Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

ciarka
10. máj 2010

Aj my sa pripajame ku gratulacii Evicke k dnesnym 2 rockom zelame vela zdravicka, stasticka a lasky a aj ostatnym majovcatam Ninke a Tamarke zelame to iste.

Ivulienka- urcite to zvladnes, ja seba poznam, ja by som si netrufala.

libka1
10. máj 2010

ivul ked si si este nekupila K2 ti dam ak chces, polovica mi ostala 😉 a davala som maslovu plnku, tu mi dala mia chvalabohu, tak som nemusela robit, robila som len do vnutra torty parizsky krem 😉 ale mozno by som radsej na tvojom mieste nepotahovala, pre mna osobne to bola dost papracka 😝 daju sa spravit aj krasne torty bez potahu...
a ked som to zvladla ja tak to zvladne kazdy...

ivulienka22
10. máj 2010

no Libka si ma potešila 😖 ja tie papračky ani nemusím, ani nezvládam!!! Som nervák a bojím sa toho že to vyhodím skôr von oknom ako bude hotová 😖 K2 by mi mohol priniesť nejaký pán z Levíc, má v stredu cestu cez HC mohol by to priniesť osobne, ale teraz fakt neviem, asi to zruším, Peter našiel nejakú inú pani čo by to mohla zbúchať na sobotu, tak jej idem brnknúť.

kankam
10. máj 2010

ahojte babenky,
ďakujeme aj my za prianie, hlavne fakt aby boli zdraví
ja tiež nechápem tie torty mia a libka, ja si tiež na také nič netrúfam, ešte som žiadnu poriadnu tortu nevyčarila a ani sa mi extra do toho nechce, lebo sa obávam tej katastrofy, ako ty ivul ...
bola som dať ninke urobiť pas, no teda naša mala fóbiu jak fras z toho polgulovitého priestoru, revala jak tur, nakoniec som ju okydla s čokoládou, ale aj tak mi musela sedieť na kolenách, tým pádom som ja mala na sebe, nejakú strašnú plachtu, a keďže pani čo robí pasy bola patrične nervózna, lebo asi 1/2 h nerobili a nahrnulo sa tam ludí, urobila prvé foto čo jej pc akceptoval .... nechcite vidieť 😀 😀 😀 😝 , dneska som bola pre neho, ešte že je to len na 2 roky ...

ivulienka22
10. máj 2010

Kankam neboj, lež to bude ukazovať frajerom bude mať už iné pózy na pase 😀
Mia nehodíš mi prosím ťa do ip tú maslovú plnku pod tú hmotu, bo vyzerá to tak že si tortu fakt urobím sama 😖
Kdyby něco Mia,Libka ste v sobotu doma? Volám vás ako prvú pomoc 😀 😀 😀

stanka26
10. máj 2010

všetkým narodeninovým oslávencom prajeme všetko naj naj 🙂 🙂 🙂

laluchova
11. máj 2010

ivulienka...ja si k2 kupujem v hc v lagúne...stojí okolo 6 eur 1kg to máš ajajáj....
pekne sa to farbí potrvainárskymi farbami, ale najlepšie je ich rozpustiť vo vode a tak farbiť..ja to rozpúšťam v alkohole trošku...nieje to ani cítiť...ja sa chystám robiť na sobotnajšiu oslavu huseničku ., korpus si odpečiem v nerezvoje miske už vo štvrtok a v piatoknaplním a ozdobím aby dobre stuhla...bude mať 4 gule a tie budú na obdlžnikovom korpuse položené,pridám foo predstavy a potom aj foto reaálne...uvidíme ako sa bude robiť..inak ľahučká je tortička ja robievam tak susedkám narýchlo len piškoty a kyslá smotana ochutená ovocie a skladám skladám...v tortovej forme, nechám stuhnúť a potom vyberiem z formy a na vrch bud tortovú oblátku kupite dnes bez problémov aj v hc...a potom dookola dlhé piškoty a stužka, pridám nejaké tie fotky, alebo bez oblátky a navrch dám marcipán, prípadne baby robia aj zafarbia farbou kokos nasypu ako trávička a nejakú tu kupenú ozdobu e ja...verím že soma ko tak pomohla...držím palčeky...a mia ai ja ta prosím o maslovú plnku do ip dík.. 😉

laluchova
11. máj 2010

a ešte na mimibazare a tortyodmamy je veľa veľa rád aj nápadov...

jajka78
11. máj 2010

ahojte, prosim Vas, nemate niektora skusenosti so zubarom Mudr. Andel Pavol z Hlohovca? dakujem

libka1
11. máj 2010

ivka ja ti tu k2 dam, naco to budes kupovat... 😉 napis do IP ak ju chces 😉

ivulienka22
11. máj 2010

laluchova 😀 😀 😀 si ma ozaj rozosmiala, s tým tvojím postupom, akosi som ti prestala rozumieť už v druhom riadku 😒
tú hmotu treba len rozvalkať, alebo aj keď nebudem farbiť treba namočiť??? S tou K2 dobre vedieť kde sa dá kúpiť. Ešte som sa chcela spýtať kde sa dajú kúpiť aj tie farby a či sa dá z tej hmoty potom aj vyrezať napr. nápis AĎo alebo tak niečo....
Ďakujem za rady
Mia a tá hmota nemôže ísť len na cesto? Treba pod to tú plnku??

laluchova
11. máj 2010

no jo , tak ivulienka hmota je biela, ked chceš farbiť treba si najskor zarobiť práškové farby (kupiš ich vo farby lakoch žltá zelená červená modrá lebo iné je problém, niekedy mali aj v cba aj teraz majú ale velmi slabý výber farieb tekutých...ale skus si pozrieť...)
dáš si ich do štarplíku napr.s troškou vody či alkoholu rozmiešaš a potom pridáš do požadovaného množstva marcipánu a miesiť a miesiš..aby to bolo celé pekne jednoliate....a takto si pripravíš farby aké potrebuješ...dajú sa aj miešať odtiene a iné farby...ked to budeš chcieť už valkať tak ja si to valkám bud na pr.cukre, alebo na gustine...aby sa to nelepilo ked je teplo rýchlo je to mäkké...
potom prenesieť na valček nakrútiš opatrne, alebo podoberieš rukami a prenesieš šup šup na tortu a potom vyhládzaš,,,,je dobré aby torta bola super stuhnútá a musí byť natretá aj na vrchu troškou maslového krému...aj okolo aby sa to prilepilo...ked sa ti bude s tým zle robiť tak nevaľkaj priliš na tenko radšej hrubšie...a vyzerávať sa dá čo chceš a aj tvarovať,,,to je už na tebe a tvojej šikovnosti...akú tortu ideš robiť aďkovi??? verím že si ma pochopila a ak nie tak sorry 😉

ivulienka22
11. máj 2010

laluchova konečne som pochopila, mne to treba polopatisticky písať. tortu neviem akú, mala som na pláne obyč. kruh a na vrch na tú hmotu niečo napísať, či kúpiť nejaké tie postavičky z maximu..ale kamoška ma nahovára že mi požičia od svokry formu, tá ich má veľa, nech spravím autíčko alebo také niečo, ale na to si netrúfam s ozdobou, vôbec neviem ako by som na také niečo dávala tú k2 toho sa bojím, takže asi klasika 😖

ivulienka22
11. máj 2010

no a vnútri plnku chcem maslo,cukor, zlatý klas a mandarinky, zákusok bude tvarohovo-smotanový. Laluchova máš nejaký dobrý recept na dobrý korpus na tortu vyskúšaný??

laluchova
11. máj 2010

ja robievam mramorový korpus mrkni si na mimibazare v receptoch ak nepoznáš pošlem ti potom ip..

ivulienka22
11. máj 2010

no ja mám asi 100 receptov, ale ešte som nerobila tortu tak neviem ktorý použiť skôr, inak som sa čudovala sú od len hladkej múky až po aj pol.aj hl., a mám aj len z hrubej, no tak si potom vyber 😒 ak môžeš pošli ip, mramorový taký že sa po lyžičkách dáva do formy?

mia.k
11. máj 2010

ivul,laluchova ten maslový krém som robila z vanilkového pudingu,práš. cukru a masla: 1,5sáčku pudingu,600ml mlieka,asi 5PL práš.cukru a jedno maslo-250g. Do jednej časti krému som vmiešala nakrájanú broskyňovú želatínu-pre sviežejšiu chuť a tou som naplnila tortu a na vrch som dala samotný krém bez želatíny.Inak na spodné poschodie torty som dala karamelový krém, ja som tortu nepoťahovala,len som ju natrela krémamy a na vrch som nasypala na zeleno zafarbený kokos.

stanka aj Šimonkovi želáme všetko najlepšie k narodeninkám. 😲 😉

jajka78,bohužial neporadím ti,nemám s ním skúsenosti.

mia.k
11. máj 2010

ivul,mramorový je mňamkový,len si dobre prečítaj k nemu rady ako naň,lebo sú baby,ktorým sa nepodaril. A inak,ak by si nechcela robiť maslový krém,malo by stačiť aj to,že potrieš tortu džemom pod tú poťahovú hmotu.

libka1
13. máj 2010

Mia my sme boli vcera v panskej.. bolo vynikajuco, ani stopy po ludoch a ten vzduch 😵 😵 to co si odpisala som citala az teraz... IP mi samozrejme nejde poslat, preto pisem sem...
dnes je Evka zase na vyjazde u svokrovcov lebo Lubos mal povinnosti v Trnave, takze dnes z toho zase nic nebude 😝
tak zajtra sa uz hadam stretneme... 😉
ivul ako si dopadla s tou tortou nakoniec? 😉

laluchova
13. máj 2010

ahojte babule, ja pečiem práve korpusy...ešte 2 polgule odpečiem a bude to asi všetko, aj ked neviem či potom nebudem ešte dve piecť na dotvarovanie, chystám sa dotvaráť punčovinou, ale aby bola hmota budem musieť asi ešte odpiecť nejaké tie misky...tak držte palčeky...

ivulienka22
13. máj 2010

laluchova 😀 😀 ako zase ti nerozumiem čo sa týka tvojho prac. postupu 😀 , možno keby opisuješ ako robíš bublaninu pochopím. Držím palčeky nech ti to vyjde, potom hoď foto
Libka, no idem sa na to vrhnúť sama, tak uvidím či to bude jedlé 😖

mia.k
13. máj 2010

hodte potom fotky-už som zvedavá...

laluchova
13. máj 2010

fotky su už v tortičkách, alelen korpus....zajtra plním a obťahujem...

mia.k
13. máj 2010

no teda laluchova, to si si teda naložila na plecia,hotové veldielo.Už som zvedavá na výsledok.
Pridala som nejaké fotky,dúfam,že sa libka nenahneváš,že som použila Evkine fotky. 😉

mia.k
13. máj 2010

libka a kde sú fotky z oslavy?

libka1
13. máj 2010

vo fotaku 😀 nebolo casu na nic.. situacia komplikovana teraz... cez vikend si hadam najdem cas 😉

kankam
13. máj 2010

no laluchova ja z teba odpadnem, že aké torty a tá húsenica je nádherná, to si už ty takú robila, alebo podľa tej foto ide urobiť ? inak aj tie ostatné sú krásne, ale tá húsenica je asi nr.1 😵 😵 😵
a že akí kamoši tá evka s benom, asi ako ninka s aďom, akurát my nemáme také krásne foto a tie pózy čo tam hádžu no hotoví herci 😀 😀 😀 😉 😉 😉 fakt sú zlatí ...

libka1
13. máj 2010

teda ja by som si tie fotky ani nevsimla keby si kankam nenapisala 😀
no dobreho frajera sme si nasli 😵 dufam ze bude mat v buducnosti nejaky lukrativny job a uz sa ho nepustime 😀

mia.k
14. máj 2010

ach ty mamonárka jedna,nie lukratívny job je dôležitý,ale či má dobré srdce predsa! 😉
A tie fotky...no mám doma takmer profesionálneho fotografa-manžela,ktorého je fotenie momentálne najväčšie hobby. 🙂

libka1
14. máj 2010

za srdce si v dnesnej dobe nic nekupis... jedine ze by to bolo srdce co poskytnes na transplantaciu 😀 😝
ale teda ked bude mat lukrativny job a este k tomu aj dobre srdce tak ho bereme tiez 😀 😀 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre