Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
19. jan 2009

mia, libka,

pripájam sa k drimajovej(inak že vitaj 🙂 )ja stále premýšlam čo by som nine uvarila a tiež som kukala jak puk, že čo všetko papáte, musím to aj ja vyskúšať s tými hami presnídavkami. My jeme len jablko, hruška(to moc nechce) a banán, z mäsa len kuracie a zajačie, hovädzie som ešte neskúšala, ale môžno budem mať telacie , to ostatné ma tiež prekvapkalo 🙂 , ale tie chrupky ma libka zaujali, asi pôjdem kúpiť , napíšem si to ...

libka1
19. jan 2009

Kankam odsavas jej tie sople? ak nie tak zacni, aby jej to nepreslo na uska, tie chrupky su fajn, aspon sa mala zabavi aj sama 😉

mia.k
19. jan 2009

Súhlasím s libkou,chrupky sú fajn,a čo sa soplov týka,tiež radím odsávať.

ciarka
19. jan 2009

Ahojte babulky.

Kankam-presne viem ako sa citite my sme boli tak chori od Silvestra az do 13.januara, mala mala teploty 38.,sopliky, ktore sme neustale odsavali, ona pritom revala ako tur a stale dokola, ja som mala teplotu vyse 37, muza bolelo hrdlo.No mali sme hotovy lazaret doma.A trvalo to do 2 tyzdnov, mne nezaberali antibiotika,mala som anginu,az druhe ATB zabrali.Sabinka tiez brala ATB.

Drzime vam palce aby to preslo.Boli sme vsetci z toho nervozni.Je to o nervy.

Mia.k-trochu oneskorene,ale si sa pytala ako sa mame tak davnejsie.Je to lepsie.

No o masaznom naprstku som ani ja nevedela.

Drimajova vitaj medzi nami.

Inak babule u nas su noci dost zle. Tak sme sa od vcera rozhodli, ze Sabi asi treba len jeden spanok.Tak skusame ake to bude.

drimajova
19. jan 2009

Sona mala strasne sople 10 dni a potom jej vysli zuby. Mia alebo Libka, uz neviem ktora, povedala, ze tie sople boli zo zubov. Ale teplotu nemala. Tak mozno, Kankam, aj tvojej malej uz vyjdu.
Inak drimajova je Anka. 😉
To "meno" mam este z _moja svadba_ a ked som pisala na admina ako si to zmenit, neozvali sa, tak som sa na to vybodla...
Ja uz asi viem, co su to tie chrupky. To lubim aj ja 😀
Ale Soni to asi davat nebudem, nech sa zabava s hrackami a nie s jedlom - ona je totiz riadny macko aj bez toho, aby jedla pre zabavku. Ved baby mozu potvrdit ... mame asi 10 kilov!
Mne kamoska z Prievidze radila varit pohankovu kasu. Jej Karolinke vraj velmi chutila. V Kauflande som kupila - a co mna napadlo, ze bola nelupana?! Malej tie supky nesmakovali - vdakabohu, ze sa nezadrhla. Az potom mi Janka napisala, ze netusila, ze aj nelupanu predavaju a ze mam hladat lupanu. Ona ze ju ma z Billa. Tam nechodim, tak som tiez myslela, ze navstivim ten obchodik oproti kostolu.
Ja si tak myslim, ze Sona bude jogurtova - ked tak strasne zboznuje mojej mlieko (alebo len moje didy? Nech z toho tecie aj pivo?!)
Ktora kojite a vstavate k detom aj v noci?
Lebo ja kazde 2 hodiny!
... a kej je noc ako dnesna (zda sa, ze neposluchali zubky a aj prdancovala o 106), tak aj castejsie.

ciarka
19. jan 2009

Ivulienka 22-a to je blbost ze chlebiky a rozky az od roka.Presne ako pises tie sa maju davat od 7-8 mesiaca a pribinacik od roka koli velkemu obsahu bielkovin!!!A ze kukuricne chlebiky davat to by sa mohlo dieta aj zadrhnut tym zrnom.

A BABULKY KEDY DAME STRETKO??????

Inak my mame zajtra 11 MESIACIKOV!!!

libka1
19. jan 2009

Teraz citam spätne, to sa fakt v tej cukroske tak pokazil ten personal? Tak potom tu uz asi nie je ziadne miesto pre mamicky s detmi... to bolo jedine 😝

drimajova
19. jan 2009

ja som tam ako tehotna bola 2x s kamoskami - 1 x rocne dieta a 1 x 2,5 rocne a nejak som si nevsimla, ze by mali s nami problem...
Raz som tam bola aj s mojou neterou a synovcom (10 a 5) a tiez nebol problem. A Matus tam teda vystrajal - z vysokej stolicky pomaly skakal na zem.
...alebo mozno neriesim, co si predavacky myslia a ako kukaju...?...

libka1
19. jan 2009

To boli mozno tie predchadzajuce, aj ja som mala doteraz len dobre skusenosti... ale pekne davno som tam uz nebola, zhruba take 4 mesiace asi, mozno aj viac 😉

libka1
19. jan 2009

Anka ty si v 76 týždni, nepreháňaš to s tým tehotenstvom? 😀 😀 😀

kankam
19. jan 2009

práve som si poležala s ninou (lebo ona spí aj poobede tak, že nohy na mame vyložené a drží ma za tričko, takže poloha úžasná-tá moja) 😒 😝 lebo spí často len ona , mne sa nedá, ale začína sa tváriť lepšie.

Mia, Libka máme odsávačku a poctivo od úplného začiatku odsávam, dokonca teraz keď zoštvrtka na piatok začala chroptiť som jej v noci odsávala 5 x, zakaždým ako sa začala budiť, že má plný nos, za čo ma doktorka aj pochválila, že vďaka tomu nebudú ani priedušky chytené, takže som to dúfam podchytila, aj keď aj ona reve ako tur a bráni sa kopaním šermovaním rukami a mykaním hlavy 😠 😀 🙂 však to poznáte ... horšie je že mi nič moc nechce jesťm ale snažím sa ju nútiť, lebo už mala zelenú stolicu a mám pocit, že tie antibiotiká nalačno tiež nie sú bohviečo.

prosím so stretkom počkajte do budúceho týždňa nech sme fit !!! 🙂 🙂 🙂

libka1
19. jan 2009

No s tou odsávačkou je to iný boj... mne je našej vždy tak ľúto 😢 ale je to pre ich dobro... ja čakám kedy v tej svojej makovičke konečne pochopí, že jej to pomáha, asi to ešte potrvá hodne dlho 😝

kankam
19. jan 2009

a z toho čo ivetke hovorila tá baba o pribináčiku a rožkoch čisto naopak som bola v šoku, holt niekto svojmu dieťaťu asi"pomôže" s tou stravou k problémom ... ja som bola minule na www.babetko.sk a tam som stiahla stravu tak to sem hádžem ... :7. mesiac

Zelenina:
• zemiak mrkva cuketa tekvica zelená fazuľka brokolica kaleráb petržlen karfiol špenát kel

Obilniny:
• ryža
• bezlepkové kaše (ryžová a kukuričná)

Ovocie:
• jablko hruška marhuľa broskyňa banán
Tuky:
• rastlinný olej
• maslo

8. mesiac
Mäso:
• morčacie kuracie králik
• vaječný žĺtok

Ovocie: viď vyššie

Obilniny, múka a výrobky z nej: (druhy s obsahom lepku):
• kaše chlieb pečivo zápražka bezvaječné cestoviny ovsené vločky

9. mesiac:
Rozširujeme sortiment potravín odporúčaných v 7. a 8. mesiaci.
10. mesiac:

Mliečne výrobky:
• jogurt
• kyslá smotana

(dojčeným deťom je možné zaradiť až po roku)

Strukoviny:
• hrach
• fazuľa
• šošovica

drimajova
19. jan 2009

kankam,
neviem presne ako je to s babatkami, ale my doma ked sme chori (a aj na mojej sestry deti - 10 a 5 rokov - to plati), tak jeme strasne malo. Dolezitejsie su tekutiny - tie aj sople riedia aby sa lahsie vysali, vysmrkali.
Telo sa pôstom lieci. Vsetky sily venuje na liecenie a nie na travenie nepotrebnej stravy. Tak ak zje troska, podla mna ju viac nenut

kankam
19. jan 2009

libka ako pripravujete napr. špenát a tú zelenú fazulku ? a tú mrazenú zeleninu kupujete akú ? tiež v tej zdravej výžive ?

libka1
19. jan 2009

Ten lepok uz neplati, pre dojcene deti sa odporuca od 4 mesiaca lebo im sliznicu zaludka chrani materske mlieko... ale to je taka novinka 😉 Ostatne su fajn, v podstate sa nimi riadim. Ja zvyknem kukat sem, velmi sa mi ta stranka paci:http://www.kojeni.net/prikrmy.php

kankam
19. jan 2009

alebo normálne a máte nejakú overenú značku, kde je čo najmenej nejakých konzervantov ?

tie chrupky sa mi páčia, musím aj ja navštíviť ten obchod ... Inak my máme moc oblúbené akékolvek mäsko a napr. taký recept že uvariť mäsko a potom do vývaru 2-3 PL (polievkové lyžice) ovsených vločiek, povariť asi 15 min a potom do toho hodiť nastrúhanú mrkvu na jemno a len prebehnúť varom. Zostane z toho taká mlazglavá kaša 🙂 (doporučujem tam nechať viac vody, aby to lepšie tieklo, ale vy už máte väčšinou všetky zubaté dietky tak možno aj poďla uváženia)

libka1
19. jan 2009

Ja som kúpila mrazenú bio brokolicu v kauflande, nebola pri nej cena, pri pokladni som zistila ze sacik stoji 149 SK 😅 Takze bio som kupila poslednykrat 😀 Mam zamrazenu cukinu a tekvicu z nasej zahrady, takze tie su koser. Spenat kupujem od Ardo, v takych sulkoch, dobre sa to davkuje, vytiahnem 3 sulocky a pridam do jedla, takze ten mi vyhovuje. Zelenu fazulku mam findus, tam sa mi zas pacil obal 😅 V podstate mam len jedno pravidlo, nekupujem tie najlacnejsie balenia, napr. tie ktore niekto vyraba pre tesco, alebo kaufland, alebo billu... oni tlacia vyrobcov dole s cenami, co sa potom premietne na kvalite... zial... vyrobcovia zato nemozu 😝

kankam
19. jan 2009

drimajova 🙂 môžeme si podať ruky, ja mám tiež doma malého závisláka, ivulienka pozná našu story, doktor nám kázal v 1/2 5 mes. prikrmovať(dodnes nechápem prečo, lebo vraj malá pribrala málo - za mesiac len 200 gr. a pritom som potom čítala, že deti v 5-6.mes priberajú len 35-55 gr.denne, takže bola na hornej hranici - aj preto som od neho odišla sa to nakopilo tých fakt dobrých rád) vyskúšala som bebu, sunar a nutrilon, potom sklenú flašu s kaučukovým dudlom, aby nebol silikónový lebo také dudle nechce, nakoniec mi kamarátka poradila, aby som len začala s príkrmami a do toho kojila, kúpila som si ricinus-homeopatiká a zasa sa rozkojila a kojím dodnes. Už máme také chvílky, že mi cez deň šklbe tričko 🙂 😀

Kojím ráno a potom poobede asi o 14-16 podla toho ako spí a je hladná (ale len ako pitie, potom ešte papá niečo) a večer pred spaním v noci sa potom kojí prvý krát tak o 02-03 h, potom okolo 5-6 h a potom okolo 07-08. Ale to už je dobre, mali sme obdobie, ked sme sa kojili každé 2 h v noci najmä od 05-07 mes. a ja už som bolo hotová, lebo naše dieťa chce mať maminku 24 h pri sebe, spať pri nej na nej všetko možné ... proste niekedy je to o držku, lebo už nemám energiu. Ale nášho malého cicaka milujem strááááááášne moc, ako asi vy všetky a som ochotná urobiť čokolvek, len nech je šťastná a spokojná ...

Libka, aj ja čakám kedy pochopí, že tá odsávačka nás nebaví, robiť jej s nou zle, ale že jej chceme dobre, vždy sa jej to snažím vysvetliť, ale nejako sa míname ciela ...

libka1
19. jan 2009

Kankam ale nechat ju lezat s nohami na tebe drziacu ta za tricko ked sa tebe nechce spat to uz je ina obeta 😅 😕 Nejde ju to odnaucit? Zomrela by som z toho 😝 To uz je zneuzivanie materskej lasky 😀 😀

kankam
19. jan 2009

a ďakujem za link, budem študovať aj za rady s tou zeleninou 🙂

ešte jedna otázka - kde zháňaš jahnacie mäsko ? daj tip .... 🙂 🙂 🙂

kankam
19. jan 2009

cuketu som mala aj ja vlastnú, ale som musela rozmraziť mrazák pred vianocami, tak sme ju museli dojesť 😠 😠 😠

libka1
19. jan 2009

Od nasich, mame 10 oviec 😅

kankam
19. jan 2009

🙂 🙂 🙂 ja viem že je to zneužívanie ... ona to robí od malička, vždy keď som ju kojila(len po ležiačky sme sa zo začiatku, lebo ja som mesiac poriadne nesedela 😠 ☹ ) a potom to začala robiť stále ...

Niekedy sa mi to zdá milé, že ma tak lúbi a je jej tak dobre u mňa, ale potom dojde moment, že nechce u muža zaspať a musím nastúpiť ja (aj keď by mi bodol oddych) a u mňa spí hneď, takže je to taký maminkin cicak-závislák ... Dúfam, že ju to časom začne prechádzať ... 🙂 🙂 🙂 😒

kankam
19. jan 2009

to oni normálne chovajú ? a nedalo by sa kúpiť , možno by sme aj viaceré mali záujem ...

drimajova
19. jan 2009

kankam, dobry zoznam - ale kdesi som citala, ze nedavat zaprazky, kvoli prepalenemu tuku

A ja som akasi neaktualna - maslo os 7 m? Ake? Rastlinne?

Libka, ja tiez kupujem tie iste mrazene ako ty. A tu cenu bio brokolice som nezistila ja pri pokladni ale moj manzel doma 😅
Vies si predstavit tu reakciu, he he
A inak ste dobre, ze 3 sulky spenatu. Mne Sona ledva zje jeden s kuskom zemiaka...

No, mna Sona tiez uz za chvilu zacne vyzliekat, aby dostala didy. Kojim viackrat za den ako ty, kankam. Ale ona to este asi potrebuje, ked tak strasne malo zje tuhej stravy.
Ked doje obed, aj ked malo, vobec jej prsnik neponukam, ze nech pochopi, ze to bol obed a hotovo. Alebo jej za chvilku, ked este posedi v stolicke znovu ponuknem to, co nedojedla. Jasne, ze uz nechce a je spokojna, ale ked ju najblizsie zoberiem na ruky, okamzite sa mi driape pod tricko ☹
Takze kojim rano, potom zje troska ovocia a ide spat, ale musi byt mamine mliecko, potom trochu obeda, ale tak do pol hodiny zasa mlieko, potom pred popoludnajsim spanim (hoci zaspava v kociku, ale keby jej predtym nedam, tak mi z toho kociara s nervami vyskoci), potom ako prva vecera (lebo kasu nechce) a potom na prsniku uspavam.
A noc: 3 hodiny od zaspatia a potom kazde 2 hodiny
A nestandardna noc, cize ked ju nieco trapi: uz 1/2 hod po zaspati place a utisim ju jedine prilozenim atd...

Tiez sa najprv mracim, ale ked vidim aka je krasne pokojna ked ju prilozim, pookrejem a zboznujem ju a hovorim si, ze budem trvrda a budem ju odstavovat, ked dovrsi rok.

drimajova
19. jan 2009

Ano, predate nam kusok ovecky?

mia.k
19. jan 2009

Ahojte.Nejak ste sa dnes rozpísali...
Čo sa mrazenej zeleniny týka,tak ja okrem špenátu a kukurice mám zatiaľ ostatné z domácej produkcie. Maslo tiež ešte nedávam,plánujem až o mesiac a to klasické živočíšne maslo.Zásmažku hodlám dávať až po roku.
A čo sa stretka týka,tak keď mám byť úprimná,neviem si to dosť dobre predstaviť v tej cukroške,kam s tolkými kočíkmi a ujačanými ďeťmi. Lepšie by bolo asi,keby sme sa stretli niekde vonku,len teraz v zime by to nebolo asi najvhodnejšie. Tak neviem,povedzte vy svoj názor.

ivulienka22
19. jan 2009

Ahojte babky, ste sa ozaj rozpísali, mi dalo prácu vás prečítať.

Anka-aj ja ešte kojím, v noci asi tak ako ty, ale cez deň pomenej. Ale keď išli zúbky, alebo mal soplíky tak papkal len mliečko-chválabožku mu to stačilo. V tej cukoške boli super predavačky-ako tehu som tam bola každý deň, potom aj cez leto s malým-no ale teraz neviem čo sa to tam pomenilo....

Macka-už len nech je lepšie, a s Ninkou to vydrž, keď vylezú zúbky bude lepšie 🙂 -síce náš prípad to neni ☹
(Dmes bola u nás Dadka nachvíĺku,potom ti pošlem foto) Ty sa teraz lieč!!!!!! Nech sa môžme stretnúť!!!!

Libka- ako pripravuješ tie fazuľky??? Daj recept. A aj nám kúsok ovečky predajte!!!! Od Macky budem mať možno kúsok zajka 😀 Libka máš už foto Evičky-parádničky???

Ciarka-aj vám nech zdravíčko slúži,nech si môžte doma oddýchnuť-taký lazaret-to je o nervy. A stou stravou som to u tej známej ani ja nepochopila-ale každý nech si robí čo chce. Nám žužlať pečivko chutí - a hlavne sa môže.
Ozaj volali ste tej fotografke??

Mia, s tým stretko ja tiež neviem, no v tej cukoške sa mi nepáčilo-možno by to bolo ok, no neviem. Inak mne je jedno kde to bude 🙂 A drobcom sa bude aj lepšie na vzduchu buvkať. No ale Prispôsobím sa!!!

kankam
19. jan 2009

ivet, už ma to s tou dadou tak štve, malú som videla, keď sa narodila a potom na 2 mms-kach od dady, tak dúfam, že sa už skoro stretneme ...

zápražku dať ma ešte nenapadlo, to by som nedala, a živočíšne maslo som skúsila trošku do zemiakov a mooooooooc jej to chutilo, tak to by som pomaly skúšala.

a tá cukroška, nechám na vás ako dohodnemete, len neviem ako by to bolo vonku, ale zasa sa má otepliť, tak vezmeme čaj do termosky 😀 😀 😀 a do krabičky nejaké keksy a môže byť aj panská 😀 😀 😀 , ale isté je že v nejakom marci apríli to bude úplná pohoda, akurát že to je dosť neskoro ...

oznamujem že nina vyzerá už že sa jej polepšilo, soplí už len trochu, aj kašle už málo a teraz poobede, už aj jedla a aj kašu -síce menej, ale zjedla takže heuréka ... Najhoršie som na tom teraz asi ja, tak sa chystám zajtra k doktorke, nech ma vyšetrí, či aj ja nemám chytené priedušky, aby som to neprechodila , tak držte palce a všetkým želám dobrú nocku (samo sebe tiež 😀 😀 😀 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre