Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

pusinqa
29. okt 2010

@libka1 s tým kolektívom sranda presne tak to má aj naša julka 😀

libka1
29. okt 2010

@pusinqa tak to mas super ked je taka samoobsluzna takmer... ja som tiez vzdy kojila donekonecna a bolo to priserne unavne 😔 to ti fakt rekordne pribera, super 😉

kankam
29. okt 2010

@libka1 som, ti zabudla napísať-opýtať sa,či jej púšťaš horské slnko z toho soluxu, keď jej dávaš okuliare ? ak je to taký klasický solux ako sme mali my doma 2 dlhé trubice po krajoch a krátka v strede, tak na to naparovanie suché teplom čo je super na takéto veci ako je zastavená nádcha, stačia tie bočné trubice a na to okuliare nepotrebuješ, treba to mať tak 20-30 cm od tváre ...
@pusinqa super čo píšeš o tej váhe a s tým kojením, ja som tiež kojila tak ako píšeš celé hodiny pricucnutá a až keď mala cca 2 mes. sa to polepšilo ale len trochu, ja som z toho bola na nervy, aj keď kojiť som strašne chcela a aj som to vydržala ...
@mia.k super tie pohyby a aké to je iné ako pri Benovi alebo rovnaké ? myslím, že ho do škôlky radšej prihlás teraz na jar, keď ho potom nedáš, nebude im to vadiť, ale tebe to prospeje, keď aspoň doobeda budeš mať kľud a len jedno dieťa ako za starých časov, dneska som stretla kamošku, čo sa tomu bránila a keď už muž videl, že je v koncoch, a nevládze, tak malú prihlásil, mali šťastie uvolnilo sa tam miesto a ona je teraz úplne iná, keď je malá nachuchmaná , nechá ju doma a potom ju zasa dá, ale vravela, že je to 100 a 1

janus32
29. okt 2010

@pusinqa Ale uz je to take ine,ked su deticky dve doma,ze?Aj v tom je asi rozdiel,ze pri druhom uz nieje mamina taka uzkostliva a vystrasena,teda aspon u mna to tak bolo.Pri D.som bola z kazdeho placu na mäkko,som nevedela co mu je,ale pri E.to uz bolo ine 😉

pusinqa
29. okt 2010

@janus32 hej v tomto je to ozaj lepšie, som sa toho bála že zas budem na mraky ale teraz už ozaj viac viem čo a ako a nie som taká nervózna a vystresovaná zo všetkého 😀

janus32
30. okt 2010

@pusinqa a mas uz aj vytrenovane ruky-co sa tyka pestovania,prebalovania-to je rychlost,nie ako pri prvom 😵 teda aspon ja som mala pocit,ze D.hadam ani nezabalim 😀 ,musela som ho balit na 3 plienky-nozky mal jak kacica 😖 hudiatko-ako nasa Ema hovori 😔

kankam
30. okt 2010

@janus32 😀 ja aká som bola pri nine 😀 😀 😀 u doktorky sa mi tak triasli ruky čo som sa bála 😀 😀 😀 a teraz už sa nemusia ani baliť, ja som ešte musela dávať pampersku+2 plienky a moja segra dávala o rok neskôr už len pampersku a 1 plienku a po 3 týždnoch po 1 kontrole už len pampersku ... a naša "hudiatko" sa parila celé leto v 3 plienkach, ja som jej to posledný mesiac pred kontrolou už doma nedávala, lebo som videla, že jej to vadí, ani vykakať, ani poprdkať si nemohla ...

janus32
30. okt 2010

@kankam no ved aj ja tak balila D. a este na to tu Frejkovu perinku,vyzeral ako žaba 😕 a teraz pohoda,este aj svagrinej som chodila kupat malu 🙂

libka1
1. nov 2010

@kankam my tam horske slnko ani nemame, to je len taka velmi jednoducha lampicka s 1 ziarovkou, toto: http://www.innova24.biz/ItemDetail.aspx?shitemi...
ja som davala malej latkove plienky, takze sme umyselne nasiroko nebalili, ale zase tie latkovky co som pouzivala tu funkciu asi plnili automaticky a pouzivali sme ich dost dlho...

kankam
1. nov 2010

@libka1 aha 😉 , takuto presne, ale v staršej verzii mi požičali v nemocke, keď mi pristúpilo mlieko a ma to vtedy fakt vytrhlo, lebo mi hrozil zápal prsníka ... tak dúfam, že vám to pomôže. Inak my to na striedačku so segrou používame stále, či na dutiny, alebo aj keď nás sekne ... 😉 😉 😉

pusinqa
2. nov 2010

ahojte babenky,
nejako tu je prázdno, my zas bačujeme všetky 3 spolu, ale baby sú celkom zlaté, aj Julka už je hlavne úplne fajn, Kristínka je taký chrobák maličký, hádže po nás oči, Julku ešte nechám doma, v pondelok ide do PN na krčné a od stredy sme samé na pár dní total tak nech aspoň dovtedy neochorie, aj Kristínke ďalší týždeň doma bez choroby iste len prospeje 😉

pusinqa
2. nov 2010

@kankam to mne pri Julke nemal kto požičať v nemocke, boli fest neochotné sestričky a keď som potom v mama a ja čítala že tam majú lampy aj odsávačky išlo ma rozhodiť 😝 , teraz som už bola nachystaná ale ani nebolo nič treba sme to zvládli celkom dobre, ale aj sestričky boli ochotné iste by poradili, požičali, skôr teraz riešime hladoša že nám treba mliečka viac, tak prikladáme dookola 😉

libka1
2. nov 2010

@pusinqa mne jedna sestricka povedala: "jaaaaaaaj, viete kolkym som ja uz dnes poradila, to kebyze mam kazdemu radit tak sa zblaznim..." 😕 Toto bola jej odpoved na to ze som sa jej pytala ci nieco robim zle lebo mala sa nechce prisat... potom mi mala skoncila na druhy den na JISke lebo bola uz dehydrovana... takze mam na nich svoj nazor... doteraz mi je z tej zeny zle a dufam ze sa jej to raz vsetko vrati! 😠

kankam
2. nov 2010

@pusinqa
@libka1 babenky, keˇto čítam, tak ja som mala asi fakt šťastie a možno to spravili aj tie bonboniery a kávy čo som tam ponosila, že mi požičali tú odsávačku a lampu, to som tam prišla asi o 02 ráno za nimi, som už bola z toho z toho zúfalá a aj som sa bála že ma vyhodia, ale neurobili to, asi som mala taký zúfalý výraz ... 😉 😉 😉 😝 😝 😝 😀 😀 😀 , a libka to musela byť teda chnipa, asi by som na ňu podala sťažnosť potom, nech aspoň o peniaze príde, keď ti malú ohrozila ... 🙄 🙄 🙄
aj tak som presvedčená že 1 injekcia oxytocínu by to všetko poriešila,a bez trápenia, lebo to mi potom strašne ráno vybavovala 1 sestrička (po bonboniére 😒 ) ale už mi to nebolo treba, tak mi to aspoň zabalila domov v ampulke, že keby bolo treba ...
libka ostáva ti len dúfať, že už na ńu nenatrafíš a nabaliť bonboniéry a iné prezenty 😉 😉 😉 pre budúce ...

mia.k
2. nov 2010

@pusinqa potom keď pôjdete na kĺbiky daj vedieť,že ako dlho teraz odporúča doktor tu v HC baliť na široko.To by ma zaujímalo,lebo niektorí to už zrušili,ale keďže každý doktor si robí podla seba,tak poniektorí ešte stále odporúčajú baliť na široko. A inak hovoríš,že si pri Kristínke kludnejšia,než si bola pri Julke? No to rada počujem. 😉
@libka1 a čo Evka,ako sa má,už jej je lepšie? Aj ju chceš už dať tento týždeň do škôlky?

mia.k
2. nov 2010

no vidím,že v mnohých veciach to bolo v PN v pôrodnici lepšie,lebo my sme mali napr. tú lampu v spoločenskej miestnosti položenú na stolíku a bola hocikomu a hocikedy k dispozícii. A odsávačku tiež požičali sestričky bez problémov. Našťastie som tam žiadnu takúto harpiu nestretla a aj to je super,že tam prikrmujú deti glukózou,keď žena slabo dojčí,takže sa nemôže stať,že by bolo dieťa dehydrované. Aj preto som si opäť vybrala Piešťanskú pôrodnicu,lebo sa tam dobre starali o tie bábetká.To keby som bola bývala s Benjamínom v TT pôrodnici,tak by mi tam asi umrel od hladu a od smädu,keďže som skoro vôbec nekojila. No len musíme vydržať do termínu,lebo ak by sa vypýtalo bábo skôr na svet,musela by som ísť do Trnavy.

pusinqa
2. nov 2010

@libka1 no otras skúsenosť, ale verím že teraz by si tam už takú nemala, mne sa tiež Julka nikdy nechcela prisať, stále som musela volať sestričky, každá radila čosi iné, dosť bol horor tiež
@kankam mne tiež pri zápale len pozrela že mi to ide von a koniec, mm potom zisťoval čo robiť, doniesol lampu, odsávačku, horor, a injekciu mi tiež potom chceli dať keď som už mala poriešené 😝 , teraz som inak ozaj nikomu za pobyt nič nedala a všetci boli milí a ústretoví až pri odchode som nechala čokolády čo som mala nabalené, cez pobyt som dala len sestričke čo nám ju brala zo sály a bola milá, dokonca dva krát nám malú na sále priložila a malá pekne cuckala už tam aj potom som ju prosila ukázať prebaľovanie na tom nadštandarde som furt zagebrila seba i malú kým som ju k umývadlu okakanú dostala a ochotne mi ukázala
@mia.k som zvedavá aj ja, ideme 10-ho, mm chce preventívne baliť už teraz ale veď to sa chúďa ani nevykaká ani nevyprdká, uvidíme čo povedia, v TT dokrmujú teraz Nutrilonom a vcelku sa dá, my sme si s ním v pohode pomohli, sestričky ochotne ukázali čo a ako a pomáhali, tiež som mala mlieko až 4-tý deň, myslím že teraz sa Trnavy ozaj netreba báť

mia.k
2. nov 2010

@pusinqa a ten nutrilon si treba pýtať od sestričiek,či ho majú niekde v chladničke k dispozícii a musíš sa sama obslúžiť. A nerobili s tým drahoty,keď si ho pýtala?

pusinqa
2. nov 2010

@mia.k pýtal sa od sestričiek cez deň na novorodeneckom, v noci na chodbe ale vždy v pohode dali koľko si pýtala. malú si tak viac vychutnávam, pri Julke som mala pocit že všetky tie trampoty kým bola maličká trvajú príliš dlho, túto si zas užívam lebo viem že veľmi rýchlo to všetko prejde a vyrastie nám a je to asi poslednýkrát a je fakt že už máš aj skúsenosti aj to veľa spraví a Kristínka je aj vcelku dobré bábo

mia.k
2. nov 2010

@pusinqa tak to máš super,že sa vám tak darí a že si môžeš Kristínku v klude užívať. To by som si aj ja želala... 🙂

pusinqa
2. nov 2010

@mia.k neboj všetko bude, ty si zatiaľ užívaj tehotenstvo 😉
a veru zatiaľ užívame len keď pôjde Julka do škôlky a príde prvá choroba to bude iný des 😝 ale budúci týždeň musí ísť lebo mm cestuje na 5 dní preč a to by som veru asi nezvládala

janus32
2. nov 2010

Ahojte babenky 🙂 chcem sa vas opytat,ako ste boli na tom s kojenim?Lebo ja sice som velka zena 🙂 ale pan boh mi nadelil na rit a nie tam hore 🙂 Ani jedneho som bohuzial nekojila dlhsie viac ako dva tyzdne.No a to tretie by som veeelmi chcela 😔 niezeby som nemala mlieko,ale nejak malo,a aj tym to bolo,ze nebol cas si dieta ani tehu moc vychutnat,kedze sme byvali v dome u svokry a bolo nas tam 10ludi 😨

pusinqa
2. nov 2010

@janus32 my sme prvú rok a pol, len potom bola hore v noci pomaly každú hodinu som povedala že max. 1 r. a 9m. a končím ale v lete prišla choroba, zlé lieky, ťažkosti tak sme skončili v roku a pol. teraz bojujeme 😀

janus32
2. nov 2010

@pusinqa teeeda,to ste dlho vydrzali,klobuk dolu.Ja tak stale dufam,ze sa mi podari rychlo tehu a teda hadam aj v poriadku by bolo a potom si chcem to male vychutnat.Uz som bola aj u dokiho-no zoskriabal zo mna vsetko co sa dalo,uvidim vysledky nastavime nejake hormony a idem nato 😔

pusinqa
2. nov 2010

@janus32 držíme palce 🙂

mia.k
2. nov 2010

@janus32 no super rozhodnutie! Tak nech sa čo najskôr zadarí! 😉 Ja som skoro vôbec nekojila,mala som málo mlieka.Tiež by som rada kojila,ale proste keď to nejde,tak to nejde. Ja som to asi zdedila-tú slabú tvorbu mlieka-máme to v rodine bohužial. 😒

janus32
2. nov 2010

@mia.k dakujem,vies,ale hovori sa,teda aj pise v odb.casakoch,ze malo mlieka nieje-vraj ho mame dostatok,len sme pohodlne.No ja neviem-ja mam male cisterny a ked som si aj odsavala,tak som horko tazko zo seba vydolovala 40ml-a krpana by chcela viac.So svagrinou sme sa stale hadali kvoli kojeniu-lebo on sestricka s titulom 😵

babatko88
2. nov 2010

Ahojte žienky!
Neviete o nejakej tanečnej skupine v HC a blízkom okolí, čo tancuje hip-hop alebo niečo podobné, len nie ľudovky a spoločenské... vek cca od 15rokov a viac... ak áno, prosím napíšte mi... dík

kankam
2. nov 2010

@janus32 ja som kojila 14 mes., začiatky boli ťažké, mala som malú stále pricucnutú, pamätám si raz ako ma veselo cmúľala 40 min a spala pritom a nakojená bola málo, a boli horúčavy tak som kojila každú 1 h raz od hladu a raz od smädu, bola som max vyčerpaná, potom sa to po 2 mes. vylepšilo, kojila som len každé 2 h, ale aj cez deň aj v noci ... Takže myslím, že je otázka aké je dieťa koľko si dokáže vytiahnuť, naša teda nedokázala, viem že kamoška to rieši odsávaním, ale mňa tak boleli prsníky, že som sa na to donútila len keĎ bolo zle a hrozil mi zápal, inak som vždy nútila malú aby ona ťahala, to ma nikdy tak nebolelo ako od odsávačky ...

margareta76
2. nov 2010

Ahojte. Ja som prveho dojcila 9 mesiacov a bohuzial lekar mi dal nejake lieky, pri ktorych sa neodporucalo dojcit, tak som musela prestat a druheho este stale dojcim, ma rok. A s tym dojcenim, je to vraj tak ako pisete. Aky dopyt taka ponuka. A raz som citala odpoved aj prof.Dluholuckeho, ktory povedal - zena, ktora chce dojcit dojci, ktora nechce dojcit nedojci. Uplne s nim nesuhlasim, lebo su naozaj rozne priciny, pri ktorych nie je dojcenie uplne mozne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre