Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
2. mar 2009

ako to libka pomenovala-den blbec ...
aj vás malí kúšu na bradu a podobné vystrčené veci na tvári ??? 😀 😝 muža na nos a ucho hlavne ked sa tlačia dalšie ... 😝

kankam
2. mar 2009

ozik v sobotu som kúpila taký český jogurt v skle, mal záruku len do 03.03. fakt pravý jogurt-na vrchu smotana- stal 20,- sk, ale nina ho teda jedla ....mnam mnam

libka1
3. mar 2009

Tak moja nekuse, ale dnes ma rano zobudila s tym ze mi vopchala prst do nosa, ale tak brutalne ze som skoro skapala 😝
Ideme dnes na poradnu (standardne prsi, ako vzdy ked mame ist k lekarke 😠 ) Mala este spi, tak som ozehlila hadam za 3 pracky... Ale uz sa mi dalsia susi a dalsia caka na pranie 😅 Nelezie vam to niekedy na nervy? Ja mam z upratovania pocit ze je to zbytocne, upracem jednu izbu, v druhej uz chaos, prejdem do tej, chaos sa vytvori v predchadzajucej. Obdivujem vsetky zeny co maju upratovanie radi 😖
Kankam rychlo sa vyliec.
Mia vy ako? Ja uz ani neviem ako vyzerate 😅 Mam tu tento tyzden mamu, tak mam znacne ulahceny zivot...
Ja som hladala nejaky normalny jogurt v Tescu, a oni tam mali same sracky.. to naj jej activia... dost ma sklamali... nikde neviem najst sabi jogurt, predtym ho mali aj v Tescu aj v Kauflande, teraz nie... Kankam kde si kupila ten jogurt? Ja do nej cpem activiu, ale radsej by som dala nieco ine 😉

janetina
3. mar 2009

libka mavaju ich v kauflande tie v skle, v tescu nikdy nic 😠 ,,,,,,
inak libka u Dr je veeeela deti ze vraj zasa nieco zuuuuri vo vzduchu... ☹

libka1
3. mar 2009

Jeezisku janetina to mi ani nehovor... minule ked som tam bola s malou (ked bola chora) tak tam Mia a kopa mamiciek prisla na poradnu do toho kychajuceho a kaslajuceho davu... slak ma trafi z toho!!! ked tam zas nieco chytime tak ma vystrie... ideme az na pol jednu, tak dufam ze to dovtedy dokyna rozozenie 😅

kankam
3. mar 2009

ahojte, mne už je lepšie, dík, len nina mi akosi čudne spala stále sa vrtela a ako keby začína chroptiť, tak som aj ráno odsávala trochu, ale nebol tam moc soplík, len kýcha a včera mala 37,5 tepl.večer, ale to zasa tie zuby-mnrí mi už 3 dni a len by sa nosila ... ☹ tak dúfam, že to neprejde do choroby ...

Libka majú ho v kauflande, ako písala janetina a volá sa to MADETA jihočeský tradiční jogurt, ja som kúpila višeň a normálne som jej to aj s tým trochu rozrobila(s tými višňami), musí byť ten jogurt kvalitný lebo mal podĺa mňa záruku menej ako 5 dní a hlavne je v skle ... Ten selský z holandie (tiež z kauflandu) je kyselší, ten mi až tak nechce ... o 12:30 u doktorky verím, že už budú len poradňáci 🙂 😉 my sme tak boli tiež a bola pohoda ...

už aby bola jar !!! 😠 asi hovorím za všetky ... ☹ 🙂 🙂

janetina
3. mar 2009

libika no dufam, ze sa Ti postasti. my sme nastastie boli len pre potvrdko chvilku tam Timi bol, pobuchal si na dvere ze uz chce ist dovnutra a hned 😀 😀 😀 , ale potom ho manzel zobral von a ja som cakala...ale lutovala som tam vsetkych chorych strasneeee...ze vraj mala dokina dovolenku a aj preto tolko ludi...vela stastia
vcera som hned nasadila Pikovit 😀 😀 😀 pre istotu

libka1
3. mar 2009

no uvidime ako dopadneme, ja som este pikovit nedavala, vlastne som ziadne nedavala este vitaminy take umele, okrem vigantolu a kanavitu 😅
na ten jogurt do kauflandu zajdeme, nikdy som si ho tam nevsimla, maju ich tam ako hnoja, ale vsetky rovnake 😝
Kankam kolko mate vlastne zubkov? Aj nasa stale kycha, ale inac nic ine, len proste prska vkuse ako maca 😀

mia.k
3. mar 2009

Ahojte.
libka daj potom vedieť ako ste dopadli na poradni.
My sa máme fajn,chvalabohu zdraví,len s veľkým napätím očakávam tento týždeň výsledky z gastra.Strašne sa bojím,lebo príznaky má stále,tak som z toho na prášky.
Dnes sa chystám von,trocha do mesta.Už sa nám začína zjarievať,tak by sme mohli čoskoro spraviť tú stretávku. Čo vy na to?
Ja jogurty nedávam,a ani nič mliečneho,ale včera som dala Benjamínovy prvý krát trocha maslového rožka,ale moc toho nezjedol.Skúsim zase dnes trocha s chlebíkom.Mám biomaslo z kyslej smotany(z Rakúska),to by malo byť menej zaťažujúce,keďže je z kyslej smotany,leby kyslomliečne výrobky sa lahšie znášajú tým čo majú problémy s mliekom.
Inak nemáme nič nového.

libka1
3. mar 2009

Eva ma 8400 g, deti tam bolo ako maku, takto dlho som este nikdy necakala, ale uz tam neboli bacilonosici 😀
Vcera zladovala cely rohlik s maslom (to moja mama na nej robi experimenty 😅 )
Dufam ze to gastro bude OK (na jednej strane by to bola super sprava, na druhej strane asi by ste museli zase hladat dalej co sa deje, ale radsej tak...) 😉

mia.k
3. mar 2009

libka,to ako mohla Evka zjesť celý rohlík?Mne Benjamín ledva zjedol jedno kolečko. 😒 Už ho Evka zachvílu dobehne-čo sa váhy týka.

libka1
3. mar 2009

Ja neviem, ona je v poslednej dobe taka zrava nejaka 😅 Ani sa nedivim, pretoze pri tom vydaji energie co ma... teraz sa desne rozjedla, akurat zas zacina spekulovat s tym mliekom 😝 Ine decko by uz malo 12 kg, ale ona to vysportuje 😅

drimajova
3. mar 2009

libka, kankam - moc sa to nocne buntosenie nezmenilo. Ale ked je v inej izbe, tak to ma tu vyhodu, ze ked sa ja vratim do svojej postele tak sa mozem prehadzovat na posteli kolko chcem a nemusim sa bat, ze ju to vyrusuje. A takisto ked sa ona prehadzuje, nerusi to zasa mna. A hlavne sa uz nestava to, ze sa v noci preberie a ockove chrapanie sa jej zda take zaujimave, ze hned sa zobudi uplne a zacne volat na ocka a capat po nom a je po spanku.
(a ma to este dalsiu vyhodu. Ta izba ma konecne vyznam a je krasna. Predtym to bol bordel skladik a ja som z toho bola na nervy)

libka, a mozes mi poslat link, kde si mozem tu knihu stiahnut? Alebo pozicat DVD? Ty si to uz skusala s Evou? Alebo to je az od roka? ... ked batolata...

Ja by som chcela sharovat tie pesnickove CD-cka. My mame Canaky-Podhradska "Detom". To je to s "ten nas pes sa vola Brok" a "tuky tuky tukalo" 🙂
A predplatila som si Mama a ja, tak k tomu pride ako darcek tusim o kohutikovi a sliepocke.
Tak davam do placu.
Len ako to vymenit? Uz je dohodnute stretko? Daco som prehliadla? Ci indi vindi?

Vidim, ze ale vy to viete so svojimi detmi lepsie ako ja. Ja neviem ako ju od tych pesniciek odlakat. Ona len natahuje rucku k radiu a vydava tie dozadovacne zvuky ...

inak, ked bola Sona chora, tak som ju mala pri sebe v posteli a tiez som ju kojila tusim len raz-dva krat za noc. Ked sa trosku prebrala, tak som ju len pohladkala,alebo ona sa ku mne pritulila. Tiez je taka pritulna a citi sa dobre pri rodicoch. Vtedy som rozmyslala, ze ju necham spavat pri nas v posteli, ale sestra aj doktorka mi povedali, ze od kojenia ju odnaucim lahsie ako od spavania s nami v posteli. To ze moze trvat aj ked bude chodit do skoly...
...ale horsie je, ze my mame kazdy iny matrac (nie druh, ale na inu vahu) a v strede je to take nerovne, zda sa mi, ze by pre nu nebolo moc dobre spavat na takom krivom podklade.
Obcas, ked uz vela buntosi si ju zoberiem k sebe. A ona potom vacsinou skonci na mojej polovici a tolko sa kruti, ze ja som natlacene na kraji postele s holym chrbatom a strpnutou rukou.
...zaver je asi taky, ze ona spi dlhsie, aj ked ja porovnatelne zle ako ked chodim k nej do izby...

mia, tak vidis ako sa ja citim, ked mi hapruje PC. Som zvedava, ci mi toto odosle...

drimajova
3. mar 2009

juj, ved tu je este jedna strana...

kankam, ja tiez skusam co uz mozem a sledujem Sonu ci sa nevyhadze a tak. Tak by som mozno mohla skusit dalsie ovocie.
Len teraz ju mam taku vyhadzanu a neviem z coho. Otvorila som kecup, ktory robila moja mama (je taky pikantnejsi)...ze by ten? Alebo som si precitala zlozenie na kupovanom jedle (tusim zelenina s telacim masom od Sunarky) a tam ze to obsahuje biele korenie ...alebo toto? Nic ine ma nenapada. Ale si uz za 4 dni ani neviem spomenut, co vsetko som ja aj ona jedla.

Sona sa ma snazi hryzat na bradu dost casto. Ale vacsinou je to z nervov, chce sa pomstit, ked jej nieco nedam,alebo ju od niekial odnesiem...ma ale dni, kedy vidim,ze ju trapia zubky a vtedy hryzie vsetko naokolo, tak ked nie je nic ine poruke, tak jej aj bradu dovolim. To je podla vyrazu v tvari jasne, ze som ju nenaserkala ja... he he

aha, libka dik za link

baby, mna uz muz vyhana do postele (ved sa mu ani necudujem, zas bude musiet rano pocuvat moje skucanie, ze som sa nevyspala. Ved ja viem, Sona spi od 8mej a ja by som mohla tiez, ale ked ona zaspi, ja mam pocit takej slobody,ze ju nechcem prespat ...!!! Hm, a cumiet do compu ...ale co uz), tak len chcem povedat, ze ozaj nech uz je jar (dnes sme boli v parku na preliezkach so susedovymi detmi a Sona bola od radosti cela bez seba) a nech uz ziadne z nasich podarenych chrobakov nie je chore

teraz neviem, mozno som sa to uz pytala - davate deckam jogurt, nebojite sa alergie na kravske mlieko?

libka ja som z upratovania asi rovnako chora ako ty. Hlavne tymto stylom. Nez som mala Sonu, tak som to zbuchla a bolo upratane. Teraz mam pocit, ze upratujem dokolecka a stale je bordel. Ako niekto zacne upratovat v sobotu rano a za 2-3 hodiny je hotovy, ja zacnem v pondelok a v piatok som este neni hotova...takze v naraz vsetko upratane u nas uz nebolo viac nez rok. A ked mi skripe piesok pod nohami ked prejdem okolo vchodovych dveri, tak by som vrazdila (neviem sice koho).

drimajova
3. mar 2009

tie posledne dva odstavce mi ktovie preco usli na koniec...

petusaaa
3. mar 2009

nepojdete nahodou niekto do madarska na nutrilon 😕

dnes sme spapali prvy prikrm 😎

mius aj ja dufam, ze gastro dopadne dobre 😔

libka1
4. mar 2009

Petusa vsimla som si ze tu jedna baba predava madarsky nutrilon... A to je o kolko lacnejsie ked sa to kupi v Madarsku? Keby sa oplacko my by sme teoreticky mohli niekedy zbehnut na vylet, ale nemam sajnu kde sa to kupuje 😅 v lekarni? Aj tak sa chystame do Blavy k zubarovi a to uz by sme tych par kilacov prebehli za hranice, len by som musela vediet co a ako...
Anka to uz mozes znakovat... niektore deti vraj uz znakuju ako 8 mesacne... nasa znakuje od 6tich mesiacov... 1 znak, ale ten znak ovlada dokonale... zatate päste a vrcanie (tento znak znamena som nasrata 😅 ) ostatne sa nam nedari, ale priznam sa ze do toho az tak vela energie nevkladam aby sa to naucila... 😒

kankam
4. mar 2009

prave sme same sa naraňajkovali-tiež mi nina zje celú 1/2 rožka ale ako kedy a my máme teraz oblúbené so živočíšnym maslom a domácim džemom (máme marhulový a čučoriedkový) a obmieňam niekedy s jogurtom, ale menej ako viac-tak 4-5 lyžičiek a podľa toho ako sa tvári, ten madeta zjedla viac ten mal veľmi dobrú chuť ... 🙂

mia ty dávaš také bio maslo pre to aké má malý problémy ? Tiež vám želám dobré výsledky z gastra-je to trápenie,ked je taký malý človek chorý-má také problémy, dospelý to chápe, ale ako to vysvetliť dieťaťu ? ☹

anka-to s tým krajom postele a stŕpnutou rukou poznám 😖 😖 😖 , tak som na tom ja, lebo tiež sa na mňa tlačí v noci(ale už ju posúvam na tatinka 😀 😝 -nech si to aj on trošku užije ), ale zasa vyspať sa v kuse je pre mňa dôležitejšie ako nebyť utlačená. Ma som ju navoľno pod mojím paplónom a to bolo fakt už sila, lebo sa na mňa vykladala a chodila po celej posteli. Teraz na radu ivulienky spí vo vaku v strede a keďže má obmedzený pohyb je to lepšie-spí len v strede a nelozí kde kade.

S tým upratovaním ste libka a sona presne vyjadrili moje pocity.... ☹ Niekedy ma to tak vytáča, že si vyložím nohy a kukám na to-že kašlem na to 😝 a potom mi to nedá a len čo nina zaspí na svojich povestných 30 min tak makám ... a potom si idem uvariť kávu(caro) a ona už mrnčí že je hore ... ☹ ☹ ☹ 😠 Inak včera som ti to libka závidela (v dobrom 😉 )že ti ešte skoro o 09 spala a ty si tolko postíhala ožehliť, ja tiež nemám rada žehlenie, ale muž musí nosiť košele a nohavice do práce, tak musím a pri nine je to fakt radosť-včera kým som si to nachystala a ožehlila 1 košelu už bola hore, tak som žehlila asi na 5 x a výsledok 3 košele 1 nohavice - aspoň niečo ...
Inak poobede sme mali deň blbec 😝 😠 pred mojou segrou sa ukazovala -vyrehnovala a potom rev jak blázen(zuby) a pospala asi 45 min, potom sa zobudila s plačom (ja ešte chcem spať, prečo nemôžem), tak som ju uložila do baby vaku a na mne spala ešte 1 h, lebo stále kontrolovala s rukoumoju tvár a ústa-ako či som tam či ju držím ☹ ☹ ☹ už teraz je to číslo, čo bude keď bude väčšia si nechcem ani len predstaviť ... Ale keď má tie zúbky bolavé, tak som dovolila ...

kankam
4. mar 2009

prepáč anka, už som ťa premenovala na tvoju malú 😉 🙂 😉

kankam
4. mar 2009

otázka do placu, idete kupovať autosedačku väčšiu pre malé? nám už je vajco strašne malé a je v nom nervná-nesedí tam rovno ako chce, tak robíme s mužom prieskum ...

petusaaa
4. mar 2009

kankam, vajicko by balo byt do 1 roku alebo 13kg, nie? 😕

libka, maju nutrilon 1 900 g za 200sk a (u nas kupujem 800g za 450sk) a dvojka zevraj vyjde tiez o polovicu lacnejsie... a zlezenie je to iste 🙄 🙄 🙄 tak ak by si sla, dak mi daj vediet. len neviem, ako by si to spravila s malou, mas ju zapisanu v pase?

libka1
4. mar 2009

To by sme nesli s malou, ta by sa varovala a my by sme si spravili vylet 😉 Ale tak najskor v aprili...vtedy sa chystame k zubosovi.
aj ja sa volam sona kankam, tak to bolo celkom vtipne aj: libka a sona 😀
My sme uz kupili vacsiu autosedacku, ale zatial ju nosime vo vajicku, keby nemala kombinezu tak je tam este celkom spratna 😉 Zachvilu ho ale vyrastie na vysku, takze davam tomu mesiac a ideme do vacsej sedacky... inac uz sme ju skusali a nema ju rada 😝 bude si musiet zvyknut, zivot je pes 😅 😔

ivulienka22
4. mar 2009

Ahoj baby,
my máme autosedačku už od pol roka, vajco už bola úplne malinké, kdeĎ som mu dala zimný overal tak sa tam nezmestil.Tá autosedačka s takým násadkom či ako to mám nazvať-normálna veľká len ma dolu taký podstavček a to sa dá potiahnuť dopredu a spraví sa z toho také niečo ako polovajco, že sa to dá dať do malinko poľolahu. Ale menej ako vo vajíčku. No a keď chce vidieť tak ho dám normálne. Keď bude väčší tak ten podstavček sa vyhodí a bude len normálna sedačka. Ale zíram že vám deťúrence vydržia v tých vajciach mne by malý nervačil-on by mi tam už nebol 😒
S tým pečivkom vám závidím, náš krpec papká len pečivo keď si ho môže držať, akonáhle mu dám ja s mojou rukou kúsok do pusinky vypľuje to!!! Ale sám papká. No to mi len 1xzjedol pol pečivka, on len takú miništvrťku z toho ožužle.
Jogurty papkáme normálne-som sa bála-ale neni ani náznak alergie tak vraj môžem dávať. Aktiviu som neskúšala bo to ja keď cítim ma napína, dávam probio alebo tie s tou smotanou na vrchu, ten jihočešký v skle.
Libka s tým upratovaním-ako vravíš-niekedy mám už večer také nervy,lebo sto krát upracej jednu vec a aj tak je všade bordel, no otras...
Anka s tým spaním, aspoň nebudeš musieť malú učiť na svoju izbičku-a keď vám to tak vyhovuje tak prečo nie??? My spíme všetci spolu , som si tak zvykla že keby mi dá niekto možnosť sa vyspať na veľkej posteli samučičkej samej tak asi nezaspím, alebo spím nakraji 😀 Mne zase vyhovuje že nemusím vstávať a keď je treba dám len dudku a on spinká, takto lež by som ja prišla by sa prebudil a kto by mi ho potom uspal??? Ja nee, v noci som off, pri kojení sa trošku zapnem ale inak som neschopná. 🙄

mia.k
4. mar 2009

Ahojte.
My tiež plánujeme kúpiť väčšiu autosedačku,len sa nevieme neak rozhýbať.Zrejme ju dostane až na narodky.
Joj libka,super,že ti Evka tak papá.Ja som včera zistila,že Benjamínovi nešmakuje maslo,lebo keď som mu dala chlebík s maslom,tak ho vyplul.Skúsila som aj chleba s trochou výživy-aj to vyplul.Zjedol len suchý chleba.Tak som asi s mojimi plánmy na pomazánky asi skončila. ☹
Anka,ja jogurty nedávam,ani iné mliečne výrobky,ako som už písala,lebo ja neznesiem mlieko a doktorka na gastre mi povedala,aby som ani malému do roka žiadne nedávala.
kankam,na gastro-vyšetrení sme boli kôli podozreniu na celiakiu. Problémy má už od decembra. Každý deň s napätím čakám,či už prišla obálka s výsledkami. Strašne sa toho bojím. Ak by sa mu potvrdila,tak ma asi vystrie.
A s upratovaním som na tom ako vy-nemá to konca kraja.Stále kolom dokola to isté.Vydrží mi to tak deň upratané,a môžem začať odznova. 😝
petuša,čo nového si uštrikovala?Pochváľ sa.

mia.k
4. mar 2009

Dnes sa chystám Benjamínovi na večeru uvariť prvý krát červenú šošovicu.Už ste ju niektorá skúšali dať vašim deťom? Ako to dopadlo?Ževraj sa môže od desiateho mesiaca.
petusa,čo dobrého si dala Riškovi papať,a ako mu chutilo?

libka1
4. mar 2009

Kde si kúpila červenú šošovicu?
Keby sa to u nás lesklo ako u vás som max spokojná 😅 😉

mo7
4. mar 2009

ahojte, co sa tyka tych sedaciek - vajicok, oplati sa kupovat nove alebo radsej z druhej ruky - budem musiet nieco vyhliadnut, aby som bola pripravena ked sa rozhodne ist uz von - uz by bolo na case, je velky potvorka mala ak by cakal do terminu tak by musel ist cisarskym

mo7
4. mar 2009

a co sa tyka poradne v trnave viete tam odporucit neakeho dobreho lekara? mam ist uz do tt na poradnu nabuduci tyzden

ivulienka22
4. mar 2009

Mia aké problémy mal Ben? Ak sa môžem spýtať? a chlebík on môže pri podozrení na celiakiu? šošovičku sa aj ja chystám dať, minule som dala ochutnať sladkej šoš.polievočky ale bez šošovičky. Nemala som odvahu, bo poprdkával v ten deň dosť 🙂
Mo, ja som chodila k Štefánikovej, je suprová aj som si ju dohodla k pôrodu. Chcela som ženskú a je tam fakt Nr.1, dobrý je ešte aj Dečkov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre