8, ale dnes bojkotovala moje pokusy uspat ju, tak som ju strcila muzovi do ruk a kukali sa na telku ( ☹ ja viem, ze take decko sa nema co kukat na telku, ale co uz ☹ )
Potom uz bola taka urevana, ze zaspala az ked som si s nou lahla do nasej postele a predstierala, ze spim aj ja (samozrejme v puse utisovaci prostriedok prsnik - Mia mas pravdu, co by som dala za to, keby tam chcela mat dudlik 😢 )

libka1
24. jan 2009

Anka nepoznas ani jednu, lebo kym si zacala chodit ty, vsetky boli fuc 😀 Bola som tam uz len ja a adrika, a ta sem nechodi 😉 Ty si bola len poslednykrat a predposlednykrat ak sa dobre pamatam 😉

libka1
24. jan 2009

Ma tak napadlo, ze som mala potom v porodnici stastie, adrika rodila 2 dni po mne a dali mi ju na izbu... to bola sranda, tolko sme sa narehotali... obcas ju stretnem, ale ona asi nema internet, este som sa jej nato ani raz nespytala, nejak nevysiel cas 😅 Ale ona chodi aj do skoly, tak asi ma uplne ine problemy ako pisat sem 😅
Co sa tyka upratovania, poznam 2 typy mamiciek:
- Venujem sa dietatu bud z vlastnej vole alebo je dietatko velmi narocne, nestiham domacnost
- Dieta vacsinou v ohradke samo, alebo anjelik ktory vela spinka, domacnost tip top
Ja som zial zmiesany typ:
- ked ma Eva dobry den (1-2x do tyzdna) a dost pospi, tak sa mi niekedy podari vykaslat na vsetko a vylozim nohy, dieta anjelik a domacnost chaos 😝 bo mama neskonale leniva 😝

kankam
24. jan 2009

libka ty to tak vždy super zhodnotíš 🙂 🙂 🙂 prakticky a vecne ... 😀

drimajova myslim, že to je fakt problem všetkych žien. JA len upratovanie základné - pozmývať byt-podlahy robím na 1,5 dňa - nina v stoličke a ja si ju presúvam podla toho ako som už umyla.Keďže spí tak 30 min sama, to nestihnem(väčšinou jem, alebo mám tiež vyložené nohy, alebo som tu 🙂 )a keď chce byť v stoličke(ale nesmie byť sama v izbe) tak upratujeme spolu ... AS že hĺbkové upratovanie to nepoznám od 1/2 tehotenstva( lebo som mala problém s krčkom a musela som vylehovať a oddychovať), tak to neviem kedy bude ... Som rada že ožehlím raz za čas(AJ TO SOM ZREDUKOVALA NA MIN) 🙂 a je navarené a ja neodpadam od únavy....

To s tou malou a prsom si na tom ešte horšie ako ja(aj ked tiež sa nechávam niekedy ukecať ☹ ) snaž sa jej dávať ten dudlík, ja som ho mala nachystaný v ruke a ked pustila prso hned som šupla dudel a pritom niekedy zaspí aj bez neho, dávam ho len ked je fakt nutné ... lebo ja si myslím, že odúčanie bude ťažké od prska, ale tvoje ešte viac ... akurát bol v mama a ja taký článok o odúčaní .... 😉 😒 ☹ 😝

kankam
24. jan 2009

ja som na 2 posl prípravách nebola, lebo na predp.som bola chorá a posle bola 6.5. a mne nina robila looping 😀 😝 strašne sa odrážala v bruchu - už chcela ísť von o 23 h som dostala porodné bolesti a o 09:15 bola na svete ... takže som vedela že nikam nemám ísť 🙂 🙂 🙂

drimajova
24. jan 2009

ach jo...tak asi budem drzat hubu a krok a upratovat, ked pojde Sona na skolsky vylet...

clanok v mama a ja o oducani som citala a fakt som sa zdesila - ze kojila 24 mesiacov a tak ...
... aj ked moja sestra kojila syna do 3 rokov a je s tym uplne spokojna...

dudlik som skusala uz viackrat. ked bola mala, tak revala a vypluvala ho a teraz ked jej ho skusim rozospatej dat tak tiez bud reve a zahodi ho, alebo - a co je horsie - vytiahne ho z pusy, preberie sa a zacne sa s nim hrat a je po spanku.
Ked som ju totiz na dudel nemohla naucit, mama mi radila, aby som jej ho davala ako hracku, ze sa s nim "zoznami".
A ona sa aj - ale zostala to pre nu ozaj len hracka a nechape, ze by ju to malo ucicikat k spanku. Asi si mysli, ze ju budim, "milacik, pod sa hrat"

kankam
24. jan 2009

mne sa v tom článku páčilo to že treba kojiť kým to má pre dieťa význam aj čo sa týka stravy(pitia) ked už to zostane len od"jedu" 🙂 tak už to treba ukončiť... takže ked príde ten čas a budem pevne rozhodnutá-odstavím ju ... ale je to krásny čas, takže fandím aj tvojej sestre ... 🙂 🙂 🙂

s tým dudlom, ťa lutujem, naša malá tiež prešla na dudel až cca v 2 mesiacich dovtedy ani počuť, keby bez nehio zaspala, tak v poho, ale velmi plakávala ...s dudlom sa hráva, ale až po zobudení, ale tiež niekedy a 5 x dám kým zaspí, príp-zaspí ako si ho dáva dnu a von 😀 😀 😝

katarinka1107
25. jan 2009

zdravim mile mamicky.Mozem sa k Vam pripojit? Mam skusenosti cerstve co sa tyka oducania od prsnika.Jurko ma 2r a 2mes. a 02.01.2009 posledny krat rano pil mliecko s prsnika.Dovtedy to bolo stale a stale, nechcel jest vela normalnu stravu a ja som bola jeho uspavadlo, pohar na pitie,jedlo a ukludnovadlo.Manzel bol dom a doobeda ho zobral von , boli stale spolu, potom na obed sme ho zobrali spat von a kriticky bol vecer.Zalepila som bradavky naplastou a videl ze je bolavi cecenik.A podarilo sa .Ani som necakala ,ze prespime skoro celu noc,lebo to dotial nehrozilo a druhy vecer este pytal cecenik a aj cez den ale nejako sme ho vzdy zabavili.Ale kazde dieta je individualne.Keby nebol manzel doma kojime sa dodnes.Pri dcerke (10r)to trvalo 29 mesiacov a neslo to tak lahko.Ale nebanujem ,keby nam to nevyhovovalo, tak sa tak dlho nekojime.Drzim palce.Dakujem ze ste tu 🙂 🙂 🙂

ivulienka22
25. jan 2009

Ahojte babky,
tak ste tu toho napísali, fuška vás prečítať.
Anka si sa mohla v parku prihovoriť 😀 😀 😀 len som to nebola určite ja 😀 😀 😀 ja mám tmavomodrý quinny speedy 😀 😀 😀 no možno by sme mali ďalšiu mamičku do diskusie 😀 😀 😀
Inak Anka máme tuším podobný režim cez deň, skoro taký istý, malý mi spí len vonku, a keď nespí tiež chce byť len vonku, doobeda na balkone, poobede na prechádzke. Až na ten dudlík. Ten dudloval už v pôrodnici. Som mu dávala papkať a prišla jedna sestrička a zdalo sa jej že dlho papká-že to vraj len dudkuje, či namám dudlík,nech mu dám. No a odvtedy je závislý.
Čo sa týka toho kojenia, ako hovorí Macka je to krásny pocit a treba si to užiť zakiaľ sa dá.Ako píše aj Katarínka-inak vitaj medzi nami-je to potom už o držku odstaviť také väčšie dieťatko, ja len dúfam že sa malinký odstaví sám. Srdce by mi nedalo ho odstaviť-a potom ako dvojročného odstavovať-no to si neviem ani predstaviť.Nám dá zabrať aj zbaviť sa dudla, asi bude s ním chodiť do škôlky-ako jeho mama-bože to musela byť hanba.... 😉 😉
Čo sa týka upratovania-to je u nás nekonečný príbeh. Stále dokola, bo ja som strašne nervózna keď je bordel, sto krát si poviem serkám na to, no tie moje jedy nie a nie. Neni som upratovač prvej triedy že sa musí všetko lesknúť-to určite nie-to sa ani neleskne asi už ani nebude 😀 😀 😀 ale mám pocit že som stále zamestnaná upratovaním kuchyne.no a každý deň vysávam bo moje dieťko obdivuje každú smietku a skúma ju dopodrobna-no na podlahách má čo skúmať 😖
Ciarka závidím nechtíky-ja ich musím strihať stále nakrátko lebo malého škriabem. Som prekvapená že tak reagovali v cukoške,tak by sme mohli dať aj to stretko, čo vy na to???
Macka máš IP

libka1
25. jan 2009

Dajte dátum, budem tam 😉

mia.k
25. jan 2009

Ahojte. Vitaj katarinka,som rada,že sa nám to tu pomali rozrastá,aj keď poniektoré dievčatá prestali prispievať,ale snáď sa to tu rozbehne.Väčšinou je to tu o nás,čo máme májové bábätká,pretože my máme aspoň spoločnú tému,ale čo ostatné? 😒 Preto ma napadol taký nápad,že keďže libka vstáva ako prvá a nemá čo robiť 😉 ,mohla by vymyslieť takú univerzálnu tému dňa, do ktorej by sa mohli všetky zapojiť.Čo ty na to libka,dobre som to vymyslela? 😉
Dnes je vonku nádherne a ja musím čušať doma,lebo som zase chorá.Ale nesťažujem sa,lebo manžel šiel s malým k babke a ja si môžem robiť čo sa mi zachce.Takže sa pôjdem asi natiahnuť a pozriem si neaké dobré dvd-čko.Tak sa zatiaľ majte a užívajte si pekného počasia.

katarinka1107
25. jan 2009

dakujem Vam pekne za privitanie a tesim sa na debatky s vami .Len dufam,ze sa sem aj nejako pravidelnejsie dostanem.Barborka je samostatna, ale zacina asi puberta a Jurko sa mi pekne stara o cas.Ved to same viete,ako to s detickami chodi.A prajem Ti mia.k skore uzdravenie 🙂 🙂

mia.k
25. jan 2009

vďaka katarinka 😉

libka1
25. jan 2009

Tému dňa? 😕 😅 Čo chceš aby som nespávala v noci čo budem toľko rozmýšľať? 😀 😀
Je pravda že najviac tu prispievame tie čo máme májovčatká, ale zase kočky čo majú väčšie bábence nám zas vedia poradiť ak chcú 😉
Napr. mňa zaujíma odkedy môže dieťatko už jabĺčko so šupkou.... už ma to viackrát napadlo a vždy som sa zabudla spýtať 😉
Dúfam že tu niekto navrhnete ten termín, lebo keď to spravím ja tak sa tešte na krúpy 😀 😀 😀 😝 🙄

ciarka
25. jan 2009

mia-skore uzdravenie

katarinka1107
25. jan 2009

mila libka.1.Co sa tyka toho jablcka so supkou, tak Jurkovi som skusala nakrajat jablko na "mesiaciky"so supkou ked mal asi 14mes.Papal pekne ale musela som ho mat stale na ociach,keby nieco.V zaujme jeho bezpecnosti ale mu ho dodnes supem a to ma 2r.2m. a mam istotu ,ze mu supka nezabehne.Aj ked sa vravi ,ze pod tou supkou je najviac vitaminov.On sii aj sam vypyta aby som ho osupala.No ved je starsi zas

libka1
25. jan 2009

No to sa pytam prave kvoli tym vitaminom 😉 No nic, ostaneme my pekne pri supani zatial 😉

libka1
26. jan 2009

Téma dňa: Prečo neprispievate viac? 😅 😀

drimajova
26. jan 2009

mia, len ci ty nedostanes zakaz hovorit o tom, ako sa napr. nudis, alebo ze ti manzel zobral dieta na ktovie ako dlho k babke!

drimajova
26. jan 2009

my sme boli v Maxime vcera v ramci poobednajsej prechadzky, Sonka sedela vo vysokej stolicke a naramne sa tesila, lebo videla deti ako sa hraju v kutiku.
Podla mna, datum nie je ani problem - ja mozem takmer hocikedy, ked to viem aspon tak den vopred. Lenze co denna hodina? Kedy komu spi dieta?
A ja by som musela prist autom ... tu streku z domu, posedenie v cukrarni a streku domov by Sona nemusela vydrzat bez placu...

drimajova
26. jan 2009

rozmyslala som,ci idem vysavat (Sona na balkone) alebo umyjem dvierka na kuchynskej linke a hlavne trube (ked si to uz aj moj manzel vsimol, ze je to akesi zaserkane, tak to uz musi byt zle...)
... lenze moje dieta to zariadilo inak, plac na balkone, tak sa este ududlala k spanku, ale vydrzala pol hodinu, tak je po upratovani.
Katarinka a aj v noci ta casto budili deti a chceli si cucnut? Dokedy? Mna to najviac nici. Dnes v noci som bola hore 9x a plienku rano moc plnu nemala, takze je jasne, ze chcela viac mna ako mlieko.
Aj som ju skusala nechat si poplakat, ale ked to po 8 minutach mrnkania nabralo na intenzite a uz 3 minuty ozaj plakala, tak som to vzdala...keby som to tak vedela zredukovat na 2 kojenia v noci, to by som bola max happy. Ale da sa to?

katarinka1107
26. jan 2009

no drimajova ano, budili sa aj v noci a ako Ty vravis vacsinou nechceli papat, ale dudkat, alebo trosku pit a samozrejme byt pti mamine.A mne sa to ani nedarilo nejako redukovat, lebo ako nahle zacitil dudu a nie cecenik(ako tomu Jurko vravel) tak to bol rev na celu bytovku.Tak som sa ani potom nejako nesnazila a"posluzila" som mu kedy chcel.A poviem ti ,ze bolo to aj 5-6-7krat za noc.Ale teraz mi dozici spanok celu noc.Huraaaa.Ale priznam sa obcas mi je za tym kojenim aj smutno(nie som vadna,ale to bolo take babätkovske a nase) 🙂 🙂

kankam
26. jan 2009

mia, rýchlo sa vylieč, teším sa že to máš také ako si písala, že ti muž vzal malého a môžes poctivo vyležať chorobu, ja teraz keď si spomeniem na minulý týždeň, keď sme boli všetci chorí a ja som sa s tepl 38 ani v noci nevyspala, pričom malá mala 39 a stále bola hore, tak mi je až špatne ...

Nie je nad chvílu ked či už sme choré alebo zdravé nám niekto dieťa povaruje a my sa môžeme venovať len sebe ... sa mi v mama a ja páčilo novoročné predsavzatie jednej mamičky je každý deň bude mať 1/2 len pre seba, aj keby doma bomba padla či len na kávu, časopis, alebo len vyložené nohy, tak sa to budem snažiť dodržať ... 🙂 🙂 🙂

vitaj katarinka 🙂 , libka veď spať v noci nemusíš 😀 načo 😀 😀 😀 , ale to len tak, inak máte dobré nápady, veď každá môžeme aj nejakú otázku hodiť. Mňa to o tom upratovaní, vcelku upokojilo, že keĎ mám doma permanentný neporiadok a stále dokola sa snažím, tak nie som sama ani žiadna šluchta 😝 , lebo niekedy som už mala z toho depku ... 😠 😒 😉

Inak sa musím pochváliť, prestala som ninu dávať posledný krát večer spať (už spí len 3 x za deň 30 min), teraz po 2 večery sa mi podarilo spala posl.krát o 17 h a išla ninka spať o 20:30 cca + - 1/2 h a prvú noc spala do 08 s kojením o 01 - 03 - 05 -07 a teraz o 07 a kojila som až o 03 h - 05 - 07.
Drimajova - oklamala som ju do 03 s dudlom, ked sa mrvila a kojila som až o 03, mojej stačí ma chytať za pery, + prsty do pusy, alebo ma drží za tvár, nepotrebuje cucať. Ale ty más s tým dudlom problém ... Tiež som ju dosť večer nakrmila - kolko do nej išlo, ešte o 19:30 som tlačila kašu na 2-hý krát ... 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre