Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

lilip
19. mar 2009

budu dostavat do tri let veku ditete 7600,-, ale zase to mam slozitejsi tim, ze je manzel cizinec, normalne nam ten prispevek na ctyri mesice pozastavili, nez zjisti, jestli to nahodou manzel nepobira tady a vubec nikoho nezajima z ceho zijes, fakt vtipne

kankam
19. mar 2009

ako vás čítam, aj ja ti posielam laluchova do IP mail, pošli to aj mne prosím ťa, aj my by sme sa to chceli postupne naučiť ... 🙂 🙂 🙂

laluchova
19. mar 2009

to sú úrady 😢
oki pošli pošlem obratom..malá mi odkvicla v momente, tak s i idem urobiť kafčo a vegetiť na nete

kankam
19. mar 2009

aj keď sa nám kurz už teraz skoro približuje s czk, je to rozdiel dostávať do 5000,- Sk (presne nejakých 179,92 aj s rodinnými prídavkami eur) a o 2600,- viac, malo sa to šplhať na 6000,- a potom do výšky min. mzdy ale nič sa neudialo a teraz pri šetrení ani nič neudeje, aspoň ten príspevok pri narodení dieťaťa zdvihli ... 😉 😒 😎

laluchova
19. mar 2009

noo, ale radšej by mohli ten RP zdvihnúť...kedy???keď pôjdeme do práce???ale nevadí ešte plánujeme neskôr druhé, len aby to nebol horšie
kankan a NInka sa kedy narodila???

ivulienka22
19. mar 2009

baby ste sa nejako rozpísali,nezdá sa vám?? kto vás toľko bude čítať 😀 😀 no ja predsa, zvedavosť mi nedá 😀 😀
lilip vitaj!! si myslím že ty v takom veľkom meste to máš o trošku lepšie - predsa len, tento HC je neskutočná diera!!! Do obchodov sa nedostaneš s kočíkmi, ani na pos..tú poštu, no nikam. Keby sme tu mali aspoň nejaké oc ako Max, či tesco s galleriou, keď potrebuješ vybehnúť nakúpiť .. no otras!!!
baby dnes som bola s malým 10 min.vonku na pešáka bez kočíka, bo nám výťah nefunguje, som mu zobrala fľašku s čajíkom, dala pred vchod, pobehali sme okolo činžiaku - a že sa ideme napiť a fľašky nikde. To už aj taký čajík je niekomu dobrý?? to je sila-nám sa tento rok fakt darí!!! auto porúchané, muž kriplík,noha-ruka,všetko sa nám kazí, tak to ti ešte aj čaj ukradnú!!!!!!!!!!!!!

kankam
19. mar 2009

07.05.2008

ivulienka22
19. mar 2009

janetina to na potenie sa volá driclor.
petusa neboj Riško bude v pohode, veď to je bojovník odmala. sa segra na teba pýtala že čo už papkáte 😉
laluchová super to spinkanie, a tie zuby perfekt, my máme 3,5 😀 😀 3vonku a štvrtý je už viedieť ale neni celý prerezaný.ja som podľa tej knižky nikdy neuspávala, lebo ja nemôžem počúvať keď plače. teraz si už trošku zvykám keď reve...odmala mi spal celú nocku, potom sa to zhoršilo keď sme začali prikrmovať a keď išli zubiská!!!Ale hlavne tie kaše od Hami nám robili zle,to sme boli v noci každú 1-2hod hore, vysadili sme to a je kľud 😉

laluchova
19. mar 2009

to je teda sila!!asi bol niekto smädný 😀 , ale toto???!!!!

laluchova
19. mar 2009

naša Tamarka 9.5.2008, pozerám , že viacero mamičiek je tu s 10 mesačnými radosťami

laluchova
19. mar 2009

a čo mu dávaš na večeru???ja dáva malej kaše od Milupy, posiela nám to švagrinká z nemecka, občas kúpi kamoška keď idú nanákup do Rakúska..noo, malá nám pri tom uspávaní neplakala viac ako 2 minútky dá sa to!!!vždy si poviem, je to pre jej dobro, tak vy veselo beháte!!!ste šikovný!!!

libka1
19. mar 2009

ivulienka my sme boli v panskej, ten caj vam slohol niekto iny 😀 😀 teda sila...
inac debbie mala pravdu, v panskej ja s Evou a 5 psov zhruba za tu hodinku co sme tam boli 😝 Je pravda ze toto nie je obvykly cas na kocikanie, ale aj tak... aby som nevyzerala drasticky, ja mam psov velmi rada, ale nejaky poriadok musi byt. Paci sa mi to co spravili pri Vahu, tu ohradu, kde sa chodia ludia so psami vencit... ked uz niekto nechodi na vyhradene miesto (vela ich teda nie je), tak by aspon mohol zbierat tie vykaly po psoch... ved ked maju tych svojich psikov tak radi, nemoze sa im to hnusit 😉 akurat chybaju tie kose kde sa to hadze 😅
laluchova poslem aj ja ip, myslim ze to velmi potrebujeme, skriabe, stipe a trha mi vlasy v momente ked len poviem slovo spat 😢 uz som z toho zufala kolkorazy... nebyt mojho muza ktory ju casto uspi tak neviem co by som robila...

ivulienka22
19. mar 2009

ja mu dávam na večeru čo ma napadne, no je to zlé bez kašičiek, lebo to som vedela čo budeme večer papkať a teraz musím vymýšĹať ako na obed, striedam mu buď pyré s niečim, alebo pečivko, proste niečo čo nemal na obed mu uvarím na večeru. Ale potom zase rozmýˇšlam tri hodiny čo variť na obed na ďalší deŃ🙂)) teraz som mu už začala dávať-asi 2xsom tak urobila, že mal rovnaký obed po sebe dva dni 😲
a s tým uspávaním mi to fakt nedalo, mne on nikdy neplakal dlhšie ako 10sek.,a teraz neviem či neni pre neho neskoro začať. Ale aj tak zaspáva na cicíku pri večernom kojení...

laluchova
19. mar 2009

neskoro nie je nikdy ale hlavné je byť pevne rozhodnutá a presvedčená, že to dobre pre oboch!!!nesmiete poľaviť!!!

ivulienka22
19. mar 2009

baby otážočka! vám sa detičky nepotia keď cez deň hajkajú? náš krpec má mokrú hlávku. v noci nie, ale cez deń hej. neviem či tak z chuti hajká alebo čo..niekedy večer keď sa kojí a zaspinká tak sa trošku spotí to sa asi narobil pri ťahaní prska, ale to je nič to je hneď suchý, ale cez deň má hlávku dosť mokrú..nie akoby zmokol ale dosť spotenučkú, keď zobudí do 2 minútiek to má suché.

laluchova
19. mar 2009

noo, malá keď vstane má červené líčka, je telučká, ale hlávku spotenú nemá, ja jej vetrám vždy izbu a v spláni máme chladnejšie, pri teple nám nechcela späť...nie je mu teplo???

ivulienka22
19. mar 2009

laluchova no keby je na mužovi tak do toho ide, ja som taký slaboch. ale neviem si to aj tak predstaviť, lebo on keď nezaspí na prsku, tak si ho muž zoberie grgnúť a do 2min.zaspí na pleci a dáme ho hajkať, ale kebyho položíme neuspatého tak sa preberie.a mať ho niekedy 1-2min.na rukách je asi pre mńa pohodlnejšie ako sa večer trápiť 😖 len neviem aké to bude mať následky ďalej, keď bude starší.

laluchova
19. mar 2009

noo, vraj do roka ľhšie naučíš ako po roku, malá sa už večer a v noci nekojí tak to máme ľahšie...mám kamošku čo malého kojí resp si dudká prsko a to má rok a pól a nevie im zaspávať sám ...je už z toho zúfalá!!!je to na vás, okiaľ nebbudte obaja rozhodnutí a odhodlaní je to zbytočné!!!

ivulienka22
19. mar 2009

to ja asi do toho pôjdem keď dokojím.mne sa to zdá teraz zbytočné keď aj tak zaspí počas kojenia...

ivulienka22
19. mar 2009

laluchova som pozerala album, malá peknučká okanka 😀 😀 tuším po tatíkovi

laluchova
19. mar 2009

áno celý tatko

libka1
19. mar 2009

ani moja sa nepoti ...
no ja nemam na co cakat, uz teraz je neskoro, davno mala zaspavat sama a nie na rukach ☹

laluchova
19. mar 2009

je to super pocit...veríme že jej to vydrží... 😀 veľa úspechov

petusaaa
19. mar 2009

baby, mne nic nevychadza, aj dom nam padol. mali sme tam odhadcu a ten povedal, ze ho kupovat nemame. fakt sa z toho uz zblaznim... ja uz som mala navrh kupelne, kuchyne aj obyvacky. som sa tesila. mame este mesiac na hladanie domu, potom nam uz nedaju uver. jedine, keby osm nastupila do prace. dalej mi povedali, ze si nebudem moct dokoncit MGR, lebo nam zrusili individualko, externe na nasej skole nie je, takze fakt uuuuzasne 😢 😢 😢

ivus, papame mrkvicku, zemiacik, tekvicu a obilninovu kasu. zajtra ideme na brokolicu 😉

laluchova
19. mar 2009

veľa šťastíčka pri hľadaní domčeka 😉 určite niečo nájdete
papaáte ...tak len pekne papajte, malá strašne miluje oranžovú tekvicu!!!to jej jej naj!!!brokolicu veľmi nemusí, je jej to asi horké tak tobíme mix zeleninky tak ju zje a teraz je jej číslom 2 zemiaková kaša...
napíšeš mi IP čo s tou knihou???díky

petusaaa
19. mar 2009

tak maly mi zasa spapa hozne vela mrkvy. naposledy take dve vacsie a este si pytal 😅 len kupujeme bio, a ta ja sladucka. a mame aj zo zahradky, takze tu moze. ve uz ma skoro 8 kg 😅 🤐

libka1
19. mar 2009

petusa klud, nesmut... napr. ak mas normalneho zamestnavatela,dohodni sa s nim ze nastupis do roboty na kratku dobu, vydaju ti potvrdenie o prijme aby ste vykazali dostatocne vysoky prijem a nastupis naspat na rodicovsku... vsetko sa da obist 😉 a uplne legal
ked mate kupit nejaku zrucaninu nestoji vam to zato, toto su veci ktore sa nesmu uponahlat 😉

petusaaa
19. mar 2009

libka, ale ja zamestnavatela nemam, ja som statnicovala s bruskom... spravila som si bc s tym, ze po roku nastupim individualne a dokoncim si mgr

janetina
19. mar 2009

petusaa no nebooj ked to nemalo byt tak to nemalo byt...nam sa tiez tak zadarilo a potom sa stalo ta ze to bolo omnoho lepsie ako keby sme mali prvu moznost 😉 , Urcite na Teba caka lepsi domcek....znalec Vam ho asi podhodnotil, ci co? Ja mam dalsieho znameho co to dokaze ohodnotit k uveru...
libka ono to asi nestaci na par mesiacov tam sa zhodnocuje asi dlhsie obdobie aspon 6 mesiacov nie?

libka1
19. mar 2009

3 mesiace co ja viem(aspon pred 3 rokmi), ale ked nastupi rovno z materskej tak bola len PN 😉 a mozu papier vydat 😉 aspon si myslim 😉 uz nie som takv obraze...
ale je to asi bezpredmetneteda... su aj ine finty...predychaj to, a potom s cistou hlavou treba riesit 😉
inac to s tou skolou by ma tiez dostalo do vyvrtky 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre