Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
10. jún 2009

Ja mam konecne cas pisat a vy sa ulievate 😀 😅
boli sme v panskej, osral ma holub, ale na kompletku, nohavice aj tricko, a stratila som z vacku 5 eurovku, a zevraj ked ta vtak osere tak budes mat stastie 😀 😅 toto bol nejaky holub podvratak 😝 obral ma o prachy 😀 😀

janetina
10. jún 2009

tak uz spime 😉 idem varit na veceru pre MM a aj pre nas. Ten moj Timo ked sedi za stolom z MM sa tak napraska a ked so mnou zje malinko 😒 ...minule po 3-4 dnoch len pitia si dal v nedelu vecer gulasik / este aj feferonky tam bola/ a ze mnam mnam...na to mlieko 180ml....ze mnam mnam 😀 a potom sa doka.... 😀 😀 😀 😀 tak sme sa nnasmiali

mia.k
10. jún 2009

Čaute.
libka 😀 😀 , a čožesi dnes tak skoro vstávala,veď dnes už nepracuješ? My dnes pôjdeme určite do panskej-hladať tých 5 euro. 😀

stanka26
10. jún 2009

ahojte. 🙂

dnešné ráno bolo pre mna katastrofou.šimi bol už zobudený a ja ešte driemala,lioepal sa po mne a hned som zacítila že sa posral.otočila som sa a skoro ma porazilo.Celý overal mal posratý,aj plachty obidve a dokonca aj poduška bola celá od tých jeho hovienok.
tak som povedala že maliny a jahody tento rok už asi neuvidí,to tie ho tak pohli.

libka tak to s tým holubom ma mrzí,inak som pobavila 😀

libka1
10. jún 2009

mia v okoli pieskoviska budu ak ich uz nenasiel niekto rychlejsi 😅
sila zvyku, naprogramovana na skore vstavanie 😀 😝 aj eva vstala skoro, vycuchala ze je fiesta, mama cely den k dispozicii, chopila sa sance 😀 😀
stanka to muselo byt prijemne zobudenie 😀 😒 aspon ze teba neokadil ked sa po tebe liepal 😀

mia.k
10. jún 2009

stanka,Šimi ti to chcel trocha vykompenzovať-to aby ti nebolo zas až tak strašne dobre... 🙂

kankam
10. jún 2009

čavte, nejako nestíham písať ... 🙂 🙂 🙂 🙂 ale aspoň čítam ...

libka som sa zasmiala s tým holubom 😀 😀 😀 a tých 5 eur je škoda, ale čo už ... ja so tak myslela predvčerom, že som prišla o mobil, lebo som bola s ninou v 3 obchodoch a v 1 som telefonovala a potom (už nepamätám) som jej ho asi dala a zabudla na to ... poobede som chclea ísť s ňou von len s trojkolkou a mobil hľadám a že nikde a ešte aj nedostupný, všetko som prehľadala a nikde, tak so zúfalstvom v očiach som dala zablokovať sim kartu a tŕpla že či mi niekto za toho 1/2 dňa nepretelefonoval majland ☹ ☹ ☹ ešte som stihla ísť do 2 z 3 obchodov kde som bola a nič nikto nenašiel ... na druhý deň makám do toho tretieho (do sekáču pri cintoríne) a keďže ešte bolo zavreté tak s, že behnem do lidlu, pre lidlom mi taký dedko vbehol pre kočiar, tak že nech ho nezrazím, mykla som s kočíkom do 1 strany a zrazu kde sa vzal, vypadol mi k nohám mobil ... Skoro som odpadla 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😲 😲 😲 od radosti a pochopila, že nina ho strčila do kočíka do korby, tam je kopec záhybov a on sa tam niekde držal jak kliešť ... proste zázraky na počkanie ... 😀 😀 😀

kankam
10. jún 2009

a k tým pádom, mne nina tiež poslednú dobu padá na hlavu jak hruška 🙄 🙄 🙄 , tá vysoká škola to istí 😅 😀 😀 , ale taký úraz sme ešte nemali, že rozbitá pera , ale asi aj to príde čochvíľa ... Fakt je ivulienka, že zlá matka určite nie si (ja viem že je to ťažké a také nápady máme viaceré-tie výčitky, keď sme nechytili ) mne sa momentálne hádže na posteli, že babác, dozadu a včera to urobila aj na kraji postele - 2 krát som ju chytilia a vysvetlila, že to musí len v strede urobiť a zasa sa dala na kraj, to už som nestihla, tak už sa potom nehádzala 😒 😒 😒 a dnes som bola v pande kúpiť obed a tam sa mi vrhla aj s trojkolkou k zemi(sedela v bicyklíku) tak ten vrh na kolená ste ešte nevideli 😀 😀 😀 (hádzanári môžu ísť do ... ) a ešte taký pán ju zachraňoval a podarilo sa 😀 😀 😀 😝 proste šoking jak hovado ...
A mia, ja sa tiež niekedy s mužom za takéto pohádam, takže nič si z toho nerob, je fakt že oni by to nezvládli, tak ako my všetko a keď tak si by bola z bytu kúlnička, to je isté ... 😀 😀 😀 😀 mne teraz muž varuje od 13:00 hodine, lebo som si bola dať vybrať znamienko pri oku, tak som pacient, dalo sa to prežiť, ale bolí ... tak dneska som indisponovaná ... 🙄 🙄 🙄 🙄

mia.k
10. jún 2009

kankam máš to teda pestré v poslednej dobe... Tak sa rýchlo zotav a vybehni niekedy za nami do panskej.

libka1
10. jún 2009

tak to je super s tym mobilom, potesi 😵 😵 😵
stale sa vas chystam nieco spytat, myslim ze ohladom jedla pre malu a vzdy ked sem pridem tak neviem co 😀 hruuuuza 😝 😝
to znamienko ti vyberal kristofovic ci ako sa vola? aj ja by som mala ist ale ked bojim bojim 😅 😔

libka1
10. jún 2009

Napadlo ma aj toto som sa chcela spytat: malej tecu sople strasne, take priesvitne a kýcha neustále, to asi nebudú zuby ze? 😅 Ona totizto aj hnackuje dnes,to sme tusim este ani nemali, dnes prvykrat, tak neviem ci riesit a ist k lekarke alebo neriesit... sople ma 3 den a hnackovat zacala len dnes... 🙄

libka1
10. jún 2009

😅 Uz ma napadlo co som sa chcela este spytat, odkedy mozem data malej vajicko uvarene natvrdo vratane bielka 😅

stanka26
10. jún 2009

od 1roka môžu papať celé vajíčko.aj žltko aj bielko

libka1
10. jún 2009

Cha, prave som vyhrala v kene 13,5 eura, lepsie ako drotom do oka, tak ten holub nebol az taky podvratak, tych stratenych 5 euro vykompenzoval 😀 odpustam mu 😵

stanka26
10. jún 2009

tak to ty gratulujem.vidíš to hovienko stálo za to. 🙂

libka1
10. jún 2009

teraz si ty na rade, aj teba dnes stretlo hovienko 😀 😀

stanka26
10. jún 2009

ja také šťastie nemám. 😀

libka1
10. jún 2009

😀 no ked si nepodala keno tak nevyhras, jedine keby si nasla nieco na chodniku 😀 smola ked to bude zase hovienko 😝

stanka26
10. jún 2009

nepodala som nič. ☹

kankam
10. jún 2009

ahojte 😉 tak libka to máš štígro 😀 aspoň si môžeš niečo kúpiť peknô, alebo malej, ako keby si 10 euračov našla (teda 8 ) 😵 už ani rátať neviem ...

hej vyberal mi to krištofovič, dala som si to urobiť vnútornými štichmi, malo by to byť krajšie (aaj ivulienke vyberal väčšie ako mne a tiež také štichy si vypýtala) ja som sa tiež bála, ale ešte viac toho, že mi to nina urve - mala som to pri pravom oku asi tak 1 cm od kútika. Najhoršia bola tá inekcia-umrtvenie, potom som citila len ako mi už zašíval.inak ho chvália aj v Trnave pôsobil aj s manželkou a aj tam ho chvália - že má zlaté ruky 😉 😉 😉 . Tak zajtra uvidím, do večera to musím mať zalepené, ale verím, že to bude pekné . Tak to riskni a daj si vybrať, posielajú to na histológiu ja budem mať kontrolu za 2 týždne budú aj výsledky , budeš mať pokoj, takých vecí je najlepšie sa zbaviť, neviem na čo nám to aj rastie na tele 😀 😀 😠 😠 😠 😝 😝 😝

ozik my máme 5 zubov -5-ty sa práve prerezal a 6-ty je na ceste 😉

kankam
10. jún 2009

a ozik sople libka aj hnačka môžu byť stále zo zubov hlavne taký riedky sopel, švagrinej malý to má nepretržite ... veď uvidíš ako sa to bude vyvíjať, len neviem či ešte nemá bugárová dovolenku, janetina bola minulý týždeň a mala tak neviem že dokedy

my už to vajco papáme celé v pohode a chutí jej, keď môžu tvaroh tak už aj vajce celé

kedy zajtra idete do panskej ? uvidím ako na tom budem, dosť ma to trhá a nemôžem moc využívať mimické pohyby tváre, ani sa usmiať, strašne ma to ťahá a keď som kýchla, až ma myklo 🙄 🙄 🙄 ale dá sa 😉 🙂

stanka26
10. jún 2009

kankam aj bych potrebovala vybrať znamienko.mám na chrbte a sem tam si don ho zaripnem.
potrebovala si odporučenie od kožnej?

libka1
10. jún 2009

ja ich mam aspon 3 na vybratie 😝
kristofovic my vyberal lypom (alebo lipom 😅 , neviem s akym i sato píse). Myslela som ze tam skapem, prislo mi zle ale este predtym nez s tym zacal, asi od strachu, sestricka na mna tak zrukla ze mi hned ostalo dobre 😀 a potom mi spravil dieru do brucha a vrtal mi tam aby ho vytiahol, bol dost velky... netusim z coho som to mala, proste sa mi spravila taka hruda zhruba velkosti vajicka a normalne sa dala nahmatat, nebolelo ma to ani nic, len som sa zlakla ze co to, tak som isla k obvodnej a poslala ma k nemu, tiez to posielali na hystologiu, nastastie to bol len uz predtym spominany lypom 😵 zvlastne bolo, ze ja som nemala absolutne ziadne bolesti potom a to mi spravil slusnu dieru do brucha, akurat mi to hnisalo a musela som este 2x ist na vytahovanie toho sajrajtu co sa mi tam nazbieral, a to teda ked mi tam pichol ihlu a tahal, tak to bolo ine zuzo, iskricky mi lietali pred ocami ☹

libka1
10. jún 2009

ABSOLUTNĚ NEJLEPŠÍ ZAPEČENÉ KOTLETY CO ZNÁM - vhodné i pro velký počet osob,kdy není čas "stát u plotny"

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

4 vepřové kotlety, 1 šlehačka, máslo, tvrdý sýr (asi 15dkg), sůl, pepř

POSTUP PŘÍPRAVY

Vepřové kotlety (můžou být i s kostí) naklepeme, jemně nasolíme a z jedné strany jemně opepříme. Pekáček si vymažeme máslem i po stranách, naukládáme kotlety (nejlépe ať se moc nepřekrývají), nastrouháme na ně tvrdý sýr, a celé zalijeme celou šlehačkou. Pečeme tak na 165 - 170st. přibližně hodinku a něco. Záleží, jakou máte troubu - někdy už povrch díky sýru trochu více zlátne, a šlehačka ještě není vypečená, proto je dobré tím šlehačkovým výpekem potřít ten povrch, aby vznikla jako nová vrstva, a ta původní se tolik nepřipekla. Je to naprostá bomba. Tento recept existuje i s bramborem najednou, ale já to tak nedělám, neb se mi zdá, že brambory vezmou masu i sýru na chuti. TENTO RECEPT DĚLÁM VŽDY, KDYŽ ČEKÁM VÍCE LIDÍ, PROTOŽE SE NA MASO CHODÍM OPRAVDU JEN KOUKAT 🙂)) NENÍ POTŘEBA S TÍM VÍCE DĚLAT. Když chcete kotlet dělat více, je vhodné je rozdělit do 2 pekáčků, nebo na plech, a samozřejmě násobit množství šlehačky a sýra. NEZNÁM NIKOHO, KOMU BY TATO MŇAMKA NECHUTNALA 🙂 🙂 Tak dobrou chuť.

stanka26
10. jún 2009

kde všetky ste?
to zase len mi dve? 🙂

petusaaa
10. jún 2009

libka, tak mi az zle ostalo pri opisovani vyberu lipomu 😀 😝 mne vyberal tri sosovicky na chrbte. mal mi vybrat dve, ale pomylil sa, tak mi spravil jednu gratis 😀 a pamatam sa, ze im zazvonil telefon a mna tam nechali rozpitvanu. a len som citila, ze mi krv tecie po chrbte. no fuj to bolo 😅

stanka26
10. jún 2009

baby nestrašte ma lebo si to asi nedám urobiť.

kankam
10. jún 2009

no baby až mi zostalo zle 🙄 🙄 🙄
ešte že ste mi to nenapísali predtým, lebo asi nikam nejdem 😝 😝 😝 to neviem čo je ten lipom, ale asi si viem predstaviť, každopádne to muselo byť hnusné aj jedno aj druhé to vŕtanie do brucha aj to ťahanie hnisu, ešte že ja som nemala nič také komplikované ...
a petusaa to nechápem ako sa mohol pomýliť a to že ťa tam nechali ležať a vybavovali telefón tak to bolo teda sprosté a neprofesionálne ...

mne ten hemangion praskol aby videl ako to je veľké nech nereže veľa a dosť mu to tieklo tiež (našťastie som to nevidela) ale potom som videla 4 tampóny zakrvavené nakomplet, mi to vypálil a až potom rezal ... veď uvidím ako to bude vyzerať ....

mala som odporučenie od doktorky, stačí od obvodnej, veď to ide na histológiu aj keď ivulienka bola bez odporučenia a urobil jej to tiež ... neviem či sa vtedy viac neplatí ... ja som takto platila 17 eur - 8 je základ asi za zákrok a zvyšok od materiálu ...

petusaaa
10. jún 2009

no, ja som za jednu sosovicku platila 800sk vtedy este. cize 1600sk. 2+1 ZADARMO 😀 ja som to blbo napisala. on sa ma tusim aj pytal, ci si ho moze vybavit. a pomylil si to hlavne kvoli mne, lebo lebo sa ma pytal, ze ktoru a on povedal, ze tieto dve sa mu zdaju. ja som si na chrbat nevidela. az neskor som zistila, ze zlu vybral (mama mi to povedala). tak povedal, ze mi tretiu spravi gratis ;) u mna maximalna spokojnost s nim. 😉 a este ma aj krasne oci 😀

libka1
11. jún 2009

No fesak teda bol 😉
Mna sa zas pytal ci ten lipom chcem vidiet, a ja ze nie a sestricka my postavila vozik aj s nim rovno pred nos, tak som si ho mohla pekne okukat z kazdej strany 😀 😀 hnusna tukova hruda, vraj to mohlo vzniknut z prudkych vahovych vykyvov, co by na mna aj celkom sedelo, kedze moja vaha zvykne lietat od 60 do 90 kg podla toho v akej etape zivota sa prave nachadzam 😝 teraz som v tej blahobytnej 😀 😀 😀 ale teda so 60 kilami som vyzerala tiez dost strasne 😝 kedze mam take kosti ake mam, tak ako kostlivec, hruza 😝 ani tak dobre ani tak dobre 😀 😀 😀
Ja nad tymi sosovickami uz rozmyslam 3 roky, tava, by som sa niekedy nakopala poriadne 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre