Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

mia.k
9. apr 2010

jáj,takže preto...

libka1
9. apr 2010

no myslim ze jej to prospeje, sak ked ste boli aj na ihrisku tak furt len skolku spominala, bude to bifloska 😀
a aj tebe to prospeje 😀 budes mat len 1 dieta zase na cast dna 😀
nejak sa vonku zamracilo, sa mi to nepaci 😝

kankam
9. apr 2010

ahojte
mia včera som sa tešila na tú prechádzku s vami ale , poobede jej vyskočila teplota, tak sme vybehli len do kauflandu, lebo už sme doma boli jak po vykradnutí 🙂 😉 a večer že 38,5 tak hneď paralen a v noci o 05 zasa lebo už mala opäť 38,8 a nemohla zaspať.Som presvedčená, že sú to zuby, lebo ukazuje že boli zubok vzadu - stoličky a strašne jej tečú sliny ako ešte nikdy a samozrejme nemá nijaké iné príznaky, len nechce nič jesť naozaj nič, sme len na kakauku, na večeru o 00:00 o 05:00 a ráno a celý deň nič len čaj, resp.džúsik ... a len by sa nosila ... takže zuby nás likvidujú až do úplného konca.... 😝 🙄 🙄 🙄
a my so škôlkou sme tak že sme prihlásení s nástupom od 01.05.2011 a skôr ju vôbec nemám záujem dať. aspoň sa tým dúfam vyhneme aj väčšine chorôb, lebo čo počúvam tak septembrové nástupy detí do škôlky sú také, že sú potom týždeň v škôlke a 2 doma - aj keď nechcem strašiť ... 😝 😉

laluchova
10. apr 2010

noo ninka nech ti tie zúbky už vylezú...aby ste sa vyspinkalai a boli vpohode...
aj vy sa takl smejete na frázach vašich drobcov...???to je ale srandy a vie sa neskutočne predvádzať...ab ysa človek smial a smial....
noo školka....ja som prirpravená nato že ked Tami nstúpi do školky že budeme chorľavý teraz mala antibiotiká len 2x....
ale to je normál a myslím si že je jedno kedy detičky nastúpia...ja by osm ju zas nedávala na dve mesiace do školky, kým si zvykne a tak...hovoria že to je najhoršie ked tak od polroka je lepšie ako koncom šk.roka...my sem tam zavítame do školky ked sme na prechdázke máme to po ceste a naša potom ide s plačom domov...maminka ide do robtky a tamarka do školky to je jej vetička č,1...takže sa teší, len aby jej to vydržalo,.,,,aj wc sme vyskúšali a nesmierne sa jej páčilo a na nu teraz zaberá všetko čo robia detičky v školke...pekne papaj ako detičky v školke ...aj detičky v školke spinkajú...atd...
a pred nástupom do šklky jej dva mesiace chcem dávať hliváčik sirup na posilnenie imunity...
prajem krásny víkend...len keby neprľšalo lebo hlásia...pa pa

libka1
10. apr 2010

aj na nasu platia tieto skolkove frazy, ze deticky v skolke tamto, a hento... 😉
a este na nu plati meno ben 😀 😀

mia.k
11. apr 2010

😀 😉

kankam
11. apr 2010

hlásim, že teplota dnes klesla, vďakabohu, už mala len 37,5, a už aj patrične ožíva, len to jedenie nie a nie dostať do normálu
stále fičíme na kakauku a teraz večer bol úspech že zjedla miláčika aj to pod podmienkou že vypneme rozprávku 🙄 dúfam, že to pôjde k lepšiemu lebo má normálne motočku z toho aká je slabá ...
na našu škôlka zatiaľ neplatí ani ju veľmi nespomíname, keď že u nás to bude až o rok ... aspoň budeme od Vás škôlkárov ťahať rozumy 😵 , ja som dostala taký adaptačný pokec k rozhodnutiu o prijatí napr. :chodiť často medzi deti, nechávať dieťa v starostlivosti známej osoby, zamerať sa na zvládnutie sebaobsluhy, každý deň sa hrať-čítať podnecovať dieťa k slovnému vyjadrovaniu, oceňovať dieťa za každý úspech, nevyhrážať sa škôlkou ani ju nadmieru nevychvaľovať a pod.

janetina
12. apr 2010

Ahojte
Kankam zasa zubky 😒 ...uf nech ich uz ma vNinka vonku....ked pises vzdy si spomeniem na nas 🤐

My sme tiez doma , ideme na gastro v stredu a to pocasie 😝 ak mozem nedavam maleho do skolky...vzdy sa vratime so soplikmi a sme objednani cca 2 mesiace dopredu....idu nam zdiagnostikovat ci nema reflux a z toho tu astmu....bodaj by to tak bolo...to je asi lepsie ako mat astmu bez refluxu. To sa asi bude dat lepsie liecit....Teda dufam a nadejam sa.
Ale inak co sa tyka chorob v skolke beriem to ze to tak musi byt...dieta sa imunizuje, len ten nas vsetko schyta a hned sa mu to zhorsi na astme

Mia ano u dr. Zubadlaka sme uz boli 😉 ,,,,Timko otvoril aaaaaaaaaaaaaaaa 😀 vyceril zubadla.....nemal kaz tak to prebehlo velmi pozitivne. Neviem ako by to dopadlo ak by sa mu tam zacal vrrtat....ale mne dr. Siska vrtal a som spokojna s pristupom aj liecenim.....

mia.k
12. apr 2010

no super janetina,že ste dobre pochodili u zubára,asi aj ja tam pôjdem s malým. No a na to gastro vám držím palce,nech sa nájde príčina... 😉 Ku komu idete,ku Kabátovej? Potom napíš,ako ste dopadli.
kankam,neboj veď Ninka sa zase rozpapá,hlavne nech už nemá tú teplotu vysokú,a nech už tie zubadlá výdu konečne,lebo je to ozaj otrava. 😝

janetina
12. apr 2010

Mia ano ku Kabatovej...este sme tam neboli...na rozdiel od toho ustavu kde sme mohli ist na liecenie tu sa to robi sonom co sa urcite da zvladnut ako hadickove metody ☹ ...take liecby teda nepotrebujeme.....a je to porovnatelna metoda...teda dufam 😉
Este sme u nej neboli ale je chvalena na vsetky strany tak nam hadam vsetko vysvetli 😉 ak nam nieco vyzisti 😉

libka1
12. apr 2010

jej, akurat ste zacali o aktualnom, aj my ideme 21 k zubarovi s evkou prvykrat 😅 dufam ze ju neuhryzne bo zomrem od hanby 😝
krasne je vonku 😝 nech zije teplo domova 😀

libka1
12. apr 2010

to moze byt astma aj z refluxu? ty mas ake info... vzdy ma niecim prekvapis 😅 super ze maly tak zvladol zubara, u nas to asi taky hladky priebeh mat nebude 😅
ja som na tu skolku zvedava ako dopadneme, ci bude vela chorlava... dufam ze nie, ale uplne sa tomu asi vyhnut neda 😔
kankam nech tie zubky uz prestanu zlostit, a ked si ich takto pretrpela nech jej vydrzia do 90tky... teda tie mliecne nemusia, ale tie dalsie 😅

mia.k
12. apr 2010

libka a vy ku ktorému zubárovi idete?
janet my sme boli u Kabátovej na sone a na vyšetrení krvy... Ona je taká zvláštna,lebo kamarátka keď bola u nej na vyšetrenie s malým,tak bola dosť protivná,ale zase na nás bola strašne milá. Neviem čím to je,ale asi bude náladová.Tak dúfam,že keď tam pôjdete vy,tak bude mať dobrú náladu. 😉

mia.k
12. apr 2010

libka áno z refluxu môže byť astma a aj Zuzkin Šimon má astmu z refluxu.Ony tie zvratky pendlujú až do hrdla a dieťa ich môže vdýchnuť a oni potom dráždia v prieduškách až z toho môže vzniknúť astma.

libka1
12. apr 2010

este ze nemame reflux... aj tak mam po tych poslednych navstevach u lekarky chaos v hlave 😝

libka1
12. apr 2010

my ideme do BA k zubarke co sme k nej vzdy aj chodili, zatial sme sa este neprehlasili inde aj ked by sme chceli 😉 ona je inac super, len je to trochu od ruky 😉

janetina
12. apr 2010

mia nestras ma....kto je Zuzka a Šimon? Z MK?

libka1
12. apr 2010

to je miina kamoska s drobcom, je o nieco mladsi od tvojho timka, nevedela som ze ma tento problem 😒

mia.k
12. apr 2010

libka ty si si ho pomýlila s Matúškom,Šimon je ten staršý. Je teraz prvák a keď sa narodil mal reflux. Potom mu začala astma a boli aj na liečeniach a tak.

mia.k
12. apr 2010

je to práve tá kamarátka,ktorú som spomínala,že mala problémy s Kabátovou.

kankam
13. apr 2010

ahojte ďakujem vám babenky, dúfam, že to tak bude, že tie zuby naše odtrpené vydržia všetko 😀 😉 😀
a už sa včera aj najedla, na obed sa mi rozplakala , keď som povedala, že obedujeme mäsko a že na večeru budú halušky, že ona chce halušky a hneď tak ste mali vidieť tú makačku, ako som zo zmrazeného špenátu za 15 min urobila halušky 😀 😀 😀 , lebo žiadne vysvetlovanie nepomáhalo, nakoniec zlopla 1/2 svojej misky halušiek tak som hrozne rada, že už sa dostáva do normálu

janetina
13. apr 2010

kankam super, dobre si opisala tu makacku to poznam...niekedy som bola rada ze nieco zbasti 😉 tak som podobne lietala

miskinadamko
13. apr 2010

ahojte vopred sa ospravedlnujem ze vam sem skocim,
len ak ma niektora maminka zaujem o plavecke kurzy pre deticky od cca 2 rokov v letných mesiacoch priamo na kupalisku v hlohovci pod vedenim skusených instruktorov za vyborne ceny tak mi napiste IP.
dakujem

ciarka
13. apr 2010

ahojte babule,

tak aj my sme mali piatok a sobotu teploty 38,5 az 39,3 a v nedelu 37,4 a pondelok nemala a ani dnes. Nechapem z coho to ma, my mame vsetky zuby, ale ine priznaky nemala, ani sopel,ani kasel.tak neviem. a nechce nic dokopy jest, to ma stve najviac, lebo ona aj za normalnych okolnosti moc nepapa. Ani mlieko ani mliecne veci nechce.

Laluchova - a to je dobry napad pred skolko posilnit imunitu, a ten hlivacek je od kolko rokov?

Janetina- tak vam drzime palce,ale sa potvrdila lahsia verzia a daj potom vediet.

Kankam- nech uz mate pokoj so zubami.

libka1
13. apr 2010

Da sa Vam tu normalne listovat v strankach? Mne to ide nejak nafigu...

janetina
14. apr 2010

Ahojte tak sme spat od Dr. Mam velmi dobry dojem z nej 😉 ...pasli sme si co sa tyka vsetkeho...a aj sestricky boli az nadmieru mile...hadam ak by bola ona menic nalad tak by sa sestricky netvarili tak uvolnene..... 😀 ....Pristup k malemu 1000% sa s nim mojkala...reflux ma mierny ale vela nevypil tak kdovie . Napisala ze mierny reflux a dala nam take tbl. na gravitacny zakon pre stravu 😀 😀 . Zobrali mu krv a ideme este ORL a na taky chloridovy test na cysticku fibrozu 😒 , ale ze vraj to len pre istotu 😝 no dufam 😵 .
Napisala z nasich dialogov cca 1,5 stranovy elaborat.....tak budeme cakat na vysledky z krvi plus co spravia tbl.
Mia...tak ktovie preco mala kamoska s nou problemy....mne sa zdala az moc super....asi sa uz zmenila 😀 😀 😀 😀 😀 a preto su vsetci v ordinacii taki stastni ako dnes 😀 😀 😀
ciarka mas ip

janetina
14. apr 2010

A ozaj mame schvalene tie kupele 😉 , ideme do Lucivnej

mia.k
14. apr 2010

Tak som rada janetina,že vám to vyšetrenie takto dobre dopadlo. Ja tiež neviem,že prečo mala kámoška s ňou také problémy- ale to bolo pred pár rokmi-možno sa zmenila,lebo na nás bola tiež až nad mieru milá a prívetivá a sestričky má tiež strašne zlaté. Tak nech im to tak vydrží naďalej. 🙂 A kedy idete na liečenie? A ty tam budeš s Timkom,či ako? Priznám sa,že ani netuším kde tá lučivná je. 😅
My máme dnes zlý deň. Benjamín rozbil flašu s pivom a to vybuchlo a jedna črepina mu strelila do líca a má tam dosť hlbokú ranu. Neviem,či mu to ísť dať zašiť,alebo nie,nemám s takými ranami moc skúsenosti,ale keď príde muž z práce sa mu na to pozrie a možno pôjdeme do TT na chirurg.pohotovosť.Pravdepodobne mu tam zostane jazva a to rovno vpredu na líci. ☹ Nehovoriac o tom,ako vyzerala komora,v ktorej to pivo strelilo.Dokonca jedna črepina prestrelila aj flašu s olejom a ten sa vylial. Namiesto poobednajšieho relaxu som doteraz drhla celú komoru. 😝

janetina
14. apr 2010

jejda mia tak to co si zazila musel byt riadny vybuch 😲 nechapem to ,ale vravi sa ze najviac zraneni byva ked je zena na MD...asi to bude pravda.....no a na tu pohotovost chodte v kazdom pripade....aspon Vam poradia co na to ak nebude treba zasivat chudatko Benko 😒
A Lucivna je v Tatrach

libka1
15. apr 2010

vcera bol asi nejaky vysoky rizikovy faktor... nasa si napchala do nosa gumicku ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre