Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

mia.k
2. jan 2010

kankam super fotečky,takže Ninka mala o zábavu postarané... 🙂
Náš Benjamín spal dobre na silvestra, dokonca sa ani na ten najväčší rachot nezobudil,čo ma teda dosť prekvapilo. 😅

libka1
2. jan 2010

fotky krasne, az teraz sa mi podarilo okukat 😵 pekneho chlapceka si vybrala 😉

ciarka
3. jan 2010

Aj my zelame krasny a stastny Novy rok!!!!!!

A Ninka ma pekneho napadnika,podla fotiek vam bolo super.

mia.k
4. jan 2010

ciarka aj ja som začala s odúčaním od dudla,lebo náš Benjamín je teda riadny závislák.Dnes doobeda sme vydržali bez dudla,ale ľahké to nebolo.Každú chvílu mrnčal že chce dudel a ja som mu za každým musela vymyslieť nejakú zaujímavú činnosť,aby som odpútala jeho pozornosť od dudla.Uvidíme,ako dlho sa mi to bude dariť.Na spanie som mu ale dudu dala,lebo to by ani nezaspal.

libka1
4. jan 2010

my pockame s dudlikom kym nam vsetky zubky nevylezu 😅 ja vlastne ani neviem kolko a co nam chyba 🙄 dudel cez den nesmie byt na ociach, tak ju nenapadne, akonahle ho zbada tak ho chmatne a uz nechce dat, u nas sa to zhorsilo, predtym v pohode dala, teraz bojuje 😒 😝 davame len na noc a poobednajsie spanie, v noci si to neviem bez predstavit, ked zamrnci a dam jej ho tak pekne spinka, a mozno by spala aj bez, tazko povedat... zatial nebudem oducat, kedze som prilis pohodlna 😅

mia.k
4. jan 2010

ja zatial odúčam len od denného dudlovania.U nás nie je ani dudel na očiach a on si ho aj tak pýta....

libka1
4. jan 2010

to hej, to chapem... aj ked ked ich bolia zubky tak preco nie, nech si zuzlaju, pokial ale chce dudlovat nonstop tak je to maly zavislacik 😀

mia.k
5. jan 2010

zuby ho momentálne nemajú prečo bolieť,on je proste závislák.Včera som to odúčanie zvládla,ale dnes som už nevydržala ten jeho rev za dudlom a vzdala som to. ☹ 😝 Tak snáď niekedy nabudúce vyskúšame znova.

ciarka
5. jan 2010

Mia- aj u nas je mala zavisla. Tiez musim pocuvat rev koli dudlu a musim nieco vymyslat aby nato nemyslela. A ako ty hovoris, ani ho nemusi vidiet a len "dudku dudku dam" si hovori.

mia.k
5. jan 2010

A ako sa ti darí v odúčaní ciarka?Ešte stále vytrvalo bojuješ,alebo to tiež sem-tam vzdáš?

kankam
6. jan 2010

ahojte,

tak vám držím palce na to odúčanie 😉 naša dudel nechce cez deň, len keď ide spať pýta a aj v noci ho vypluje, len keď sa jej niečo sníva alebo bolí tak jej rýchlo dám a spí ďalej a od toho ju tiež ešte nemienim odúčať, myslím, že ako bude rásť príde to samé (ako všetko u našej niny) ... tak si to ani neviem predstaviť, ale keď tak revú tak to treba asi robiť nejako šetrne, nemá zmysel nmechať ich revať ako turov a dôjsť o nervy ... držte sa ...

dneska sa hádam aj trocha posánkujeme 😉 😉 😉 😵 😵 😵

mia.k
6. jan 2010

kankam,tak to máte dobré s tou dudkou keď ju má len na zaspávanie.To by som ani ja neriešiela.
A aj s tým sánkovaním sa a stavaním snehuliakov ostatním závidím,lebo my máme doma raritný prípad-Benjamín nemá rád sneh ani nič čo je so snehom spojené. 😅 Som zvedavá,či bude chcieť ísť dnes von,keďže je vonku sneh.Minule keď bol sneh,zobral muž Benjamína von a Benjamín zostal stáť pred vchodovými dverami a nechcel ísť ďalej,lebo na zemi bol sneh a ukazoval naň a hovoril,že kako.A zakaždým keď spomenieme sneh,alebo snehuliaka,tak začne krútiť rukou a hovoriť nie,nie.

libka1
6. jan 2010

my sme boli doobeda vonku a evka bola uplne nadsena 😵 pridala sa k deckam co stavali snehuliaka a my sme ju pre zmenu nevedeli dostat domov 😅 museli sme ju nasilim odvliect, aj tak sme prisli domov neskoro a uz skoro vobec nejedla lebo sa jej chcelo spat 😝 hadam sa to do zajtra nepusti, nemame sanky a zajtra maju doklusat dedkovci aj s nimi, tak nech sa este prevezie 😉
nic sa mi nechce, peciem chlieb akurat, tak sa mi uz sliny zbiehaju, kym bude hotovy zomriem hladom, ziaden doma nemame, kedze som uzasna gazdinka 😅

kankam
6. jan 2010

nemáte raritu mia, naša nechcela na orave vyliezť z kočíka a nehovorila "kako", ale "bé" a "blé" 😀 😀 😀 😀 a sneska ju muž vytiahol von v skafandri 😀 😀 😀 (v overale) že ide odhrnúť sneh a nech si zvyká, tak stála pred činžiakom ako Ben a kukala jak puk a zasa hovorila !bé", tak ju tatino prehováral ale nič a behala len po odhrnutom k snehu sa ani nepriblížila . potom idel okolo nejaký pes a šantil v snehu tak sa odvážila po jeho vzore pobehať trochu po snehu a brodila sa v ňom. Potom sme boli u našich a na svore stavali s tatinom snehuliaka tak to sa podarilo, už sa vcelku odvážila, ale sánkovať sme sa neboli.
tak skúste aj vy, možno ho to zaujme časom ... 😉 😉 😉

kankam
6. jan 2010

libka -gazdinka-negazdinka, vôbec to nerieš, hlavne že ste rodina spokojní a trocha hladu a očakávania nezaškodí 😵 😵 😵 😝 😝 😝 😀 😀 😀

mia.k
7. jan 2010

kankam ja som včera tiež vytiahla Benjamína von v skafandri a zobrala som aj boby,v domnení,že sa pôjdeme do panskej trocha pospúšťať,no a mladý pán zase nechcel po snehu ani prejsť-že kako do bobov si sadnúť nechcel,len na ruky sa pýtal.Tak som ho po chvilke prehovárania a vysvetlovania naložila do bobov a odviezla hučiaceho do panskej.Tam sa to nijako nezlepšilo,ani keď videl ostatné deti ako sánkujú a stavajú snehuliakov a hrajú so snehom a po nejakej chvíli som to vzdala a rozhodla som sa,že idem s ním domov.Zavolala som libke,že my ideme domov-lebo sme sa tam mali stretnúť a ako som telefonovala,prestal revať a prvý krát sa odvážil chytiť sneh. Potom sa trocha osmelil a spritelil sa konečne so snehom.Ale spúšťať sa aj tak nechcel.Neva,veď to sa raz spraví.

ciarka
7. jan 2010

mIA- NO MY SME NA ODUCANI CUMLA PODOBNE.Snazim sa jej ju nedat co najdlhsie ako sa da,zaujat hoci-cim.Minule som uz mala nervy,tak som ju polozila do obyvky na gauc,a dala flasu s cajom do ruky,a ze nech si cuca z toho flaskoveho a bol klud.

A inak Sabi vcera hovorila na sneh ze bojim,bojim,nechcem sneh. No a dnes isla pekne peso po snehu az do panskej a dokonca znami mali sanky a si tam sadla a ani nemukla.Aj sa spustila z kopceka a v pohode. Sa jej tam pacilo. Som bola prekvapena.Naopak nastal rev prevelky ked som ju brala zo sanok.

libka1
7. jan 2010

a nepomaha ked ste s nimi vonku? napriklad na prechadzke alebo tak, aj vtedy si spomenu?
my sme sa dnes bobovali, sankovali, sama sa spustala zo svahu, tak zajtra je s nou doma tatko dufam ze si este uziju sneh 😵
a ked sme prisli domov tak sme mali vzacnu navstevu 😉 dufam ze sa bude opakovat castejsie, bo evka stale hlada nejake deti, tak sa mohla pohrat konecne s rovesnikom 😵 a nie len s mamou nudnou travit cas 😅

mia.k
8. jan 2010

libka,že vzácna návšteva... 😀 😉
No vidím,že nie sme sami s tým rešpektom pred snehom,takže je to možno aj normálne...
Benjamín pýta dudu keď je mrzutý,keď sa cíti byť ukrivdený,alebo keď sa nudí.Preto sa ho snažím stále nejako zabávať,ale nie vždy sa mi darí.Najnovšie má zábavku sedieť na kuchynskom stole pri okne a pozerať von oknom,alebo vymýšlať tam-vtedy dudku nepotrebuje.Takže keď pôjdete niekto okolo nás od polikliniky,pozrite sa k nám na okná,či tam náhodou Benjamín práve nesedí. 😀 Trávieva tam momentálne skoro celé doobedie.

ivulienka22
8. jan 2010

Ahoj baby, sa hlásim po sto rokoch 😒
čítam ako sa my tu máte,a ako som si ja myslela že AĎo je závislák dudkový, tak ako čítam moc nie je. On dudlík nehladá, nepýta, keď ideme von a pripnem mu ho na bundu tak si ho dá, ak ho nevidí vôbec nepýta. Ale v noci dudka funguje,lebo keď sa trošku mrví, hneď dáme dudku a buvká, sa bojím aby sa nezobudil, no kto by ho potom uspával??
Moje dieťa sa zo snehu vytešuje takým spôsobom že sa hodí do snehu a hádže na mňa sneh, potom ho koštuje, potom sa znova hodí celý do snehu....zaborí ruky až po plecia a že mama kde? mama kde? akože kde má ruky ....dnes si pred činžiakom veĺké deti stavali snehuliaka a chodil do nich hádzať sneh, sa chcel s nimi gulovať 😀 s mamou už nee
inak boli sme u dr.sa mi zdal drobec bledý a pomenej papa, tak mu brali krv a je chudokrvný, tak máme nejaké kvapky,ešte to musí tatinko vyzdvihnúť v lekárni ani neviem sama čo to je. tak dúfam že nám to pomôže a aj nám sa už budú líčka červenať.

ivulienka22
8. jan 2010

Inak všetko len to najlepšie do nového roku želáme, hlavne veľa zdravíčka a pevných nervov!!!!

mia.k
8. jan 2010

Ahoj ivulienka.Ty žiješ? 😉 Ja by som tiež chcela ísť s Benjamínom na vyšetrenie kôli železu,nevieš mi povedať prosím ťa,že či tam treba ísť na lačno na tú krv?Nechcela by som sa tam prehnať.A potom daj vedieť,že či mu to železo pomohlo trocha s tým papaním.

ivulienka22
8. jan 2010

Mia, no žijem, ale akosi nemám moc času sadnúť za PC, s krpcom sa to fakt nedá, lebo on si sem chce sadať a trieskať do kláves a to je vždy len krik a plač, tak pri ňom vôbec nee, a keď spí poznáš to...rýchlo spratať, variť,...
Na tú krv treba nalačno, popr. len vodičku dať napiť, no a ja chodím k demerovi, tam berie krv do deviatej. Aj ja som zvedavá či železo pomôže, ale dúfam že hej

mia.k
8. jan 2010

ivul díky. 😉

libka1
8. jan 2010

cauko, konecne nova tvar 😀
a mame po snehu ☹ doobeda sa este vysankovala poriadne a poobede toto 😝 no aspon ze videli tento rok sneh 😅
hm, to ma ani nenapadlo nad zelezom rozmyslat... hadam u nas vsetko OK...
prave robim kalendare, dost skoro... ale aspon su lacne 😅 😀

mia.k
9. jan 2010

libka presne tak,kalendáre sa teraz oplatia.Aj fotky.Ja sa práve trápim s fotkami lebo ich treba poorezávať na iný formát a poupravovať-hádam to stihnem do ukončenia akcie,lebo ich mám strašne veľa.
No a počasie...no coment. 😝
Dnes sa chystám odzdobovať stromček-našťastie prežil bez ujmy tieto sviatky. 🙂

drimajova
9. jan 2010

Ahojte libka, mia! A ahojte aj ostatne zname-nezname 🙂

Aj ja som k vam zabludila po dlhej dobe.
Mam kopec casu, kedze od Noveho roka prazdninujeme u babky. Uz sa normalne tesim domov na upratovanie a zehlenie (aj ked tu sa obcas niecoho chytim, ale to je nic).
Prazdninujeme, lebo Sonicka podstupila odvykaciu kuru. Nie od dudky, viete, ze tu sme nikdy nemali. Ale asi si pamatate, na com bola zavisla ona 😖
Prebehlo to velmi dobre, ani som to necakala. Cez den si ani nespomenula a druhu noc uz bol takmer pokoj. Budi sa stale asi 3x za noc, ale staci pohladkat a prikryt.
A dnes som si vsimla, ze jej aj ocny zub popri tom vysiel (a druhy sa tlaci).

Vsetkym vam zelam vela radosti a nech su deticky zdrave.

libka1
9. jan 2010

Teda, konecne to tú ožíva 😀
A ty si ako zvladla odvykacku Anka? Niekedy to maminy znasaju horsie ako deti 😉
My sme sa prave vratili z Piestan, boli sme krmit labute 😅 fakt vynikajuce pocasie sme si vybrali 😀 ale nebolo zle, najedli sme sa v Kursalone a maju tam celkom fajn detsky kutik, tak aj Evka bola spokojna...
Ja som nejak zle odoslala objednavku na tie kalendare a fotky som neobjednala 😅 teliatko, co uz 😉

mia.k
9. jan 2010

Ahoj Anka.A čo sa chystáš pomali do práce,keď tá odvykačka?Alebo sa chceš aj ty konečne poriadne vyspať?No veď už by aj bolo na čase,nie? 😉

libka to čo vás napadlo s tými Piešťanmi a labuťami v takomto úžasnom počasí?
Ja som tu pre zmenu mala teraz návštevu z Piešťan-bola tu mama so sestrou and famili,a povyberali si tiež milión fotiek čo im mám dať spraviť,takže budem mať čo robiť,aby som všetky upravila do konca januára. 😝

libka1
9. jan 2010

To kolko ides objednavat? 😕 Ved do konca januara su este 3 tyzdne 😅 Kalendare maju akciu len dodnes 😝 Tak som ich predvcerom a vcera narychlo zbuchala, uvidime ake budu na zivo, minuly rok sme ich davali na Vianoce a tento rok som to nestihla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre