Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
11. okt 2009

janet, máš ip a dík 😉 🙂

ja tiež preferujem škôlku pred babkami, to je dobré tak na deň - týždeň trebárs prázdniny a tak, po tej sociálnej stránke potrebuje byť také dieťa aj medzi seberovnými a nielen medzi dopelými. Naša tiež miluje väčšie deti aj seberovné, minule mi tu tiež pri činžiaku zdrhla medzi deti-škôlkárov a s plačom sme odchádzali čo chcela zostať, ale to boli moc veľké deti a ona musela ísť hlavne spať ...takže dúfam, že sa bude tešiť na škôlku. Ale aj tak to bude problém - hlavne cudzí ľudia zrazu, ja by som privítala takú pomalú adaptáciu, trebárs aspoň 3 týždne-4 na 4 hodˇky a na začiatku trebársa aj len na 2 h, keby bol plač. Neviem či nebudem viac revať ako ona 😝 😝 😝 😀 😀 😀 ...
Tiež sa obávam, či bude technicky pripravená - to čo si ty laluchova písala 😒 a keď nie asi mi ju v 1/2 roka nevezmú a potom je to v keli úplne ...

kankam
11. okt 2009

a tiež sa tých chorôb obávam, ael to si musí fakt každé dieťa odbiť ...
minule mi bugárová povedala, že 2 choroby ročne s antibiot. sú úplne v norme ...

musíme začať trénovať, dlhší čas bez mamy ...

libka1
12. okt 2009

no hadam tie technicke problemy behom roka odstranime, ked nie, tak smola, spolocnost sa nekona 😀

ivulienka22
12. okt 2009

ahoj baby, tak mi už spinkáme, tak sa po dlhšej dobe hlásim.
Kankam, dnes nám to akosi nevyšlo 😒 no asi si musíme zvykať aj na takýto čas, len celý deň byť doma zavretí to je niekedy dosť ťažké 😖 , zvlášť keď krpec búcha nonstop na dvere a chce ísť von
janetina super s malinkým že je v takom kolektíve, ja by som tiež uprednostila taký menší kolektív, pani uč. sa môžu viac detičkám venovať.
baby, ale keď ide dieťa len na zácvik tým pádom nám odoberajú materskú,lebo dieťa musí byť prihlásené na soc.,že je v škôlke, inak ho vraj nezoberú. ja by som tiež rada najskôr na pol dňa dávala malého ale čo potom kam pôjde keď ja budem v robotke?
inak my sme mali teraz 3 dni horúčky, nijaké príznaky choroby, tak som si myslela že reakcia po očkovaní, ale asi to budú zubáky. koľko stoličiek teraz rastie, my máme 4, a teraz sa mi zdá ako keby išli očáky, môže byť?
Libka, u nás asi tak rýchlo "tech.problémy" neostránime,lebo pýtať sa mu nechce. Keď si cvrkne na podlahu, uteká do svojej izbičky, hocičo vyberie zo skrine, tričko, čiapku... a utiera s tým hanbu čo urobil na podlahu, ale vypýtať sa nevie, to je asi ďaleká budúcnosť u nás 😢

libka1
12. okt 2009

ivul mozno ta prekvapi, im pride rozum tak zrazu vacsinou... a ved je mudry, vie ze mlacka nema na zemi co hladat, tak ju hned likviduje 😀 ucel svati prostriedok 😀 😀
nasa sa tiez nepyta 😅 sice oznami kazdu udalost (teda kakanie, cikanie nie), ale az po funuse, co mi az tak na nalade nepridava 😀 aspon sme odstranili odpor k serbliku a uz na nom obcas aj sedi 😀 aj to je krok vpred, dufam ze neurobime dalsi vzad,lebo toto sme uz kedysi ovladali dokonale 😀
to s tym rodicovskym je velmi dobre premyslene, zacne chodit do skolky a uz je fuc, to neva ze len na pol dna 😝 nuz, asi budeme musiet zabezpecit surodenca aby som on neprisla 😀

stanka26
12. okt 2009

ahiojte 🙂 🙂

po dlhšom čase sa hlásim,mali sme problémy s PC a to bola katastrofa.

ani som vás nečítala,len tak zbežne.momentálne sme chorí,máme soplíky a samozrejme kašeľ a Šimi má aj horúčky.
Zazrela som že ste preberali aj škôlku.No my chodíme na tých cvrčkov,každý utorok od 9 do 10h.
Sabínke sa tam páči,ak by ste mali niektorá záujem treba prísť najlepšie osobne a spýtať sa učiteľky kedy majú volné a treba sa zapísať.

u nás nočník stále nefunguje,nechce si naň vôbec sadnúť,ale zato sa sami napapáme a spávajú taktiež sami vo svojej izbe.

no libka s tým súrodencom by to bolo celkom dobré.aspoň by mala Evička takú živú bábiku. 🙂

libka1
12. okt 2009

stanka tak samotne jedenie u nas znamena jedlo vsade len nie v ustach.. klobuk dole ked sa sam naje.. moja len kruti lyzickou a rozhadzuje po celej kuchyni 😝 niekedy som z nej uplne na nervy, hlavne ked mi lyzicu trha z ruky lebo chce jest sama 😔
zajtra sa stretneme na cvrckoch, v ktorej to je vlastne budove? tam kde sme sa aj boli zapisat? bo minule bola snou moja mama a ja nemam saja kde to je 😒
skore uzdravenie prajeme, my mame uz po chorobe, dufam ze nadlho 😅

mia.k
12. okt 2009

Náš Benjamín má tiež sople-neviem či z prechladnutia,alebo zo zubov,lebo sa mu prerezáva druhý očák. A šerblík u nás tiež nehrozí.Síce už sem tam oznámi,že ide kakať,ale na šerbel si nechce sadnúť ani za svet.
Ivulienka po prvých stoličkách idú obyčajne očné zuby.A pekne si to napísala s tou hanbou na zemi,čo Aďko odstraňuje.Super,že si už uvedomuje,že to nie je sranda ale hanba. 😀

libka1
12. okt 2009

to bude asi zo zubov ako sme my mali 😝
to ze ti to povie vopred je super, nasa oznamuje az po 😅 a nevyzera zeby to chcela zmenit 😀

stanka26
13. okt 2009

ahojte.

dnes som myslela že pôjdeme k doktorke stými našími soplami a kašlami,ale nič sa nekonalo.len čo som prišla pred dvere a zbadala koľko tam je ľudí som sa hned otočila a išla domov,ale predtým som sa ešte zastavila v lekárni a nechala tam 10euro.

cvrčkovia dopadli dobre,len ma prekvapilo že do konca roka je už všetko plné.

laluchova
13. okt 2009

ahojte...
u nás fúka ako divé a do toho aj prší na nervy...ja som dnes pozvala kamošky s detičkami teda žaž tri aby prišli do MC Harkotáčik....ha ha ako u nás doma, prišla jedna oattné behali a zhánali bundy a topánky pre deti...tak sa Tami a Natálka zahrali....Tami od 12 spí....
inak včera mi muž kupil sunar a malá ho v pohode pije kupoval ho na kuponovú zlavu...a papanie???noo tami sa už naučila ko tak sa najesť lyžičkou, ale len puding ked je hustejší a zemiakovú kašu, mäso rukami inak všetko rukami aj zeleninu s polievk y je rukami to je u nej klasika...tak my jeme s dvoma lyžicami...
a tie čo máte chalanov neskúšali ste dávať ich cikať ako riadnych chlapov na velký záchod???kamoška tak dáva malého , má stupienok a malý sa nan postaví a ciká ako chlap pipíka chytia a oni robia cik cik pekne..nech oteckovia zaučia🙂) a vela detí odmieta sedieť na nočníku a cikajú pomocou redukcie na WC,,,naša Tami na nočník a velký nechce ísť...

libka1
13. okt 2009

ja som prave nainstalovala do kocika zimny fusak 😅 takze sme oficialne zahajili zimnu sezonu 😀
chystame sa von aspon na chvilku... tiez sme boli na cvrckoch, aspon trochu nejaka spolocnost 😉 nech sa drobec otrka.. teraz budeme mat 2 tyzdne pauzu a pojdeme az zaciatkom novembra 😉
stanka to tam bolo tolko ludi? inac sa ani nedivim v tomto hnusnom necase, to zas bude chorobam hej... 😝

mia.k
13. okt 2009

laluchova dobrý typ na to cikanie do záchoda,stupienok máme,už len aby sa naučil pýtať,lebo cikanie ešte nevie ohlásiť. A s tou redukciou na záchod sme to aj my skúšali,ale ani tam nechce sedieť. A ten kamarátkin malý je ako starý?
stanka to tolko chorých detí bolo u doktorky? My sa zatiaľ liečime sami,a dnes som nakázala manželovi kúpiť probiotiká,tak skúsime zatiaľ len s tými.
Ludia,včera večer som zažila šoking. Benjamín spadol z gaučovej opierky chrbtom do zadu,rovno na vysokú sklennú vázu.Tá sa samozrejme pod ním rozbila.Myslela som že odpadnem z tolkého prelaknutia,lebo začal strašne revať a krv sa mu valila z hlavy a stekala mu až po chrbte-no hrúza.Ale našťastie to dopadlo až moc dobre na to ako to mohlo dopadnúť ,keď som potom videla tú vázu-bola z hrudého skla-mohol sa na nej aj prepichnúť-strach na to pomyslieť.Museli pri ňom stáť všetci svätí.Na tele sa vôbec neporezal-oblečenie ho ochránilo,len hlavu si porezal,ale nie je to nejak hrozné,nešli sme ani na pohotovosť. Šinter jeden...

libka1
14. okt 2009

nasa mala sice cika aj sediac na redukcii najnovsie, ale co z toho ked len vtedy ked ju tam posadim, ona sa proste nevypyta 😔 a najnovsie ked sa vykaka do plienky a rozbalim ju tak spravi taky radostny vystup, vzdy jej tlieskame ked sa vykaka do nocnika a ona to asi pochopila tak ze sa tesime ze kakala, miesto kam nie je podstatne 😀 takze si mysli ze aj nakladka v plienke je dovod na oslavu 😅
janetina ako si Timiho oducila od dudlika? islo to lahko? nasa ma dudel v puse pomaly celu noc, cez den ho nastastie nechce, ak ho nahodou najde a strci do pusy, tak sa jej vzdy spytam ci chce ist spat a uz aj ho vyhodi 😀
vcera sme boli u mii, prvykrat sa Ben a Evka spolu hrali... ak sa to tak da teda nazvat (hadzali po sebe vankuse a snazili sa znicit im sedacku 😀 ) v podstate sa bili, sme len cumeli 😅

laluchova
14. okt 2009

noo..teda mia ako som čítala že ben spadol na vázu až ma zamrazilo...to mal teda šťastie ozaj asi nad ním stáli svätí....ešte že tak...noo ja mám takú vázu, ale ako malá začala behať je odložená vysoko...ale ked deti sú také rýchle a prešibané...
ten kamoškin je skoro 2ročný, ale ona ho dávala ešte kým sa jej nepýtal aby si zvykol, nejako to odsledovala skúšala ho dávať a potom zas a vždy sa ho pýtala ideš cikať???a ked išli hovorila a ko pekne ciká a všetci ho chodili pozerať ako ciká...a ide mu to ...ešte ho musí sem tam ustriehnuť hlavne ked sa zahrá,,,ale to i ja Tami, tiež sa jej pýtam či sa jej chce cikať...a konečne vie povedať aj to áno ked sa jej chce, lebo ked sa jej chcelo a pýtala som sa jej tak bud povedala cik ck alebo oostala ticho...teraz pekne povie áno nie...ale pýta sa aj sama, stále sme bez plienky...len sna obed na spanie a na noc a tá na denné spanie je poväčšine suchá, dávam ju pred spaním cikať...
vonku je ten čas otras,,,,aj my sme včera vytiahli zimné veci čipaky a tak...boli sme trošku vonku na hodinku vonku...

libka1
14. okt 2009

my sme sa prave vratili z vonka, evu skoro odfuklo 😀
kupili sme v ramci prechadzky tu magneticku tabulku, tak teraz peciatkuje, som zvedava dokedy ju to bude bavit 😀 boli sme bez kocika, no ina zaberacka, ako prinutit dieta aby islo pozadovanym smerom???? 🙄

ciarka
14. okt 2009

Mia- to ked som si citala co sa stalo,strach a hroza.To musel byt pre teba aj Bena otrasny zazitok.Fakt co vsetko zle sa mohlo stat.Este ze sa to dobre skoncilo.Ozaj a chodis na tu anglinu?

Libka- a vy v takomto pocasi ste boli vonku?Ja som dnes upratovala popri Sabi,co je uspech.No a kde ste kupili magneticku tabulu a kolko stala ak mozes prezradit.A ak je velka?

alionuska
14. okt 2009

No ahojte maminky.. Tak ja som tu nebola taaak dlho,ale myslim na vas...bola som tento posledny mesiac taka chora,ze som ani na net moc nechodila...drzalo ma to asi mesiac..stale zapchaty nos a bolesti hlavy... a teraz sa vam chcem pochvalit..zajtra idem s bruskom na poslednu poradnu a v pondelok idem na cisarsky planovany rez.Budem rodit teda o tyzden skor,ako mam termin...jaaaj drzte nam palceky...ja sa bojjim strasne moc,ale aj sa neskutocne tesim na malinku lasenku...tak vas vsetky takto na rychlo pozdravujem...ahojteeeeeeeeeee 🙂 🙂 🙂

janetina
14. okt 2009

libka nestiham ale od dudla som ho este neoducila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nepredbiehaj DOBU 😀 😀 ale nie...trochu oducila...do skolky nenosime...len tento tyzden sme ho dali na spanie a on huncut ho tam hned nasiel...no zajtra ho uz teda nechame doma cv sufliku 😀 😀 😀 ...inak len na noc pouzivame 😉

aliuonuska tak vela sil a radosti z babenka 🙂 🙂

mia teda Ben je ine sidlo...strasny pribeh

laluchova
14. okt 2009

ahojte, ali nech to dopadne len naj naj naj....
my cumlík sme jednoducho zobrali ked mala presne rok a v pohode, ale nemysleli sme si že to bude také raz dva a bolo na naše prekvapenie...ale predtým sme ho mali tiež len na spanie a skor povedané na zaspávanie....
a k počasiu sa radšej nevyjadrujem...hrúza a Tami je taká unudená že sme stále doma

libka1
15. okt 2009

alionuska nech coskoro drzis v rukach krasne babenko 😵 to mas za par 😵
no my von chodime ci fuka ci nefuka, inac mala stoji pri dverach, zoberie lopatku a mlati do nich od jedu, ked to nepomoze plieska sa o zem a chyta hysaky ☹ takze vzdy vybehneme aspon na chvilku... stretli sme maleho Robina s maminou a tiez su podobny pripad, tiez isla v tom vetrisku inac by jej znicil byt 😅
ciarka tu tabulku sme kupili tu dole pri potravinach v tych hrackach, rozmer je 38 x 30 cm celkovy, cize nie len tej pisacej plochy, mensiu nemali, a je k tomu pero a 3 peciatky. stalo to 7,5 euriska, a vecer mi mia pisala ze ich budu mat teraz v tescu zhruba za polovicnu cenu... ale neviem ci tu istu velkost. inac je fajn, mala na nej malo zatial cmara ale peciatkovanie ju bavi, a hnes si na nu na zoznamenie sadla a trochu ju skrivila, tak sme ju museli narovnavat 😅
laluchova ja si s tym cumlikom tak netrufam ze zobrat, ved v noci ked pomrnkava je to nasa jedina zachrana, strcim cumel a spinka dalej (niekedy 😀 ). Ako to riesis v noci, ci uz nezvykne plackat?
janetina a to mu ucitelky ten dudlik dali? ci schmatol a uz si nedal zobrat? 😀

libka1
15. okt 2009

Baby co cele dni robite ked nikto nepise? Predpokladam ze von nechodite,my sme sice vytrvalci, ale dnes sme vydrzali 45 minut a tahali sme domov 😅 Vy snad stale upratujete a vzdelavate drobcov 😀
Mna ide doma slahnut a MK je pre mna vykupenim ked mala zaspi 😀 uz viem vsetky detske knizky naspamat a hracky ju nebavia 😀

mia.k
15. okt 2009

libka neboj ja som taká istá,tiež sa odreagovávam pri PC keď mám "voľno". Žiadne prehnané aktivity nevyvíjam. 😀
ciarka chodím na AJ.Ty čo,ešte si si to nerozmyslela?

alionuska držím vám päste-tebe aj bábätku,nech vám to dobre dopadne a keď už budete doma a nájdeš si chvilku čas,daj vedieť,ako sa mávate.

libka1
15. okt 2009

aspon niekto 😔 uz som mala pocit ze som darebna 😅 vlastne, asi to nebol len pocit 😀

stanka26
15. okt 2009

zdravím vás.

tak dnes sme už museli ísť k doktorke.Šimi mal už 3dni horúčky.takže sme dostali intibiotiká a ako obyčajne tú nádchu a kašeľ nám potvrdila dr.že je to následok zo zubov.dúfam,že do utorku budeme fit,lebo znovu na cvrčkov do škôlky.

no to počasie je vonku fakt otrasné,my dnes ideme do chtelnice trošku pojedovať babku a dedka.

alenka držíme palce aj my aby si to mala už za sebou a nech ste predovšetkým v poriadku.

kankam
15. okt 2009

ahojte

libka nie si sama ja sa tiež pokúšam takto odreagovať, ale keďže potrebujem aj upratať a pod, tak vás niekedy zbežne preletím a nestíham písať ... 😉 😉 😉 presne tie isté problémy s trávením času asi máme všetci, my sme tiež boli dnes vonku na pošte, ale malá rozumne ani nechcela vyliezť z kočíka. tak sme to za 1 h preleteli a makali domov 😵 😵 😵

mia to bolo strašidelné, ten pád, už len tá predstava, nie ešte to videiť ... 😝 😝 😝

alionuska držím palčeky, nech ste zdraví, šťastní a spokojní a rýchlu adaptáciu tvoju aj malinkej, keď budete doma ... potom keď budeš môcť nám hoď nejaké foto 😉 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵

kankam
15. okt 2009

stani skoro sa vyliečte, ja sa len modlím, nech nás to tak skoro neprepadne- choroba, teraz celkom dobre spí v noci, tak dúfam, že to tak dlho ostane ...

mia.k
15. okt 2009

kankam a to ako sa ti podarilo ísť na poštu s Ninkou v kočiari.To ju tam normálne vytlačíš po tých kolajoch na schodoch?Či ako?
stani a ako dnes u doktorky,zase veľa chorých? Nech sa Šimonko čo najskôr vyzdravie,chudáčik malý.

alionuska
15. okt 2009

Dakujem vam babenky...my sa urcite ozveme.🙂

janetina
15. okt 2009

libka jasne ze ho urcite schmatol 😀 , ale co viem tak mu nebadane zasa pani ucitelka zobrala a nemal ho cely den...k nim si neodvoli scenkovat 😀 ..ale aj dnes ked sme prisli zo skolky tak ze kde ma dudu sa ma pytal a ja ze zostala v skolke 😀 😀 😀 😀 😀 a bolo 😉 ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre