Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janetina
12. mar 2010

ciarka tak tam som chodila ked som bola mala do Omsenia 😀/ ak myslis to zariadenie nad Trenc. Teplicami/ , my sme tu zahradu volali zimna a boli tam vtedy papagaje a rozne ine vtactvo, ratanove sedenia, kde som si roztrhala gate 😀 a hlavne tam bola zmrzlina co sme si sami davali do kornutov taka tociva mnam....boli casy 😉 , v zime sme tam aj lyzovali na blizkom kopci a v lete sme hravali tenis dolu pod arealom....

libka1
12. mar 2010

u nas sa to zhorsilo z velmi zleho na desive 😝 nebolo mi vsetko jedno uz posledne 2 dni 😔 teda hlavne ze nam tie ATB nakoniec dala 😉 a tomu CRP uz doverovat proste nebudem, kvoli nemu sme sa takto vytrapili 😝

libka1
12. mar 2010

jo a teraz vlastne neviem ci ten nabeh na astmu plati a pojdeme k alergologovi, alebo to teraz uz pada, kedze to je zapal 😝 na kontrole musim podrobne vyzvediet 😅

janetina
12. mar 2010

Libka no ak to mate v rodine treba sa radsej dat vysetrit...ja tomu stale nechcem verit ale asi ju mame 😒 ...tiez sme zacali Spiropentom...to je obdoba jedneho spraya Ventolina....no ak ma take hrmoty v hrudi ☹ az iiiskanie a tazky priebeh chorob no neviem....dnes je to velmi rozsirene ...vsak ona s krvi zisti zakladne zle normy ak by ju mala...teda resp. mala daku alergiu nie hned astmu.... ☹
Nam sa to rozbehlo po jednom z tych ockovani povinných.dofrasa urcite ho to ohrozilo......dnes ak by som mala druhe babeno tak si to poriadne prestudujem a zvazim ockovanie. Ved v zahranici je to len odporucane a deti bez ockovania ziju 😉 ....moja kamoska v SR nedala a stratila statne prispevky....teraz jedna poslankyny NRSR chce presadit nepovinnost. Dufam ze to prejde..

libka1
12. mar 2010

o tom ockovani je tu cela tema... nie moc prijemne citanie... ja by som sa bala nedat tie povinne 😅 v tomto som zbabelec aj ked na statne davky im kaslem 😅 😀 nech si ich nechaju 😀
v mojej polovici rodiny nema alergiu nikto (teda ja mam, na upratovanie, ale to sa hadam nerata ), manzelova sestra ma hnusny, ale fakt hnusny atopicky ekzem a lubos alergiu na ATB, ale nema ju od detstva, tak neviem... no bodli by tie vysetrenia, nech viem na com sme... uvidime ci ich spravi...

janetina
12. mar 2010

Libka no vsak nemam cas to citat asi az na druhej MD 😀 , ockovacia tema je dlha predlha....
No ja som mala atopiu ale len obcas uz to mam dost stabilizovane ale tam je ze vraj rychly prechod do obstrukcie astmy. Citala som ze ak sa deti dobre zdiagnostikuju maju sancu sa aj vyliecit tak to je super....
Asi Vas posle Hrusovskej do Ba / aj my tam chodime/ aj s vysledkami z krvi ,vsak si ich vypytaj sama ze mate doma predispoziciu z manzelovej strany....

libka1
12. mar 2010

no uvidime, na tie predispozicie sa ma pytala, tak vie ze z manzelovej strany ano 😖
za chvilu idem do skolky pre vyjadrenie ci nas beru alebo nie 😉 tak to budem mat cierne na bielom ze ako sme dopadli 😅 🙂

janetina
12. mar 2010

😉
aj ja idem mame rodicovske zdruzenie 😉

kankam
12. mar 2010

ahojte, ja som mala tiež z Bugárovej taký pocit, že má snahu o moderný prístup a keďže to Demer prepískol u mňa pár x po sebe a aj keď mal čas že mal prázdnu čakáreň tak si na mňa čas neurobil a to ja nemám rada 🙄 u Bugárovej mi aj sestrička veľa poradila, Demerova je taká, že zlatá ale len pozerá na doktora ako keby bol boh a ostatní všetci nič, tak som si povedala, že skúsim inde a zatiaĺ som spokojná, ako ale píšeš myslím vegetka nemali sme zatiaľ nijaký vážny problém, tak dúfam, ani nebude a ak áno, tak sa nesklameme ... 😉
janet nina si sama to mlieko obmedzila, neviem či si zachytila, ale už nepije ten svoj 1 l denne (to ešte pred tou prehánkou začalo) ale som šťastná keď za celý deń ten 1 pohárik cca 350 ml a to sa snažím hlavne večer alebo v noci, lebo ona potom proste nechce spať je hladná,(predtým mala horšiu prehánku a mlieko jej nevadilo, práve že na ňom žila, lebo nič iné nechcela) teraz celkovo nechce jesť, dneska je zasa na chrumkách kukuričných aj arašidových, na mandarinkách a troche rizota a 1/2 rožka, proste o ničom a spala po 1 roku dnes 2 x doobeda ked som chcela ísť s ňou von tak revala dala si dudel, musela som ju vyzliecť a hodila si 1/2 h šlofíka, poobede spala ešte 1,5 h
inak my sme sa v bývaní tiež rozhodovali či TT, alebo HC (mm je z TT), ale výhoda HC na materskej je aspoň to že je tu panská záhrada, s väčšími sa dá aj okolo Váhu, proste od jari do jesene sa tu dá, len tá zima je katastrofa, v TT je to zasa v zime dá sa, inak v lete potom do Kamenáča,ale tam sa treba dostať na aute, takže zasa kto nemá auto je hotový, tu v HC sa dá presunúť aj pešky ... všetko má svoje za a proti, inak sprostí sú naozaj všade, tých normal treba hľadať ... 😵 😵 😵

kankam
12. mar 2010

libka vzali vás ? dúfam, že s tou chorobou budete skoro ok a všetky tie predispozície sa vám neprejavia, my máme tiež v rodine aj seboreu aj atopický ekzém aj sennú nádchu, tak verím, že to ninku obíde 😉 😉 😉

kankam
12. mar 2010

ešte k tomu prepichovaniu uší, nám prepichovali keď mala cca 3 mes.u Demera, poslali ma von, malá plakala teda dosť(neviem či sa im nedarilo, alebo ju to tak bolelo), treba mať náušničky 24 h namočené v liehu, mala to asi týždeň zapálené, umývala som s repíkom a je to v pohode, myslím, že 3-tí mesaic a ešte torchu je taký hraničný, čím neskôr tým je to dieťa uvedomelejšie a má s tým väčší problém ...stálo to cca 11-12 eur presne si nepamätám ...

vegetka
12. mar 2010

baby chcela by som sa spytat vas skusenejsich,co uz mate vacsie deticky. mala ma 4 mesiace a pocula som, ze od konca 4 mesiaca - pokial je dieta na umelej strave sa moze zacat prikrmovat. je to pravda? a zacina sa mrkvovou stavou? a potom sa co pridavaa postupne? a svokra ma zdzubala, ze malej nemam nikdy davat banan, neviem preco. poznam vela mamin, a tie v pohode davaju banany, samozrejme, uz ked su deticky starsie ako pol roka

libka1
13. mar 2010

pokial je babo na umelej strave prikrmuje sa tusim od konca 5 mesiaca (aspon dufam ze si dobre pamatam), ale ked niekomu nestaci mliecko tak aj skor 😉 my sme zacinali mrkvickou, potom sme pridavali zemiacik a tak postupne nealergizujuce zeleninky, az potom sme davali ovocie 😉 banan a jablcko sme davali ako prve z ovocia 😉 ale neviem ktore skor 😅
do skolky nas vzali 😵 prihlasilo sa 61 deticiek a nezobrali 22, vcera tam mali prist len prijate deticky 😵
u nas noc horor, 2x som prevliekala manzelsku postel lebo nam ju na komplet ogrckala ☹ uz tyzden spava s nami, ak by sa nahodou nieco dialo aby sme ju mali pod dohladom a dnes som rada ze to tak bolo, este by sa bola zadusila zvratkami 😔 neviem co sa deje, ci to je z toho kasla, lebo vzdy sa najskor strasne rozkaslala aj na ľ-3 minuty a potom sa povracala 😖 ak bude vracat aj cez den ideme na pohotovost 🙄 😔 teraz spinka a ani ju vobec nepocujem kaslat, tak hadam to ide k lepsiemu ☹

libka1
13. mar 2010

netusila som ze existuju aj rodicovske zdruzenia v materskych skolach, co sa tam rozobera?

janetina
13. mar 2010

Libka super budeme spoluziaci 😉 uz sa velmi tesime, a ano bolo rodicko...povedali nam co deti robia ake su plany do buducna, ake aktivity budu mat, mohli sme sa pytat ako sa spravaju deticky v skolke...je to dobra vec.
No Evicka asi vracia z hlienov....a ak sa to deje hlavne vecer ci v noci tak ju treba vypodlozit a nedavat mukolytika ale nieco na utisenie kasla...
vegetka...no sa mi zda ze mi sme zacinali mrkva a zemiak v lete cuketa, ovocie o dost neskor...to nas nafukovalo cca od 8 m . Ale ak nemusis a babo prospieva myslim ze cim neskor tym je to lepsie ale to nie je z kniziek co radia 😀 .

libka1
14. mar 2010

tak u nas este horsie, ani sa nejdem rozpisovat... zajtra ideme zas k lekarke ☹

ciarka
14. mar 2010

Libka- a co je Evke? Chudatko, nech ju to rychlo prejde a je zdravucka? Kolko vam to uz trva? A antibiotika nezabrali? Kolko ich berie?

Janetina- no mozno je to to iste stredisko omsenie kde si bola aj ty. je tam zimna zahrada s kvetmi.

kankam
14. mar 2010

libka držte sa, želám skoré uzdravenie, už týždeň je dosť na to aby zabrali tie ATB, asi treba iné 😕 ☹
my máme kómu zo zubov, včera a dnes vreští za všetko a hodne vysoký tón nazvala by som to že má taký šreklavý vreskot ako najvyššie štádium, to predtým nerobila , ale očáky sú už viditelné, asi už len fakt horná vrstva pretlačiť sa a dúfam, že to bude skoro, lebo takáto nikdy nebola ...

kankam
14. mar 2010

a vláčime sa v baby vaku a nič nechce jesť, len pije ... 🙄

janetina
14. mar 2010

libka no teda chudatenko Evicka ☹ , som zvedava ako jej Dr. ulepsi na zdravi...Drzte sa

libka1
15. mar 2010

od vcera uz grciame cela rodina 😝 ani s nou nema kto ist k lekarovi bo sa bojime vyjst z domu ☹ 😔 takto nafigu my uz davno nebolo ☹ muz ten sa tu len vlaci okolo ako handra chudak, ledva chodi... najprv to chytilo mna a od vecera je uz KO aj on 😢

janetina
15. mar 2010

libka ☹ ☹ ☹ ☹

mia.k
15. mar 2010

No márnosť,libka!Tak aj vás to laplo? 😒 A teraz čo budete robiť,pôjde niekto s Evkou k lekárke a ty s Lubošom pôjdeš k lekárke,alebo ako? No je to hrúza,má sa kto o vás postarať?

vegetka ak je malinká na UM,tak sa má začať prikrmovať od ukončeného piateho mesiaca.Začína sa poväčšinou mrkvičkou-uvarenou a rozmixovanou,alebo pretlačenou cez jemné sítko.Potom po týždni pridaj zemiačik a postupne ostatnú nealergénnu zeleninu.Ovocie až po mesiaci.Tiež som začínala jabĺčkom a banánom.Tvoja svokra ti neodporúča dávať banán asi preto,lebo sa možno niekde dočítala,že banán môže dosť uškodiť,lebo sú prípady,že od banána niektoré deti dosť ťažko ochoreli,že museli byť hospitalizované v nemocnici.Je tu na koníkovi o tom aj téma.Odporúča sa pred konzumáciou banána odkrojiť aspoň 1cm z koncov a to nejesť,lebo to môže byť napadnuté nejakými baktériami.Takže konce dcérke radšej nedávaj.

kankam snáď už konečne víjdu Ninke tie očáky,lebo už toho máte zrejme dosť. 😝

ivulienka22
15. mar 2010

Libka ☹ ☹ čo ste to pochytali?? Adrián mal prehánky asi 2 týž.dozadu, a vtedy mi dr. hovoril že je veľa takýchto črevných "vecí" teraz...tak prajem skoré vyzdravenie všetkým trom naraz..chúďa Evička ...myslíme na vás..držte sa..a hlás sa ako je Evičke
Libka nasaď si colu, pomôže ti určite. Aspoń po lyžičkách ak to dokáže žalúdok udržať
Mia, čo sa ti na HC nepáči???? Veď toľko aktivít je tu pre detičky s mamičkami 😀 😀 😀 😀 😀
1.pánska záhrada, 2.nič. ... a stále nič a nakoniec zase len pánska záhrada...čo mi super vyhovuje keDže bývam až na Nitrianskej 😖 😖 😖 Tu v Hc nezdochol pes, ten pes sem ešte ani neprišiel
Janetina, ty keď píšeš o škôlke mi to príde že aký veľký je už TImko. Janetina ja som tiež alergička-astmatička, zistili mi to v 20.rokoch,ale dr. to má super pod kontrolou. Teraz mám problémy lebo stále kojím a nemôže mi dať potrebné lieky, tak hľadám nejakého homeopata alebo bylinkára...baby neviete o niekom???

libka1
15. mar 2010

mne je lepsie, evu prehana ako das, nic neje, chudne mi pred ocami, od vcera ale uz negrckala, sak ani nema co... dokonca sa sama pytala spat 😕 🙄 u lekarky som s nou bola ja, objednali sme sa na 12, mam davat probiotika 😔 a v piatok sa mame prist ukazat 😖 chcela som zavolat nasich ale potom som si povedala ze ich len nakazime, navyse sa to skomplikovalo aj niecim inym, maju dost svojich problemov...
lubos je u lekarky, ten pregrcal celu noc 😝 spravili mu nejake vytery aby vylucili salmonelozu 😅 😝
kankam vidim ze aj vy si vychutnavate radosti bytia 😒 nech to rychlo prejde 😉
ivulienka mas moj obdiv ze este kojis 😵 😵

kankam
15. mar 2010

libka m ysme toto mali začiatkom minulého týždňa, najprv grcala nina 2 dni potom ja 1/2 dňa a nakoniec muž ten má asi naj imunitu tomu bolo len zle na hovado 4 dni. Ja som to tiež zachraňovala s kofolou, ale že kola je lepšia a mne pomohlo že som začala tak po 1/2 hodine piť po glgoch vodu, keď sa mi to podarilo udržať v sebe, tak som vedela, že je lepšie 😉 😉 😉 tiež som malej dávala probiotika a suchu ryžu neskôr
evka to má o to horšie že je aj v inom chorá ...
drťžte sa 😉 😉 😉

janetina
16. mar 2010

Ahojte
Libka tak ste teda grogy:( viem si to predstavit my sme tak raz boli az v nemocke kvoli dehydratacii Timka......kakajda z neho doslova striekala a samozrejme na mna...viete si predstavit ako som v nemocke vyzerala 😒 ...uz nikdy viac
Namiesto dophilusu si dajte Bio Gaia tbl a Evke gtt. tie pomahaju.... 😉 na upravu hnacky...

My sme tiez doma ...TImko ma sopliky a kasle ale bez teplotky nastastie...no autoimunizacia skolkova prebieha 😖 ale radsej teraz ako ked bude chodit do skoly
Ivulienka no je uz velkac , v skolke minimalkacik a pre mamicku babenko 😀 stale

mia.k
16. mar 2010

Tak čo libka,ako sa dnes máte?

stanka26
17. mar 2010

ahojte.

dlho som sa tu neukázala,nebolo kedy.Ako čítam tak tu niektoré detičky hnačkujú.Aj my sme to zažili.Bola som so Sabínkou dokonca 5dní v nemocnici v PN z toho 3dni na infúziách a potom nás poslali domov.Len čo prišiel večer začalo všetko odznova,ale už sa pridalo aj vracanie,tak hned ráno sme sa vybrali naspäť a z PN nás poslali do TT na infekčné kde sme prišli v hodine dvanástej boli sme tam týžden.A poviem vám že katastrofa.nakoniec zistili že sme mali rotavírusi. Boli sme liečení s antibiotikami a infúzkami a probiotikami.
takže dúfam že už nás takéto niečo nenaštívi,lebo by ma už asi fakt porazilo.

Inak Sabínka nastupuje od septembra do škôlky na čínsky,takže som rada aspoň sa nebude doma nudiť.

Ak niečo takéto pretrváva viac ako 12hodín chodte do nemocnice lebo sa dieťa môže dehydratovať a môže aj zomrieť.Fakt myslím to vážne.My kým sme prišli z PN do TT tak Sabínka už bola úplne nevládna,mala zrýchlený dych a to sme ešte čakali 1h na príjem.Ani nevedela kedy jej napichli infúziu,celý deň spala a prebrala sa až večer keď mala v sebe pol litra glukozy.

mia.k
17. mar 2010

Stanka vitaj po dllllhej dobe! 😉 Teda to ste mali ale hororový zážitok! Uf 😝 Chvala bohu,že vám to nakoniec dobre dopadlo,ale určite ti vtedy nebolo všetko jedno. 😒 A inak čo máš nového? Akurát som nenidávno na teba myslela,že už som ťa od leta nevidela...

libka ozvi sa,čo je s vami? Dúfam,že nie ste tiež v nemocnici. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre