Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

mia.k
3. jan 2009

Ale zase na druhej strane ťa aj chápem,lebo sám sa človek ťažko k tomu prinúti.Poznám to podľa seba,lebo ja sa tiež ťažko prinútim sama cvičiť.

libka1
4. jan 2009

Už sa na tom pracuje. ... sfunkčňujeme malej izbu a budem ho tam mať, hadam si pri nej zabicyklujem ked sa bude hrat 😅 Inde nan velmi nemame priestor 😝 Do obyvky sa nezmesti a nosit ho hore dole sa mi nechce, aj ked nie je tazky... Poslala som ti IP s info o tom probleme 😉

kankam
4. jan 2009

ahojte baby,

kukám, jak ste sa tu rozpísali ... 🙂 😲

my sme boli po návštevách atd, a včera sme potom ťažko zaspávali, tak som nebola na pc.
Inak musím pochváliť všetkých chlapov čo tak poctivo vozia, že odbremenujú maminy 🙂 🙂 🙂 . ten môj sa tiež teraz cez volno chystal vozil, ale ochorel, tak sa už vyše týždna len lieči, takže nina tiež bola pred týždnom naposledy vonku v kočíku. mne nie že sa nechce, ale ja tiež nie som úplne ok a takúto zimu neznášam ... a počula som že nad -5 sa ani von nemá chodiť ☹

s tym kanavitom je to smiešne, som presvedcena že sa to dávkovanie má odvíjať od toho či je to prospešne pre dieťa nie nejakej štatistiky ... zda sa mi to dosť uletené ako cele slov. zdravotníctvo ... 😠 😠 😠

libka1
4. jan 2009

Ja uz sa kankam nepozastavujem nad nicim... 😝 zdravotnictvo, sudnictvo, skolstvo... 😝 😝 😝 vsade anarchia, kazdy si robi tak ako jemu vyhovuje, jednotne pravidla nie su ☹

ivulienka22
4. jan 2009

Všetkým detičkám, mamičkám aj mužíkom prajem skoré uzdravenie 🙂 My sme zatiaľ zdravučkí, držíme sa.
Ja chodím von tiež poctivo-som lenivá nechce sa mi, ale malý je každý deň na vdzuchu. Keď muž pôjde do práce a nebudem zase stíhať dám malého aspoň na balkon spinkať-aj tak tam spinkáva dlhšie ako vnútri. Vnútri spí len 20-30 min., na vdzuchu aj hodinku. Ale snažím sa nech je min. 1 hodinu na vzduchu denne.
To do -5 som aj ja čítala, ale vraj sa to vzťahuje len na malinké bábätká, a naše by mali byť za každého počasia vonku. Ale to si neviem predstaviť pri nejakej fujavici či vetrisku či by mali byť vonku.
My sa chodíme korčulovať do Leopoldova na štrkovku. Sa trošku rozhýbať. Malinký si tam pospinká.
No čo sa týka toho cvičenia ja sa k vám asi nepridám, lebo o 18.00 je pre mňa neskoro. Malinký o 18.45 papkáva a potom kúpkame a ide sa hajkať. Mne by vyhovovalo niečo skoršie 😒
Libka čo sa týka pilatesa viem že je to niečo podobné jóge, len viem že jóga má aj cvičenia na spaľovanie kalórii. Len tá jóga je omnoho jednoduchšia ako pilates, tak si myslím že aj pri tom pilatesovi sa dá určite schudnúť.

kankam
4. jan 2009

libka s tým systémom tu v sr 100 % pravda ...
😠 😠 😠

to korčulovanie je ivet super, ja nemám korčule, ale kúpim ked bude ninka väčšia, a oprášim náznaky korčulovania z detstva 😀 to bude sranda potom a je super že malý je tak vonku. spí aj keď nevozíte ? nina sa zobudí za chvílu, ju musíme natriasať ... 🙂 😉

kankam
4. jan 2009

nina bola teraz vonku tak žs sme chodili po návštevách, tak sa vozila v aute (aj tam bol studený vzduch ) 😝 a tiež vnútri spí tak 20-30 minút (dnes bol rekord 45 min) 🙂 ale ked sa necítim na to vozenie, tak radšej nejdem, kto by okolo nej potom behal, keď zasa odkvacnem ja ... 😒 ☹ ten balkón mi strašne chýba ...

Pre mňa je to tiež o 18:00 dosť neskoro, ale zasa skôr by aj tak nemal kto varovať, takže uvidíme ako sa to bude vyvíjať a či povie tato na to 🙂 a ako bude mať teraz v robote, niekedy je aj do 18 a ešte z TT do HC je to radosť každý deň zápchy ... Inak pilates je super, ja som kedysi chodila do axy potom som začal chodiť vrtíkovi na fit lopty aspoň 1 x v týždni kým som neotehotnela bola to paráda ... Ja nepotrebujem schudnúť (mám menej kg ako pre otehotnením) skôr to svalstvo spevniť a hlavne kríže a ponaťahovať sa, cítim sa ráno vždy jak zbitý pes, tak verím, že by to pomohlo. A tiež sa sama nedokážem donútiť cvičiť a doteraz som ani nemala čas.(teraz by sa aj dalo, ked už nina zaspí aj o 22:00) Kto to tam predcvičuje ? A je pravda že sa pri to schudne ale tak inak - to svalstvo je úplne iné a vraj obvykle ide konfekcia o číslo až 2 dolu ..., ale telo ako celok sa s tým upraví a hlavne sa človek cíti inak.
Mne sa aj tie fit lopty páčili, len neviem či to funguje a je to hlavne daleko, tam chcem chodiť s ninou keď bude väčšia do sauny, cez víkendy tam mávali saunu len na 50 st pre rodiny s detmi a až od 18 pre dopelých, chcela by som ju otužovať ... 🙂

libka1
4. jan 2009

Ja uz sa nad sr systemom ani nejdem rozculovat... pokial to cloveka nezasiahne osobne tak je uz len pasivny a mysli si svoje... aj tak to nema zmysel... horsie su pripady ked ta to ovplyvni a nevies sa branit 😝 😢 ta bezmocnost musi zabijat, poznam vela takych pripadov...
Skoda analyzovat!...
My sme dnes vonku neboli, nechcelo sa nam kvoli tomu akoze snehu 😅 Upratovali sme skrine konecne, uz vyzerali ako slamniky, teraz vyzera ako slamnik uz len tretina z nich 😀 😀 viac sa mi uz dnes nechce... aj toto bol pre mna nadludsky vykon 😀
Ja mam doma aj dvdcka pilatesa a v zivote som si ich nepustila ☹ Leniva som ako vos... 😝

babatko88
4. jan 2009

máte niektorá odskúšané nejaké tabletky na chudnutie ale na to, aby sa vám prsia vrátili tak ako boli pred pôrodom? chcem niečo vyskúšať, ale neviem čo, ked už za to vyhodím toľko prachov, chcem aby to malo účinok...

libka1
5. jan 2009

Ja nemam, a myslim ze ziadne nefunguju, aspon teda co mam info od inych co odskusali... Nechcem ta odradzat, ale ja takym sajrajtom nedoverujem... myslim ze tym prsiam pomoze len cvicenie 😝 a hlavne potrebuju asi trochu cas 😉

ivulienka22
5. jan 2009

Pekný dníček prajem,
Macka s tou saunou mysli na nás 😎 Povegetíme tam. Ale ja by som asi až tak jar keď sa oteplí-asi aj ty tak, že?
A s tým chodením po vonku máš pravdu, keď sa na to necítiš tak buď radšej domka. Mňa vytiahlo von to zubaté slniečko a som to hlavne aj ja potrebovala byť na vdzuchu. Zase je pravda že keď sa mi nechce mám výhodu - ten balkón a sme spokojní obidvaja.
Babatko88- môj názor je ako Libka hovorí - sú to sajrajtičky-si zober prečo by chodili tuční ľudia po svete keby všelijaké hovadinky zaberali? Neviem si myslím že vyhodené prachy. Ale na druhú stranu verím tomu že to pomôže psychike-že keď si to človek dá a myslí si alebo verí že mu to pomôže viac sa naštartuje a má väčšiu motiváciu sa hýbať a aj schudne. Inak tie prská neviem. Ja mám ešte mlieko, len dúfam že ich už budem mať trošku menšie keď mlieko ubudne. Mne to vadí. To som mala 75B, teraz mám možno o pol čísla väčšie ale nevyhovuje mi to. No a stým uvädnutím neviem ako to bude po kojení-ale myslím si že to je taká daň za to kojenie. Veď existujú push-up-ky. No nie??? Uvidím ako to bude.

mia.k
5. jan 2009

O tých tabletkách na chudnutie si tiež myslím,že sú na prd.Raz som čítala rozhovor s jedným lekárom-diabetológom a ten tiež povedal,že tie voľnopredajné lieky na chudnutie sú nanič,že je to len biznis.

libka1
5. jan 2009

Otazka:
Dobry den, asi napisem otazku, na ktoru sa tazko odpoveda, ale chcem sa spytat,
ci je sanca, ze niekedy bude v Hlohovci fungovat materske centrum. Viem, ze ste
za to bojovali a ze sa nedarilo, tak by ma zaujimalo aka je momentalne situacia.

Odpoved:
Dobry den,
ospravedlnujem sa za neskoru odpoved,
co sa tyka MC, v Hlohovci sa neorganizuje v sucasnosti ziadna cinnost, nakolko sa nam nepodarilo najst priestory, kde by sme sa mohli realizovat a nepodarilo sa nam stretnut ani s priaznou mesta hlohovec - alebo skor s priaznou jeho predstavitelov.

Ach jaj

mia.k
5. jan 2009

libka,nič to,panská to istí. 🙂

libka1
5. jan 2009

Ma to stve ze tu nic nie je 😝 🙄

kankam
5. jan 2009

libka tak túto otázku som si v duchu kládla asi 1000 x s tým že práve teraz si viac uvedomujem že ked má človek malý byt a vonku tak ako dnes - kde sa to dieta vyblázni-vybije baterky a hlavne stretne s inými detmi, nehovoriac o tom, že mama ktorá je skoro v sociálnej izolácii by tiež pookriala .... je to fakt na jed 😝 😠 😠

hlavne že na všelijaké sprostosti vôla je ... aj tam hore ...
o hc je to široko daleko známe,že tu SKAPAL PES ....

kankam
5. jan 2009

možno by sme mohli spísať nejakú petíciu ... len či by na to niekto reflektoval ...
☹ 😒 😠

kankam
5. jan 2009

panská je super, len čo od novembra do marca, ked je zima a skoro tma ...
😒 ☹

kankam
5. jan 2009

pre bábetko 88 pripájam sa k ivulienke, že je to šikovná reklama a môže to byť potom aj horšie- tzv jojo efekt. myslím, že mna chudnutie je treba jesť menšie porcie pravidelne každé cca 3 h a cvičiť

kankam
5. jan 2009

asi sa mi lahko hovorí, ale mne bolo celé tehotenstvo zle nemohla som sa vela najesť,(+ som mala 2 x črevnú chrípku, som vracala a pod.) len také 1/2 čné porcie a každé 3 h, večer som zvládla len ovocie a pribrala som do pôrodu 8 kg. po pôrode som mala už len 3 kg na sebe a vďaka kojeniu, nespaniu a "cvičeniu" so teraz 8 kg dieťaťom som teraz pod svojou váhou akú som mala pre otehotnením.

Takže o tom jedení je to ťažké, ale dá sa to myslím, alebo tiež je pomoc delená strava, každopádne si myslím, že bez úpravy stravovania a nejakého toho cvičenia to nejde, ostatné sú len málo-uveriteľné príbehy ...

libka1
6. jan 2009

Dobre si to kankam napisala... mam to overene... len mna to nejedenie podla gusta tak boliiii 😀 to cvicenie ked ma niekto motivuje a mam s kym, tazko sa mi do neho rozhybava ale potom mam velmi dobry pocit, ale jedenie 😢 a to si nemyslim ze by som nejak zrala alebo co... jedavame s manzelom zhruba to iste, ja este menej, akurat ze denne zobnem nejaku sladkost a on nie, alebo teda zriedkavo... 🙄 on je ako chrt a ja priberam, no na nervy... takze je to aj o genikoch zial, a tie moje nebudu nic moc 😝

zuzitka
7. jan 2009

ahojte

hlohovec, vy mate svoju webovu stranku 🙂
babky, skuste sa tam mrknut a prispejte niecim, jedna z vas mala super napad /babatko88/ a vytvorila stranku...

a dajte tipy, co by tam este mohlo byt, co vylepsit, co pridat .... 😀

http://www.triclet-nikolas.webnode.cz/

kankam
7. jan 2009

máš pravdu libka, že tá 2-há strana sú gény, švagor má kolegu čo má tiež taký chrtový metabolizmus 🙂 🙂 🙂 , že sa " nažere" a je chudý ako palica. takže to je ťažký boj, ked ako hovorí moja svokra "gény sú sviňa" 😀 😝 samozrejme aj v inom ...

takže veľa trpezlivosti a nech sa ti v tom darí, ja som mala asi šťastie, na tie kg aj keĎ to t ehotenstvo som sa dosť biedne cítila moje dieťa ma vyciciavalo 🙂 ešte v 5.mes.som nemala skoro žiadne brucho, ale ona si brala svoje, vlastne na začiatku som ešte schudla. a kedže malá nespávala až doteraz ( posledné noci spala tak 4-5 h v kuse, čo je velký pokrok) nemala som z čoho pribrať a keď ešte aj vláčim kočík na 3-tie poschodie teraz už s 8 kg dieťaťoim - posilujem denne.ten pilates alebo čokolvek by mi bodol na kríže a chrbát. niekedy ma tak bolí, že hrôza ...

kankam
7. jan 2009

už máme oddnes ohrádku a vtescu sme kúpili taký kýblik s vrchnákom kde sú tvary-trojuholník, hviezda a pod a má sa to tam hádzať , tak mala večer zábavu ...

janetina
8. jan 2009

libka1:ahoj tak som Ta nasla a zdravim Vas ostatne, ja som prave Hc opustila ☹ 😒 a byvam v Leopoldove a mam skeeepsu otras nic tu nie je horsie ako v Hc. Uz aby som zacala jazdit na aute a som tu zasa 😉 . Inak mam prave 2 rocneho prcka 😉 .

kankam
8. jan 2009

baby žijete ? 🙂 alebo je tak pekne že ste všetky vonku ?

my sme boli na poradni a odtial hneď vonku, herečka spala1,5 h ... 🙂 😲 a doma 30-minutovky

inak tlačiť kočík po tých neodhrnutáých chodníkoch je zaujímavé aj ked ten môj ide lahko (mám 3-kolku cam cortinu) ale jak ju to tam natriasalo,to bolo teda sila ...

čo máte nové ? 🙂 😎 🙂

janetina
8. jan 2009

kankam zdravim Ta, ja som doteraz byvala v Hc ale naozaj my je smutno za Hc, aj ked sa stazujete tu v Leopolodve uz nieje ani to co v HC, obycajna cukrocśka a pod. Hlavne teraz na zimu ked sme sa nastahovali je tu otupno. Ale dnes sme sa zabavali s kamoskou a jej dcerou sme vyuzili pekny cas a boli sme sankovat. Tu sa aspon oproti Hc da prejst so sankami aj mestom 😉 😉 . Ja som casto v zime chodila do spominanej cukrosky tam sme sa s detmi ohriali as pohrali a v case necase sa dalo prist aj domov.
Situacia sa meni ak sa zamestname vtedy to co nam teraz chyba nebude take nutnee....ze vraj 🙂
A este na malom meste je dostupnost sluzieb ukrutna to ten HC aspon ma. Tu vyjdes von a nic, ani mamicky nechodia po vonku...neviem kde suuu 😠 asi zavrete vnutri , minule ani korenie nove cele som nemohla kupit no otras, vsetko musime riesit nakupmi mimo Leopoldov 😀 😀 😀 😀

no to je na dlho
libka 1 kedy bude to stretko ?????????? uz sa tesim

libka1
9. jan 2009

Tak sa neser.. a dajme stretko na buduci tyzden v tej cukroske na pesej zone (dlho som rozmyslala kde, ale toto sa mi zda strategicke miesto kedze od pondelka nejem sladkosti 😀 )! Navrhujem streda 14.01.2008. 14.00 hod.
Janetina ty si sa odstahovala? Ak si teda ty na koho myslim 😅
Leopoldov je fasa, tam mas basu, a to nemas barskde 😀 😀 A chodia tam vlaky, co sa o Hlohovci neda povedat 😀 😀 😀

mia.k
9. jan 2009

Čaute,čaute.
libka,to stretko si dobre naplánovala,že 14.1.2008,trošinka si s časom pozadu,iba jeden rok... 😀
janetina,to ti nezávidím,z jednej diery si sa presťahovala do ešte večššej...A prečo si sa vlastne odsťahovala?
kankam,aj my už máme postavenú ohrádku,dali sme tam malého a tiež sa tam najviac zahrá s takými geometrickými telesami,ktoré sa vhadzujú do takej kocky,niečo také ako máte vy,len naše sú umelohmotné.Ale aj tak v tej ohrádke dlho nevydrží.
Na teraz sa lúčim,už ma tu muž naháňa,že nech už idem za malým,že je zlobrovitý.Ach jaj ,tak zase som tu bola len na skok.Tak pa zatiaľ.

libka1
10. jan 2009

2009 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre