Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

mazzone
11. mar 2010

a čo ne osobnei na fraštáku strasne vadí, že je to tu samý kopec 😢 😢 ja mam astmu a kým nasu trojkilovu vytlačim hore do kopcov tak si trikrát musim striekat spreje od kaslu 😢

este ohladom detskej doktorky, vidim ze bugárová vedie - my k nej tiez chodíme, odporučila nam ju doktorenka v porodnici 😀 ale zatial nemame vela skusenosti

matula1194
11. mar 2010

mne v poordke radili demera co hovorite na neho??

vegetka
11. mar 2010

ahojte, rada by som sa podedila o skusenosti s bugarovou. ja osobne nie som vobec spokojna. malinka ma od narodenia problemy, tak sme sa tam nachodili az az a s nicim mi nepomohla. napriklad: malinka mala vyrazky na tvari a tak som tam isla a povedala, ze to ma bud od chladu, alebo potnicky. co je to za diagnozu??? tak bud ju malo obliekam, alebo vela , ziadna rada- tak som utekala na kozne.. malinka dostala kvasinky pod plienkou a povedala, ze to je normalne. mne sa to nezdalo, tak som isla koznej a ta ma skoro zozrala, ze co som nedosla skor, ze je to bolestive a vobec to nieje normalne... malinka mala teploty a doktorka nevedela z coho, tak nam dala nejake silne antibiotika z coho sa jej zrutil imunitny system. ked sme prisli na kontrolu a ja som sa jej spytala, co to mala, povedala, ze pravdepodobne jej nieco bolo, ked sa jej zdravotny stav zlepsil🙂)) a mam milion dalsich prikladov co som tam zazila, len to neudem rozpisovat, lebo mi stupa tlak. aj kamoska sa na nu stazuje a chce od nej odist. podla mna budete s nou spokojne, ked vase deticky nebudu mat ziadne vazne problemy, len prechladnutia a pod. s tym vam poradi. ale akonahle pridete s niecim vaznym... tak vam povie ze to je normalne.. a este by som vas chcelan upozornit, ze z kazdej navsetvy budete o niekolko eur lahsie. pretoze pani doktorka nieje za klasiku, ale za novinky - priklad... ziadne mydielka ale specialny olej za 14 eur.. ziadny fenikel, ale espumisan za neviem kolko korun - ziadna fialova vodicka na zabky, ale specialna vodicka, ktora ma zivotnost 3 dni a stoji 5 eur... same vitaminy, probiotika a veci podobne, co moje kamosky z pn ani nepoznaju. tak len platime a mala ma viac vitaminov a liekov ako ja s manzelom dokopy...neviem.

a veru mohli by sme sa nejake baby stretnut ked sa pocasie zlepsi

ivulienka22
11. mar 2010

ahoj babule,
vegetka, my chodíme k demerovi, nemá čas na poradne, nemá kedy kecať s mamičkami o bábätenkách, ale keď máš problém hneď rieši...berie rôzne stery,krv...a až potom dáva tabletky, takto som s ním veľmi spokojná. Keď som bola mamička začiatočníčka mi vadilo že ma na poradni rýchlo odbije ako na páse, ale teraz s odstupom času .. no o čom mal so mnou kecať, mal plnú čakáreń ľudí a ja na čo som chcela som sa spýtala, ale vtedy mi to vadilo, mi to pripadalo ako keby sa mi nevenoval,nemal sa prečo venovať lebo sme nemali problémyy..za teraz kedy mám problém vtedy hneď rieši.Takže ja som spokojná.
Ciarka 😎 😎 😎 takýto veget ste vy mali?? Júj vám bolo dobre!! Kde ste to boli?
Libka čo je Evke? Som nepostrehla ☹ to tu flákam
Kankam ☹ ☹ držte sa!!!!

mia.k
11. mar 2010

Aj ja vítam nové prírastky! 😵
vegetka máš pravdu čo sa tej Bugárovej týka,ale bohužiaľ situácia v Hlohovci je taká,že tu nejakého super detského lekára asi nenájdeš.Tiež,keď som si zisťovala lekárov ešte pred pôrodom,tak na každého som počula kritiku.No tak si vyber. 😝 Ťažko ti tu niekoho odporúčať,ale ak chceš,môžme sa niekedy stretnúť a môžem ťa poinformovať,že akí ešte detskí lekári tu sú.
A inak ako už libka spomenula aj ja som z Piešťan a tiež som sa sem prividala.I keď ja nie som moc nadšená tým,že bývam v HC,najradšej by som bývala v Piešťanoch.Veď môžme si niekedy spolu zaspomínať na naše staré dobré Piešťany. 😵 AAAAch...
Inak ak som si dobre všimla,tak všetky tri,čo ste tu nové,máte dievčatká a všetko ešte bábenká. mazzone ty máš ako staré bábo?

libka s tou Evkinou diagnózou je to záhada,daj vedieť,čo ste dnes vyzistili u doktorky.

libka1
11. mar 2010

tak sme dostali antibiotika, dnes nam uz CRP nerobila, stacilo ked malu pocula zakaslat 😅 v noci to bolo hrozne, tak ju nadrapovalo az sa zgrckala 😔 takze dufam ze teraz sa nam uz rychlo polepsi 😅 dnes uz alergologa nespominala, tak neviem, na buduci tyzden este pojdeme na kontrolu 😉

libka1
11. mar 2010

inac ma napadlo za mozno pre niekoho zaujimava info ze vtej istej cakarni ako bugarova je nejaka doktorka co sa
venuje homeopatii... treba sa tam ale objednavat 😉

mia.k
11. mar 2010

tak nech sa Evička čo najrýchlejšie vyzdravie! 😲 😉

ciarka
11. mar 2010

Aj my zelame Evicke rychle uzdravenie, a ake antibiot.ste dostali? My mame vzdy taku smolu ze kazdych 8 hodin, kamoska mala doteraz stale kazdych 12 hodin.

Kankam- boli sme na dovolenke za Trencianskymi Teplicami- Omsenie.

libka1
11. mar 2010

kazdych 24 hodin 😵 este sme take nemali 😉 suprax sa to vola... doteraz sme tiez mali vzdy take co sa davali kazdych 8 hodin.
to ani nepoznam ze omsenie... ale z toho popisu co si davala to vyzeralo super...
kankam to ina zmena ze ninka nechce mlieko 😕 moja teraz nechce tiez skoro nic, aspon to mlieko sem tam, inac je strasne biedne, ale ani sa jej nedivim, ledvy dycha 😝 sopel po kolena 😝

mazzone
11. mar 2010

zdravim vegetka, no čo sa týka toho platenia u dr. Bugárovej, tak to máš pravdu, naposledy som z lekárne odchádzala o 22 eur lahsia - olej na kupanie, probiotiká, čajík a este neviem čo vsetko. skoro som tam vtedy obrtavela 😠

vyražky sme mali tiez, sestrička ma zdrbala jak sirotu podhradských ked som povedala, ze som si malu dovolila raz natret s aviril olejčekom, lebo mala lupinkovu hlavičku 😖 nabuduce budem vediet, ze mam byt radsej ticho 😀
na vyražky na tvaričke odporúčam z lekárne HOLTOVU MASŤ, nam zabrala super a nebola ani na predpis 😀

mazzone
11. mar 2010

ano mame dievčatko Šarlotku, dnes má 6 týzdnov 🙂

matula1194
11. mar 2010

mazzone aj nasa ma 6tyzdnov kedy si rodila?? takze bugarova nic moc co citam...demmer sa mi pozdava.ja malu natieram olejcekom od HIPP a som spokojna.mala mala tiez cervene bodky na tvaricke ale uz jej pomaly vyvyzli mala ich vraj zo stravy 😉 a co pouzivate na zadocek??mne bola odporucena sudocrem mast je sice drahsia ale malinka ked sa mi aj zapari o 2dni je to fuc a ma pekny zadocek 🙂

kankam
11. mar 2010

ahojte babenky vitajte nové matula+ mazzone 😉 😉 😉 tak vy si sadnete s vekom malinkých, na také malinké bábätká si my už skoro ani nepamätáme 😉 😉 😉 , už teraz riešime iné veci, ale tiež si pamätám ten strach keď sa malá asi 3-týždňová nazvem to "zaparila" pod krkom, ale až tam mala hnis a prasknutú pokožku v záhyboch, mala to červené komplet, ja som vtedy chodila k Demerovi (potom ako so 7 mesačnou som prešla k Bugárovej), poslal ma ku kožnej, tá mi dala kopec mastičiek a mala som jej "oddelovať " záhyby pod krkom s nejakou košielkou pod krk a mastitiť a mastiť, nakoniec stačilo malú donútiť aby mi dvihla hlavičku (čo bol niekedy dosť problém) a s nivea mydlom jej to dobre vyumývať a vysušiť, na to som nakoniec prišla sama a Demer ma dokatoval, že aká som to matka, že ako ju to umývam, 😝 😠 , ako keby som nebola prvorodička čo sa bála malú aj chytiť na začiatku. Ešte ma potom dojal keď mala malá 1/2 roka a podľa neho málo pribrala (200 gr./mesiac je vtedy na hornej hranici)a hovoril mi o prikrmovaní, našťastie moja dcéra nechcela ani sunar ani nutrilon, ani bebu a iné som už neskúšala, aj tak ma to stálo cca 700,- zbytočne vyhodených korún a nakoniec som sa si kúpila homeopatiká na podporu kojenia a kojila do 14.mes.
S Bugárovou som zatiaľ spokojná, mne radila zatiaľ probiotiká a tie malej pomáhajú(pri hnačke a ATB) a tiež pikovit, ten sme dávali od jesene doteraz a malá myslím aj vďaka nemu nebola chorá. Inak ceny mi prídu ako všade aj Demer má svoj cenník a ceny totožné ...
matula sudokrem je naj na zadoček( keĎ nezaberie to keď bude tzv.štípavá hnačka pri zuboch, potom sa predpisuje imazol)

kankam
11. mar 2010

libka držte sa s evičkou dúfam, že jej bude skoro lepšie
to s mliekom nechápem ani ja a ni nepoznám dôvod, jediný čo myslím sú tie očáky, lebo dneska je na čaji 1 miláčiku, chrumkách a na 10 lyžičkách rizota 😒 😖 🙄 , aj keď má z čoho čerpať 😀 , aspoň teraz večer som ju nalákala na cca 150 ml čerstvo uvareného mlieka z automatu a uvidím či ešte vypije ... po tejto noci čo bola som myslela, že budem už vraždiť, od 23 keď som išla spať a už som nezaspala sme boli hore cca do 03 h a nezabralo, nič ani pestovanie, ani mojkanie, ani ignorácia, nakoniec si ešte dala trochu mlieka a spala ...
libka je dobrá tá homeopatička? to je pre mňa novinka, som nebola od leta u doktorky

ciarka to som ani ja nepočula ešte, ten názov-omšenie, ale Trenčianske teplice sú chválené a ich welnes

libka1
11. mar 2010

my pouzivame rybilku, zaparena bola hadam 2x, viac urcite nie, ale zo zaciatku sme boli vela na latkovkach, tak aj to pomohlo 😉
asi kazdy ten lekar ma svoje uchylky a ja sa poznam ze ja by som somrala hocikde... zatial som nemala vaznejsie dovody na zmenu bugarovej, ale kebyze mam pocit ze sa nieco zavazne deje tak nevaham a idem prec, ale urcite nie k inemu lekarovi v hlohovci 😉 to uz by som riesila cez znamost radsej k niekomu kde mam istotu ze ma bude povazovat za viac ako klasickeho pacienta 😅 nastastie svagor je detsky chirurg tak hadam by niekoho dohodil 😉 dufam ze to ale nebude treba nikdy 😵
a tiez nas kazda navsteva stoji vela penazi, mna stve akurat ked mi povie nech si kupim liek a da mi letacik namiesto toho aby mi ho predpisala, to nechapem celkom 😝 ale mozno ani inde by to nebolo lacnejsie 😅

vegetka
11. mar 2010

mia: veru ani ja nie som bohvieako nadsena, ze tu byvam... nejak si nemozem 😎 zvyknut, nikoho tu nepoznam, a navyse mam svokru hned vo vedlajsom vchode, tak som pod dozorom🙂))))) aj ja by som isla hned do piestan, alebo blizsie k pn, lebo tu sa vobec necitim ako doma a manzelovi to zacina vadit🙂)) tak by sme sa kludne mohli stretnut, aj viacere. aspon bude veselo..
a co sa tyka tej bugarovej, ja sice nie som doktor, ale nemam pocit, ze je nejaka odbornicka. kolkokrat ked sme tam s manzelom, na seba vyvalene pozerame co hovori, lebo to sa niekedy neda pocuvat. ale ako som povedala, pokial babatka nemaju ziadne problemy, moze byt fajn, ale my sme zazili svoje - teploty, chlamidie v ockach, vyrazky, zapalene ocka, 4 mesiace ma v kuse soplik a aj na to mi povedala, ze to je ok...a popritom malej niekolkokrat za den musime vysavacom soplik vysavat, uz je to pre nu aj bolestive a taku sprotrebu kvapiek do nosa mame, ze mam strach ze jej to zbytocne vysusi sliznicu. a ona je spokojna...a o grckani nebudem ani hovorit, s tym mi tiez nevie poradit. no no comment a my pravidelne odchadzame odtial o 20 - 30 eur lahsi

libka1
11. mar 2010

to by som uz asi uvazovala nad zmenou 😅 mna zatial este nedostala do vyvrtky, aj ked tentokrat jej uz vela nechybalo, kebyze nam dnes neda ATB tak neviem neviem... ale bola v pohode a to co som si chcela vyhadat nebolo treba lebo sama navrhla 😉

vegetka
11. mar 2010

tak to mas stastie, my sme si zvykli na vsetko hovorit ano... a popritom si robime po svojom a ona to ani nepozna. pytala sa nas, ci malej davame ten olejcek do kupela za 14 eur. a my ze ano. a ona na to, ze to je vidie,t lebo ma krasnu pokozku a popritom ju umyvame v klasickom detskom mydlielku🙂)

mazzone
12. mar 2010

rodila som v TT 28. januára, nasu malu museli vyberat o 3 tyzdne skor 😒

mazzone
12. mar 2010

babulky aké máte skúsenosti s prepichovaním ušiek a prývmi naušničkami? 😒 nas to čaká budúcu stredu 😕

vegetka
12. mar 2010

s tymi uskami by to zaujilamo aja mna.,.. my tiez rozmyslame, len sa strasne bojim ako to bude znasat

matula1194
12. mar 2010

ja som davala malej prepichovat uska v nemocke este (rodila som v PN) a iba zamrnkala a bolo nez sme odisli domkov mala to aj pekne zahojene ale pre istotu som jej to citila liehom..cim skor sa pojde tym menej bolesti pre babo kym maju take blankate uska to ich az tak neboli ked su starsie je to bolestivejsie..mne tiez demmer povedal,ze mala malo pribera.ze podna hranica priemeru ale nezda sa mi,lebo mliecka mam tak pre cele geto 🙂) a papa mi pekne aj vidno,ze neni podvyzivena..24ho ideme k nemu do poradne tak som zvedava..tiez mi spominal o dokrmovani ale urcite jej nedam umelu vyzivu ked mam dostatok mlieka a kym pribera tak urcite nie..mna cim zarazil je len to,ze mi povedal,ze ak sa mala nevykaka hoc aj cely tyzden,ze sa nemam bat,ze to je u takych malych deti v norme-to sa mi zda byt ako blud ved mala mi kaka aj 4x za den a keby to mala mat v sebe tyzden ved to babo by to asi roztrhalo.. 😢 a ak ma malinka zase vysusene zahyby v plienkovej casti-zrejme z toho kremu davam jej po kupani teda jej zadocek natieram bepanthenom-je to perfektna mast na osetrenie zaparenin a bradaviek-ta bola pre mna ako vykupenie zo zaciatku ked sme sa ucili s malou sat 🙂

mazzone
12. mar 2010

matula ja som bežala k doktorovi lebo nasa mala cely den aj noc nekakala a tiez som bola naučena, že pusta do kazdej plienky tak som sa zlakla. doktorka povedala, že také malé babatko nemusí aj 3-4 dni kakat 😒 zevraj je to v normále. teraz pusti raz za den, ale tak ze sa jej občas podari aj dupačky zas.... 😲

libka1
12. mar 2010

nam prepichovala uska bugarova, nieco sme platili, netusim co, ale bolo to viacmenej bezproblemove, robia to teraz tak sikovno ze jej rovno navlecie nausnicku pri prepichovani, plakala minimalne, len pri jednom usku, lebo to dlhsie trvalo... potierali sme liehom a raz denne sme davali nejaku masticku na ocka (to nam predpisala, tusim opthalmoseptonex...) na nausnicku a tu sme pretiahli cez usko hore dole, aby sa jej to nezapalilo
to s tym kakanim je naozaj tak, pokial je dietatko kojene, vraj materske mliecko obsahuje malo odpadovych latok... ine je ked davate umele mliecko, vtedy musi kakat pravidelne 😉
ja som tiez dostahovana, ale mne sa v HC celkom paci 😎 nie su tu moc prilezistosti pre decka a stretla som par svihnutych ludi (ti su ale vsade 😀 ) ale inac nemam namietky 😵

janetina
12. mar 2010

Ahojte a vitajte dve nove mamicky 😉
Ledva som to stihla vsetko precitat v chvate 😒 ....dnes mam toho ajjajaj
Libka tak ste chore....to ze by Evicke nedala ATB zalezi na vysledkoch CRP resp vyteroch a odberoch z krvi ak robila. Nemozete vsetci nadavat na Dr. ked nedaju ATB...budete radi ak su neni potrebne.
Nam Bugarka robievala pravidelne CRP test nakolko sme astmatici a nie vzdy bolo to kasli z prechladnutia takze v tomto som bola s nou prakticky spokojna. Aj co sa tyka posielania na odberne vysetrenia, nikdy nebol problem. Mne sa ona javila ako dr. s modernejsim pristupom ako ostatni lekari v HC....co mi vadilo boli jej vykyvy nalad....a vtedy bola taka trosku svojska 😀 ...ale ja som si to nevsimala a som sa nadto povznasala....teraz sme u dr. Chudej v Leopoldove a som teda maximalne spokojna hlavne z hladiska ze nie som o par eur lahsia 😀 😀 😀 😀 😀 snazi sa byt v tomto empaticka 😀 ....a ostatne je take iste ako u Bugarky, je tiez za moderne pristupy pri liecbe, sleduje si rôzne studie ako sa ma liecit a aj my o tom povie nieco....napr. co maly berie lieky na astmu a podobne.

Co sa tyka Demera pocula som tiez pochvaly....ale ako kankam pise niekedy to asi tiez prepiskne...ale pacilo sa mi ako ste pisali ze robi krv testy kym nasadi ATB to je na velku pochvalu 😉
A co sa tyka HC no mne obcas chyba aj ten zapadak ako je HC 😀 😀 😀 ...tu je na mna prilis tichucko...ale zasa to ma teda obrovske vyhody ak potrebujes klud a pokoj domova 😀 .....A svihnuti ludia su vsade 😀 😀 😀aj tu aj tam 😎...tu je to redsie osidlene tak sa to tak nevidi, lebo nemas kedy sa stretnut so svihnutymi ale v meste je to asi castejsie 😉

A ake masticky na zaparene ritky 😀 😀 to uz mame za sebou 😀 ale my sme pouzivali jecorisku a casom aj sudocrem tak na striedacku....a ked je najhorsie Imazol krempastu...to je obycajny Canesten v inom mastovom zaklade a ta teda vzdy zaberie...

libka1
12. mar 2010

no len u nas to bolo s tymi antibiotikami na dlhsiu story... to by som tu musela zreprodukovat cely nas rozhovor 😅 a mala mala uz 4 den 39 stupnove horucky, davali sme jej zabaly a total sa v noci dusila az sa pogrckala... len sme jej to zrazali ibalginom a vysledok bol ten ze ked sme dali sirup na par hodin to kleslo a zase sme sli v starych kolajach... kedze CRP bolo ok (takze uz u mna stratilo doveru tym padom navzdy) povedala ze to je nabeh na astmu... a dala nam zodac a spiropent 😝

no ja osobne som uz mala dost velky strach kedze sa jej stav len zhorsoval a na tych ATB by som trvala, keby ich nedala idem inde... ale vcera ich dala automaticky, povedala ze CRP ani nebude robit... a ja sa tym ATB tesim, kazdy je nestastny ked decku daju ATB, ja som stastna, lebo odkedy mala alergiu na ATB a ja som mala strach ze bude alergicka na vsetky ATB ako jej otec a nebude sa dat normalne liecit ked bude nieco akutne, tak som stastna ked dostane normalnu liecbu a nie len sirupy ktore nezaberaju 😝 dlhodobe teploty mozu sposobit vselijaku skazu, kolegovi to preslo na srdce napr. a dlhodobo sa lieci a pridruzili sa aj ine zdravotne potiaze, ani nebudem vymenuvat co vsetko, uz 3 mesiac nie je v praci 😝 a to len preto ze aj on nieco zanedbal, aj lekarka nieco zanedbala a teraz sa z toho nevie dostat 😔 ...

mia.k
12. mar 2010

libka súhlas.Ja tiež nie som zástancom užívania antibiotík keď netreba,ale keď treba,tak treba.A to crp ma tiež sklamalo,po tejto vašej skúsenosti...

A inak baby,čo ste spomínali ten imazol,to je na predpis? Lebo nám by sa asi zišiel.Benjamín má teraz dosť zaparenú ritku,má ju total červenú a vyrážkovú,chudák malý,lebo teraz kakáva aj štyri krát za deň a zrejme to má z toho,že mu idú tie zadné stoličky a nepomáha ani sudokrém.

A inak ako aj libka písala,čisto kojené deti nemusia kakať aj týždeň,lebo materské mlieko je takmer úplne vstrebateľné.Takže sa toho nebojte,keď vám deti nekakajú každý deň. 😉

janetina
12. mar 2010

mia imazol Ti volne predaju / co mi pamat pamata/ ale ak je na recept je tam preskripcna vyhoda ze mas tam doplacanie poistovnou co je vyhodne

CRP Libka on ukazuje moznu nakazu na bakteriu / tie sa u nas moc nevyskytuju/ alebo na virus-to skor..Je prvou volbou a potom by mal nasledovat ster z hrdla nosteka popr ineho otvoru 😀 ale najlepsi je nasledny odber krvi ak CRP je pozitivne....CRP urcuje len to ci v tele prebieha nejaka infekcia virusom ci bakteriou....je to teda volba smeru, ak je pozitiv tak treba odber ak nie treba vyckat...co Bugarka spravila podla mna dobre....U Vas sa to zhorsilo tak potom nevahala nasadit ATB..akurat mohla zobrat krv ale ja neviem v akom stave tam vtedy EVka prisla a nie som lekar 😀
My ho vyuzivame ak nas choroba zastihne na vikend ked som schopna odlsedovat Timkov stav cez vikend a dr. nema este narychlo testy z krvi 😉 ....vtedy dame spravit vytery...ak je pozitiv

janetina
12. mar 2010

kankam nebojis sa davat mliecko po hnacke?? radsej ho na tyzden obmedzte ak sa da 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre