Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janus32
1. júl 2011

@libka1 budes tam spokojna 🙂

libka1
1. júl 2011

@janus32 to dufam 😀 hadam horsie ako pri prvom to uz byt nemoze, ale clovek nikdy nevie... tam mi dorvali vsetko co sa dalo...

janus32
1. júl 2011

@libka1 😢 neviem ako to prebieha u druhych,ale moja svokra mala pravdu,ked mi hovorila,ze kazdy batoztek je tazsi 🙂 a ona ma s cim porovnavat-rodila 5x aj dvojcata 😵 ja dva krat,no prvy s druhym sa hadam ani neda porovnat ☹

libka1
1. júl 2011

@janus32 no 5x to uz je zasluzila matka 😀 to ja ju asi nedobehnem 😀 ale aspon budem mozno vediet porovnat TT a GA 😀 a mozno niekedy v buducnosti ak by bolo 3 aj dalsiu porodnicu 😀

mia.k
2. júl 2011

@janus32 tak to je fajn,že je Emka v poriadku a určite sa teší,že nemusí teraz chodiť do škôlky. 🙂 Čo sa týka zvládania tých mojich šušnákov,tak zatiaľ sa to dá,lebo Filipko momentálne ešte nie je nejak náročný,ale uvidíme,že aké to bude, keď už začne loziť a chodiť a príde obdobie vzdoru a iné "fajnovosti". 😖

janus32
4. júl 2011

@mia.k to ano,ta je cela happy 😀 ani okolo skolky nechce chodit,takze uz viem co ma caka od septembra 😖

libka1
4. júl 2011

@janus32 to ma taku averziu na skolku? 😕 ona chodila na cely den alebo len na pol dna?

janus32
4. júl 2011

@libka1 Ajoj,chodila len na pol dna,to jej celkom bohato stacilo 🙂 no chuda,nechce tam chodit,netusim preco 😖

libka1
4. júl 2011

@janus32 asi jej tam niekto robi zle, lebo pol dna je super, to sa akurat vyhra s kamosmi a ide spokojne za mamou... ked sa jej ani to nepozdava tak tam bude nejaky zadrhel... 😝

janus32
4. júl 2011

@libka1 no pytala som sa,ale tu su take ucitelky,ze o nicom nevedia 😠 tak nic neviem ani ja.Emka nepovie,ona len skonstatuje,ze tam nechce viac ist 😒 ale preco,to nechce povedat 😨

libka1
4. júl 2011

@janus32 nasa je nastastie "zalobaba" a hned povedala ked ju tam spoluziak otlkal... muz to riesil a neboli sme jediny co sa stazovali... otlkal vsetkych a ucitelky ho mali problem spacifikovat, islo to trochu k lepsiemu ale uplne to neprestalo... ale aspon o tom vieme a ked to od septembra bude pokracovat zacneme to riesit oficialnou staznostou, bit ju nenecham, keby bil len ju hladam chybu aj v nej, ale on mlati vsetkych zaradom... tak aby nebolo aj u vas cosi podobne, u nas to ale ucitelky nezapierali ze tam taky problem je a snazili sa riesit, aj ked tie ich pravomoci... 😝 😢

janus32
4. júl 2011

@libka1 no take nieco bolo aj u nas zo zaciatku 😒 tiez sme to riesili,ale moc sa toho nezmenilo.Ale ten chlapec asi nieje ten hlavny problem,lebo Emka ho berie tak v pohode,aj tak o nom rozprava 😒 ,takze neviem,ale mam take tusenie,ze ucitelky nie su to prave orechove 🙄

libka1
4. júl 2011

@janus32 tak to je este horsie ked jej nesaldi ucitelky 😖 😝 u nas jej toto nastastie v pohode a ma tam super kamaratku na ktoru neda dopustit a veeeeelmi sa na nu tesila kazdy den 😵 dufam ze od septembra budu v triede spolu, keby ich rozdelili to by mohol byt pruser 😀

drimajova
5. júl 2011

@kankam Ja v podstate zboznujem tie male tucne rucicky oblapene okolo mojho krku - ci Sonine alebo Simonove. Simona mam teraz uz v noci stale pri sebe a len raz sa trochu preberie(me), cucne si a ani neviem ako a kedy a spime do rana.
....Tak rychlo rastu a velmi skoro pride cas, ked budem stastna, ak sa vobec daju postiskat. Uz pocujem teenagera: "mama, na verejnosti nie" 😀

drimajova
5. júl 2011

@libka1 viem, ze nejdes, to bolo ako priklad

kankam
5. júl 2011

@drimajova ja to tiež milujem, keĎ ma malá stíska a mojká a stále to je u nás tak, že ráno, keď nestihnem rýchlo odísť do roboty kým spí, tak ma prehovára aby som nešla do roboty, proste jej stále chýbajú tie rána, keď sme sa pomaly zobúdzali a mojkali v posteli 😵 😵 😵 , tak keď je takto voľno, tak si to užívame, alebo cez víkendy ... Tiež mám pocit, že sa nám to kráti a keďže jej ideme robiť izbu, normálne pomaly začínam smútiť, že bude spať v druhej izbe, dúfam, že ráno bude za nami chodiť do postele 😀 😀 😀 , raz som to čítala, že dievčatko spalo s rodičmi v posteli cca do 4 rokov a a potom to z celej rodiny najhoršie znášal tatino ... 😀 😉 😀

kankam
5. júl 2011

@libka1 u nás tiež teraz prebieha každodenné pýtanie sa do škôlky, už si na to tak zvykla, že jej chýbajú a tiež má svoju hlavne 1 učiteľku veľmi rada, osobne som videla ako ju ráno pritúlila (učiteľka) pohladakala ju a ninka narástla od radosti o 10 cm a šťastná bola v škôlke ... S kamoškami to presne neviem odhadnúť, mám pocit, že je viac kamarátka s chalanmi, aj keď jej robia zle sem-tam ... 🙂 😉 🙂

kankam
5. júl 2011

@janus32 ani sa nečudujem, že je rada, že je doma, asi to je fakt v tých učiteľkách ...

kankam
5. júl 2011

včera sme sa mm riadne naštvali na rezervačné odd. penziónu horec, resp.všetkých objektov, ktoré zastrešujú, lebo 4 dni pred odchodom na dovolenku nám oznámili, že z dôvodu ubytovania veľkej skupiny (dozvedeli sme sa že ide o dôchodcov) nás presúvajú na úplne iný hotel, niekde v Jasnej, kde nie je nič pre deti ... Tak to by som od nich teda naozaj nečakala ... mm tam volal a napísal im mail, takže rezerváciu máme späť potvrdenú, som zvedavá čo sa tam teda bude diať, ešte že to nie je nejaká firma, čo tam má akciu .... 😨 🤐 😔

janus32
5. júl 2011

@kankam a mozno si zakrepcite s dochodcami 😀 no tak to by ma riadne nasralo 😠 ved predsa musia ratat s tym,ze ked ma niekto dieta,tak chce aj take prostredie,ktore je vhodne pre dieta 😖 niektory ludia vazne nepremyslaju ☹

libka1
6. júl 2011

@kankam 😕 to ziram, to si vyzaduje od nich odvahu nieco take spravit 😝 😅 tak dufam ze budete aj tak v pohode a vynahradia to tym ze bude vsetko tip top 😉 taku pakovinu som tusim este ani nepocula 😅 mna by asi tiez dostali do poriadnej vyvrtky, to je najhorsie ked ta hned na zaciatku niecim naseru.... 😖

mia.k
6. júl 2011

Ahojte. Konečne sa nám vyčasilo! 🙂 Manžel sa včera vrátil s Benjamínom z dovolenky na Kysuciach na chate a Benjamín tam celý čas nosil zimnú vetrovku,zimné topánky a zimnú čiapku-a ževraj leto! 😅 No ale trošku som si užila teraz kludu a Filipka som si viac mohla užívať... Od dnes mi ale obdobie kludu končí, dnes mi prídu na prázdniny sestrine deti,tak bude veselšie. 🙂
@kankam takže tento výkend už idete na dovolenku? Tak snáď už bude pekné počasie a aj s ubytovaním to dobre dopadne. Užite si to tam. 😉
My sme chceli ísť tiež o týždeň na dovolenku aj so sestrou a jej rodinou,len sme zatiaľ nenašli nejaké ubytovanie,ktoré by spĺňalo naše predstavy. Chceli sme si prenajať nejakú chatu,niekde v prírode,ale zatiaľ sme nič nevybrali. Uvidíme,či nakoniec niekam pôjdeme. Tak ak by mal náhodou niekto nejaký typ, sem s ním.
@libka1 ty si mi minulý rok poslala link na jednu chatu v Terchovej,nemáš to ešte niekde uložené náhodou?
@drimajova to si ešte optimistka,ked si myslíš,že v puberte sa nebudú chcet deti obímať na verejnosti. Podla mňa sa nebudú chceť pritúliť ani doma. Mne to Benjamín robí už teraz,že keď si ho chcem pritúliť a dať mu pusu,tak predomnou uteká.

libka1
6. júl 2011

@mia.k to si uz nepamatam, ale kukni si na www.limba.sk, tam mas od vymyslu sveta na vyber 😉

mia.k
6. júl 2011

@libka1 dík, kuknem.

libka1
6. júl 2011

@mia.k nasla si nieco vhodne?

mia.k
6. júl 2011

@libka1 ešte som nehladala

drimajova
6. júl 2011

@mia.k No, tak vidis. Ale ja to o Sonke povedat nemozem. Tak sa so mnou aj s tato mazne, bozkava a stiska strasne rada. Uz nas pouziva aj ako frajera - napodobnuje bozkavanie princeznej a princa z disneyho rozpravok. 😀
@kankam Mojkacie deti. To je aj povahou a aj tym, ze sme su na to od narodenia zvyknute.

kankam
6. júl 2011

@libka1 veď nás s tým aj riadne nasr... 😠 a to ešte neprišlo z toho penziónu, ale z toho hotela, kde nás chceli dať, úplne iná osoba a je to hotel v horách v podstate určený pre zimné športy, takže leto nič moc ... a ešte nám ponúkli 1 penzión v Liptovskom Jáne, ale tam tiež nie je nič moc na hranie a hlavne je tam terasa a hneď potok - takže zurčanie potôčika úžasná vec, keď nemáš deti, alebo si spomínaný dôchodca ... Inak by som mala celú dovolenku nervy, lebo nina vodu miluje a snažila by sa tam za každú cenu dostať ...

@janus32 pred 11 rokmi sme tak boli na dovolenke, že sme tam boli 3 páry v našom veku a 400 dôchodcov a ďakujem už neprosím, napr. raňajky dopadli tak, že nechápali, že keď máme jogurt a neprídeme 07:05 hod na raňajky tak nám majú aspoň každému nechať 1 ks, normálne to balili do kabiel .... a my sme potom mali jogurt s chlebom 😠 😅 😔 , takže dúfam, že toto budú dôchodcovia čo sa vedie chovať ...

kankam
6. júl 2011

@drimajova súhlasím s termínom "mojkacie deti" 😵 asi im to aj trošku dlhšie vydrží, aspoň dúfam, ja z toho čerpám energiu, keď prídem zlikvidovaná z práce ... ninka vyslovene vyžadovala telesný kontakt vo dne aj v noci - ten malý nos mi pritláčala na prsník, až som sa bála, že nedýcha a ruku som musela mať cez ňu prehodenú ... teraz si cezo mňa prehodí nohu, alebo ruku, alebo si položí ruku na moje líce a tak spí ... 😵 😵 😵

libka1
7. júl 2011

@kankam my ked sme boli v kupeloch v brusne, tak tam take babky zase z tej dozy skade si si mala vybrat caj vzdy vsetky zobrali 😀 tak som si vzdy musela pytat od casniciek a tie sa cudovali kde to mizne, ved to bolo plne... a najlepsie bolo ze pri tom stole kde to bolo nemali co hladat, lebo boli cez poistovne a bufetovy stol mali len samoplatcovia, no ale tak ked tam bol stol, co by sa neobsluzili... ten personal z nich bol na nervy 😀 keby si aspon zobrali jeden dva, ale oni rovno 30-40 😀
aj nasa je nastastie mojkava este 😵 mozno je to tym ze su to dievcatka, ale asi nie, lebo aj takych chlapcov poznam... a najkrajsie je ked mi povie maminka pod sem chcem ti nieco povedat a potom zahlasi maminka ja ta tak velmi lubim 🙂 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre